Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρώ τώρα τελευταία πως το βράδυ όταν το κινητό "κοιμάται".......το πρωί στα αναλυτικά στοιχεία χρήσης της μπαταρίας βλέπω πως είτε το πληκτρολόγιο SwiftKey.....ειτε η συλλογή....είτε το playstore η ταυτόχρονα και τα 3 μαζί κάνουν ελάχιστη χρήση της μπαταριας(1mah) διάφορες ώρες "το ξυπνάνε" ενώ δεν γίνεται κάποια χρήση τους εκείνες τις ώρες.....

Γιατί συμβαίνει αυτό; Δεν έχω ούτε συγχρονισμους ανοιχτούς ούτε WiFi...ουτε κάποια εφαρμογή ανοιχτή να παιζει σε παρασκήνιο με την θέληση μου...

Link to comment
Share on other sites

παρατηρήσατε καποιες βελτιώσεις με την 195 σε σχεση με την 163 (9.0) ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα περιμενω την 9 με cosmote.Δοκιμασα και μεσω hisuite,τζιφος.

 

Εdit: Μέσω hicare μου εβγαλε ενημέρωση για 195!

Edited by GreekAnubis
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο patch από την cosmote

9e9f7605f588ac602283e118a489e9f0.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήρθε και σε εμένα η αναβάθμιση στην προσαρμοσμένη έκδοση. Στην προηγούμενη έκδοση είχα παρατηρήσει ότι το vowifi είχε κάποια θέματα όταν έβαζα flight mode. Πιο συγκεκριμένα αργούσε να μπει σε λειτουργία ή δεν έμπαινε καθόλου. Με την αναβάθμιση μέχρι τώρα δουλεύει κομπλέ, θα το παρακολουθήσω.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους.. Σήμερα ήρθε με hicare.. Απ τους τελευταίους όπως πάντα cosmote. Οπότε λίγη υπομονή σε όσους δεν έχουν πάρει..
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι 9 για τα C432 τουλαχιστον ειναι εκδοσεις αναβαθμισης κι οχι ενημερωσης. Αν ειστε ηδη σε 9 (163) δεν θα ερθει ενημερωση για νεα εκδοση μεχρι να αρχισουν να βγαζουν ενημερωσεις. Γι'αυτο ολες ειναι μονο FULL-OTA και ολες λενε το ιδιο κειμενο για το EMUI 9.

Ο μονος τροπος για να πατε απο 9 (163) σε νεοτερη 9 (195) ειναι να κανετε rollback στην 8 και απο εκει μεσω HiCare να κανετε αιτηση για την τελευταια 9 (195).

Υπαρχουν και οι πλαγιοι τροποι αλλα δεν ξερω κατα ποσο δουλευουν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι 9 για τα C432 τουλαχιστον ειναι εκδοσεις αναβαθμισης κι οχι ενημερωσης. Αν ειστε ηδη σε 9 (163) δεν θα ερθει ενημερωση για νεα εκδοση μεχρι να αρχισουν να βγαζουν ενημερωσεις. Γι'αυτο ολες ειναι μονο FULL-OTA και ολες λενε το ιδιο κειμενο για το EMUI 9.

Ο μονος τροπος για να πατε απο 9 (163) σε νεοτερη 9 (195) ειναι να κανετε rollback στην 8 και απο εκει μεσω HiCare να κανετε αιτηση για την τελευταια 9 (195).

Υπαρχουν και οι πλαγιοι τροποι αλλα δεν ξερω κατα ποσο δουλευουν.

 

Εγώ ήμουν στην 163 κ μου ήρθε κανονικά η 195

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν στην 163 κ μου ήρθε κανονικά η 195

 

Παίζει να'σαι ο μόνος. Βασικά ήταν full 3GB+ η απλή 400MB~;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να'σαι ο μόνος. Βασικά ήταν full 3GB+ η απλή 400MB~;

 

Μπορώ κ τώρα να το δω αυτό? Ούτε που κοίταξα πόσο ήταν?

Μάλλον δεν γίνεται να δω τώρα αν ήταν η φουλ.. Μόνο αυτό βλεπω. Πάντως άργησε αρκετά να κάνει την εγκατάσταση..

Screenshot-20190202-132733-com-huawei-android-hwouc.jpg

Edited by Chriskap11
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κ τώρα να το δω αυτό? Ούτε που κοίταξα πόσο ήταν?

 

Το change log στο ενημέρωση λογισμικού το δείχνει εκτός αν έκανες επαναφορά όπου σβήνει (το change log).

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το change log στο ενημέρωση λογισμικού το δείχνει εκτός αν έκανες επαναφορά όπου σβήνει (το change log).

 

Έγινε επαναφορά πριν έρθει η 195 καθώς είχε το τηλέφωνο ή γυναίκα μου( με την 163). Μετά την επαναφορά μόλις έβαλα τη σιμ 1 (vodafon) μου ήρθε η ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Έγινε επαναφορά πριν έρθει η 195 καθώς είχε το τηλέφωνο ή γυναίκα μου( με την 163). Μετά την επαναφορά μόλις έβαλα τη σιμ 1 (vodafon) μου ήρθε η ενημερωση

 

Πήγαινε στην ενημέρωση λογισμικού και πάτα πάνω στην τρέχουσα έκδοση που έχεις (195), εκεί θα δεις το change log και θα σου λέει πάνω το μέγεθος. Αυτό το κείμενο σβήνεται αν κάνεις επαναφορά μετά την ενημέρωση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην ενημέρωση λογισμικού και πάτα πάνω στην τρέχουσα έκδοση που έχεις (195), εκεί θα δεις το change log και θα σου λέει πάνω το μέγεθος. Αυτό το κείμενο σβήνεται αν κάνεις επαναφορά μετά την ενημέρωση.

 

606mb

Screenshot-20190202-141132-com-huawei-android-hwouc.jpg

Link to comment
Share on other sites

606mb

 

Ωραίος, αυτό δείχνει ότι το firmware Finder σταματάει να είναι αξιόπιστο γιατί δεν δείχνει απλό OTA για την 195.

Ευχαριστώ

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα προτείνατε επαναφορά μετα από την συγκεκριμενη αναβαθμιση ?? ευχαριστω :)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι γιατί τόση αδημονία για τη μετάβαση απο 163 σε 195. Προσφέρει η νέα έκδοση κάποιο τόσο ουσιαστικό και απαραίτητο έξτρα χαρακτηριστικό ώστε να σπεύσουμε να την εγκαταστήσουμε το ταχύτερο δυνατό ; Προσωπικά πάντως είμαι στην 9-163 και όλα λειτουργούν στην πούδρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι γιατί τόση αδημονία για τη μετάβαση απο 163 σε 195. Προσφέρει η νέα έκδοση κάποιο τόσο ουσιαστικό και απαραίτητο έξτρα χαρακτηριστικό ώστε να σπεύσουμε να την εγκαταστήσουμε το ταχύτερο δυνατό ; Προσωπικά πάντως είμαι στην 9-163 και όλα λειτουργούν στην πούδρα.

 

Η πρώτη έκδοση της 9 έχει κάποια θέματα και γιαυτό θέλουν να περάσουν την νέα εκδοση μήπως τα λύσει.

Στο Mate 10 η νέα έκδοση πρόσθεσε το Huawei wallet.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα έχει ρε παιδιά? Ούτε ένας δεν έχει αναφέρει κάποιο πρόβλημα εδώ μέσα τόσο καιρό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το εικονιδιο της διαγραφής για να σβήσει, τερματίσει τις εφαρμογές που τρέχουν, δεν το κάνει, πρέπει να τις σβήσω μια μια. Είναι bug? Το έχει προσεξει κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Η μαζική διαγραφή λειτουργει κανονικά σε μένα.

Στην 9 δεν έχω παρατηρησει τίποτε απολύτως που να δυσλειτουργεί, δεν καταλαβαινω ποια ειναι τα θέματα ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το εικονιδιο της διαγραφής για να σβήσει, τερματίσει τις εφαρμογές που τρέχουν, δεν το κάνει, πρέπει να τις σβήσω μια μια. Είναι bug? Το έχει προσεξει κάποιος άλλος?

 

Οταν ανοιγεις τις recent εφαρμογες αν κανεις σε καποια απο αυτες swipe down τοτε την κλειδωνει και ο καδος δεν την κλεινει, θα το καταλαβεις απο το λουκετο που θα ειναι κλειστο με τελιτσα, εσυ θα πρεπει να κανεις swipe down ωστε να την ξεκλειδωσεις. Το παθαινα κι εγω συχνα στην αρχη μεχρι να συνηθισω τα gestures.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να'σαι ο μόνος. Βασικά ήταν full 3GB+ η απλή 400MB~;

 

Όχι δεν είναι ο μόνος. Έχωήδη αναφέρει ότι την έλαβα πριν από μερικές μέρες που μαζί με κάποιες βελτιώσεις περιέχει και το security patch Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...