Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι decrypted, κάνεις wipe cache, system, data. Φλας την ρομ, φλας twrp, reboot to recovery, flash gapps πρέπει, flash magisk, flash no verity. Reboot

 

Δεν μπρικαρει αν είσαι decrypted με καμία Παναγία

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω σε τι χρησιμεύει το decrypted....

Έχω αλλάξει πολλέςrom χωρίς να είμαι decrypted χωρίς θέμα... Αλλά δεν έχω καταφέρει να κάνω με τίποτα επαναφορά... Πριν ήμουν decrypted αλλά μετά δεν ξανά ασχολήθηκα....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω σε τι χρησιμεύει το decrypted....

Έχω αλλάξει πολλέςrom χωρίς να είμαι decrypted χωρίς θέμα... Αλλά δεν έχω καταφέρει να κάνω με τίποτα επαναφορά... Πριν ήμουν decrypted αλλά μετά δεν ξανά ασχολήθηκα....

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να πας να βάλεις στοκ από καστομ και να μην μπρικαρει. Μπορεί να το έπαθα καμιά 20αρια φορές

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το έχεις μπρικαρει καμία 20αρια φορές και μετά θέλεις να μην σου κλείνει εφαρμογές. Σε εκδικείται! :))
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το έχεις μπρικαρει καμία 20αρια φορές και μετά θέλεις να μην σου κλείνει εφαρμογές. Σε εκδικείται! :))

 

Ναι αυτό φταίει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τώρα τελευταία ότι μετά από ρεσταρτ στο τηλέφωνο αν κλειδώσει και κάνω διπλό ταπ να ξυπνήσει τρώει soft restart.

Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς ποια είναι η διαδικασία για να το αναπαράγω...

Μηοως το έχει συναντήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχουμε καιρό να πάρουμε κάποιο update ε;
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχουμε καιρό να πάρουμε κάποιο update ε;
Χθες πέρασαν 2 μήνες που έχουν δεσμευτεί για τις αναβαθμίσεις. Δεν τους βλέπω να στέκονται για πολύ με την άθλια υποστήριξη που παρέχουν στις συσκευές τους σε θέματα ασφάλειας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασαν 2 μήνες που έχουν δεσμευτεί για τις αναβαθμίσεις. Δεν τους βλέπω να στέκονται για πολύ με την άθλια υποστήριξη που παρέχουν στις συσκευές τους σε θέματα ασφάλειας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+ το γεγονός ότι σε κάθε κινητό της αυξάνει την τιμή δεν νομίζω να ξανασκεφτώ να πάρω oneplus όσο καλή και αν είναι. Το oneplus 7 έτσι όπως πάει θα κάνει 600+ ευρώ όταν αυτήν την στιγμή το mi9 ναυαρχίδα 2 μηνών κάνει ~400 και όταν βγει το 7 θα έχει πέσει κι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρείες μόλις μεγαλωσουν λίγο τα ίδια κάνουν.θυμάμαι στο 3 τα update πήγαιναν σύννεφο και μάλιστα ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που ήμουν με στοκ ρομ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρείες μόλις μεγαλωσουν λίγο τα ίδια κάνουν.θυμάμαι στο 3 τα update πήγαιναν σύννεφο και μάλιστα ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που ήμουν με στοκ ρομ.
Υπάρχουν και εξαιρέσεις. Η xiaomi παρόλο που είναι 10+ φορές μεγαλύτερη εταιρία από την oneplus συνεχίζει και στηρίζει τις συσκευές τις μέχρι τέλους. Τελευταία φορά πάντως από εμένα oneplus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και εξαιρέσεις. Η xiaomi παρόλο που είναι 10+ φορές μεγαλύτερη εταιρία από την oneplus συνεχίζει και στηρίζει τις συσκευές τις μέχρι τέλους. Τελευταία φορά πάντως από εμένα oneplus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να πάρω χιαομι πρέπει να αλλάξει τον τρόπο που ξεκλειδώνει ο bl. Είναι γελοίος. Αν φύγω από 1+ θα πάω σε αιφον ή πιξελ. Όλα τα άλλα είναι καποτες.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και εξαιρέσεις. Η xiaomi παρόλο που είναι 10+ φορές μεγαλύτερη εταιρία από την oneplus συνεχίζει και στηρίζει τις συσκευές τις μέχρι τέλους. Τελευταία φορά πάντως από εμένα oneplus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αστειευεσαι φυσικα?

ειχα καμια 10αρια απο αυτα, μονο 2-3 παιρνουν συχνα αναβαθμισεις και τα περισσοτερα ειναι 1-2 εκδοσεις αντροιντ πισω

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

αστειευεσαι φυσικα?

 

ειχα καμια 10αρια απο αυτα, μονο 2-3 παιρνουν συχνα αναβαθμισεις και τα περισσοτερα ειναι 1-2 εκδοσεις αντροιντ πισω

Εννοείται και δεν αστειεύομαι! Την περάσει από τα χέρια μου όλες οι ναυαρχίδες της και όλες έπαιρναν ενημερώσεις όσο δεν πήγαιναν, εν αντιθέσει με την op με αποκορύφωμα το op2!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα οι ακριβες συσκευες της εννοειται αναβαθμιζονται και παλι ομως οχι αμεσα, εκτος αν την αγορασεις οταν εχει βγει νεα εκδοση android.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έλα οι γνωστοί υπερβολικοί τύποι.

 

Να σας θυμίσω ότι το 3Τ πήρε 3 βασικές εκδόσεις Android;

Ξέρετε πολλές εταιρείες που το έκαναν αυτό;

 

Θα λέτε ONEPLUS και θα σέβεστε όσοι δεν ξέρετε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα λέτε ONEPLUS και θα σέβεστε όσοι δεν ξέρετε.

 

Θα λέμε OnePlus και θα κλαίμε σε λίγο έτσι όπως πάει. (Θα το δούμε σε λίγο καιρό, εύχομαι να βγω ψεύτης)

Link to comment
Share on other sites

καλα οι ακριβες συσκευες της εννοειται αναβαθμιζονται και παλι ομως οχι αμεσα, εκτος αν την αγορασεις οταν εχει βγει νεα εκδοση android.
Εσύ κάνεις το λάθος να συγκρίνεις τα op με τα redmi μάλλον για να λες. Αλλά γενικότερα πίστεψε με ότι σημαντικότερο είναι τα Security patches πάρα τα api αφού πλέον η ψηφιακή μας ζωή συνδέεται με το smartphone πάρα με τον υπολογιστή σου πλέον έχουμε φτάσει σε σημείο να είναι και το πορτοφόλι μας και σε αυτό η ίδια op δείχνει ασέβεια με την μεγάλη καθυστέρηση στα patches. Εδώ, εδώ και 2 μήνες γίνεται αναφορά ότι τα δεδομένα του gps πάνε σε αγνώστους servers και πέρα βρέχει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τώρα τελευταία ότι μετά από ρεσταρτ στο τηλέφωνο αν κλειδώσει και κάνω διπλό ταπ να ξυπνήσει τρώει soft restart.

Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς ποια είναι η διαδικασία για να το αναπαράγω...

Μηοως το έχει συναντήσει κάποιος?

 

Έχεις βάλει το dns της adguard?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το dns της adguard?

 

Οχι αλλά βρήκα τι είναι.

Είναι το https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/oneplus-6/development/renovate-ice-stables-nightlies-svn-t3801364/amp/

Όταν το απενεργοποιώ από το magisk manager δεν έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...