Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δώσε τόπο στην οργή και κάνε ένα fresh install. Τα OTA δεν είναι πάντα αξιόπιστα. Έστω και μια εφαρμογή, είτε προεγκατεστημενη είτε όχι, κρατήσει κάποιο σφάλμα τότε αυτό θα διαιωνιζεται.

 

Τι εννοείς fresh install και πως γίνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς fresh install και πως γίνετε ?

 

Καλημέρα. Εννοώ την επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων ή αλλιώς να γίνουν τα τρία wipes (cache, dalvik cache, user data) πριν και μετά την εγκατάσταση μιας αναβάθμισης. Το δεύτερο που γράφω προϋποθέτει τις αντίστοιχες επιλογές στην recovery.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την αγορά μέσω Paypal στο Vickmall αλλά μου βγάζει αυτό το σφάλμα...

PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

Στο paypal έχω βάλει την prepaid κάρτα μου και έχω κάνει πάρα πολλές αγορές. Για κάποιο λόγο δεν γίνετε.

Στο ebay που δοκίμασα δουλεύει κανονικά.

Έχει κάνει κανένας άλλος αγορά από αυτό το site με prepaid αλλά μέσω paypal?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

η μπαταρια ειναι built-in σε φαση οτι κομματι του pcb η μπορεις να την αντικαταστησεις αν ξεβιδωσεις απο πισω το σασι κτλ?

ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος?

μαρεσει πολυ το συγκεκριμενο (και το zenfone 6) και το μοναδικο κομματι που με χαλαει ειναι η μπαταρια

χαλαει τροπος του λεγειν αν και απο οτι διαβαζω με χαλαρη χρηση λογικα θα αντεχει

για μενα ο βασικος λογος που θελω να το αγορασω ειναι το μεγεθος οθονης μιας και δεν προκειται να παιζω παιχνιδια κτλ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την αγορά μέσω Paypal στο Vickmall αλλά μου βγάζει αυτό το σφάλμα...

PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

Στο paypal έχω βάλει την prepaid κάρτα μου και έχω κάνει πάρα πολλές αγορές. Για κάποιο λόγο δεν γίνετε.

Στο ebay που δοκίμασα δουλεύει κανονικά.

Έχει κάνει κανένας άλλος αγορά από αυτό το site με prepaid αλλά μέσω paypal?

Θα απευθυνθείς στο νήμα των αγορών μέσω Paypal. Το ερώτημα σου δεν αφορά τη συσκευή.

ακτινοβολία τι έχει?

0.53 W/kg (head) Το οποίο είναι πολύ καλό!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Από επιδόσεις σε σχέση με τα 8πυρηνα στην πράξη πάντα, έχει μεγάλη διάφορα? Παιχνίδια βαριά τα παίζει καλά?

 

το πρωτο πραμα που με ειπανε οταν ρωτησα για αυτο το κινητο ειναι μην περιμενεις επιδοσεις στα παιχνιδια (σε αλλο τοπικ)

και σε ενα review που ειδα που επαιζε 3d shooter ελεγε οτι εχανε frames κτλ

Link to comment
Share on other sites

Σε κοντράρω να δούμε ποιος θα το πάρει πρώτος :p

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:702*Millisecond

2014-08-29 10:09, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-08-22 14:20, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:45022*Millisecond, Cache Time:2014/08/29 20:57:47

2014-08-29 13:09, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-08-24 14:20, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-22 14:20, Received from Customer

======================================

Power by http://www.17track.net

 

 

Tώρα αποτι λεει στον οδηγό για αγορές απο Κίνα περιμένουμε να φτασει απο το αεροδρομιο στο ελτα της περιοχής μας (μπορεί απο 1-7 μέρες)

Το μεγάλο delay το περάσαμε σχετικά γρήγορα..ίδια μέρα το παραγγήλαμε

 

Μαλλον σε περασα (?) ηρθε ειδοποιηση αυριο πρωι πρωι παω να το παρω ;)

Απίστευτα γρηγορα μεσα σε 10 μερες ηρθε

Link to comment
Share on other sites

από service και αντικατάσταση αν χρειαστεί τι γίνεται?

 

Παρε τηλ την ασους, εμπα στη myasus εφαρμογή και στείλε το ανάλογο μήνυμα, υα σου δώσουν τηλέφωνο επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλ την ασους, εμπα στη myasus εφαρμογή και στείλε το ανάλογο μήνυμα, υα σου δώσουν τηλέφωνο επικοινωνίας.

 

έχει χρειαστεί να το κάνει κάποιος και αν ναι τι αποτελέσματα είχε? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έχει χρειαστεί να το κάνει κάποιος και αν ναι τι αποτελέσματα είχε? ευχαριστώ

 

Εγω μια φορά από περιέργεια έστειλα για να δω αν όντως αντποκρινονται, μου έδωσαν ένα τηλέφωνο αλλά δε το έχω εύκαιρο, γιαυτό σου είπα να στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν το έχω αγοράσει , ρωτώ γιατί έχω σκοπό να πουλήσω το δίκαρτο λούμια 630 και να πάρω το ζενφον για να ξέρω μην την πατήσω από θέμα σέρβις
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν το έχω αγοράσει , ρωτώ γιατί έχω σκοπό να πουλήσω το δίκαρτο λούμια 630 και να πάρω το ζενφον για να ξέρω μην την πατήσω από θέμα σέρβις

Σαν έρθει Ελλάδα επίσημα. Βέβαια δε θα έχεις θέμα ως τότε... Τι στο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Σαν έρθει Ελλάδα επίσημα. Βέβαια δε θα έχεις θέμα ως τότε... Τι στο καλό.

 

δηλαδή θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα αν αγοραστεί από το vickmall?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα αν αγοραστεί από το vickmall?

Αυτό φίλε δε το ξέρω αν και να σου πω την μαύρη αλήθεια, δε νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα αν αγοραστεί από το vickmall?

 

Αυτό φίλε δε το ξέρω αν και να σου πω την μαύρη αλήθεια, δε νομίζω.

 

 

Φυσικά και δεν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα αν έχεις αγοράσει από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα αν έχεις αγοράσει από Κίνα.

 

Γιατι; μπορεί η άσους να δουλεύει με διεθνή εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι; μπορεί η άσους να δουλεύει με διεθνή εγγύηση.

Κομματακι δυσκολο αυτο που λες,δεν εχει κερδος η εταιρια ετσι.Εαν φερει κατι σε Ευρωπη επισημα,τοτε και μονο τοτε θα σε καλυψη.

Το αυτο βεβαια κανουν και ολες οι εταιριες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το tracking service λεει αυτο :

Status Date Status Description

22-08-2014 Received from Customer

24-08-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

29-08-2014 Arrived at overseas (Country code: GR

Σημαινει οτι εφτασε Ελλαδα ? Και με τι με πλοιο ηταν ?

Ας εξηγησει καποιος αν γνωριζει ετσι εγκυκλοπαιδικα ;)

 

 

Καλησπερα,

 

Παρήγγειλα και εγώ απο το Vickmall το zenfone 5 στις 21/08/2014 με μεταφορά μέσω singpost. Στις 22 μου ήρθε tracking number που έδειχνε οτι 24 έφυγε για Ελλάδα το κινητό. Το θέμα είναι ότι μέχρι και σήμερα δεν έχει ανανεωθεί καθόλου το status του κινητού. Είναι λογικό στο johnannis να έχει φτάσει το κινητό στην Ελλάδα και σε εμένα όχι, ενώ παραγγείλαμε από το ίδιο κατάστημα το ίδιο κινητό?

(Πρώτη φορά παραγγέλνω από κινέζικο κατάστημα οπότε δεν έχω εμπειρία της διαδικασίας αποστολής).

 

Ενδεικτικά:

Status Date Status Description

22-08-2014 Received from Customer

24-08-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιες μερες το εχω στα χερια μου. Η εκδοση των 2Ghz, 2Gb ram, 16Gb rom.

 

Πρωτες εντυπωσεις θετικες. Γρηγορο, χωρις κολληματα κτλ. Σε σχεση με το S3 μου(με custom rom κτλ), το asus ειναι αρκετα πιο γρηγορο, τοσο στο αρχικο ανοιγμα των εφαρμογων(οταν αυτες δεν υπαρχουν στη RAM) οσο και στα επομενα ανοιγματα.

 

Στα αρνητικα του η μπαταρια, η φωτεινοτητα της οθονης και η ποιοτητα των ηχειων.

 

Θα επανελθω σε καποιες μερες με περισσοτερες πληροφοριες και πιθανο συγκριτικο βιντεο. Προς το παρον μερικες φωτογραφιες για αυτους που το περιμενουν ή σκεφτονται την αγορα του:

 

14919232248_089abafd29_c.jpg

 

14919150000_f880e67954_c.jpg

 

15082789866_6bf328e47d_c.jpg

 

14919222587_1e78fe3e00.jpg

 

14919098239_981fe5b163_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιες μερες το εχω στα χερια μου. Η εκδοση των 2Ghz, 2Gb ram, 16Gb rom.

 

Πρωτες εντυπωσεις θετικες. Γρηγορο, χωρις κολληματα κτλ. Σε σχεση με το S3 μου(με custom rom κτλ), το asus ειναι αρκετα πιο γρηγορο, τοσο στο αρχικο ανοιγμα των εφαρμογων(οταν αυτες δεν υπαρχουν στη RAM) οσο και στα επομενα ανοιγματα.

 

Στα αρνητικα του η μπαταρια, η φωτεινοτητα της οθονης και η ποιοτητα των ηχειων.

 

Θα επανελθω σε καποιες μερες με περισσοτερες πληροφοριες και πιθανο συγκριτικο βιντεο. Προς το παρον μερικες φωτογραφιες για αυτους που το περιμενουν ή σκεφτονται την αγορα του:

 

14919232248_089abafd29_c.jpg

 

14919150000_f880e67954_c.jpg

 

15082789866_6bf328e47d_c.jpg

 

14919222587_1e78fe3e00.jpg

 

14919098239_981fe5b163_c.jpg

 

Δηλαδη μπαταρια ποσο σου κρατησε?εχεις κανει τους 3 πρωτους κυκλους φορτισης?δηλαδη η οθονη στον ηλιο δεν βλεπεται η απλα ειναι χαμηλη η φωτεινοτητα?δηλαδη το ηχειο(loudspeaker) ειναι πολυ χαμηλο?πιστευω μεχρι παρασκευη να εχω παραλαβει και εγω..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...