Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώωωω ρε έχω χεστεί πάνω μου γιατί έχασα πακέτο παραγγελίας 23/11 που χάθηκε αεροδρόμιο και έκανα φασαρία με refunds κλπ!!!

Οπότε τώρα γενικά είμαι λίγο επιφυλακτικός μην έχω κάνει καμιά γκάφα!!! Αυτό που ίσως παιδιά με προβληματίζει λίγο είναι το κόστος των μεταφορικών της pdm μεθόδου που από κανά 12 14 ευρο εγώ τώρα πλήρωσα κάτω από 2ευρο.. ελπίζω να παραλάβω άμεσα και να απολαύσω κινητάρα!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώωωω ρε έχω χεστεί πάνω μου γιατί έχασα πακέτο παραγγελίας 23/11 που χάθηκε αεροδρόμιο και έκανα φασαρία με refunds κλπ!!!

Οπότε τώρα γενικά είμαι λίγο επιφυλακτικός μην έχω κάνει καμιά γκάφα!!! Αυτό που ίσως παιδιά με προβληματίζει λίγο είναι το κόστος των μεταφορικών της pdm μεθόδου που από κανά 12 14 ευρο εγώ τώρα πλήρωσα κάτω από 2ευρο.. ελπίζω να παραλάβω άμεσα και να απολαύσω κινητάρα!:D:D:D[/QUO

 

Εισαι κομπλε το κοστος των μεταφορικων ειναι μια χαρα. Μεχρι 20 Μαρτιου μαξ θα το εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις από messenger viper και whatsapp. Viber και whatsapp ειναι με διπλό λογαριασμό το καθένα. Απο όλα αυτά στο ενα απο τους δυο λογαριασμούς στο whatsappπου χρησιμοποιώ συστηματικά και καθημερινά λαμβάνω σχεδον πάντα τις ειδοποιήσεις κανονικά. Στον 2ο λογαριασμό και σε όλες τις άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιω σαφώς λιγότερο δεν μου έρχονται ποτε ειδοποιήσεις. Θα πρέπει να ανοίγω την εφαρμογή για να ελέγχω αν εχω μηνύματα.

Το κινητο το εχω περίπου 2μηνες και στην αρχη δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα. Νομίζω οτι αυτά ξεκινησαν απο την τελευταία αναβάθμιση και μετά (χωρις να είμαι και σίγουρος).

Αντιμετωπίζετε και σεις αντιστοιχα προβλήματα. Κάποια ιδέα-προταση για λύση υπάρχει.

Εχω απαινεργοποιησει μια επιλογή στις ρυθμισεις της μπαταρίας "προσαρμοστική μπαταρία" αλλα και πάλι δεν έχει αλλάξει κάτι!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις από messenger viper και whatsapp. Viber και whatsapp ειναι με διπλό λογαριασμό το καθένα. Απο όλα αυτά στο ενα απο τους δυο λογαριασμούς στο whatsappπου χρησιμοποιώ συστηματικά και καθημερινά λαμβάνω σχεδον πάντα τις ειδοποιήσεις κανονικά. Στον 2ο λογαριασμό και σε όλες τις άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιω σαφώς λιγότερο δεν μου έρχονται ποτε ειδοποιήσεις. Θα πρέπει να ανοίγω την εφαρμογή για να ελέγχω αν εχω μηνύματα.

Το κινητο το εχω περίπου 2μηνες και στην αρχη δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα. Νομίζω οτι αυτά ξεκινησαν απο την τελευταία αναβάθμιση και μετά (χωρις να είμαι και σίγουρος).

Αντιμετωπίζετε και σεις αντιστοιχα προβλήματα. Κάποια ιδέα-προταση για λύση υπάρχει.

Εχω απαινεργοποιησει μια επιλογή στις ρυθμισεις της μπαταρίας "προσαρμοστική μπαταρία" αλλα και πάλι δεν έχει αλλάξει κάτι!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Εγώ στο viber που έχω διπλή εφαρμογή δεν έχω παρατηρήσει κάτι το διαφορετικό. Βέβαια 9/10 έρχονται στο κεντρικό μου ας πούμε νούμερο και 1/10 στο παλιό, οπότε ίσως και να υπήρχε και να μην το έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω. Επειδή ψήνομαι κι εγώ με την τιμή του 8/128 απο Banggood θέλω να ρωτήσω σε τι θα με ενοχλήσει το γεγονός οτι είναι η έκδοση CN/IN. Το πρόβλημα είναι πως θέλω να δουλεύει out of the box δεν το έχω με το πείραγμα...:)
Link to comment
Share on other sites

κανένα θέμα

μόνο ανταπτοράκι για φόρτιση

:)

Καλώς σας βρίσκω. Επειδή ψήνομαι κι εγώ με την τιμή του 8/128 απο Banggood θέλω να ρωτήσω σε τι θα με ενοχλήσει το γεγονός οτι είναι η έκδοση CN/IN. Το πρόβλημα είναι πως θέλω να δουλεύει out of the box δεν το έχω με το πείραγμα...:)
Link to comment
Share on other sites

κανένα θέμα

μόνο ανταπτοράκι για φόρτιση

:)

επειδή εγώ το παράγγειλα και σήμερα μου έγινε και shipped δεν το ήξερα ότι δεν είναι global!!!

Το λειτουργικό διάβασα είναι O2 και όχι Η2 που είχα την εντύπωση ότι είναι ενδεικτικό της CN ROM!!!

Με ανησυχείς λίγο τώρα!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς έγκειται η ανησυχία σου;;;

επειδή εγώ το παράγγειλα και σήμερα μου έγινε και shipped δεν το ήξερα ότι δεν είναι global!!!

Το λειτουργικό διάβασα είναι O2 και όχι Η2 που είχα την εντύπωση ότι είναι ενδεικτικό της CN ROM!!!

Με ανησυχείς λίγο τώρα!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας αν η συσκευή είναι από Κίνα. Μόνο ο φορτιστής είναι κινέζικος και θέλει ανταπτορακι. Τα μαγαζιά περνάνε την oxygen αντί της hydrogen os που έχουν μέσα από το εργοστάσιο και γίνεται κανονικά ευρωπαϊκό. Αν πάλι έρθει με hydrogen η αλλαγή είναι εύκολη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κάνω μια έρευνα για τζάμακι (αν χρειάζεται ηγέτες κάτι έχει by default απ' όσο ξέρω) και θήκες για προτείνετε τπτ αξιόλογο και από που..:)
Link to comment
Share on other sites

Λέω μήπως είχε κανά θέμα με μπλοκαρισμενα πλειστορ και εφαρμογές τσιν τσον και να θέλει root όπως τα xiaomi!!!
Φίλε έχεις ασχοληθεί ποτέ με τα Oneplus;

Αυτά που λες δεν έχουν καμία σχέση με τα κινητά μας.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λέω μήπως είχε κανά θέμα με μπλοκαρισμενα πλειστορ και εφαρμογές τσιν τσον και να θέλει root όπως τα xiaomi!!!

 

Εδώ πέρα δεν είναι xiaomi. Όταν πάρεις oneplus δεν θα θες να γυρίσεις σε xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οχι δεν έχω ιδέα από oneplus γι'αυτό και ρωτάω πιθανές άκυρες ερωτήσεις!!! Καινούργιο ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Ήμουν της apple παλικάρι..

Για πείτε για παρελκόμενα τζάμια (?) Θήκες ( original) και από που μπορούμε να πάρουμε χωρίς να πουλήσουμε το κορμί μας!:D

Link to comment
Share on other sites

Alliexpress ... κάτι έχει...

Παιδιά οχι δεν έχω ιδέα από oneplus γι'αυτό και ρωτάω πιθανές άκυρες ερωτήσεις!!! Καινούργιο ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Ήμουν της apple παλικάρι..

Για πείτε για παρελκόμενα τζάμια (?) Θήκες ( original) και από που μπορούμε να πάρουμε χωρίς να πουλήσουμε το κορμί μας!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να παραγγείλω orzly tempered glass αν το έχει πάρει κάποιος θέλω να μου πει αν κόβει οθόνη και αν σου μεγαλώνει το notch με αποτέλεσμαλα ας το έχεις απενεργοποίηση να προεξέχει ελάχιστα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να παραγγείλω orzly tempered glass αν το έχει πάρει κάποιος θέλω να μου πει αν κόβει οθόνη και αν σου μεγαλώνει το notch με αποτέλεσμαλα ας το έχεις απενεργοποίηση να προεξέχει ελάχιστα το μαύρο του γυαλιού μες τν οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Ναι κόβει... Αλλά από εμπειρία και με το γνήσιο κόβει ακριβώς το ίδιο... Δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν βάλει το μαύρο πλαίσιο και στα δύο γύρω γύρω. Νομίζω ότι είναι ακριβώς αντιγραφή του γνήσιου. Δεν αν μπορείς να βρεις χωρίς μαύρο πλαίσιο. Εμένα έχει και θέμα με την θήκη Spigen. Δεν εφαρμόζει ακριβώς. Αυτα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...