Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι και να κάνουμε δυστυχώς θα μας βρίσκουν και θα μας ζαλίζουν διότι οι εταιρείες μπαλαμουτιάζονται μεταξύ τους και πασάρουν λίστες η μία στην άλλη,συνήθως μέσω των εταιρειών προώθησης των πακέτων τους.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα πήγα στο δίκτυο της vodafone, το μόνο που έκανα ήταν να στείλω ''4G ΝΑΙ'' στο 1285 και σε 1 λεπτό μου ήρθε μήνυμα οτι το 4g ενεργοποιήθηκε. Στη δική σου περίπτωση δηλαδή για ποιό λόγο δεν γίνεται;;; Δοκίμασε το να δεις τι θα γίνει.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση και να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών. Απ'ότι φαίνεται είναι μονόδρομος η cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν λίγο έπεσα πάνω σε σε δύο άτομα που μοίραζαν δωρεάν καρτούλες CU.

Ομολογώ ότι δε μου γέμιζαν το μάτι αλλά πάνω στη βιασύνη μου και μιας και χρειαζόμουν ένα καρτοκινητό δεν έδωσα σημασία.

 

Ο άνθρωπος που με εξυπηρέτησε φωτογράφησε την ταυτότητά μου (με ένα Lumia 920 αν δεν απατώμαι...), μου έδωσε το σφραγισμένο φακελάκι με την καρτούλα και έφυγα.

 

Ούτε υπέγραψα τη δήλωση στοιχείων, ούτε είδα κάποιο διαπιστευτήριο από αυτόν τον τύπο.

 

Ρώτησα είναι αλήθεια σε ένα κοντινό κατάστημα της Vodafone αν ξέρουν κάτι και μου είπαν ότι δε βλέπουν κάτι το ανησυχητικό.

 

Ρωτώ όμως κι εδώ στο φόρουμ: Μήπως έκανα βλακεία που έδωσα την ταυτότητα μου σε έναν άσχετο; Μήπως παίζεται κάτι περίεργο και κοροϊδεύουν τον κόσμο;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

πρόσφατος συνδρομητής της vodafone και πιο συγκεκριμένα φοιτητικό cu και βλέπω σήμερα αντί για vodafone gr να μου γράφει cu-x. Το χει παρατηρήσει κ άλλος;

 

Galaxy S3 και microSim (όχι κομμένη κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

πρόσφατος συνδρομητής της vodafone και πιο συγκεκριμένα φοιτητικό cu και βλέπω σήμερα αντί για vodafone gr να μου γράφει cu-x. Το χει παρατηρήσει κ άλλος;

 

Galaxy S3 και microSim (όχι κομμένη κάρτα)

 

Σε ολα τα CU αυτο συμβαινει. Στα φοιτητικα γραφει αυτο που λες και στα απλα CU σκετο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τότε μέχρι χθες Vodafone CU?

Στέλνουν από το δίκτυο το νέο όνομα και φαινεται πλέον αυτό. Αν θες καλείς στην εξυπηρετηση και ζητας να επανελθει το vodafone gr και σε 1-2 μερες θα ξαναλλάξει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
καλησπερα,εχω hot spot huawei e5220 οταν ειχα 5 gb στην wind,τωρα που εχω τα 5 gb στην vodafone πλεον,πως μπορω να το ρυθμισω να δουλευει με την sim της vodafone; ειναι εφικτο η' πρεπει να αγορασω καινουργιο συμβατο με vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Σκέφτομαι να πάρω το πακέτο online 20 gb με 35 ευρώ το μήνα...λέω online γιατί στο κατάστημα λένε 50 ευρω το ίδιο πακέτο.επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά τι λέτε αξίζει?

Είμαι σε ενοίκιο το οποίο δεν έχει γραμμή ΟΤΕ κ είμαι τόσο καιρό(5 μήνες) με mobile internet γι'αυτό ρωτάω αν αξίζει για το broadband...

 

Πριν κανα εναμιση χρονο και γω ειχα το ιδιο προβλημα.Τσεκαρε καλου κακου πριν κανεις οποιαδηποτε συνδεση το σημα μεσα στο σπιτι.Ειχα κανει και γω ακριβως το ιδιο και τελικα αναγκαστικα να κολησω την συσκευη mifi στο μπαλκονι γιατι μονο εκει επιανε σημα 3G.Εφοσον δεν εχεις δυνατοτητα να βαλεις σταθερο ιντερνετ η να παρεις απο κανεναν γειτονα το mobile internet ειναι μονοδρομος ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει, από αυτά που κατάλαβα απευθύνεται προς τους Ρομά.

 

Πραγματι, φοβερό πακέτο!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν ένα μηνα περίπου φορητότητα στην Vodafone σε εταιρικο πακέτο.

Διαπιστωσα από την πρώτη μέρα που ενεργοποιήθηκε το myaccount οτι στον λογαριασμό μου φαίνονται και άλλοι 6 αριθμοί τους οποίους δεν γνώριζα.

Σήμερα μου ήρθε μηνυμα ότι έχει εκδοθεί ο λογαριασμός και λέω τι έγινε μόλις τον είχα πληρώσει τον 1ο...

Μπαίνω στο myaccount και έχω τους λογαριασμούς από άλλους συνδρομητές. Αναλυτικά με τις κλησεις τους τις συνδέσεις τους που έστειλαν μηνυματα κτλ...

Κάτι που είχα διαπιστώσει ακόμα είναι ότι πριν μια βδομάδα και ενω είμαι σίγουρος για τους κωδικούς μου ο κωδικός στο myAccount δεν λειτουργούσε και αναγκάστικα να τον κάνω reset. Συνεπώς κάποιος που είχε πρόσβαση τον είχε κάνει reset και δεν ήταν κανένας από την οικογένεια μου- επιχειρησή μου.

 

Επίσης διαπίστωσα ότι οι λογαριασμοί εκδίδονται στο ίδιο ΑΦΜ με το δικό μου!!! Εννοείται ότι δεν γνωρίζω καν τους κυρίους που εμφανίζονται στα ονοματά των λογαριασμών.

 

Είχα ενημερώσει πιο πριν τον υπάλληλο της vodafone που με εξυπηρέτησε για το πρόβλημα και μου είχε πει ότι σε 2-3 μέρες θα λυθεί το πρόβλημα.Φυσικά δεν έγινε τίποτα.

 

Εννοείται ότι δεν θέλω να μάθει κάποιος έτσι την λιστα με τις κλησεις μου γιατί κάποιες εμπορικές μου κινήσεις δεν θέλω να κοινοποιηθούν σε καμία περίπτωση ή να μαθευτούν και εν πάσει περιπτώση δεν θέλω να μαθαίνει κάποιος που πέρνω τηλεφωνα και τι κάνω στην εταιρία μου.

 

Ξέρει κανείς καμιά αναλογη περίπτωση και φυσικά αν μπορώ να κινηθώ ακόμα και νομικά εναντιον της vodafone για διαρροή στοιχείων.

 

Σας ευχαριστώ και καλως σας βρήκα στο myphone μετα απο πολλά χρονια απουσίας....

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από καμία καταγγελία στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων και στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων δεν ξέρω τι άλλο μπορείς να κάνεις. Μετά φαντάζομαι πας για δικηγόρο.

 

Τώρα όσον αφορά στους κωδικούς σου, έχω την εντύπωση ότι κάθε 6 μήνες πρέπει να τους αλλάζουμε στο myaccount! Αυτό θυμάμαι ότι διάβασα κατά την εγγραφή μου, για αυτό και σημειώνω κάθε μήνα ότι σε Χ μήνες να αλλάξω τους κωδικούς!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η wind ειναι τραγικη στην Κομοτηνη η Vf παει καλα απο καλυψη ωστε να την προτιμησω? Επισης τα 5 GB με 20ε ειναι για 18μηνο συμβολαιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλέφωνο αυτούς με τις άσχετες συνδέσεις να τους ενημερώσεις τι παίζει οπότε θα πάρουν την βόνταφον κι αυτοί και θα το φτιάξουν αυθημερόν μετά...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η wind ειναι τραγικη στην Κομοτηνη η Vf παει καλα απο καλυψη ωστε να την προτιμησω? Επισης τα 5 GB με 20ε ειναι για 18μηνο συμβολαιο?

 

Στη Θράκη αν θες κάλυψη πήγαινε Cosmote.

Έκανα το φανταρικό εκεί πάνω πριν 18 μήνες και μόνο με Cosmote κάνεις δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους χρειάζομαι βοήθεια γιατι εμαι ασχετος με το θεμα...

 

Χρειαζομαι μια συσκευη στην οποια να βαζω την vodafone 3g sim ή το στικακι 3g vodafone k4203 και αυτη να διαμοιραζει wifi

 

H αντιστοιχη συσκευη της vodafone κοστιζει 50€ και θελω κατι πιο οικονομικο...οσο το δυνατον φθηνοτερα απο Ελλαδα ή και ebay

 

Επισης αν ειναι δυνατον να ειναι φορητη γιατι θα χρησιμοποιηται σε αυτοκινητο

 

Ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό: http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Mobile-Wi-Fi-R206

 

Λέει βέβαια 33 ευρώ χωρίς συμβόλαιο αλλά και 33 ευρώ στο Vodafone Mobile Broadband 10GB!!! Ίσως η πρώτη τιμή να είναι λάθος, αλλά όπως βλέπω εάν πάς να το αγοράσεις σου βγάζει αυτή την τιμή, οπότε μπορείς να εκμεταλευτείς αυτό το "λάθος"... ;-)

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Και διαπιστώνω για 2η φορά οτι μου στέλνουν μήνυμα και το λαμβάνω μετά απο 16-17 ώρες. !!

 

Να πω πως το κινητό ήταν σε airplane mode για κάμποσες ώρες (7-8) αλλα τις 10-12 ήταν ανοικτό και χρησιμοποιήθηκε αρκετά επομένως θα έπρεπε να είχε έρθει στην 1η ώρα που ήταν εν λειτουργία στο δίκτυο; ή κάνω λάθος ;

Το μήνυμα προερχόταν απο cosmote και οχι απο vod.

Δοκίμασα ξανα και ήρθε αρα μπορεί να ήταν παροδικό (ξανά;;) το εχει ξανακάνει και ερχόταν 2-3 μερες μετά τα μηνύματα μαζεμένα...

το ανέφερα στην vodafone και μου είπαν να κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή

το εχει κάνει και σε άλλους;; και πως διορθώθηκε;;

Να πω πως δεν εχω και το πιο φοβερό 3g σήμα αλλά πέρασα απο περιοχή που είχε επομένως θα μπορούσε να κατέβει τότε !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...