Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείτε να δείτε τα Screenshot που τραβάτε με το κινητό στον υπολογιστή σας; Με το πρόγραμμα των Windows δεν τα εμφανίζει. Μόνο με την ζωγραφική μπορώ να τα δω. Έχει βρει κανένας λύση;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε τα Screenshot που τραβάτε με το κινητό στον υπολογιστή σας; Με το πρόγραμμα των Windows δεν τα εμφανίζει. Μόνο με την ζωγραφική μπορώ να τα δω. Έχει βρει κανένας λύση;

 

 

Από Chrome, Firefox στον υπολογιστή (συγχρονισμένο με Google Photos) εμφανίζονται όλα τα screenshot κανονικά...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε τα Screenshot που τραβάτε με το κινητό στον υπολογιστή σας; Με το πρόγραμμα των Windows δεν τα εμφανίζει. Μόνο με την ζωγραφική μπορώ να τα δω. Έχει βρει κανένας λύση;

 

Το έχω συναντήσει και γω.

Τα άνοιξα με την προεπιλεγμενη εφαρμογή των win 10.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι πάνω από 22

Αν είναι πας στο επίσημο σάιτ..

Αν είναι πάνω από 22 Ε τι μέθοδο επιλέγω για θέματα τελωνείου κλπ;; Δεν έχω ξαναψωνίσει από alli..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε κάνει το καινούριο update? Πάει καλά? Δεν το έχω βάλει γιατί στο φορουμ της Oneplus κράζουν όλοι για τη μπαταρία και διάφορα λαγκαρίσματα μετά την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο update αναφέρεσαι; Η τελευταία σταθερή ρομ 9.0.4 κυκλοφόρησε πριν τρεις βδομάδες. Η μόνη διαφορά που "αισθάνομαι" σε σχέση με την προηγούμενη είναι στην λίγο χειρότερη μπαταρία, αλλά αυτό μπορεί να συμβαίνει για διάφορους λόγους.

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Για την 9.0.4 λέω. Δεν την έχω κάνει εξαιτίας των πολλών σχολίων για κακή μπαταρία. Τώρα είμαι με 9.0.3 και έχω 5-5.30 ώρες περίπου sot και περιπου 1-1.5 μέρα καθαρή μπαταρία. Γενικά νομίζω το 9.0.4 δεν έδωσε κάτι φοβερό και αυτος είναι ένας λόγος που δεν "καίγομαι" να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Για την 9.0.4 λέω. Δεν την έχω κάνει εξαιτίας των πολλών σχολίων για κακή μπαταρία. Τώρα είμαι με 9.0.3 και έχω 5-5.30 ώρες περίπου sot και περιπου 1-1.5 μέρα καθαρή μπαταρία. Γενικά νομίζω το 9.0.4 δεν έδωσε κάτι φοβερό και αυτος είναι ένας λόγος που δεν "καίγομαι" να το κάνω.
Είναι δυνατόν να στηρίζεται κάποιος στα σχόλια των Ινδών του φόρουμ του Oneplus;

 

Κανένα θέμα με την 9.0'4 εδώ και τόσο καιρό

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να στηρίζεται κάποιος στα σχόλια των Ινδών του φόρουμ του Oneplus;

Κανένα θέμα με την 9.0.4 εδώ και τόσο καιρό

 

 

Συμφωνω απόλυτα και στα 2!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο update αναφέρεσαι; Η τελευταία σταθερή ρομ 9.0.4 κυκλοφόρησε πριν τρεις βδομάδες. Η μόνη διαφορά που "αισθάνομαι" σε σχέση με την προηγούμενη είναι στην λίγο χειρότερη μπαταρία, αλλά αυτό μπορεί να συμβαίνει για διάφορους λόγους.

 

You tapatalking to me?

Μαλλόν δε χρειάζεται να πάμε τόσο μακριά..Έχει και πιο κοντινά παραδείγματα που ο κόσμος δεν είναι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι ειναι αντιληπτό οτι (τα νούμερα τυχαία) οι χρήστες ας πουμε στο myphone/oneplus 6 ειναι 150-200 και μπορεί να έχουν θέμα-πρόβλημα οι 10, όταν αντιστοιχα στην Ελλάδα μπορεί να έχουν πουληθεί 20,000 συσκευές...!

Στο oneplus.com/oneplus 6 μπορεί να γράφουν για προβλήματα 1000 χρήστες, οταν ας πουμε τα μελη είναι 200,000 και οι χρήστες OnePlus 6 παγκοσμίως μπορεί να πλησιάζουν το εκατομμύριο.

 

Καταλαβαίνετε λοιπόν οτι δεν μιλάμε για "συνολικό" πρόβλημα αλλα για μεμονωμενα περιστατικά...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα. Απλά θεωρώ ότι οι απόψεις ανθρώπων (έστω και λίγων) που έχουν στην κατοχή τους τη συσκευή μπορούν αρκετές φορές να σε βοηθήσουν. Για αυτό το λόγο φυσικά είμαστε όλοι εδώ.. Για να κουβεντιάζουμε για κάτι κοινό που έχουμε! Ποτέ δεν είναι κακό να ψάχνεις κάτι διεξοδικά. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να κάνω την αναβάθμιση μου!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κάποιος την sandstone? διαβάζω ότι σπάνε χωρίς λόγο στις γωνίες.ισχυει;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κάποιος την sandstone? διαβάζω ότι σπάνε χωρίς λόγο στις γωνίες.ισχυει;

Ευχαριστώ πολύ

 

Την ειχα στο 5t και ναι μου έσπασε στη γωνία. Στο 6 δεν την ξαναπήρα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα. Απλά θεωρώ ότι οι απόψεις ανθρώπων (έστω και λίγων) που έχουν στην κατοχή τους τη συσκευή μπορούν αρκετές φορές να σε βοηθήσουν. Για αυτό το λόγο φυσικά είμαστε όλοι εδώ.. Για να κουβεντιάζουμε για κάτι κοινό που έχουμε! Ποτέ δεν είναι κακό να ψάχνεις κάτι διεξοδικά. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να κάνω την αναβάθμιση μου!

 

 

Ωραια. Η μονη παρατήρηση τότε εναι οτι απλως οσοι γράφουν εδω, ενίοτε υπερ-εστιάζουν σε κάποια θέματα, τα οποια κατ' αυτούς είναι "προβλήματα", όταν το 98% των υπόλοιπων "τυπικων" χρηστών δεν πρόκειται καν να τα αντιληφθούν....

Αν λοιπον εκαστος ημών καταφέρει να διαχωρίσει την εξειδικευμένη πληροφόρηση από την υπερβολή και δεν αφορίζει γενικώς (ή και ειδικώς), ειναι ευκόλα τα πράγματα

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με διαφημίσεις.. Πλέον με το που ανοίγω το WiFi έρχονται διαφημίσεις συνέχεια σ' όλες τις εφαρμογές παντού... Υπάρχει κάποια λύση; είμαι χωρίς root στην 9.0.4 Edited by Helpmagkes
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με διαφημίσεις.. Πλέον με το που ανοίγω το WiFi έρχονται διαφημίσεις συνέχεια σ' όλες τις εφαρμογές παντού... Υπάρχει κάποια λύση; είμαι χωρίς root στην 9.0.4
Καμια περίεργη/ες εφαρμογες θα κατέβασες η θα έκανες αποδοχη σε κανενα site στον chrome να μπορει να στελνει ειδοποιήσεις και έτσι σε spamαρει κάθε φορά που συνδεεσε σε δίκτυο.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με διαφημίσεις.. Πλέον με το που ανοίγω το WiFi έρχονται διαφημίσεις συνέχεια σ' όλες τις εφαρμογές παντού... Υπάρχει κάποια λύση; είμαι χωρίς root στην 9.0.4
Οι διαφημίσεις Τελικά εμφανίζονται πού;

Μέσα σε όλες τις εφαρμογές δεν γίνεται να παρεμβαίνει κάτι

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις Τελικά εμφανίζονται πού;

Μέσα σε όλες τις εφαρμογές δεν γίνεται να παρεμβαίνει κάτι

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Συγνώμη πάνω στην γρηγοράδα δεν το έγραψα... Στην αρχική μόλις ανοίξω WiFi ή δεδομένα αλλά και σε όλες τις εφαρμογές. Πάντως μπήκα στις ειδοποιήσεις του Chrome έσβησα ότι είχα αποδεκτά αλλά ένα που λέει Google.com δεν βγαίνει

Edited by Helpmagkes
#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος κανενα αξιοπρεπη και οικονομικο φορτιστη για δευτερο.

Εχω βρει αυτον εδω θα κανει δουλεια?

https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html?rmmds=flashdeals&ID=224&cur_warehouse=CN

Link to comment
Share on other sites

US $9.12 17%OFF | Original EU US UK ONEPLUS 6T Dash charger One plus 6 Smartphone 5V/4A Fast charge USB wall power Adapter,2M Dash Charger Cable

https://s.click.aliexpress.com/e/DaVEjcG

 

Ότι τηλέφωνο και να έχετε, μην παίρνετε φορτιστές ότι να ναι, μόνο τον γνήσιο.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...