Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε προσπαθήσει να μπείτε ρε recovery mode με τον συνδυασμό των πλήκτρων; Power + volume-; Όσες ,μα όσες, φορές κι αν προσπάθησα δεν μπαίνει με τίποτα..

Κατέβασα κάποιο πρόγραμμα για να κάνει reboot (quickreboot) αλλά ούτε αυτό κάνει τίποτα..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε προσπαθήσει να μπείτε ρε recovery mode με τον συνδυασμό των πλήκτρων; Power + volume-; Όσες ,μα όσες, φορές κι αν προσπάθησα δεν μπαίνει με τίποτα..

Κατέβασα κάποιο πρόγραμμα για να κάνει reboot (quickreboot) αλλά ούτε αυτό κάνει τίποτα..

 

Το κουικ ριμπουτ σε βάζει σε καστομ απ'οσο θυμάμαι.

Ναι μπαίνει κανονικά μόνο που θέλει συνδυασμό(τον οποίο δε θυμάμαι) κι εμένα μου τα είχε κάνει καμπάνες μέχρι να το πετύχω για να περάσω τη διεθνή ρομ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω cwm recovery. Μέσω adb δεν βλέπει την συσκευή και θέλω να το περάσω μέσω recovery. Μισή ώρα προσπαθούσα αλλά τίποτα. Ο συνδυασμός αν έχω διαβάσει σωστά ειναι Power+ Volume down ...Ε τίποτα..Στο τέλος το παράτησα γιατί θα το πετούσα σε κάνα τοίχο...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω cwm recovery. Μέσω adb δεν βλέπει την συσκευή και θέλω να το περάσω μέσω recovery. Μισή ώρα προσπαθούσα αλλά τίποτα. Ο συνδυασμός αν έχω διαβάσει σωστά ειναι Power+ Volume down ...Ε τίποτα..Στο τέλος το παράτησα γιατί θα το πετούσα σε κάνα τοίχο...

 

Θέλει να παίξεις λίγο με το +- νομίζω υπάρχει βίντεο που το δείχνει στο yt

Link to comment
Share on other sites

Καλά κρασιά!Μπήκα αλλά για να γίνει εγκατάσταση του αρχείου ,το στέλνεις μέσω adb..Που δεν βλέπει το Ζεν...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλά κρασιά!Μπήκα αλλά για να γίνει εγκατάσταση του αρχείου ,το στέλνεις μέσω adb..Που δεν βλέπει το Ζεν...

 

Βλέπει αντμπ το ζεν.

Μην θέλει τους οδηγούς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω!Το δικό μου δεν βλέπει...Από την στιγμή που τα windows το βλέπουν τι παραπάνω να θέλει...Εκτός κι αν φταίει που έχω 8.1...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω!Το δικό μου δεν βλέπει...Από την στιγμή που τα windows το βλέπουν τι παραπάνω να θέλει...Εκτός κι αν φταίει που έχω 8.1...
κι εγω με 8,1 Χ64 το εκανα...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπαταρια ποσο σου κρατησε?εχεις κανει τους 3 πρωτους κυκλους φορτισης?δηλαδη η οθονη στον ηλιο δεν βλεπεται η απλα ειναι χαμηλη η φωτεινοτητα?δηλαδη το ηχειο(loudspeaker) ειναι πολυ χαμηλο?πιστευω μεχρι παρασκευη να εχω παραλαβει και εγω..

 

Ολοι οι συγχρονισμοι off, wifi on τη μιση μερα, ελαχιστα data, φωτεινοτητα στο αυτοματο, κλησεις κανα 20λεπτο, fb, tapatalk, παιχνιδια καθολου.

 

Βγαζει 3 ωρες οθονη, τη στιγμη που με το S3 βγαζω 4,30-5 με ανεση.

 

Η οθονη εχει μετρια φωτεινοτητα. Λιγο πιο χαμηλη απο την ηδη χαμηλη φωτεινοτητα του S3.

 

Τα ηχεια(και το πισω και το μπροστα) απλα μετρια σε ποιοτητα.

 

Στα χρηματα του ειναι κατι παραπανω απο αστερι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω!Το δικό μου δεν βλέπει...Από την στιγμή που τα windows το βλέπουν τι παραπάνω να θέλει...Εκτός κι αν φταίει που έχω 8.1...

 

Αυτοί είναι self installer drivers. Κατέβασέ τους και είσαι οκ. https://software.intel.com/en-us/android/articles/intel-usb-driver-for-android-devices

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Παρήγγειλα και εγώ απο το Vickmall το zenfone 5 στις 21/08/2014 με μεταφορά μέσω singpost. Στις 22 μου ήρθε tracking number που έδειχνε οτι 24 έφυγε για Ελλάδα το κινητό. Το θέμα είναι ότι μέχρι και σήμερα δεν έχει ανανεωθεί καθόλου το status του κινητού. Είναι λογικό στο johnannis να έχει φτάσει το κινητό στην Ελλάδα και σε εμένα όχι, ενώ παραγγείλαμε από το ίδιο κατάστημα το ίδιο κινητό?

(Πρώτη φορά παραγγέλνω από κινέζικο κατάστημα οπότε δεν έχω εμπειρία της διαδικασίας αποστολής).

 

Ενδεικτικά:

Status Date Status Description

22-08-2014 Received from Customer

24-08-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Κι εγω ετσι νομιζα, δες όμως από καποιο άλλο site την προοδο σου (πχ 17tracking.net)

Μην ανυσηχεις ισως απλα το δικο σου ερχεται με το επομενο πλοιο/αεροπλανο (η ότι είναι)

Ρωτα και στο Live Chat του site αν θες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Παρέλαβα πριν από μερικές μέρες ένα Zenfone 5 από to2c.

Ήρθε με WW 1.13 ρουταρισμένο.

Προσπαθώντας να περάσω την 1.17 ανακάλυψα φυσικά ότι ΟΤΑ δεν γίνεται τίποτα, manual αντιγράφοντας την rom στην εσωτερική μνήμη και αποσυνδέοντας το καλώδιο ξεκινάει την αναβάθμιση αλλά δεν την ολοκληρώνει βγάζοντας μήνυμα λάθους, και τρίτη και τελική λύση με ADB sideload μεταφέρει την rom στο τηλέφωνο αλλά και εκεί δεν μπορεί να ολοκληρώσει βγάζοντας μήνυμα λάθους.

Δοκίμασα και με 1.17 και ξεκινώντας με 1.14 αφού διάβασα ότι ίσως χρειάζεται να αναβαθμιστεί βάζοντας τις rom με τη σειρά.

Τελικά δεν κατάφερα τίποτα !!!

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Ευχαριστώ

 

Η λύση για όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα από xda developers:

Πέρασμα με adb sideload της κινέζικης 1.14 με το τηλέφωνο rooted.

Πέρασμα της WW 1.14 αφού μετονομάσουμε την ROM από WW σε CN με απλή αντιγραφή της ROM στην εσωτερική μνήμη και αποσύνδεση του καλωδίου.

Μετά από αυτό τα πράγματα είναι εύκολα αφού αλλάζει και το SKU του τηλεφώνου από οτιδήποτε είναι σε WW, οπότε περνάμε κατευθείαν όποια έκδοση WW θέλουμε κατευθείαν, π.χ. την 1.17 WW

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα την ύπαρξη αυτού το smartphone αλλά εξαιτίας τους hands on του Mythozz μου κίνησε την περιέργεια !!! Δεν θέλω να καταντήσω κουραστικός αλλά επειδή δεν το θέλω για μένα αλλά για τρίτο πρόσωπο, σε όλα του δείχνει πολυ τέλειο....τι γνώμες έχετε για την μπροστινή κάμερα του και τις κλήσεις του για συνομιλία (Viber, Skype, etc, etc )
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε για λογαριασμο φιλου ενα σε χρυσο απο το Minideal σε μολις 10 μερες.Το εστειλαν ρουταρισμενο και με την ww μεσα.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε για λογαριασμο φιλου ενα σε χρυσο απο το Minideal σε μολις 10 μερες.Το εστειλαν ρουταρισμενο και με την ww μεσα.

Μπορείς να μας πεις πόση είναι η μπαταρία του?

Γιατί το Minideal επιμένει πως είναι 2400 mAh αντί για 2110 των υπολοίπων.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις πόση είναι η μπαταρία του?

Γιατί το Minideal επιμένει πως είναι 2400 mAh αντί για 2110 των υπολοίπων.

 

2110 οπως και αυτο που εφερα αλλα και το δικο μου.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για κατοχους του zenfone 5

 

παιδια αυτο το προβλημα με την οθονη του zenfone 6 υπαρχει και στο zenfone 5? :cry:

εκει που την πιεζει απο πισω και δημιουργει παραμορφωση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!

Σημερα ηρθε και το δικο μου zenfone 5!!

Αντιμετωπιζω ενα θεματακη δεν μπορω να μπω στο fb και σε αλλες εφαρμογες!! Το εχω συνδεσει με το ρουτερ και στο ιντερνετ παει σφαιρα!! Ειναι rooted με εκδοση ww και version 1.13.40.51

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω!!2 zenfone κατεβαζω την τελευταια αναβαθμιση (1.17) και πρωτες εντυπωσεις ποιο μετα!!!κατεβαζω απο εδω αλλα αργει πολυ http://www.asus.com/Phones/ZenFone_5_A500CG/HelpDesk_Download/
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν γινεται με xposed framework........σκεφτεσαι καποιο αλλο τροπο?

το περασα , βρηκα κατι λειτουργιες περιεργες στο gravity box αλλα μονο για να κλειδωνει με duble tap οχι να ξεκλειδωνει. θα το κοιταξω λιγο ακομα μηπως και βγαλουμε καμια ακρη

 

Ορισμένες φορές όταν χτυπάει το τηλέφωνο η λειτουργία για να απαντήσεις είναι με σύρσιμο του δαχτύλου δεξίά, και ορισμένες άλλες είναι με πάτημα πράσινου πλήκτρου, σταθερού όμως (χωρίς slide του δαχτύλου δεξιά). Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

 

τελικα το δοκιμασα οσο δεν ειχα κλειδωμα οθονης εβγαζε να πατησεις το κοκκινο και το πρασινο , τωρα που εβαλα κλειδωμα βγαζει αυτο με το σύρσιμο

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το προγραμμα που εχετε μπροστα το κινητο γινεται root?μπορω με το ιδιο να το κανω unroot οποτε θελω για τις αναβαθμισεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την κατεβαζω και εγω τωρα την καινουρια.:)

Πως την παιρναμε ομως?:p

 

ξεζυπαρε το αρχει και θα βρεις ενα ζιπ με το ιδιο σχεδον ονομα αλλα στο τελος θα λεει user.zip βαλτο στην εσωτερικη μνημη σου και μολις το αποσυνδεσεις θα σου δειξει ενδειξη οτι βρηκε update

ε απο εκει και μετα τα κανει ολα μονο του

:)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...