Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όσοι έχετε αναβαθμιστεί σε 9.0 έχετε εγγραφή κλίσης? Και πως? Είμαι ακόμη με την 8.0, δεν θέλω να κάνω update για να μην την χάσω. Ευχαριστώ

 

Να ξέρεις πάντως ότι στην 9 λειτουργεί κανονικά και το ACR.

Link to comment
Share on other sites

Thank you guys, το always on display που βρίσκεται τώρα, δεν μπορώ να το βρω

Υ. Γ. Το βρήκα, - > αρχική οθόνη - >πάντα στην οθόνη

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω δύο Sim στο κινητό και έχω το εξής πρόβλημα. Την πρώτη sim την χρησιμοποιώ κυρίως για το data. Συνδέω ασύρματα το κινητό με ένα λαπτοπ για να του δίνω ιντερνέτ. Όταν με παίρνουν τηλ στη δεύτερη sim, τότε κόβεται η σύνδεση των data για όσο διαρκεί η κλήση, οπότε δεν έχω ίντερνετ στο λαπτοπ για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Αυτό πως μπορεί να διορθωθεί; Με το p9, δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα φίλε μου!

Στις Ρυθμίσεις - Ασύρματο και Δίκτυα - Ρυθμίσεις Dual SIM, έχεις επιλέξει το Dual SIM 4G;

Κάπως έτσι πρέπει να το γράφει, το έχω στα Αγγλικά το μενού

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Λέτε με την 9.1 (όταν με το καλό την πάρουμε) να βάλουν και στο κινητό μας το moon mode του p30 όπως έκαναν και στο mate 20;
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πάντως ότι στην 9 λειτουργεί κανονικά και το ACR.

 

Από πότε δουλεύει το acr στην 9; Στο mate 10 Pro που έχω και δοκίμασα πριν 2 εβδομάδες δεν είδα φώς. Έχω αγοράσει και την pro έκδοση και την έχω σε αχρηστία.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Από πότε δουλεύει το acr στην 9; Στο mate 10 Pro που έχω και δοκίμασα πριν 2 εβδομάδες δεν είδα φώς. Έχω αγοράσει και την pro έκδοση και την έχω σε αχρηστία.

 

Χωρις να ειμαι σιγουρος διοτι δεν κανω ηχογραφησεις κλησεων αν το ειχες εγκατεστημενο την 8 και εκανες αναβαθμιση στην 9 χωρις να κανεις επαναφορα συνεχιζε να δουλευει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ακομα με .270 ... Πηρα μια μικρη αναβαθμιση της Vodafone με κατι δικες της εφαρμογες. Απαραδεκτο σχεδον Ιουλιος και να εχω το security patch του Απριλιου...
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα παιδια και εγω στην παρεα σας. Το αποκτησα απο τις 14/6/2019 το ρ20 pro στο πολυχρωμο του χρωμα πραγματικα ειναι wooow δεν κολλα πουθενα παιρνει και ενημερωσεις λογισμικου ακομη (ισως ηταν βλακεια που εδωσα μεσα σε καποιο trade in το p30 pro μου για να το παρω αυτο και το s10e επισης εδωσα και το s10 plus μου μεσα στο trade in.) Η Ιστορια εχει ως εξης:

Το S10 Plus που ειχα υπερθερμενοταν ειχε προβλημα με την υπερθερμαση του ετσι αποφαφησα να το δωσω μεσα 598 ευρω στο trade in αφου με κοροιδευαν και η αντιπροσωπια και νομιζαν οτι ητανε η ιδεα μου οτι υπερθερμενοταν μετα απο 2 φορες που πηγε αντιπροσωπια για το ιδιο θεμα μαλιστα. Το Ρ30 Pro το εδωσα μεσα επειδη πανικοβληθηκα για τις ενημερωσεις λογισμικου του το αγορασα μεταχειρισμενο απο ενα τυπο που με κατακλεψε και για το P30 Pro και για το s10 Plus οπου αυτος ο τυπος τα πηρε απο "φιλους" του καινουργια μεταχειρισμενα με αποδειξεις και ολα βεβαια το p30 pro ειχε και μια γρασουνια πανω στο κεντρο της οθονης στην γωνια αλλα εγω δεν την προσεξα απο την τοτε χαρα που εκανα που το πηρα ετσι δυστοιχως απο αυτη την γρασουνια εχασα λεφτα στο trade in και το εδωσα 200 ευρω μεσα δυστοιχως. Ποτε ξανα δεν θα ξανα παρω κατι μεταχειρισμενο επειδη το πληρωσα ακριβα. Εμαθα να φυλαω χρηματα ή να τα περνω με συμβολαια να ξεπληρωνω τις παλιες μ συσκευες. Κανεις δεν ξερει αν αυτος ο απαταιωνας εκανε κατι στα κινητα το ενα υπεθερμενοταν παρα πολυ s10 plus και το αλλο ειχε ενα γρασουνισμα μεγαλο. Απιστος η ψυχη του ανθρωπου. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΤΣΙ ΑΤΟΜΑ ΜΑΛΑΚΕΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ που ψαχνουν θυματα να τα πατησουν στον λαιμο οικονομικα.

Απλος ηθελα να σας κανω μια εισαγωγη πως βρεθηκα εδω στο P20 Pro το νημα.

 

Καλώς ήρθες στο νήμα φίλε, αλλά θα πρέπει να χρησιμοποιείς πιο συχνά τελείες και κόμματα.

Είναι προτιμότερο εάν δεν είναι τα Ελληνικά η native γλώσσα σου, να γράφεις στα Αγγλικά.

Πιο εύκολα θα βγάζουμε νόημα έτσι, παρά με αυτά που έγραψες τώρα.

Και εάν αυτός που πήρες τα κινητά και νιώθεις ότι σε κορόιδεψε είναι από κάποιο μαγαζί ή κάτι άλλο, ανάφερέ το με περισσότερες λεπτομέρειες, αλλά αν είναι από δημοπρασίες ή αγγελίες τότε δεν έχει νόημα να το αναφέρουμε.

Ίσως να κάνουμε μια επισήμανση για αυτόν τον χρήστη..

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος διοτι δεν κανω ηχογραφησεις κλησεων αν το ειχες εγκατεστημενο την 8 και εκανες αναβαθμιση στην 9 χωρις να κανεις επαναφορα συνεχιζε να δουλευει.

 

Από 8 σε 9 έκανα επαναφορά, οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω.

Τώρα και εγώ χρησιμοποιώ την native εφαρμογή με το αρχείο που παρέθεσε ένας φίλος κάποιες μέρες πριν.

Αλλά δεν είναι το ίδιο λειτουργικό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Από πότε δουλεύει το acr στην 9; Στο mate 10 Pro που έχω και δοκίμασα πριν 2 εβδομάδες δεν είδα φώς. Έχω αγοράσει και την pro έκδοση και την έχω σε αχρηστία.

 

ACR 31.1 είναι η έκδοση που έχω και είναι η pro.

Όταν πρώτο είχε βγει η 9 είχε κλειδώσει και δε δούλευε ( απαγορεύτηκε και από την Google) αλλά το αρχείο που έχω εγώ μετά απο λίγες μέρες ξεκίνησε κανονικά.2 μέρες ήμουν χωρίς.Αν θες πάντως σου στέλνω το .apk

Link to comment
Share on other sites

Ακομα με .270 ... Πηρα μια μικρη αναβαθμιση της Vodafone με κατι δικες της εφαρμογες. Απαραδεκτο σχεδον Ιουλιος και να εχω το security patch του Απριλιου...

 

Ομοίως και εγώ. Με Cosmote όμως.

Ένα πολύ μικρό update, 18+ κάτι ψιλά MB.

Το cange log λέει για βελτιώσεις δικτύου και βασικές προτεινόμενες εφαρμογές.

 

Πιστεύω ότι τώρα που φαίνεται να εξομαλύνονται τα προβλήματα με τις ΗΠΑ, θα ξαναγυρίσουμε σιγά-σιγά σε ομαλή ροή.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 293 cosmote έχω

 

Ασφάλεια και κάτι για τη μουσική γράφει

Ήρθε και εμένα...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριλ λίγο σε p20 lite ήρθε η 9.1. ΣΤΟ p20 pro μου τίποτα μετά την 286.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Η 9.1 θα έρθει αργότερα μέσα στο μήνα (αν και με το ρυθμό αυτό μάλλον Αύγουστο) για το P20 Pro.

Εμένα είναι ακόμη στη 270 με το τελευταίο update-πατσάκι παρόχου (Cosmote)

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και εδώ η 293, με cosmote.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγο έγινε κάτι που με τρέλανε γιατί δεν το έχω ξαναδει σε κινητό. Εκεί που χάζευα στο fb ξαφνικά κλείνει η εφαρμογή και μου βγάζει ένα μήνυμα ότι έχει λήξει ο χρόνος οθόνης και έχω επιλογή να ξανανανεωσω το χρόνο.

Αφού το πάτησα είδα ότι έχει βγάλει σήμα σε όλες τις εφαρμογές που έχω και όποτε ανοίγω μια από αυτές βγάζει το ίδιο μήνυμα και πρέπει να επιλέξω να έχω απεριόριστο χρο ο σήμερα για να ανοίξει η εφαρμογή.

Τι είναι αυτο πάλι; κάποια βοήθεια; εχει γίνει σε κάποιον άλλον; μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; έχω το κινητό τόσους μήνες και δεν έχει ξαναγίνει αυτο

6441a992d8025cf381aa46e6c48a1d49.jpgb69bb44d61770f7f6a47ebfd81de8095.jpgba5fa9b3624b46cc2ae0f2738bf42a62.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγο έγινε κάτι που με τρέλανε γιατί δεν το έχω ξαναδει σε κινητό. Εκεί που χάζευα στο fb ξαφνικά κλείνει η εφαρμογή και μου βγάζει ένα μήνυμα ότι έχει λήξει ο χρόνος οθόνης και έχω επιλογή να ξανανανεωσω το χρόνο.

Αφού το πάτησα είδα ότι έχει βγάλει σήμα σε όλες τις εφαρμογές που έχω και όποτε ανοίγω μια από αυτές βγάζει το ίδιο μήνυμα και πρέπει να επιλέξω να έχω απεριόριστο χρο ο σήμερα για να ανοίξει η εφαρμογή.

Τι είναι αυτο πάλι; κάποια βοήθεια; εχει γίνει σε κάποιον άλλον; μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; έχω το κινητό τόσους μήνες και δεν έχει ξαναγίνει αυτο]

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο digital balance Έχεις ενεργοποιήσει το screen management όπου έχεις θέσει όριο πόσες ώρες να χρησιμοποιείς το κινητό. Πήγαινε απενεργοποίησετέ το ή αύξησε τις ώρες. Μάλλον χρησιμοποίησες πολλές ώρες το κινητό σήμερα, χεχε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο digital balance Έχεις ενεργοποιήσει το screen management όπου έχεις θέσει όριο πόσες ώρες να χρησιμοποιείς το κινητό. Πήγαινε απενεργοποίησετέ το ή αύξησε τις ώρες. Μάλλον χρησιμοποίησες πολλές ώρες το κινητό σήμερα, χεχε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ωραίος. Σ ευχαριστώ πολύ. Το βρήκα εκεί που είπες

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε μία αναβάθμιση γύρω στα 750MB, δύο μέρες μετά απο την αναβάθμιση των 250mb του Cosmote.
Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει rootαρει κανεις?? Mπορει να ξεκλειδωσει ο bootloader??Αν ναι μπορειτε να δωσετε κανα link?? Thanks! Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...