Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για θέματα και εικονίδια?

Εγω το θεμα για τα εικονίδια "enjoy life"

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγορασμένο απο κωτσοβολο με μονη κοσμοτε καρτα, μου ηρθε 28/1 ενημέρωση hicare και ανοιγοντας την μοθ εβγαλε την 9.0.0.195.

Ειχα την 163 την 8.

 

Ερωτηση για οσους εχουν την 9 και την εχουν δουλεψει:

 

Εγω σαν φοντο αρχικης ειχα ορισει ενα φακελο με εικονες και αλλαζαν ανα διάστημα που ειχα επιλέξει.γνωριζει κανεις που πηγε ή αν το εχει ακομα αυτο?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

No phone number (from March 2019)

Google has a new permission policy and denied phone number access permission for call recording apps including ACR. No call recording app from the beginning of March 2019 will be able to access incoming or outgoing phone number. This will affect both Pro and Free versions. ACR will have “Edit number” feature for you to update the number. Please read all the details at https://nllapps.com/no

Android 9/Pie

We would like to inform our users that there will be no call recording workaround on Android 9. No 3rd party call recording app will be able to do so.

However, it may be possible to record from the internal speaker with some clarity on some phones such as Huawei or Pixel phones.

 

Αυτά τα είδατε στο help file του acr? Λέτε να είμαστε τόσο τυχεροί που "πέσαμε" στην τελευταία περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Τι είναι το acr;;;;

 

Καταγραφέας κλήσεων. (Automatic Call Recorder)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιωσω οτι μεσω hi care ηρθε και σε μενα η pie.

Ολα καλα μεχρι στιγμης,,,

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα ή εφαρμογή AnTuTu σας τρέχει κανονικά? Γιατί σε εμένα τρέχει το πρώτο τεστ και μετά δεν κάνει τίποτα και στην 8 το κάνει και την 9 με την τελευταία 195

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Τι είναι το acr;;;;

 

καλησπέρα φιλε μου....είναι πρόγραμμα καταγραφης των κλησεων...δυστηχως στην 9 ...μαλλον κανενα συγκεκριμενο πρόγραμμα δε λειτουργει σωστα σε όλα...:mad:

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλε μου....είναι πρόγραμμα καταγραφης των κλησεων...δυστηχως στην 9 ...μαλλον κανενα συγκεκριμενο πρόγραμμα δε λειτουργει σωστα σε όλα...:mad:

 

Καλύτερα κατά τη γνωμη μου. Για όσους δεν το γνωρίζουν, η καταγραφη είναι παράνομη και οι επιπτώσεις εάν αποκαλυφθει καθ οποιονδήποτε τρόπο και ακολουθησει καταγγελία πολύ σοβαρές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καμια υπηρεσια που δεν σε ηχογραφεί;

Μάλλον για αυτές πρέπει να αντιδράσεις.

Ότι θα ηχογραφήσω την πεθερά μου δεν νομίζω να είναι και τόσο κακό. :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ηχογράφηση βρε παιδιά.... σε όλα τα νήματα με το πέρασμα της pie παραπονιούνται για την κατάργησή της... άλλο και τούτο όλοι συμβόλαια ανανεώνετε ή δουλειές με αγοραπωλησίες κλείνετε? .... χα χα χα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καμια υπηρεσια που δεν σε ηχογραφεί;

Μάλλον για αυτές πρέπει να αντιδράσεις.

Ότι θα ηχογραφήσω την πεθερά μου δεν νομίζω να είναι και τόσο κακό. :)

 

Το ποσο κακό θα είναι θα το αντιληφθεις αν σε τσακώσει :) Η αγνοια κινδύνου είναι το πρόβλημα.. και η πεποιθηση οτι δε θα τυχει σε μένα.. Ασχέτως προφυλάξεων μπορει να συμβεί.. Και γενικά με όλα τα αντιγραφα ασφαλείας που παιρνουμε, τα δεδομενα που ανεβαζουμε στο συννεφο, οσα μεταφερονται μέσω δικτυων κλπ ο κινδυνος ειναι υπαρκτος. Με 3 δικηγορους στην ευρυτερη οικογένεια νομίζω οτι γνωριζω το θεμα αρκετα καλά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ηχογράφηση βρε παιδιά.... σε όλα τα νήματα με το πέρασμα της pie παραπονιούνται για την κατάργησή της... άλλο και τούτο όλοι συμβόλαια ανανεώνετε ή δουλειές με αγοραπωλησίες κλείνετε? .... χα χα χα

 

Η χρηστικότητα του ( ειδικά για όσους είναι στο τιμόνι αρκετές ώρες της ημέρας) είναι μεγάλη. Π.χ από σημειώσεις τηλεφωνικών αριθμών ή ονομάτων και πληροφοριών μέχρι και τα ψώνια του σούπερ μάρκετ που θα σου πει η γυναίκα σου. Για εμένα είναι χρήσιμο εργαλείο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το ποσο κακό θα είναι θα το αντιληφθεις αν σε τσακώσει :) Η αγνοια κινδύνου είναι το πρόβλημα.. και η πεποιθηση οτι δε θα τυχει σε μένα.. Ασχέτως προφυλάξεων μπορει να συμβεί.. Και γενικά με όλα τα αντιγραφα ασφαλείας που παιρνουμε, τα δεδομενα που ανεβαζουμε στο συννεφο, οσα μεταφερονται μέσω δικτυων κλπ ο κινδυνος ειναι υπαρκτος. Με 3 δικηγορους στην ευρυτερη οικογένεια νομίζω οτι γνωριζω το θεμα αρκετα καλά..

 

Θα ήθελα να μου πεις και πρακτικά πως θα την πατήσω..

Έχω πελάτη που με αμφισβητούσε, του έτριψα την ηχογράφηση στη μούρη και μετά κοτούλα, τι μπορούσε να κάνει ;

Μου κάνει μήνυση, θα έχει αποδείξεις ;

Θα μου αρπάξει το κινητό και θα τρέχει να το δώσει στην αστυνομία;

Θα κάνει ντου η αστυνομία σπίτι μου και θα πει ακίνητος να ακούσω την ηχογράφηση;

Δεν διαφωνώ ότι απαγορεύεται αλλά πρακτικά με μια ηχογράφηση στο κινητό μου να μπλέξω ΑΣΧΗΜΑ μου κάνει λίγο υπερβολή.

 

Η χρηστικότητα του ( ειδικά για όσους είναι στο τιμόνι αρκετές ώρες της ημέρας) είναι μεγάλη. Π.χ από σημειώσεις τηλεφωνικών αριθμών ή ονομάτων και πληροφοριών μέχρι και τα ψώνια του σούπερ μάρκετ που θα σου πει η γυναίκα σου. Για εμένα είναι χρήσιμο εργαλείο.

 

Έτσι ακριβώς , ξεχνάς το σημειωματάριο για πολλά θέματα, εγώ που δεν χρησιμοποιώ hands free και BT είμαι μια χαρά.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πεις και πρακτικά πως θα την πατήσω..

Έχω πελάτη που με αμφισβητούσε, του έτριψα την ηχογράφηση στη μούρη και μετά κοτούλα, τι μπορούσε να κάνει ;

Μου κάνει μήνυση, θα έχει αποδείξεις ;

Θα μου αρπάξει το κινητό και θα τρέχει να το δώσει στην αστυνομία;

Θα κάνει ντου η αστυνομία σπίτι μου και θα πει ακίνητος να ακούσω την ηχογράφηση;

Δεν διαφωνώ ότι απαγορεύεται αλλά πρακτικά με μια ηχογράφηση στο κινητό μου να μπλέξω ΑΣΧΗΜΑ μου κάνει λίγο υπερβολή.

 

 

 

Έτσι ακριβώς , ξεχνάς το σημειωματάριο για πολλά θέματα, εγώ που δεν χρησιμοποιώ hands free και BT είμαι μια χαρά.

 

η αληθεια είναι πως ειδικα όταν θες να κρατησεις σημειώσεις και καποια στοιχεια….όταν οδηγεις….η ηχογραφηση σε σωζει...:)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ας μας ενημερώσουν οι δικηγόροι του φόρουμ (αν έχουμε) ότι σε περιπτωση που ηχογραφείς συνομιλία χωρίς προηγούμενη ρητή ενημέρωση ότι υπάρχει ηχογραφηση, και χωρίς την συναίνεση της άλλης πλευράς, δεν μπορεί να χρησημοποιηθει σε κανένα δικαστήριο. Συν ότι από την στιγμή που θα γνωστοποιηθει εκ τον υστέρων στον συνομιλητή ότι είχε ηχογραφηθεί χωρίς την συναίνεση του, μπορεί να κινηθεί νομικά και ξαφνικά να αντιστραφουν οι ρολόι.

 

Αν υπάρχουν νομικοί στην Πάρεα μας ας μας βοηθήσουν παρακαλώ.

 

 

Ps: αν θυμάμαι καλά αυτοί ήταν και οι λόγοι που η προεγκαυαδτημενη λειτουργία ηχογράφησης στο λειτουργικό δεν είναι διαθέσιμη σε όλες τις χώρες του κόσμου. Αλλού υπήρχε τέτοια δυνατότητα χωρίς την χρήση άλλης εφαρμογής και αλλού όχι. (έπρεπε να εγκατασταθεί εξωτερική εφαρμογή)

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Ας μας ενημερώσουν οι δικηγόροι του φόρουμ (αν έχουμε) ότι σε περιπτωση που ηχογραφείς συνομιλία χωρίς προηγούμενη ρητή ενημέρωση ότι υπάρχει ηχογραφηση, και χωρίς την συναίνεση της άλλης πλευράς, δεν μπορεί να χρησημοποιηθει σε κανένα δικαστήριο. Συν ότι από την στιγμή που θα γνωστοποιηθει εκ τον υστέρων στον συνομιλητή ότι είχε ηχογραφηθεί χωρίς την συναίνεση του, μπορεί να κινηθεί νομικά και ξαφνικά να αντιστραφουν οι ρολόι.

 

Αν υπάρχουν νομικοί στην Πάρεα μας ας μας βοηθήσουν παρακαλώ.

 

 

Ps: αν θυμάμαι καλά αυτοί ήταν και οι λόγοι που η προεγκαυαδτημενη λειτουργία ηχογράφησης στο λειτουργικό δεν είναι διαθέσιμη σε όλες τις χώρες του κόσμου. Αλλού υπήρχε τέτοια δυνατότητα χωρίς την χρήση άλλης εφαρμογής και αλλού όχι. (έπρεπε να εγκατασταθεί εξωτερική εφαρμογή)

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

---offtopic on---

 

Καταρχάς να τονίσω σε όλους πως Η βιντεοσκόπηση - μαγνητοφώνηση τιμωρείται με κάθειρξη έως 10 έτη.

 

Πάμε τώρα...

 

Θα επαναλάβω τα λόγια προηγούμενου φίλου, έστω οτι μιλάμε μαζί και σε ηχογραφώ χωρίς να γνωρίζεις αυτή μου την ενέργεια και κανονίζουμε να σου σκοτώσω το p20 pro 900 ευρώ, ερχόμαστε σε συναλλαγή και λες μεγάλε κανονίσαμε 100 ευρώ, σου λεω μάγκα μου σε χω ηχογράφηση που λέμε 900.

 

Μου κάνεις μήνυση για ηχογράφηση και πάμε στα δικαστήρια, πως θα το αποδείξεις;

Αν δεν κάνω χρήση του υλικού με απλά λόγια ψώνισες απο σβέρκο, το ίδιο ισχύει και για μένα πως αν σε απειλήσω πως έχω ντοκουμέντα απο ηχογράφηση την βάζω στον κω... μου και μπαίνω 10 χρόνια μέσα. Με απλά λόγια η ηχογράφηση είναι για κλάματα και αχρείαστη.

 

Πάμε όμως να δούμε και μια ωραία δικλίδα, ο νόμος αναφέρει:

Αντίθετα, δεν είναι παράνομη, αλλά επιτρέπεται κατ’ εξαίρεση, η μαγνητοφώνηση και μαγνητοσκόπηση, όπως και η χρήση του περιεχομένου τους, όταν υπάρχουν λόγοι δημοσίου συμφέροντος που αφορούν «την πρόληψη τελέσεως εγκλημάτων, την προστασία εννόμου συμφέροντος το οποίο είναι υπέρτερο της προστασίας της ελεύθερης επικοινωνίας και της ιδιωτικής και οικογενειακής ζωής, όπως της τιμής και της ελευθερίας».

Άρα μπορώ να πω και γω πως ο γάιδαρος πετάει.

 

Δεν μπαίνω σε κλήσεις απειλητικές, εκεί έχω όλο το δικαίωμα να ηχογραφήσω όσες συνομιλίες θέλω μιας που αφορά απειλές και τη σωματική μου ακεραιότητα.

 

Οπότε δεν είμαι και τόσο σίγουρος πόσοι πραγματικά χρειάζονται το ACR.

 

Την πεθερά σου πάντως δεν μπορείς να την ηχογραφήσεις ή και οποιονδήποτε άλλον βάση της διάταξης του άρθρου 9 παρ. 1 εδαφ. β` του Συντάγματος

 

---offtopic off---

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πεις και πρακτικά πως θα την πατήσω..

Έχω πελάτη που με αμφισβητούσε, του έτριψα την ηχογράφηση στη μούρη και μετά κοτούλα, τι μπορούσε να κάνει ;

Μου κάνει μήνυση, θα έχει αποδείξεις ;

Θα μου αρπάξει το κινητό και θα τρέχει να το δώσει στην αστυνομία;

Θα κάνει ντου η αστυνομία σπίτι μου και θα πει ακίνητος να ακούσω την ηχογράφηση;

Δεν διαφωνώ ότι απαγορεύεται αλλά πρακτικά με μια ηχογράφηση στο κινητό μου να μπλέξω ΑΣΧΗΜΑ μου κάνει λίγο υπερβολή.

 

 

 

Έτσι ακριβώς , ξεχνάς το σημειωματάριο για πολλά θέματα, εγώ που δεν χρησιμοποιώ hands free και BT είμαι μια χαρά.

 

Πάμε λίγο να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα για να μην υπάρχουν παρερμηνείες. Καταρχήν συμφωνούμε ότι ως πράξη είναι παράνομη καθώς αποτελεί επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα. Σημειωτέον ότι δε θεωρείται απλό πλημμέλημα αλλά κακούργημα. Εκεί κολλάει το μπορεί να μπλέξεις άσχημα.Αν σε ανακαλύψει κάποιο "θύμα" γατόνι που γνωρίζει το νόμο, φωτιά στα μπατζάκια σου..αποδείξεις μπορούν να βρεθούν αν υπάρχει αυτόπτης ή αυτήκοος μαρτυρας (πχ τρίτο άτομο στην περίπτωση με τον πελάτη σου) ή φαντάζομαι αν κατασχεθεί και ελεγχθεί το κινητό σου.

Είναι τυχαίο που οι κάμερες απαγορεύεται να καταγράφουν ήχο; Είναι τυχαίο που όλες οι εταιρείες που ηχογραφούν σε ενημερωνουν πριν απαντήσεις, ώστε να έχεις την επιλογή να το δεχτείς ή να το αρνηθείς ;

Δεν αμφισβητώ την πρακτική αξία της ηχογράφησης αλλα αυτό ακριβώς την κάνει και πιο επικινδυνη , καθώς είναι βολική λειτουργία και μπορεί κάποιος να τη χρησιμοποιεί συχνά , πχ για επαγγελματικούς λόγους ή ακόμα και ασυναίσθητα για πλάκα με την παρέα ή τη γκόμενα.. Δεν είναι προτιμότερο να έχεις ήσυχο κεφάλι από το να παίζεις με την τσιμπίδα; Γι αυτο ανέφερα ότι το πρόβλημα είναι η αγνοια κινδύνου, καθώς η πλειοψηφία υποτιμά τον κίνδυνο (το θεωρεί υπερβολή, όπως εσύ) .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά αυτά που λέτε και να ξέρετε ακόμα ότι αν τραβήξετε φωτογραφία ή βίντεο κάποιον ή κάποια έχει κάθε δικαίωμα να σας ζητήσει να σβήσετε την φωτογραφία ή το βίντεο και ακόμα να σας κάνει μήνυση για παραβίαση της προσωπικής του/της ζωής. Επειδή πολλοί δεν το γνωρίζουν δεν σημαίνει ότι δεν είναι κάτι σημαντικό.

Καλά έκαναν και blockαραν την εγγραφή κλήσης και καλό θα ήταν να μην μπορεί να εγγραφεί κάποιος ο οποίος είναι σε android 9 από κάποιον που είναι σε android 8.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά αυτά που λέτε και να ξέρετε ακόμα ότι αν τραβήξετε φωτογραφία ή βίντεο κάποιον ή κάποια έχει κάθε δικαίωμα να σας ζητήσει να σβήσετε την φωτογραφία ή το βίντεο και ακόμα να σας κάνει μήνυση για παραβίαση της προσωπικής του/της ζωής. Επειδή πολλοί δεν το γνωρίζουν δεν σημαίνει ότι δεν είναι κάτι σημαντικό.

Καλά έκαναν και blockαραν την εγγραφή κλήσης και καλό θα ήταν να μην μπορεί να εγγραφεί κάποιος ο οποίος είναι σε android 9 από κάποιον που είναι σε android 8.

 

Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος, δεν είναι το ίδιο παράνομο να τραβάς βίντεο κάποιον δικό σου άνθρωπο και μαζί με αυτόν να βιντεοσκοπείται και κάποιος άσχετος; Δεν μπορείς και έτσι να βρεις τον μπελά σου;

Μήπως μελλοντικά αφαιρέσουν και το video recording λόγω προσωπικών δεδομένων;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος, δεν είναι το ίδιο παράνομο να τραβάς βίντεο κάποιον δικό σου άνθρωπο και μαζί με αυτόν να βιντεοσκοπείται και κάποιος άσχετος; Δεν μπορείς και έτσι να βρεις τον μπελά σου;

Μήπως μελλοντικά αφαιρέσουν και το video recording λόγω προσωπικών δεδομένων;

 

Είναι το ίδιο, έχεις παρατηρήσει σε μερικά ρεπορτάζ στην τηλεόραση που είναι θολωμενα τα πρόσωπα; Αυτό γιατί οι περαστικοί αυτοί δεν θέλησαν να φανεί το πρόσωπο τους σε βίντεο. Οπως σου είπα πολλοί δεν το ξέρουν και απλά δεν τους ενδιαφέρει.

Εδω πολλοί δεν ξέρουν τι είναι το DOA και τους στέλνουν συσκευή 3 ημερών στα service, θα ήξεραν αυτά;

Η διαφορά την ηχογράφησης κλήσης με το βίντεο έχει την διαφορά ότι στην κλήση δεν μπορώ να ξέρω να με ηχογραφείς ενώ στο βίντεο μπορώ διότι είμαι σε κοντινή απόσταση.

Τεσπα δεν υπάρχει λόγος να το αναλύουμε από την στιγμή που νομικά είναι παράνομο κι εφόσον είναι παράνομο καλά έκαναν και το blockαραν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...