Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κινητό έχω τη βασική σιμ κοσμοτε και μια δεύτερη Vodafone. Μόλις απενεργοποιησα τη cosmote b και ενεργοποίησα τη Vodafone η 9αρα ήρθε αμεσως

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έχω τη βασική σιμ κοσμοτε και μια δεύτερη Vodafone. Μόλις απενεργοποιησα τη cosmote b και ενεργοποίησα τη Vodafone η 9αρα ήρθε αμεσως

 

Έτσι ακριβώς έγινε και σε εμένα.

 

Πήγα τελικά στην 9ρα, δεν βλέπω πρόβλημα στο gestures , ACR επίσης δουλεύει ολόσωστα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς έγινε και σε εμένα.

 

Πήγα τελικά στην 9ρα, δεν βλέπω πρόβλημα στο gestures , ACR επίσης δουλεύει ολόσωστα.

 

Μια από τα ίδια. Μόλις έβαλα την κάρτα vodafone ενός κολλητού ξεκίνησε αυτόματα να κατεβάζει το update. :lol:

Η 9άρα μία χαρά ρολάρει μέχρι στιγμής. :rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Και γω μόλις έβαλα μια wind και άρχισε να κατεβάζει τη νέα έκδοση. Είχε να περιμένουμε με τη cosmote κανένα μήνα ακομη
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στην pie που πήγαν οι τρεις επιλογές στις ρυθμίσεις τοποθεσίας; Τώρα έχει μόνο άνοιγμα και κλείσιμο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια….μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια….αν στις ρυθμισεις εφαρμογών ..στη διαχειριση μπαταριας..απενεργοποιουσουμε την αυτοματη διαχειριση και τις 3 επιλογες που εχει εχουμε οικονομια μπαταριας και απελευθερωση μνημης ??σαν να λειτουργουν οι εφαρμογες μονο όταν εμεις θελουμε αν τα λεω σωστα ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω cosmote και μόλις μου ήρθε ενημέρωση για το hicare της Huawei. Αμέσως μετά μου ήρθε και ενημέρωση ότι υπάρχει αναβάθμιση. Δεν την κάνω ακόμα γιατί δεν ξέρω αν δουλεύει κανονικά το ACR. Αυτοί που κάνανε στην 9.0 βλέπουν ότι υπάρχει πρόβλημα με το acr? Αν ξέρουν κάποιοι ας απαντήσουν. Thanks

 

ΥΓ. Αν ψάξετε μέσω απλώς "ενημερωση" ΔΕΝ βγάζει κάτι ούτε και αν έχετε το GPS ανοικτό, ούτε και αν ψάξετε για το τελευταίο πλήρες πακέτο, αλλά εμφανίζεται η 195 μέσω του Hicare της Huawei, STRANGE!!!!!

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια….μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια….αν στις ρυθμισεις εφαρμογών ..στη διαχειριση μπαταριας..απενεργοποιουσουμε την αυτοματη διαχειριση και τις 3 επιλογες που εχει εχουμε οικονομια μπαταριας και απελευθερωση μνημης ??σαν να λειτουργουν οι εφαρμογες μονο όταν εμεις θελουμε αν τα λεω σωστα ??

 

Nαι. Πιστεύω ότι το πιο σωστό είναι να σετάρεις κάθε εφαρμογή με βάση τις προτιμήσεις σου, έτσι ωστε και να μην έχεις απώλειες ενέργειας και να μη χάσεις σε λειτουργικότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω, οτι μου ήρθε ειδοποιηση για την 9 μεσω του hicare,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρχικά και γω είχα ρωτήσει για το ACR αλλά τελικά βρήκα τη λύση μόνος μου.Αυτη τη στιγμή έχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση που είναι η 30.1 και μετά από την μπαταρία- εκκινηση εφαρμογών απενεργοποίησα την αυτόματη διαχείριση στο Καταγράφει τα πάντα και κανονικά.

Εμένα η απορία μου είναι πως γίνεται να εμφανίζεται ολόκληρη η φωτογραφία μιας επαφής όταν παίρνει τηλέφωνο και όχι σαν να ξεθωριάζει από τη μέση και κάτω.

 

Να πω οτι και σε μενα δεν καταγράφει τον συνομιλητη το ACR στην Pie.

Δοκίμασα διάφορες πηγές απο αυτες που έχει διαθέσιμες. Το προγραμμα

Total Recall καταγράφει τον συνομιλητη αλλα για καποιο λογο μετά

απο μερικες μερες αν δεν έχω ανοιξει την εφαρμογη σταματα να δουλευει

(καταγράφει). Μολις την ανοιξω απλα, δουλευει παλι. Εχω απενεργοποιήσει

την αυτοματη διαχειρηση απο την μπαταρια καθώς επισης το έβαλα στην

λίστα με τις εφαρμογες που εξαιρούνται απο τη βελτιστοποίηση μπσταρίας.

Το ίδιο είχα κάνει και με το ACR.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα των ακουστικών γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα η Huawei. Είχα γράψει και σε παλαιότερο post που έψαχνα καλύτερα ακουστικά και δεν ήξερε καν η ίδια η Huawei τι μοντέλο ακουστικών έχει μέσα στην συσκευασία του το P20 Pro. Ε λοιπόν για να μην κάθομαι να αγοράζω ξανά πάλι huawei και μην τυχόν είναι τα ίδια ακριβώς ακουστικά όπως αυτά που έχουμε όλοι μας και δώσω έτσι ~20ευρώ για πέταμα, έκανα έρευνα αγοράς και τελικά αγόρασα από το amazon, αυτά εδώ τα ακουστικά από την Acessorz. Είναι πιο ακριβούτσικα σε σχέση με τα της huawei, στα 33ευρώ, τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά από Αμερική και είναι πράγματι πιο δυνατά και πιο ποιοτικά από τα κοινά άσπρα της μαμάς εταιρίας! Η μέγιστη ένταση των παλιών (πχ 10) είναι στο σημείο πχ 6-7 των νέων και αν τα βάλεις στο μέγιστο ενώ υπάρχει ησυχία, ξεκουφαίνεσαι! Είναι και πιο πλούσιος ο ήχος και το κυριότερο είναι ότι δουλεύει φυσιολογικά με την αυξομείωση της έντασης από τα κουμπάκια όπως επίσης το play / pause και που είναι ταυτόχρονα και να απαντήσεις σε κλήση. Εντωμεταξύ έχω πάρει το κινητό σε μαύρο χρώμα και το μαύρο χρώμα των ακουστικών "δένει" με το σύνολο. Υπάρχουν και μαγνητάκια στις κορυφές των ακουστικών για να μην πολύ μπερδεύονται μεταξύ τους με το καλώδιο. Προτείνεται ανεπιφύλακτα και για άλλους που ψάχνουν κάτι πιο ποιοτικό.
Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι και σε μενα δεν καταγράφει τον συνομιλητη το ACR στην Pie.

Δοκίμασα διάφορες πηγές απο αυτες που έχει διαθέσιμες. Το προγραμμα

Total Recall καταγράφει τον συνομιλητη αλλα για καποιο λογο μετά

απο μερικες μερες αν δεν έχω ανοιξει την εφαρμογη σταματα να δουλευει

(καταγράφει). Μολις την ανοιξω απλα, δουλευει παλι. Εχω απενεργοποιήσει

την αυτοματη διαχειρηση απο την μπαταρια καθώς επισης το έβαλα στην

λίστα με τις εφαρμογες που εξαιρούνται απο τη βελτιστοποίηση μπσταρίας.

Το ίδιο είχα κάνει και με το ACR.

 

Δεύτερη μέρα με την 9, έχουν καταγραφεί όλες οι κλήσεις μου (πάνω από 20) απροβλημάτιστα. Με ACR αγορασμένο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα με την 9, έχουν καταγραφεί όλες οι κλήσεις μου (πάνω από 20) απροβλημάτιστα. Με ACR αγορασμένο.

 

Δεν με ενδιαφέρει αν έχουν καταγραφεί αλλά αν ακούγεται ο συνομιλητής!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε ρθε η pie! 195 με cosmote μέσω HiCare. Να εδώ με τη Scarlett, ανοίγουμε σαμπάνιες... 1d8cd9eeb2f89923bb4a0507d91000ee.jpg

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε ρθε η pie! 195 με cosmote. Να εδώ με τη Scarlett, ανοίγουμε σαμπάνιες.. 1d8cd9eeb2f89923bb4a0507d91000ee.jpg

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Σου ήρθε πάνω από την 163; ή ήσουν με 8 ακόμα;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε πάνω από την 163; ή ήσουν με 8 ακόμα;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την 8.1, την 161 είχα!

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από την 8.1, την 161 είχα!

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Οκ λογικά αυτοί που είχαν μείνει με 8.1 θα πάρουν αυτό το update, εμείς μάλλον κάποιο άλλο μελλοντικά

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει αν έχουν καταγραφεί αλλά αν ακούγεται ο συνομιλητής!!!!!

 

Αλεξ νομίζω μαζί τα είπαμε και με πμ, λες να λέω ότι δουλεύει η εγγραφή χωρίς να γράφει τον συνομιλητή;

Τι εγγραφή θα ήταν αυτή;

Σε αυτούς που λένε δεν δουλεύει ή έχουν βάλει cracked όπως το 99% του πανέξυπνου Έλληνα ή δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση και θέλει επαναφορά το τηλ.

 

edit

Μετά την αναβάθμιση μόνο θετικά και βελτιώσεις βλέπω, χρόνια iphonakias και samsungakias, απλά υποκλίνομαι στην κινεζάρα που δεν με έχει ξενερώσει πουθενά μέχρι τώρα.

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ νομίζω μαζί τα είπαμε και με πμ, λες να λέω ότι δουλεύει η εγγραφή χωρίς να γράφει τον συνομιλητή;

Τι εγγραφή θα ήταν αυτή;

Σε αυτούς που λένε δεν δουλεύει ή έχουν βάλει cracked όπως το 99% του πανέξυπνου Έλληνα ή δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση και θέλει επαναφορά το τηλ.

Να επιβεβαιώσω και εγώ ότι δουλεύει μια χαρά το acr με pie. Δούλευε πριν την επαναφορά, δουλεύει και μετά την επαναφορά.

 

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγώ ότι δουλεύει μια χαρά το acr με pie. Δούλευε πριν την επαναφορά, δουλεύει και μετά την επαναφορά.

 

 

Στάλθηκε από P20 Pro

 

Το έχετε δουλέψει μήπως και με Bluetooth; Γιατί εγώ δεν έχω καταφέρει να το ρυθμίσω να λειτουργήσει σωστά.

Acr αγορασμένο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καταγραφεί μόνο όταν μιλάς κανονικά με το τηλέφωνο και αυτό μέσω των δονήσεων του κινητού. Αν μιλήσεις με hands-free δεν καταγραφεί. Εμένα αυτό κάνει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...