Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούργιο μέλος και έπειτα από την ανάγνωση όλων των post παράγγειλα και μόλις παρέλαβα κι εγώ 2 zenfone από το vickmall.

Θέλω να ρωτήσω πώς βλέπουμε αν είναι ρουταρισμένο το τηλέφωνο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούργιο μέλος και έπειτα από την ανάγνωση όλων των post παράγγειλα και μόλις παρέλαβα κι εγώ 2 zenfone από το vickmall.

Θέλω να ρωτήσω πώς βλέπουμε αν είναι ρουταρισμένο το τηλέφωνο.

Ευχαριστώ.

 

Θα βρεις μέσα μια εφαρμογή "superuser" ή "supersu". Αν δεν βρεις λογικά δεν θα έχουν κάνει root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούργιο μέλος και έπειτα από την ανάγνωση όλων των post παράγγειλα και μόλις παρέλαβα κι εγώ 2 zenfone από το vickmall.

Θέλω να ρωτήσω πώς βλέπουμε αν είναι ρουταρισμένο το τηλέφωνο.

Ευχαριστώ.

 

Βάλε το root checker από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για όσους το έχετε πάρει από to2c με WW ROM (έχει σχετική επιλογή πριν το αγοράσεις), τα update γίνονται κανονικά αν βάζεις κάθε φορά την επόμενη έκδοση. 1.13->1.14->1.15->1.16->1.17->1.18 :)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο τοπικ κτλ να εξηγει τι ακριβως μπορεις να κανεις με το root?

να δουμε αν αξιζει τον κοπο γιατι για καποιους μπορει να αξιζει τον κοπο, για αλλους οχι και μου δινεται η εντυπωση οτι αρκετοι το κανουν επειδη το ακουν/διαβαζουν και νομιζουν οτι πρεπει να γινει

χωρις να λεω οτι δεν ειναι σημαντικο αλλα μπορει να ειναι μην ειναι σημαντικο για ολους

:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο τοπικ κτλ να εξηγει τι ακριβως μπορεις να κανεις με το root?

να δουμε αν αξιζει τον κοπο γιατι για καποιους μπορει να αξιζει τον κοπο, για αλλους οχι και μου δινεται η εντυπωση οτι αρκετοι το κανουν επειδη το ακουν/διαβαζουν και νομιζουν οτι πρεπει να γινει

χωρις να λεω οτι δεν ειναι σημαντικο αλλα μπορει να ειναι μην ειναι σημαντικο για ολους

:)

 

Διαβασε εδω---->

http://osarena.net/android/aguides/android-basics-ti-ine-root-ke-pos-ginete.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο τοπικ κτλ να εξηγει τι ακριβως μπορεις να κανεις με το root?

να δουμε αν αξιζει τον κοπο γιατι για καποιους μπορει να αξιζει τον κοπο, για αλλους οχι και μου δινεται η εντυπωση οτι αρκετοι το κανουν επειδη το ακουν/διαβαζουν και νομιζουν οτι πρεπει να γινει

χωρις να λεω οτι δεν ειναι σημαντικο αλλα μπορει να ειναι μην ειναι σημαντικο για ολους

:)

Αν απλά γράψεις στο google "τι είναι root", θα μπορέσεις να βρεις πολλές πηγές, απ' όπου θα πληροφορηθείς για το τι ακριβώς είναι, τι προσφερει, τι χρειάζεται και θα καταλήξεις στο αν εσύ το χρειάζεσαι...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο προγραμματακι για το ρουτ δουλευει σε αυτη την αναβαθμηση εκδοση 1.3.1

Για πες λιγα παραπάνω. Γιατί εμένα μπήκε σε demo mode και τα έχασα όλα τώρα.... Είχα κατεβάσει μια εκδοση 1.4.χ και μάλλον κάτι δεν πήγε καλά. Αν μπορείς στείλε και απο που βρηκες το apk που χρησιμοποιησες

Link to comment
Share on other sites

Ναι βλακεία μου. Εσύ τι έκανες με το Ρουτ ? Δοκιμασες αλλη εκδοση και πέτυχε ή γίνεται και με πιο σίγουρο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

εκανα καποια βλακεια (δεν ξερω τι , δεν καταλαβα) και οταν προσπαθω να περασω το προγραμματακι μου βγαζει checking και δεν κανει τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό από vickmall με order number κτλ , αλλά πήρα χθες την εξής ενημέρωση:

Dear customer,

i am sorry asus zenfone 5(2g/8g) is out of stock.

Can you change it to asus zenfone 5(1g/8g) or asus zenfone 5(2g/16g)?

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html

We advicve you can change to asus zenfone 5(2g/16g),add the difference price $184.99-$176.99=$8.

Is it ok for you?

Thanks very much,waiting for your answer..

 

τι γίνεται με την πρώτη πληρωμή ?

 

καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

θα εχει μια εφαρμογή που θα λέει superuser η απο το Google play κατέβασε το root checker αν ειναι απο vickmall αν δεν το ζητήσεις δεν στο ρουταρουν συνήθως..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

RootZenFone-1.4.4r + Version V1.18.40.9(WW) ...OK !!!!!!!! :D

 

Επιβεβαιώνω και εγώ όλα πήγαν καλά με το rootάρισμα. Έβαλα και το adaway, πέρασα και επαφές και αύριο micro sim...

Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό από vickmall με order number κτλ , αλλά πήρα χθες την εξής ενημέρωση:

Dear customer,

i am sorry asus zenfone 5(2g/8g) is out of stock.

Can you change it to asus zenfone 5(1g/8g) or asus zenfone 5(2g/16g)?

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html

We advicve you can change to asus zenfone 5(2g/16g),add the difference price $184.99-$176.99=$8.

Is it ok for you?

Thanks very much,waiting for your answer..

 

τι γίνεται με την πρώτη πληρωμή ?

 

καμία ιδέα?

 

επελεξε το 2g/16gb για την διαφορα μην ρωτας εμας ..ρωτα το καταστημα!!!!

 

και εγω επιβεβαιωνω πως ολα πηγαν καλα με το ρουτ και την 1.4.4

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό από vickmall με order number κτλ , αλλά πήρα χθες την εξής ενημέρωση:

Dear customer,

i am sorry asus zenfone 5(2g/8g) is out of stock.

Can you change it to asus zenfone 5(1g/8g) or asus zenfone 5(2g/16g)?

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html

We advicve you can change to asus zenfone 5(2g/16g),add the difference price $184.99-$176.99=$8.

Is it ok for you?

Thanks very much,waiting for your answer..

 

τι γίνεται με την πρώτη πληρωμή ?

 

 

καμία ιδέα?

 

Θεωρητικά αν συμφωνήσεις να πάρεις το ακριβότερο θα σου έρθει email να πληρώσεις και την διαφορά($8) . Αν θέλεις την φθηνότερη έκδοση θα σου επιστραφεί το αντίστοιχο ποσό.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

κάπου θα ειναι γραμμενο αλλα ρωτάω, ο σκοπος που το παίρνουμε χωρίς ροοτ ειναι για να μπορουν να παίρνουντε οι αναβαθμίσεις μεσω ota η και μεσω recovery; δηλαδη η ρουτ η αναβάθμιση; δεν γίνεται να έχουμε και τα δυο; κατι δεν εχω καταλαβει μαλλον,
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

γνωριζω τι ειναι ρουτ! με τη συγκεκριμένη συσκευή ρωταω τι παιζει ακριβώς γινεται που λετε μονο απο vickmall και ww edition κλπ. τι διαλεγουμε δηλαδή και για ποιο ακριβώς λογο ψαχνω να μαθω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαλέγεις κάτι. Περνάς αναβάθμιση και έπειτα κάνεις ρουτ. Βγαίνει άλλη αναβάθμιση, κάνεις unroot, περνάς αναβάθμιση κάνεις root. Έχεις και τα 2 λοιπόν. Παράδειγμα. Εγώ είχα root την συσκευή και ανοιχτό το wifi, έρχεται ειδοποίηση ότι υπάρχει νέο update. Έκανα unroot, το update και μετά root. Simple.
Link to comment
Share on other sites

γνωριζω τι ειναι ρουτ! με τη συγκεκριμένη συσκευή ρωταω τι παιζει ακριβώς γινεται που λετε μονο απο vickmall και ww edition κλπ. τι διαλεγουμε δηλαδή και για ποιο ακριβώς λογο ψαχνω να μαθω!

 

Καλημερα!για τον λογο οτι αν ειναι η συσκευη ρουτ δεν γινεται να περασει αναβαθμιση!!ουτε ota ουτε recovery!μονο εαν το ξε-ρουταρουμε π.χ εγω εχω την 1.17 εκδοση και ειμαι ρουτ για να παω στην 1.18 θα πρεπει να κανω unroot την συσκευη μου και μετα να περασω την αναβαθμιση!και μετα παλι ρουτ με το συγκεκριμενο προγραμμα!τωρα διαλεγουμε vickmall και ww(international) γιατι απο εκει ερχεται με διεθνη ρομ και gapps μεσα χωρις κινεζιες,επισης ειναι πιο ευκολη η αναβαθμιση γιατι απλα κατεβαζεις την ww rom απο το site της asus και την περνας με τον τροπο που εχουμε πει...ota εχουμε αλλα απ οτι εχω καταλαβει βαζει την cn εκδοση οποτε θα πρεπει να περιμενουμε την επομενη εκδοση και εχει μια δυαδικασια για να γινει και παλι ww!τα αλλα μαγαζια για καποιο λογο στο στελνουν ρουτ και καποιο μαλλον δικο τους προγραμμα και ειναι δυσκολο μετα να αναβαθμισης γιατι δεν ξερεις με ποιο προγραμμα εχουν κανει το ρουτ ωστε να κανει unroot!ελπιζω να σε καλυψα!:)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αυτά ακριβως ηθελα να μαθω! ευχαριστώ πολυ.παιζει να ειναι ο αντικαταστατης του hongmi σε λίγο καιρο,απο σημα και ποιοτητα κλησης πως παει οποιος το έχει δουλεψει;
Link to comment
Share on other sites

Άμεσα το κάνουν, το track number της αποστολής σου στέλνουν αργότερα, όταν το ταχυδρομήσουν.

 

" Thank you for your order from Main Website Store. Once your package ships we will send an email with a link to track your order. If you have any questions about your order please contact us at selina.vickmall@gmail.com or call us at Monday - Friday, 8am - 5pm PST.

 

Your order confirmation is below. Thank you again for your business."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...