Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω factory reset με msmdownload tool, βάζω μόνο adaway και magisk. Έχουν τρέξει στο τηλέφωνο 10 εφαρμογές και έχω 5 καρτέλες στον Chrome. Google maps Και truecaller reload.... Ούτε 24 ώρες σεταπ.... Που να περάσει βδομάδα κιόλας

 

Υγ θα του δώσω μερικές μέρες και βλέπουμε. Ίσως λόγο των πολλών φλας από πάνω να είχε θέμα

 

Σο επιμένεις να δοκιμάζεις με root τα αποτελέσματα σου δεν θα είναι σωστά στο γράψαμε και άλλες φορές αλλά δεν λες να καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Σο επιμένεις να δοκιμάζεις με root τα αποτελέσματα σου δεν θα είναι σωστά στο γράψαμε και άλλες φορές αλλά δεν λες να καταλάβεις

 

τι δεν καταλαβαίνεις? από το δουλέψω 5 λεπτά ένα κινητό χωρίς adaway Προτιμώ να το ρίξω στην χέστρα και να πατήσω το καζανάκι.Ακόμα και αυτό να είναι το πρόβλημα, που δεν είναι, δεν το θέλω χωρίς adaway, είναι σκουπίδι.-

 

ο μονος λόγος που παίρνω 1+ ειναι το ρουτ, αν ήθελα κλειδωμένο έχω τόσες επιλογές. Επίσης εξακολουθείτε να μην δέχεστε ότι με ένα σωρό άλλες ρομ δεν υπάρχει πρόβλημα με το ιδιο ακριβώς σεταπ.

 

επίσης όταν στήσω το τηλέφωνο είναι όλα οκ, μόλις βάλω 200 εφαρμογές και περάσουν μερικές ώρες γίνεται το θέμα.όταν κάνω ρισταρτ πάλι στρώνει για λίγο και μετά ξανά το ίδιο.Δεν δέχομαι ότι αα σε μενα πάιζει διότι κάποιος μπορεί να έχει 50 εφαρμογές, ο άλλος να το κλείνει κάθε βράδυ κλπ. το ότι το έχουν αναφέρει πολύ μεγάλα site αυτό δείχνει ότι το πρόβλημα υπάρχει.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Είμαι χωρίς ρουτ, χωρίς adaway και το υπέρ ευχαριστιεμαι....

Καμία διαφήμιση κανένα κόλλημα.

 

τι δεν καταλαβαίνεις? από το δουλέψω 5 λεπτά ένα κινητό χωρίς adaway Προτιμώ να το ρίξω στην χέστρα και να πατήσω το καζανάκι.Ακόμα και αυτό να είναι το πρόβλημα, που δεν είναι, δεν το θέλω χωρίς adaway, είναι σκουπίδι.-

 

ο μονος λόγος που παίρνω 1+ ειναι το ρουτ, αν ήθελα κλειδωμένο έχω τόσες επιλογές. Επίσης εξακολουθείτε να μην δέχεστε ότι με ένα σωρό άλλες ρομ δεν υπάρχει πρόβλημα με το ιδιο ακριβώς σεταπ.

 

επίσης όταν στήσω το τηλέφωνο είναι όλα οκ, μόλις βάλω 200 εφαρμογές και περάσουν μερικές ώρες γίνεται το θέμα.όταν κάνω ρισταρτ πάλι στρώνει για λίγο και μετά ξανά το ίδιο.Δεν δέχομαι ότι αα σε μενα πάιζει διότι κάποιος μπορεί να έχει 50 εφαρμογές, ο άλλος να το κλείνει κάθε βράδυ κλπ. το ότι το έχουν αναφέρει πολύ μεγάλα site αυτό δείχνει ότι το πρόβλημα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

τι δεν καταλαβαίνεις? από το δουλέψω 5 λεπτά ένα κινητό χωρίς adaway Προτιμώ να το ρίξω στην χέστρα και να πατήσω το καζανάκι.Ακόμα και αυτό να είναι το πρόβλημα, που δεν είναι, δεν το θέλω χωρίς adaway, είναι σκουπίδι.-

 

ο μονος λόγος που παίρνω 1+ ειναι το ρουτ, αν ήθελα κλειδωμένο έχω τόσες επιλογές. Επίσης εξακολουθείτε να μην δέχεστε ότι με ένα σωρό άλλες ρομ δεν υπάρχει πρόβλημα με το ιδιο ακριβώς σεταπ.

 

επίσης όταν στήσω το τηλέφωνο είναι όλα οκ, μόλις βάλω 200 εφαρμογές και περάσουν μερικές ώρες γίνεται το θέμα.όταν κάνω ρισταρτ πάλι στρώνει για λίγο και μετά ξανά το ίδιο.Δεν δέχομαι ότι αα σε μενα πάιζει διότι κάποιος μπορεί να έχει 50 εφαρμογές, ο άλλος να το κλείνει κάθε βράδυ κλπ. το ότι το έχουν αναφέρει πολύ μεγάλα site αυτό δείχνει ότι το πρόβλημα υπάρχει.

Αν θες να δεις ότι δεν είναι κάτι από root κτλ που σου δημιουργεί πρόβλημα θα δοκιμάσεις την συσκευή τελείως στοκ αν δεν θες να το κάνεις σταματά το παραμυθάκι γιατί έγινε κουράστηκο πλέον δεν γίνεται ένα σωρό χρήστες να

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι δεν καταλαβαίνεις? από το δουλέψω 5 λεπτά ένα κινητό χωρίς adaway Προτιμώ να το ρίξω στην χέστρα και να πατήσω το καζανάκι.Ακόμα και αυτό να είναι το πρόβλημα, που δεν είναι, δεν το θέλω χωρίς adaway, είναι σκουπίδι.-

 

ο μονος λόγος που παίρνω 1+ ειναι το ρουτ, αν ήθελα κλειδωμένο έχω τόσες επιλογές. Επίσης εξακολουθείτε να μην δέχεστε ότι με ένα σωρό άλλες ρομ δεν υπάρχει πρόβλημα με το ιδιο ακριβώς σεταπ.

 

επίσης όταν στήσω το τηλέφωνο είναι όλα οκ, μόλις βάλω 200 εφαρμογές και περάσουν μερικές ώρες γίνεται το θέμα.όταν κάνω ρισταρτ πάλι στρώνει για λίγο και μετά ξανά το ίδιο.Δεν δέχομαι ότι αα σε μενα πάιζει διότι κάποιος μπορεί να έχει 50 εφαρμογές, ο άλλος να το κλείνει κάθε βράδυ κλπ. το ότι το έχουν αναφέρει πολύ μεγάλα site αυτό δείχνει ότι το πρόβλημα υπάρχει.

Αν θες να δεις ότι δεν είναι κάτι από root κτλ που σου δημιουργεί πρόβλημα θα δοκιμάσεις την συσκευή τελείως στοκ αν δεν θες να το κάνεις σταματά το παραμυθάκι γιατί έγινε κουράστηκο πλέον δεν γίνεται ένα σωρό χρήστες να μην έχουν θέμα και μόνο εσύ να έχεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ μονο εγώ έχω θέμα. ότι πεις.

 

 

Βρε Johny, αυτό που προσπαθουν να σου πουν ειναι οτι αν θες πραγματικά να "διαμαρτυρηθείς" για κάποιο θέμα (πχ οτι σου κλεινει εφαρμογες), πρεπει να εισαι βεβαιος οτι δεν φταιει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αλλαγη κανεις στο κινητο.

 

Ετσι λ.χ. αν εσυ βάλεις εστω (και μονο οπως περιγραφεις) adaway και magisk, τελειωσε, δεν εχεις εικόνα στοκ - ειναι "αλλο" κινητο.

Τωρα, αν εσυ επιμενεις οτι δεν νοείται (για σενα) κινητο με root, αυτό ειναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο, πάντως μην διαμαρτυρεσαι!

Πρεπει να λες: Εκανα root, εβαλα 1, 2, 3 πραγματα και ΔΕΝ λειτουργει αυτο, οπως θα έπρεπε - τοτε μονο δινεις πληρη εικόνα στους τριτους που διαβαζουν και νομιζουν οτι εδω κουβεντιάζουμε για προβληματικό μοντελο...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

δλδ να κάνω ένα κινητό μη λειτουργικό για να αποδείξω το αυτονόητο? Δεν έχει καμία λογική
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δλδ να κάνω ένα κινητό μη λειτουργικό για να αποδείξω το αυτονόητο? Δεν έχει καμία λογική

Καλα τώρα, μην τρελαθούμε, ενα κινητο OP6 ειναι "ΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ" οταν ειναι στοκ? ΕΛΕΟΣ!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εμείς που τα έχουμε χωρίς ρουτ κτλ είναι μη λειτουργικά?

παρεπιπτόντως σήμερα παρέλαβα αυτό μετά από 24 μέρες και είναι εξαιρετικό.

https://www.aliexpress.com/item/Oneplus-6-Tempered-Glass-Full-Screen-Protector-Film-Tempered-Glass-For-One-plus-6-Screen-Protection/32881731002.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.93dd4c4d5rVqx4

δλδ να κάνω ένα κινητό μη λειτουργικό για να αποδείξω το αυτονόητο? Δεν έχει καμία λογική
Link to comment
Share on other sites

για μένα ειναι μη λειτουργικό το οποιοδηποτε κινητο χωρίς adaway. πήγα να βρω κάτι σε μια σελίδα και έψαχνα μέσα στις διαφημίσεις αυτό που ήθελα, ημαρτον.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ε δώσε μας ένα παράδειγμα.

Ποια σελίδα;

για μένα ειναι μη λειτουργικό το οποιοδηποτε κινητο χωρίς adaway. πήγα να βρω κάτι σε μια σελίδα και έψαχνα μέσα στις διαφημίσεις αυτό που ήθελα, ημαρτον.
Link to comment
Share on other sites

για μένα ειναι μη λειτουργικό το οποιοδηποτε κινητο χωρίς adaway. πήγα να βρω κάτι σε μια σελίδα και έψαχνα μέσα στις διαφημίσεις αυτό που ήθελα, ημαρτον.
Βάλε το blokada και θα με θυμηθείς... Πλέον ξεπερασμένο το adaway.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε δώσε μας ένα παράδειγμα.

Ποια σελίδα;

 

Apkmirror

 

Θα το δοκιμάσω και το άλλο

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παραδίνομαι.

Ένα site που κατεβάζουμε δωρεάν τα επί πληρωμή apks και ζουν από τις διαφημίσεις ενώ συγχρόνως τιγκάρουν το κινητό με σελίδες που πετάγονται από το πουθενά...

ΟΚ...Πάσο...

Apkmirror

 

Θα το δοκιμάσω και το άλλο

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παραδίνομαι.

Ένα site που κατεβάζουμε δωρεάν τα επί πληρωμή apks και ζουν από τις διαφημίσεις ενώ συγχρόνως τιγκάρουν το κινητό με σελίδες που πετάγονται από το πουθενά...

ΟΚ...Πάσο...

 

 

Θα με βάλετε να γυρίσω στοκ εντελώς μόνο κ να γράφω μετά κατεβατά

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θα με βάλετε να γυρίσω στοκ εντελώς μόνο κ να γράφω μετά κατεβατά

 

 

Δεν σε βαζει κανεις να κάνεις οτιδήποτε. Πορευσου οπως γουστάρεις.

Απλως να εχεις στο μυαλό σου οτι δεν "συμπάσχουμε"...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο φυσικά στη στοκ, ναι. Ειδικά οι selfie με το config για το OP6 είναι πιο σκοτεινες, με πολυ αντίθεση κλπ. Ψιλοχάλια γενικότερα. Μήπως να διαγράφαμε το config;

 

Το έσβησα και θα δοκιμάσω τις επόμενες μέρες. Αλλά μου έκανε εντύπωση επειδή ακούω διθυραμβικές κριτικές για gcam και στο άπειρο μάτι μου το αποτέλεσμα δεν ήταν καλό.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παραδίνομαι.

Ένα site που κατεβάζουμε δωρεάν τα επί πληρωμή apks και ζουν από τις διαφημίσεις ενώ συγχρόνως τιγκάρουν το κινητό με σελίδες που πετάγονται από το πουθενά...

ΟΚ...Πάσο...

 

Μπορεί πολύ άνετα να χρησιμοποιηθεί κάποιος browser με ενσωματωμένο ad Block όπως ο kiwi που χρησιμοποιώ εγώ και είναι εξαιρετικός. Τέλος πάντων επειδή κούρασε υπερβολικά το θέμα, το κινητό με στοκ ρομ και χωρίς ρουτ και 100 διαφορετικές custom rom την μια πάνω στην άλλη, δουλεύει σχεδόν άψογα και σίγουρα καλύτερα από την συντριπτική πλειοψηφία των κινητών. Σε αυτούς που δεν τους κάνει η λύση είναι πολύ απλή: το πουλάτε και αγοράζετε κάτι που σας καλύπτει. Αν γκρινιάζετε απλά για να γκρινιάζετε ότι και να πάρετε πάντα θέματα θα έχετε. Το κινητό μας είναι σε πολύ καλό επίπεδο στα πάντα και στα 352 το 8/128 που παίζει εδώ και καιρό, για εμένα είναι ξεκάθαρα κλοπή, το παίρνεις με κλειστά τα μάτια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέματα το ροοτ σου δίνει μια διαφορετική ελευθερία σε κάποια θέματα. Εφαρμογές τύπου adaway που δεν είναι ροοτ και απλά δουλεύουν σαν vpn δεν κάνουν καλή δουλειά. Όσο και αν τις βάλεις σε whitelist κλείνουν μετά από κάποιο διάστημα από το λειτουργικό σύστημα και γίνονται στην ουσία άχρηστες. Το adaway κάνει ρυζικο μπλοκάρισμα επεμβαίνοντας και αλλάζοντας τα hosts logs του android και έτσι δεν δουλεύει από πίσω καταναλωνοντας πόρους και μπαταρία. Οι κάθε ανάγκες είναι διαφορετικές. Προσωπικά 4 μήνες έκατσα με non root τηλεφωνο και απηύδησα. Δεν μπορώ να μην έχω call recorder native χωρίς να μου τρώει μπαταρία και αυτό γίνεται μόνο με root. Χώρια τα έξτρα πράγματα που μπορείς να βάλεις που δεν έχει βάλει ο κατασκευαστής. Γι αυτό ο κάθε ένας έχει διαφορετικές ανάγκες και διαφορετική άποψη πάνω σε κάτι που θέλει να δουλεύει όπως αυτός θέλει. Το αν έχει ένα άτομο έχει πρόβλημα με το op6 δεν χρειάζεται να πέσουμε να τον φάμε.
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά μόνο αυτό κερδίζεις. Το Call Recording. Για τις διαφημίσεις προτίμησε το Adguard που αν και VPN είναι άψογο και σταθερότατο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά μόνο αυτό κερδίζεις. Το Call Recording. Για τις διαφημίσεις προτίμησε το Adguard που αν και VPN είναι άψογο και σταθερότατο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε όχι μόνο αυτό. Το ροοτ έχει άπειρες λειτουργίες. Αν δεν τις χρησιμοποιεί κάποιος δεν σημαίνει ότι δεν τις χρειάζονται όλοι.

 

- swift backup. Δεν μπορώ να διανοηθώ κινητό χωρίς αυτό. Total back up (apps + data, wifi networks, sms, calls, wallpapers κλπ) και restore απίστευτα γρήγορα και ακοπα, μετά από factory reset. Μέσα σε 5 λεπτά το κινητό επανέρχεται όπως ήταν. Με ροοτ μόνο εννοείται.

 

- ex kernel manager. Για όποιον αλλάζει κερνελ ή θέλει να παρακολουθήσει τις λειτουργίες του υπάρχοντος (deep sleep, θερμοκρασία κλπ)

 

- Better battery stats. Το ροοτ επιτρέπει ανάλυση δεδομένων αυτών που σου τρώνε την μπαταρία ώστε να μπορέσεις να βρεις τι φταίει. Τα απλά stock battery stats δεν δείχνουν τίποτα.

 

- substratum. Για όποιον θέλει να αλλάζει θέματα στο κινητό. Υπάρχουν κάποια πολύ γουστοζικα (valerie theme πχ). Δεν μπορείς χωρίς ροοτ.

 

- Root file explorer. Για όποιον θέλει να έχει file explorer με πρόσβαση σε όλα τα αρχεία του συστήματος του κινητού ώστε να κάνει αλλαγές, χρειάζεται ροοτ.

 

- Adaway. Κάνει αλλαγη στα host files χωρίς να καταναλώνει μπαταρία ούτε στο ελάχιστο. Λύσεις τύπου vpn, καταναλώνουν μπαταρία.

 

- Font changers. Για όποιον θέλει να παίζει με διαφορετικες font.

 

- YouTube vanced. Όσοι θέλουν you tube με extra λειτουργίες τύπου download video, no adds, picture in picture κλπ.

 

- Google camera mods. Η συντριπτική πλειοψηφία χρειάζεται ροοτ.

 

- Cerberus app. Αντικλεπτικο σύστημα. Root only.

 

- Play music exporter. Για μένα που είμαι play music subscriber είναι σωτηρίο. Κάνω export music και back up τα music files όπου θέλω, χωρίς να χρειάζεται να κάνω download 12gb μουσικής κάθε φορά που κάνω factory reset ή αλλάζω ρομ.

 

- Πληθώρα διαφόρων mod ανάλογα με τα γούστα του καθενός (native call recording, magisk modules, stereo speaker mod, αλλαγή σε fingerprint animation, debloaters, Xposed, κλπ κλπ).

Edited by maria_1
Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα και θα δοκιμάσω τις επόμενες μέρες. Αλλά μου έκανε εντύπωση επειδή ακούω διθυραμβικές κριτικές για gcam και στο άπειρο μάτι μου το αποτέλεσμα δεν ήταν καλό.

 

Δεν ηταν καλο λογω αυτων των ρυθμισεων που απ'οτι καταλαβα ειναι απλα προσωπικες επιλογες καποιου. Επειδη εχω δοκιμασει πολλες εκδοσεις της εφαρμογης είναι οντως πολυ καλη και σε καποια πραγματα εμφανως καλυτερη απο τη stock, πχ το edge detection στο portrait mode.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέματα το ροοτ σου δίνει μια διαφορετική ελευθερία σε κάποια θέματα. Εφαρμογές τύπου adaway που δεν είναι ροοτ και απλά δουλεύουν σαν vpn δεν κάνουν καλή δουλειά. Όσο και αν τις βάλεις σε whitelist κλείνουν μετά από κάποιο διάστημα από το λειτουργικό σύστημα και γίνονται στην ουσία άχρηστες. Το adaway κάνει ρυζικο μπλοκάρισμα επεμβαίνοντας και αλλάζοντας τα hosts logs του android και έτσι δεν δουλεύει από πίσω καταναλωνοντας πόρους και μπαταρία. Οι κάθε ανάγκες είναι διαφορετικές. Προσωπικά 4 μήνες έκατσα με non root τηλεφωνο και απηύδησα. Δεν μπορώ να μην έχω call recorder native χωρίς να μου τρώει μπαταρία και αυτό γίνεται μόνο με root. Χώρια τα έξτρα πράγματα που μπορείς να βάλεις που δεν έχει βάλει ο κατασκευαστής. Γι αυτό ο κάθε ένας έχει διαφορετικές ανάγκες και διαφορετική άποψη πάνω σε κάτι που θέλει να δουλεύει όπως αυτός θέλει. Το αν έχει ένα άτομο έχει πρόβλημα με το op6 δεν χρειάζεται να πέσουμε να τον φάμε.

 

Για τις διαφημίσεις, ρυθμίσεις- δίκτυο- σύνθετες- ιδιωτικό DNS και βάζεις dns.adguard.com

Μπορεί να είναι σε διαφορετικό μενού στο OnePlus αλλά στην 9 υπάρχει η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι μόνο αυτό. Το ροοτ έχει άπειρες λειτουργίες. Αν δεν τις χρησιμοποιεί κάποιος δεν σημαίνει ότι δεν τις χρειάζονται όλοι.

 

- swift backup. Δεν μπορώ να διανοηθώ κινητό χωρίς αυτό. Total back up (apps + data, wifi networks, sms, calls, wallpapers κλπ) και restore απίστευτα γρήγορα και ακοπα, μετά από factory reset. Μέσα σε 5 λεπτά το κινητό επανέρχεται όπως ήταν. Με ροοτ μόνο εννοείται.

 

- ex kernel manager. Για όποιον αλλάζει κερνελ ή θέλει να παρακολουθήσει τις λειτουργίες του υπάρχοντος (deep sleep, θερμοκρασία κλπ)

 

- Better battery stats. Το ροοτ επιτρέπει ανάλυση δεδομένων αυτών που σου τρώνε την μπαταρία ώστε να μπορέσεις να βρεις τι φταίει. Τα απλά stock battery stats δεν δείχνουν τίποτα.

 

- substratum. Για όποιον θέλει να αλλάζει θέματα στο κινητό. Υπάρχουν κάποια πολύ γουστοζικα (valerie theme πχ). Δεν μπορείς χωρίς ροοτ.

 

- Root file explorer. Για όποιον θέλει να έχει file explorer με πρόσβαση σε όλα τα αρχεία του συστήματος του κινητού ώστε να κάνει αλλαγές, χρειάζεται ροοτ.

 

- Adaway. Κάνει αλλαγη στα host files χωρίς να καταναλώνει μπαταρία ούτε στο ελάχιστο. Λύσεις τύπου vpn, καταναλώνουν μπαταρία.

 

- Font changers. Για όποιον θέλει να παίζει με διαφορετικες font.

 

- YouTube vanced. Όσοι θέλουν you tube με extra λειτουργίες τύπου download video, no adds, picture in picture κλπ.

 

- Google camera mods. Η συντριπτική πλειοψηφία χρειάζεται ροοτ.

 

- Cerberus app. Αντικλεπτικο σύστημα. Root only.

 

- Play music exporter. Για μένα που είμαι play music subscriber είναι σωτηρίο. Κάνω export music και back up τα music files όπου θέλω, χωρίς να χρειάζεται να κάνω download 12gb μουσικής κάθε φορά που κάνω factory reset ή αλλάζω ρομ.

 

- Πληθώρα διαφόρων mod ανάλογα με τα γούστα του καθενός (native call recording, magisk modules, stereo speaker mod, αλλαγή σε fingerprint animation, debloaters, Xposed, κλπ κλπ).

 

Συμφωνω απολυτα τοσα και αλλα τοσα που ο καθενας απο εμας μπορει να χρειαζεται. Το θεμα ειναι απο την στιγμη που θα επέμβουμε με κάποιο τροπο στην μαμα ρομ, αν το κινητο μετα αρχισει να συμπεριφέρεται ''περιεργα'' δεν μπορει να μας φταει η oneplus η xiaomi κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τις διαφημίσεις, ρυθμίσεις- δίκτυο- σύνθετες- ιδιωτικό DNS και βάζεις dns.adguard.com

Μπορεί να είναι σε διαφορετικό μενού στο OnePlus αλλά στην 9 υπάρχει η επιλογή

 

ρυθμισεις-wifi internet-ιδιωτικο dns.

Link to comment
Share on other sites

Update,

 

Πλήρες εργοστασιακες ρυθμίσεις, με msmdowloadtool, κλειδωμένο bootloader, ούτε καν ριστορ εφαρμογές από Google, τις πέρναγα μια μια. 5 εφαρμογές όλες και όλες στο κινητό και έριξε reload. Κάνω οφ τα optimize και συνεχίζω να βάζω εφαρμογές. Φυσικά και συνεχίσει να το κάνει. Με 9.0.4.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...