Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Γνωρίζεις εάν Cosmote εκπέμπει μόνο στα 2100 το 3G της? Επειδή από το site της ΕΕΤΤ αυτό καταλαβαίνω.

Μηπώς δηλαδή θα με συνέφερε από πλευράς κάλυψης να πήγαινα στην Cosmote?

Της Cosmote ειναι στα 2100 οπως και της Wind.Παντως δεν αξιζει να αλλαξεις παροχο για αυτο.Οι περισσοτερες κεραιες ειναι 2100 και ειναι ελαχιστες νομιζω στα 900.Ποια συσκευη εχεις; Πιο σημαντικο ειναι το LTE στα 800(γιατι εκει ηταν οι συχνοτητες της αναλογικης τηλεορασης και παιζουν πολλοι παροχοι) Απο Ελλαδα κυριως η Wind αλλα και αλλοι θα παιξουν στα 800.

Αμα εχει καλη καλυψη εκει που εισαι η Wind,πανε εκει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί βιάζομαι! Ποια εταιρεία συμφέρει σε 3g τώρα; Φοιτητικό βρήκα από vodafone με 12 ευρώ τα 10 gb συμβόλαιο. Υπάρχει στην αγορά κάτι καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί βιάζομαι! Ποια εταιρεία συμφέρει σε 3g τώρα; Φοιτητικό βρήκα από vodafone με 12 ευρώ τα 10 gb συμβόλαιο. Υπάρχει στην αγορά κάτι καλύτερο;

 

αυτο. Αλλα υπάρχει και το φοιτητικό με 4giga internet με 4.45ευρω με συμβόλαιο. Επίσης υπάρχει και το φοιτητικό καρτο internet αλλα δεν ξέρω εάν θα μπορέσεις νά βρεις κάποιο πακέτο σύνδεσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Nikolas14 εχω το LG G2 d800 (το αμερικανικο της AT&T,οχι το ευρωπαικο το d802) και με vodafone μου συγχρονιζει μονο σε 2G! Δεν μπορω με τιποτα να συνδεθω μεσω HSDPA (θα μου αρκουσε, δε με ενδιαφερει το 4G). Θεωρητικα θα επρεπε να συνδεεται, οχι με καλη καλυψη αλλα θα επρεπε πιστευω. Εχω και ενα Motorola moto g το οποιο με την ιδια sim συνδεεται αμεσως με H+.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω φοιτητικό με 4GB εδώ και χρόνια, δε το χρησιμοποιώ ποτέ και θα με ενδιέφερε αν γίνεται να το μοιράσω εσωτερικά (χωρίς να χρειάζομαι MiFi ή άλλο εξοπλισμό) με το συμβόλαιο Ευέλικτο Επαγγελματικό 90 που έχω στο κινητό μου.

 

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει τέτοιο sharing ή Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω φοιτητικό με 4GB εδώ και χρόνια, δε το χρησιμοποιώ ποτέ και θα με ενδιέφερε αν γίνεται να το μοιράσω εσωτερικά (χωρίς να χρειάζομαι MiFi ή άλλο εξοπλισμό) με το συμβόλαιο Ευέλικτο Επαγγελματικό 90 που έχω στο κινητό μου.

 

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει τέτοιο sharing ή Vodafone;

 

Δυστυχως δεν μπορεις, ειναι 2 διαφορετικες συνδεσεις και δεν μπορουν να συνδιαστουν. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις δικαρτο κινητο :)

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν μπορεις, ειναι 2 διαφορετικες συνδεσεις και δεν μπορουν να συνδιαστουν. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις δικαρτο κινητο :)

 

ή αμα εχεις ενα δευτερο κινητο που εχει hotspot την βαζεις εκει και μπαινεις μεσω wifi απο το δικο σου κινητο ή απο την ιδια την συσκευη εαν σε καλυπτει! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mετα το webmail τελος και στην υπηρεσια cloud για ολους τους συνδρομητες της ανακοινωσε η vodafone.

To Vodafone Cloud κλείνει 1η Νοεμβρίου 2015

Οι νέοι πελάτες δεν θα μπορούν να εγγράφονται στην υπηρεσία από τις 15 Ιουλίου 2015.

Εάν είσαστε ήδη Cloud πελάτης, παρακαλούμε κατεβάστε όλο το περιεχόμενο που θέλετε να διατηρήσετε πριν την 1η Νοεμβρίου 2015.

 

http://www.vodafone.gr/portal/cloud

 

Κλειστε το το μαγαζακι κυριοι.

Link to comment
Share on other sites

Αφου βγηκε το vodafone back up (drop box)

Γιατι να κλεισει το μαγαζι;

 

 

http://www.vodafone.com/backupplus

Edited by TakeOverNet
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη καποιος που ειχε 20 gb αρχεια που πρεπει να τα κατεβασει και να τα ξαναανεβασει σε μια ιδια υπηρεσια με διαφορετικο ονομα ειναι λογικο πραγμα.πασο
Link to comment
Share on other sites

Εκτός ότι εκνευριστικα, εχω ανεβάσει 5gb μουσική μόνο και μόνο επειδή μέσω του τέως cloud είχα δωρεάν διακίνηση δεδομένων 3G στην συγκεκριμένη υπηρεσία . Μετα απ αυτο κ μέσω Vodafone - Dropbox θα ισχύει η μη χρέωση διακίνησης ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τα φώτα σας.

Το ZTE K4201-Z κρασάρει με τα Windows 8.1 -μετά από κάποιο windows update πιθανότατα, γιατί πέρυσι τον Αύγουστο δεν είχα πρόβλημα.

Έχετε δοκιμάσει κάποιο μοντέλο από τα υπόλοιπα που δίνει η Vodafone που παίζει με Windows 8.1 100%;

Ή προτείνεται να κάνω το παλιό Galaxy S2 wifi spot με Tethering έχοντας μέσα την SIM του ΚαρτοInternet;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι θυμάμαι, αν έχεις εγκατεστημένο τον driver για το στικάκι δεν χρειάζεται το λογισμικό της Vodafone για να δουλέψει στα 8.1, σου εμφανίζει στις συνδέσεις αυτόματα μια Mobile Broadband σύνδεση και απλά πατάς connect και συνδέεται (αφού σου ζητήσει το PIN).
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς γίνεται -δεν χρειάζεται το λογισμικό της Vodafone, αλλα με το που μπει το usb stick, κρασάρει τα 8.1 μόλις φορτώσει ο driver. Με λίγα λόγια, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις χωρίς να κρασάρει. :-(

Η λύση με το tethering είναι μονόδρομος μάλλον. Σε κατάστημα Vodafone δεν μπορούσαν να μου πουν με σιγουριά ποιό usb stick παίζει απροβλημάτιστα σε 8.1.

Edited by timiman
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Κατάλαβα... Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση της συσκευής μαζι με τον driver (αν έχεις εγκαταστήσει και το Mobile Broadband της Vodafone, βγαλ' το κι αυτό) και ξαναβάλε το στικάκι να δεις αν το αναγνωρίζουν τα Windows με κάποιον δικό τους Generic driver.

 

Αν και απ' ό,τι διάβασα και στο αγγλικό forum της Vodafone, δεν υπάρχει λύση και κάποιου του αντικατέστησαν το στικάκι με ένα συμβατό (Κ4203).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Διέκοψα την σύνδεση μετά από χρόνια.

Χθες κόπηκε εντελώς και όταν πάει κάποιος να καλέσει λέει ότι έχω ενεργοποιήσει τη φραγή εισερχόμενων κλήσεων.

Στη voda μου έδωσαν μια σιμ για να το έχω cu, την έβαλα στο κινητό και όμως ακόμα λέει τα ίδια.

Κλήση δεν μπορώ να κάνω λόγω μη υπόλοιπου, όμως δεν μπορεί να με καλέσει κανείς.

Είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία; Πως λύνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Διέκοψα την σύνδεση μετά από χρόνια.

Χθες κόπηκε εντελώς και όταν πάει κάποιος να καλέσει λέει ότι έχω ενεργοποιήσει τη φραγή εισερχόμενων κλήσεων.

Στη voda μου έδωσαν μια σιμ για να το έχω cu, την έβαλα στο κινητό και όμως ακόμα λέει τα ίδια.

Κλήση δεν μπορώ να κάνω λόγω μη υπόλοιπου, όμως δεν μπορεί να με καλέσει κανείς.

Είχε κάποιος παρόμοια εμπειρία; Πως λύνεται;

 

Αφου διέκοψες την σύνδεση τι έπρεπε να γίνει;Κάτι δεν μας λες σωστα΄.

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να μπορώ να χρησιμοποιήσω τον αριθμό με την άλλη σιμ που μου έδωσαν αλλά δεν γίνεται αυτό.

 

Σου μετέτρεψαν το συμβόλαιο σε cu εννοείς;Και δεν έχει ενεργοποιηθεί το cu?Γιατί δεν ρωτάς σε ένα κατάστημα ή στην εξυπηρέτηση πελατών;

Link to comment
Share on other sites

Σου μετέτρεψαν το συμβόλαιο σε cu εννοείς;Και δεν έχει ενεργοποιηθεί το cu?Γιατί δεν ρωτάς σε ένα κατάστημα ή στην εξυπηρέτηση πελατών;

 

Κλήση προς το 1252 έκανες; Κάποια εξερχόμενη χρεώσιμη κλήση έκανες;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μολις αγορασα ενα LG G2 LS980 32mb rom unlocked απο το εξωτερικο. Το συγκεκριμενο μοντελο προοριζεται, απο οτι εμαθα, για Sprint USA. Ολα καλα, αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι επρεπε να ξεπιναρω τη σιμ με αλλο κινητο πρωτα και επισης οτι δεν εχω 3g, 4g η lte. Δεν εχω ιντερνετ δηλαδη μεσω παροχου. Το wifi δουλευει ενταξει. Στις ρυθμισεις, στις επιλογες tethering & δικτυα, δικτυα κινητης, 4g, δεν μπορεις να επιλεξεις παροχο η ip. Καθοσον ειμαι ασχετος, πως μπορω να παιρνω και να δεχομαι τηλεφωνηματα και να μην εχω ιντερνετ.

Λυσεις κανεις? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Η Sprint ειναι CDMA, δεν βλέπω κανένα τρόπο με τον οποίο θα μπορούσε να λειτουργήσει.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Κατι βλεπω στη σελιδα της LG G2, FAQ στην κορυφη, οτι πρεπει μαλλον να κανω install ευρωπαικο rom για να ελευθερωθει το 4g, αλλα δισταζω καθοσον ειμαι καινουργιος σ'αυτα και εχω δυσκολια να βρω τα συγκεκριμενα προγραμματα στη σελιδα που παραπεμπομαι για να κανω unroot τη συσκευη, οπως π.χ. "flash tool(r&d test tool)". Δεν βλεπω κατι αντιστοιχο στη σελιδα που παραπεμπει. Επισηςτο λογισμικο μου ειναι 4.4 κιτκατ και οχι 4.2 για το οποιο μιλαει η σελιδα. Ευχαριστω και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Το Θέμα κλειδώνει εφόσον έχει ανοίξει ίδιο θέμα στο χώρο της LG
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...