Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά . Να ρωτήσω κάτι ;;; Ίσως είμαι εκτός θέματος αλλά θέλω βοήθεια . Έχω ενεργοποιήσει την κάρτα στο paypal . Έχω 147 € υπόλοιπο και προσπαθώ να πάρω το κινητό αυτό από το minideal και όταν πάω να ολοκληρώσω την παραγγελία μου βγάζει αυτό το μήνυμα : PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

 

Μήπως πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις στο paypal ?? Μήπως κάτι άλλο ;;; δεν γνωρίζω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το minideal αυτη την στιγμη ειναι κατω , απο το πρωι δεν δουλευει η σελιδα τους

 

Ναι το παρατήρησα . Αλλά το θέμα μου είναι το μήνυμα που μου βγάζει κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας :

PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

 

Και από το vickmall να κάνω την αγορά νομίζω θα μου βγάλει το ίδιο μήνυμα !!

Link to comment
Share on other sites

εμενα απο το Minideal Μου ειπαν οτι οι τιμες που βγαζει ειναι λαθος , λογο του σφαλματος που υπαρχει και ειναι κατω η σελιδα. ισως γι αυτο να γινεται
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο το Minideal Μου ειπαν οτι οι τιμες που βγαζει ειναι λαθος , λογο του σφαλματος που υπαρχει και ειναι κατω η σελιδα. ισως γι αυτο να γινεται

 

Μπορεί . Τώρα μου έστειλαν ένα μήνυμα από το paypal και το διαβάζω . Να σου πω . Μήπως θα πρέπει πρώτα να γράφει στο paypal balance ( Υπόλοιπο 0,00 ) και μετά να κάνω αγορά ;;; Τώρα γράφει το 1,50 € της χρέωσης από τον κωδικό που με είχε έρθει !!! Να μεταφέρω από το 1,50 στην τράπεζα ;;;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανεις root κανει update κανονικα απο την ASUS μονο του?

ξερετε μηπως καθε ποτε κανει update και αν με το μαμισιο update σου δινει kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα και εγώ. Έκανα αναβάθμιση και root στην 1.18. Έχω ένα πρόβλημα. Μετά την αναβάθμιση και ενώ είναι περασμένος ο λογαριασμός μου Gmail, δεν εμφανίζονται οι επαφές μου. Στους λογαριασμούς είναι επιλεγμένος ο συγχρονισμός επαφών και μέσα στις επαφές είναι επιλεγμένος ο λογαριασμός για να εμφανίζονται. Πάει κάπου το μυαλό σας;

 

***Χρειαστηκε να αφαιρεσω και να ξαναπροσθεσω τον λογαριασμο. Ολα οκ τωρα.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα update απο 1.14 σε 1.18, μετα το update καποιες φορές αργεί να ανταποκριθεί το κουμπί για πίσω και παρατηρώ και μιά πολύ μικρή αλλα αντιλιπτή

αργοποροία στο scrolling..

 

Επίσης μια άλλη αποροία..έχει βρεί κανεις πως γίνεται να έχει 170 characters στα SMS? Αν είναι στα αγγλικά γράφει κανονικα 170, μόλις το γυρίσω στα ελληνικά

με το που γράψω κάτι πάει κατευθείαν στα 70..

Το χρεισιμοποιώ με 2 sim.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαστε εκτος θεματος.......κανε τα παρακατω.

-Ανοίγουμε το λογαριασμό μας στο PayPal

-Πατάμε Profile και, όταν ανοίξει, επιλέγουμε My Money

- Στην τελευταία επιλογή My preapproved paymentsπατάμε Update και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Set Available Funding Sources που βρίσκεται μέσα στο πινακάκι

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Conversion Options που βρίσκεται δίπλα στον αριθμό της κάρτας σας και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, επιλέγουμε το Bill me in the currency listed on the seller's invoice αντί του Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency που έχει by default.

 

Αυτό ήταν

Πατάμε Submit και στην επόμενη καρτέλα Save και τελειώσαμε.

:)

 

ειναι παλια ερωτηση σχετικα αλλα μηπως ξερεις τι οδηγιες πρεπει να ακολουθησουμε στο καινουριο interface του Paypal?

εχει αλλαξει κι εχει γινει πιο απλοικο και η επιλογη my money δεν υπαρχει πλεον..

εριξα μια ματια αλλα δεν βρηκα που πρεπει να παω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή δεν ξέρω και πολλά .... Εάν δεν έρθει ρουταρισμένο το τηλέφωνο αυτό , χρειάζεται να το κάνω εγώ ρουτάρισμα ;;; Android 4.3 έχει .... Τι αλλάζει με το root και τι κερδίζω ;;
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανεις root κανει update κανονικα απο την ASUS μονο του?

ξερετε μηπως καθε ποτε κανει update και αν με το μαμισιο update σου δινει kitkat?

 

οχι ολα τα update γινονται χειροκινητα!απλα αμα εισαι ρουτ και θελεις να κανεις αναβαθμιση θα πρεπει να ξε-ρουταρεις με το προγραμμα που υπαρχει στην πρωτη σελιδα και κανει αυτην την δουλεια(πρεπει να εισαι βεβαια με το ιδιο προγραμα ρουτ για να γινει αυτο)!για KK μαλλον τελος του χρονου αλλα και οπως ειναι να σου πω την αληθεια ειναι μια χαρα!!!(απο τις λιγες φορες που το λεω για μαμα λογισμικο!)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί . Τώρα μου έστειλαν ένα μήνυμα από το paypal και το διαβάζω . Να σου πω . Μήπως θα πρέπει πρώτα να γράφει στο paypal balance ( Υπόλοιπο 0,00 ) και μετά να κάνω αγορά ;;; Τώρα γράφει το 1,50 € της χρέωσης από τον κωδικό που με είχε έρθει !!! Να μεταφέρω από το 1,50 στην τράπεζα ;;;

 

Δεν είναι αυτού του θέματος και υπάρχει σχετικό θέμα για το PayPal. Γι αυτό που λες πρέπει να πάρεις τηλ την τράπεζα και να σου δώσουν έναν 4ψηφιο κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το κινητό και δεν μπορώ να κάνω update με τίποτα. Στις πληροφορίες της ROM γράφει "TOOJ-WW-1.13" οπότε έχει γίνει ήδη WW η συσκευή.

 

Παρόλα αυτά η αναβάθμιση σταματάει στην μέση και το μήνυμα σφάλματος είναι "Device SKU CN - ROM WW"

 

Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

οχι ολα τα update γινονται χειροκινητα!απλα αμα εισαι ρουτ και θελεις να κανεις αναβαθμιση θα πρεπει να ξε-ρουταρεις με το προγραμμα που υπαρχει στην πρωτη σελιδα και κανει αυτην την δουλεια(πρεπει να εισαι βεβαια με το ιδιο προγραμα ρουτ για να γινει αυτο)!για KK μαλλον τελος του χρονου αλλα και οπως ειναι να σου πω την αληθεια ειναι μια χαρα!!!(απο τις λιγες φορες που το λεω για μαμα λογισμικο!)

 

οκ ευχαριστω

αν δεν με ενδιαφερει το root που βασικα δεν ξερω τι θα ηθελα να κανω με root(debloating ισως? χρειαζεται?) τοτε απλα το αφηνω οπως ειναι?

 

απο οτι διαβασα απο τις προηγουμενες σελιδες απο vickmall σου δινουν την διεθνη εκδοση με play store που βασικα ειναι οτι με ενδιαφερει

 

δεν εχω καναν ιδιαιτερο καημο να το κανω αναβαθμιση.. τα τελευταια 3 χρονια ειμαι με 2.3 gingerbread οποτε οτι κι αν εχει μαλλον θα μοιαζει φοβερο στα ματια μου :lol:

 

βασικα μονο το play store με ενδιαφερει οποτε αν το δινουν μαζι με την διεθνη εκδοση ειμαι οκ? δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικα, μονο αγγλικα θελω οποτε μου κανει και η μαμισια ROM?

 

vickmall το πουλαει με το κουτι του κανονικα?

 

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις!:O

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το κινητό και δεν μπορώ να κάνω update με τίποτα. Στις πληροφορίες της ROM γράφει "TOOJ-WW-1.13" οπότε έχει γίνει ήδη WW η συσκευή.

 

Παρόλα αυτά η αναβάθμιση σταματάει στην μέση και το μήνυμα σφάλματος είναι "Device SKU CN - ROM WW"

 

Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

 

νομιζω οτι αμα εχει την 1.13 θελει μια μια με την σειρα...δηλαδη 1.14,1.15 κοκ και να μην ειναι ρουτ

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Από to2c το πήρα. Είναι κάποιος που να το αγόρασε από εκεί και να κατάφερε να το αναβαθμίσει και με ποιον τρόπο;

 

EDIT: Αναβαθμίστηκε από την 1.13 στην 1.14.. Δεν μπορώ να βρώ την 1.15 με τίποτα όμως. Ούτε στο επίσημο site της Asus. Ξεκινάει από την 1.16 και μετά. Την απέσυραν;

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Από to2c το πήρα. Είναι κάποιος που να το αγόρασε από εκεί και να κατάφερε να το αναβαθμίσει και με ποιον τρόπο;

 

EDIT: Αναβαθμίστηκε από την 1.13 στην 1.14.. Δεν μπορώ να βρώ την 1.15 με τίποτα όμως. Ούτε στο επίσημο site της Asus. Ξεκινάει από την 1.16 και μετά. Την απέσυραν;

 

Εδώ υπάρχει κανονικά http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=ASUS+ZenFone+5&p=39&s=1

Link to comment
Share on other sites

 

Δώσε απευθείας Link γιατί είτε είμαι στραβός είτε κάτι άλλο συμβαίνει... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω

αν δεν με ενδιαφερει το root που βασικα δεν ξερω τι θα ηθελα να κανω με root(debloating ισως? χρειαζεται?) τοτε απλα το αφηνω οπως ειναι?

 

απο οτι διαβασα απο τις προηγουμενες σελιδες απο vickmall σου δινουν την διεθνη εκδοση με play store που βασικα ειναι οτι με ενδιαφερει

 

δεν εχω καναν ιδιαιτερο καημο να το κανω αναβαθμιση.. τα τελευταια 3 χρονια ειμαι με 2.3 gingerbread οποτε οτι κι αν εχει μαλλον θα μοιαζει φοβερο στα ματια μου :lol:

 

βασικα μονο το play store με ενδιαφερει οποτε αν το δινουν μαζι με την διεθνη εκδοση ειμαι οκ? δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικα, μονο αγγλικα θελω οποτε μου κανει και η μαμισια ROM?

 

vickmall το πουλαει με το κουτι του κανονικα?

 

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις!:O

 

Αναβάθμιση εμένα το πιο βασικό που είδα είναι οτί διορθώνει τη ποιότητα του ήχου στη συνομιλία, πριν άκουγα αρκετά χάλια ποιοτικός. Αν είναι διεθνή έκδοση έχει μέσα ελληνικά και playstore. Εννοείται πως το πουλάει με το κουτί του και όλα, μόνο ακουστικά δεν είχε μέσα εμένα, από minideal.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή δεν ξέρω και πολλά .... Εάν δεν έρθει ρουταρισμένο το τηλέφωνο αυτό , χρειάζεται να το κάνω εγώ ρουτάρισμα ;;; Android 4.3 έχει .... Τι αλλάζει με το root και τι κερδίζω ;;
Link to comment
Share on other sites

Δώσε απευθείας Link γιατί είτε είμαι στραβός είτε κάτι άλλο συμβαίνει... :wacko:

 

Πάτα android στο link που έβαλα και εκει που λέει Version V0715(WW) είναι η 1.15. Δεν μαφήνει ναντιγράψει το link για download :p

Link to comment
Share on other sites

Πάτα android στο link που έβαλα και εκει που λέει Version V0715(WW) είναι η 1.15. Δεν μαφήνει ναντιγράψει το link για download :p

 

Α η V0715 είναι η 1.15;; Ευχαριστώ δεν το ήξερα! :):)

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω

αν δεν με ενδιαφερει το root που βασικα δεν ξερω τι θα ηθελα να κανω με root(debloating ισως? χρειαζεται?) τοτε απλα το αφηνω οπως ειναι?

 

απο οτι διαβασα απο τις προηγουμενες σελιδες απο vickmall σου δινουν την διεθνη εκδοση με play store που βασικα ειναι οτι με ενδιαφερει

 

δεν εχω καναν ιδιαιτερο καημο να το κανω αναβαθμιση.. τα τελευταια 3 χρονια ειμαι με 2.3 gingerbread οποτε οτι κι αν εχει μαλλον θα μοιαζει φοβερο στα ματια μου :lol:

 

βασικα μονο το play store με ενδιαφερει οποτε αν το δινουν μαζι με την διεθνη εκδοση ειμαι οκ? δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικα, μονο αγγλικα θελω οποτε μου κανει και η μαμισια ROM?

 

vickmall το πουλαει με το κουτι του κανονικα?

 

σορρυ για τις πολλες ερωτησεις!:O

 

Από Vickmall αγόρασα το παρακάτω:

¨¨Asus ZenFone 5, Intel Z2580 Dual Core 2.0GHz, 4.3 Android, 2GB Ram 16GB Rom, 5.0 Inch HD Screen¨¨,

και είναι multilanguage (ελληνικά, αγγλικά, κ.α) και με play store της Google.

Επίσης μου το έστειλαν με το κουτί του (σε ένα ανθεκτικό πακέτο).

Να προσθέσω οτι πολύ εύκολα το αναβάθμισα αν και δεν είμαι ο πιο σχετικός, και

χωρίς να περάσω άλλη ρομ ή να ρουτάρω ή να φλασάρω (ή οτι κάνουν τα παιδιά που τα σκαλίζουν περισσότερο),

και σε διαβεβαιώ οτι δουλεύει μια χαρά και αγογγυστα.

Τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...