Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και πάλι στην παρέα,

ομολογώ πως δεν καίγομαι(ακόμα) για την αναβάθμιση σε pie.

Πιο πολύ ήθελα μια διευκρίνηση για το tip που συζητήθηκε δλδ να βάλουμε μια sim Wind ή Voda, ώστε να έρθει το update.

Την είχα και για άλλες συσκευές μου , γι'αυτό.

Εγώ έχω ένα whatsup(προσωπικό) και ένα Cosmote(εταιρικό).

Κατεβάζοντας update άλλου πάροχου και βάζοντας εν συνεχεία τις κάρτες μου ως είχαν, πρέπει να κάνω κάτι άλλο μετά το πέρας της αναβάθμισης?

Ή θα μου έρθουν αυτόματα οι όποιες ρυθμίσεις κλήσεων-sms κλπ του πάροχου μου?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι στην παρέα,

ομολογώ πως δεν καίγομαι(ακόμα) για την αναβάθμιση σε pie.

Πιο πολύ ήθελα μια διευκρίνηση για το tip που συζητήθηκε δλδ να βάλουμε μια sim Wind ή Voda, ώστε να έρθει το update.

Την είχα και για άλλες συσκευές μου , γι'αυτό.

Εγώ έχω ένα whatsup(προσωπικό) και ένα Cosmote(εταιρικό).

Κατεβάζοντας update άλλου πάροχου και βάζοντας εν συνεχεία τις κάρτες μου ως είχαν, πρέπει να κάνω κάτι άλλο μετά το πέρας της αναβάθμισης?

Ή θα μου έρθουν αυτόματα οι όποιες ρυθμίσεις κλήσεων-sms κλπ του πάροχου μου?

 

Καλημέρα. Εγώ χτες άνοιξα το πορτάκι της sim, έβαλα την sim vodafone ενός φίλου, έβαλε το pin, πήγα στις ρυθμίσεις, ανανέωση συστήματος και μου έβγαλε αμέσως το update στα 4gb ! Έβγαλα αμέσως την sim του φίλου, έβαλα πίσω την δική μου και συνέχισα με το update. Μετά όλα καλά. Δεν παρατήρησα τίποτα αν θέλει για μετά. Το ξυπνητήρι μου την έσπασε που έχουν βάλει τώρα και ένα μεγάλο ρολόι κάθε φορά και δεν έχει μονάχα όλη την λίστα με τα ξυπνητήρια. Λες και πρέπει κάθε φορά που θα βάζουμε ξυπνητήρια, να βλέπουμε και το ρολόι. Αλλά σε γενικές γραμμές δεν έχει μεγάλες διαφορές. Εγώ την έβαλα πιο πολύ επειδή έλεγαν άλλοι ότι βελτιώνει την φωτογραφία που εντάξει, αξίζει πιστεύω. Πάντως απαράδεκτοι αυτοί στην Cosmote. Ειλικρινά υπάρχει κάποιος βάσιμος λόγος να μπλοκάρουν το update στους κατόχους της εταιρίας τους; Είναι ανεπίτρεπτο αυτό. Δεν είναι και σωστή μεταχείριση. Μήπως φταίει και η Huawei σε αυτό; Δεν μπορώ να καταλάβω. Ευχαριστούμε πάντως για το tip με vodafone και Wind αλλιώς θα καθόμασταν μήνες μέχρι να το περιμένουμε... !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε cosmote δοκιμάσατε αναβάθμιση μέσω της εφαρμογής HiCare? Εμένα έτσι εμφανίστηκε η αναβάθμιση με cosmote.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ με το θέμα της ηχογράφησης, μεγάλα παιδιά ήμαστε, όσοι το κάνουμε ( πιστεύω ) δεν το κάνουμε για να διεκδικήσουμε κάτι, ούτε σαν αποδεικτικό στοιχείο στα δικαστήρια, το κάνουμε ποιο πολύ σαν σημειωματάριο.

Τα προσωπικά δεδομένα είναι μεγάλη κουβέντα και έχουν καταπατηθεί από τότε που βγήκε το διαδίκτυο και επιλέξαμε να το βάλουμε στη ζωή μας.

 

 

___________

 

Έχει καταλάβει κανείς πως δίνονται οι αναβαθμίσεις ;

Σειρά προτεραιότητας με IMEI δεν ισχύει απ ότι φαίνεται.

 

Παιδιά όσοι θέλετε να αναβαθμιστείτε απλά βάλτε sim άλλης εταιρίας.

Δεν έχει πρόβλημα η cosmote που θα πάρει update με άλλη sim , φοβόμουν για wificall και VoLΤE αλλά όλα είναι ΟΚ!!

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς πως δίνονται οι αναβαθμίσεις ;

Σειρά προτεραιότητας με IMEI δεν ισχύει απ ότι φαίνεται.

 

Παιδιά όσοι θέλετε να αναβαθμιστείτε απλά βάλτε sim άλλης εταιρίας.

Δεν έχει πρόβλημα η cosmote που θα πάρει update με άλλη sim , φοβόμουν για wificall και VoLΤE αλλά όλα είναι ΟΚ!!

 

Για την αναβάθμιση παιζουν πολλά ρόλο και στο θέμα με την cosmote είναι ότι πρέπει να είναι 100% σίγουρο ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα, μην ξεχνάμε ότι η συσκευή είναι τηλέφωνο πρώτα και μετά εργαλείο.

Στην ουσία είναι ένας συνδυασμός προϋποθέσεων όπου έστω ένας δεν πληρείται τότε αργεί η αναβάθμιση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και εγένετο Pie..

Βήματα:

1)Αφαίρεση sim Cosmote.

2)Τοποθέτηση στο tray 1, sim Wind(ανενεργή στην περίπτωση μου)

3)Ελεγχος για ενημερώσεις--> Εμφάνιση ενημέρωσης 4Gb(Android Pie 9)

4)Αφαίρεση sim Wind, τοποθέτηση sim Cosmote

5)Download&Install ενημέρωσης

6)Έλεγχος για ενημερώσεις-->εμφάνιση πακέτου ρυθμίσεων Cosmote(249mb)

7)Επανεκκίνηση.

Τέλος!

25c420f6d3451e6085f6e967396219f9.jpga23394f46c44e81835f20ac6b4cace8d.jpg27eb337416f57165d847d3e52557084b.jpg

Edited by justapstar7
Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε κάτι καλύτερο με την 195;εμεις που έχουμε την 163(pie)θα πάρουμε την 195;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aναφορικά πάντως με το στρώσιμο της μπαταρίας στην 9 επιβεβαιώνω ότι ισχύει. Αρχικά είχα παρατηρήσει μικρή πτώση αλλα πλέον είναι κανόνι. Στην προτελευταία φόρτιση που το ειχα τσεκάρει ήμουν Μία ημέρα και 19 ώρες χρήσης στο 32 % . Τέρμα το άγχος ότι δε θα βγάλει τη μέρα. Huawei rocks :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε κάτι καλύτερο με την 195;εμεις που έχουμε την 163(pie)θα πάρουμε την 195;

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απ όσο έχω καταλάβει, οσοι πήραμε την 195 πήγαμε κατευθείαν από pie, οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος να τις είχε και τις 2.

 

Aναφορικά πάντως με το στρώσιμο της μπαταρίας στην 9 επιβεβαιώνω ότι ισχύει. Αρχικά είχα παρατηρήσει μικρή πτώση αλλα πλέον είναι κανόνι. Στην προτελευταία φόρτιση που το ειχα τσεκάρει ήμουν Μία ημέρα και 19 ώρες χρήσης στο 32 % . Τέρμα το άγχος ότι δε θα βγάλει τη μέρα. Huawei rocks :D

 

Μετά από πόσους κύκλους φόρτισης είδες διαφορά? Εγώ μετά από 2 φορτίσεις με 9, μέχρι τώρα περίπου το ίδιο μου φαίνεται η μπαταρία όπως με την 8.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με κάρτα Vodafone και δεν ήρθε καμία αναβάθμιση. Είμαι στην 163. Ούτε μέσω hicare ήρθε ούτε από μενού αναβάθμισης.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την acr το παρατήρησα εχθές, ήμουν στη δουλειά και έλαβα ένα τηλεφώνημα από φίλο, επειδή είχα κόσμο γύρω - γύρω "έχασα" κάποια σημεία της συνομιλίας μας,. όταν χαλάρωσα μπήκα να ακούσω τη συνομιλία, άκουγα εμένα στο 100% και το συνομιλητή μου στο 5%; και νομίζα ότι κάτι έπαθε το plantronics :X

 

Να επιβεβαιώσω επίσης για την μεγάλη διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας, εχει αυξηθεί τόσο όσο μου φαίνεται περίεργο μερικές φορές, μου βγάζει σχεδόν 2 ημέρες, 2 sim, data 18 ώρες την ημέρα ανοιχτά + ανοιχτό το Hotspot, 2 συσκευές Bluetooth (ακουστικό plantronics συνέχεια συνδεδεμένο και infotainment αυτοκινήτου - όταν οδηγώ -με σύνδεση - ενημέρωση και του Sygic car GPS ) ...

 

Θα ήθελα τα updates της 1+, αλλά... ! :(

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Απ όσο έχω καταλάβει, οσοι πήραμε την 195 πήγαμε κατευθείαν από pie, οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος να τις είχε και τις 2.

 

 

 

Μετά από πόσους κύκλους φόρτισης είδες διαφορά? Εγώ μετά από 2 φορτίσεις με 9, μέχρι τώρα περίπου το ίδιο μου φαίνεται η μπαταρία όπως με την 8.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Στον 2ο άρχισε να στρώνει και απο τον 3ο έχει πλέον αυξηθεί ελαφρώς σε σχέση με την ήδη εξαιρετική αυτονομία της 8. Οσο και αν το σκαλίζω την ημέρα τη βγάζει υπεράνετα. Με φυσιολογική χρήση πλησιάζει το διήμερο και αν το βάλω εξαρχής στην εξοικονόμηση ενέργειας μπορεί και να το ξεπερνά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους μπορει καποιος φιλος να μας πει η 195 τι μέγεθος εχει ?? είναι καποιο security patch??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους μπορει καποιος φιλος να μας πει η 195 τι μέγεθος εχει ?? είναι καποιο security patch??
660 mb είναι 7f4e9a7b6df861f569e6946411e9cb2e.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ φιλε μου να εισαι καλα :)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 195 είναι μόνο για αυτούς που ήρθαν από 8.1 απευθείας?? Έχω την 163 και παρότι έβαλα κάρτα Vodafone, έψαξα στο hicare και manually, τίποτα ακόμα για την 195.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 195 είναι μόνο για αυτούς που ήρθαν από 8.1 απευθείας?? Έχω την 163 και παρότι έβαλα κάρτα Vodafone, έψαξα στο hicare και manually, τίποτα ακόμα για την 195.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Εγώ ήμουν με την 163 κ σήμερα το πρωί μου ήρθε η 195. 2καρτο με σιμ 1 Vodafone κ σιμ 2 wind

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 195 είναι μόνο για αυτούς που ήρθαν από 8.1 απευθείας?? Έχω την 163 και παρότι έβαλα κάρτα Vodafone, έψαξα στο hicare και manually, τίποτα ακόμα για την 195.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Μεσω HiCare νομιζω ειναι μονο για upgrade, δηλαδη απο την 8 στην 9. Αν εισαι τοσο "τρελαμενος" μπορεις να κανεις rollback στην 8 και μετα απο εκει upgrade στην 9 και μπορει να σε παει στην 195 αντι για την 163.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

τιποτα και γω για 195...ειδωμεν...αν και είναι μεγαλουτσικη αναβαθμιση….μαλλον παμε παλι για φορματ μετα …:(
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι σε καμία περίπτωση. Απλά είχα λίγο μπερδευτεί με το ποιοι και πως περνούν την 195

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Τελικα δοκιμασα στο Mate 10 Pro αυτο με το rollback στην 8 και απο εκει μεσω HiCare αιτηση για την νεα εκδοση της 9 και πιανει. Ειμουν στην 161 (EMUI9), γυρισα στην 167 (EMUI8) και απο εκει μεσω HiCare τωρα κατεβαινει η 197 (EMUI9) η οποια 197 δεν μου την εβγαζε μεσα απο το ενημερωση συστηματος ουτε μεσω HiCare οσο ειμουν στην 9, μονο οταν γυρισα στην 8.

Μαλλον ειναι upgrade εκδοσεις κι οχι updates.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να μειώσουμε τον ήχο ειδοποιήσεων από το Facebook χωρις να μειώσουμε τον ήχο κλήσης;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχετε βρει καποιο programma google camera που να ειναι συμβατο με το p20 pro \και να διορθωνει την selfie camera[ωστε να εχει περισσοτερη λεπτομερια?]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...