Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Δεν θέλω να μπω σε vs αλλά απλά να πω μια άποψη. To Asus ZenFone 5 (2GB/16GB) το έχω παραγγείλει και είναι καθ'οδόν. Δεν το έχω δει ακόμη, δεν το έχω δουλέψει.

Αλλά δεν μπορούμε να συγκρίνουμε κινητά που δεν είναι όμοια σε προδιαγραφές. Το Mi3 είναι άλλη κατηγορία, πιο ακριβό, vfm στα λεφτά που πουλιέται τώρα αλλά όπως είπα άλλη κατηγορία...από άποψη προδιαγραφών...μια και ούτε αυτό το έχω δει από κοντά.

 

Το S650 που αναφέρθηκε έχει μικρότερη οθόνη σε ίντσες και μικρότερη ανάλυση, άρα είναι λογικό να έχει μεγαλύτερη αυτονομία. Οπότε πάλι δεν νομίζω μπορεί να υπάρξει σύγκριση, γιατί συγκρίνουμε κινητά με ανόμοιες προδιαγραφές.

 

Προσωπικά το αγόρασα το Asus ZenFone 5 γιατί έψαχνα εδώ και 1 μήνα αντικαταστήσω το διαμάντι ZTE v967s με την τεράστια αυτονομία του, αλλά με την πολύ μέτρια κάμερα. Στα χαρτιά και από αυτά που είχα διαβάσει και από τις φωτό που είδα, το ZenFone ήταν για εμένα μια καλή επιλογή.

 

(Είχα δει και το Mi3 αλλά η διαφορά της τιμής απαγορευτική για μένα και επιπλέον δεν παίρνει κάρτα μνήμης.)

 

Μόλις το παραλάβω θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα, το s650 έχει και χειρότερο επεξεργαστή/κάρτα γραφικών με τα γνωστά θέματα των Mediatek, έχει μικρότερη ανάλυση και μικρότερη οθόνη από το Zenfone Και φυσικά λιγότερη μνήμη...δεν είναι κακό τηλέφωνο άλλα δεν είναι στην ίδια κατηγορία με τον Zenfone 2ghz και 2gb ram....μπορεί να το έχω ψιλοθάψει άλλα στα λεφτά του δύσκολα βρίσκεις κάτι καλύτερο (5 ιντσών οθόνη hd, 2 gb ram, καλό απροβλημάτιστο επεξεργαστή/κάρτα γραφικών, τακτικές αναβαθμίσεις από την Asus, καλή ποιότητα κατασκευής, κάρτα μνήμης, καλό gps/wifi)...

 

oups βλεπεις τελικα που οταν σκεφτεσαι αντικειμενικα τοτε σκεφτεσαι σωστα. για τα λεφτα του μια χαρα ειναι. Με 140 ευρω τι αλλο να παρεις ? (εκτος και απο το Lenovo a850+) .

αλλιως υπάρχουν σαφως πιο καλες επιλογες με τις αντιστοιχες προς τα πανω τιμες.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Από vickmall έρχεται χωρίς ρουτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι υπερβολικός... Και τα 75 ευρώ διαφορά αναφέρονται σε άλλη κατηγορία κινητού. Στα 135-140 ευρώ παίζει μόνο του. Τα 215 είναι άλλη κατηγορία και δεν είναι της παρούσης να συγκρίνουμε.

 

@karamela693

Ok καλα τα λες αλλα......

Η διαφορα στην τιμη (σε σχεση με το xiaomi) ειναι πολυ μεγαλη για αρκετους φιλε μου.:)

Βεβαια εαν το ψαξεις λιγο καλυτερα εχει και με λιγοτερα λεφτα,πολυ καλυτερο κντ απο το zen5.

 

για ποιο λες. δεν μιλαμε για αμαρκες κινεζιες χωρις υποστηριξη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:)

 

οποιος θελει ας στειλει πμ.

 

Το Coolpad F1 δεν παίζει στην ίδια κατηγορία επειδή είναι Mediatek; Έχω το ZTE v975 Geek με τον επεξεργαστή του ASUS και 2γβ ραμ και το F1. Δεν μου φαίνεται να είναι άλλη κατηγορία το ASUS με το Coolpad, εκτός και αν είναι τόσο καλά φτιαγμένο το ASUS. Από guts όμως πιστεύω το Coolpad είναι καλύτερο. Sorry για το VS αλλά μιας και το είπατε αρκετές φορές ότι παίζει μόνο του σε αυτήν την κατηγορία τιμής, είπα να δω τι γίνεται.... :D

 

Ας μας πει ο kostat1 που τα έχει δουλέψει και τα δυο αν παίζει μόνο του το ASUS στην κατηγορία τιμής...

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

@karamela693

Δε διαφωνώ με αυτά που λες, αλλά η σύγκριση που κάνεις είναι λάθος.

Το σκεπτικό του να μαζέψεις άλλα ~70 ευρώ και να πάρεις το mi3 δεν ακούγεται λάθος αν το σκεφτείς ως απόλυτα νούμερα, αλλά τα +~70 ευρώ στα ~140 είναι αύξηση 50%!!

Link to comment
Share on other sites

@karamela693

Δε διαφωνώ με αυτά που λες, αλλά η σύγκριση που κάνεις είναι λάθος.

Το σκεπτικό του να μαζέψεις άλλα ~70 ευρώ και να πάρεις το mi3 δεν ακούγεται λάθος αν το σκεφτείς ως απόλυτα νούμερα, αλλά τα +~70 ευρώ στα ~140 είναι αύξηση 50%!!

 

συμφωνω απόλυτα μαζι σου.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Το Coolpad F1 δεν παίζει στην ίδια κατηγορία επειδή είναι Mediatek; Έχω το ZTE v975 Geek με τον επεξεργαστή του ASUS και 2γβ ραμ και το F1. Δεν μου φαίνεται να είναι άλλη κατηγορία το ASUS με το Coolpad, εκτός και αν είναι τόσο καλά φτιαγμένο το ASUS. Από guts όμως πιστεύω το Coolpad είναι καλύτερο. Sorry για το VS αλλά μιας και το είπατε αρκετές φορές ότι παίζει μόνο του σε αυτήν την κατηγορία τιμής, είπα να δω τι γίνεται.... :D

 

Ας μας πει ο kostat1 που τα έχει δουλέψει και τα δυο αν παίζει μόνο του το ASUS στην κατηγορία τιμής...

 

το coolpad ειναι κινεζια με οτι αυτο συνεπαγεται. αν πιασεις το asus στα χερια σου θα καταλαβεις τι εννοουμε.

 

πολλοι ξεχνατε να αναφερετε οτι το asus εχει και gorilla glass, ειναι δικαρτο (το xiaomi δεν ειναι) και εχει και glonass.

Link to comment
Share on other sites

το coolpad ειναι κινεζια με οτι αυτο συνεπαγεται. αν πιασεις το asus στα χερια σου θα καταλαβεις τι εννοουμε.

 

πολλοι ξεχνατε να αναφερετε οτι το asus εχει και gorilla glass, ειναι δικαρτο (το xiaomi δεν ειναι) και εχει και glonass.

 

Δεν έχω πιάσει το ASUS, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο ανώτερο μπορεί να είναι. Σίγουρα θα έχει καλύτερη κατασκευή. Κινεζιά δεν το θεωρώ πάντως το F1, μάλλον έχουμε διαφορετική αντίληψη του όρου (απολύτως δεκτό και σεβαστό by the way). Ας μας πει και ο Κώστας που τα είχε και τα δυο (δεν είδα στο βίντεο του για το Coolpad πάντως να έχει παράπονο από την ποιότητα κατασκευής).

 

Anyway, off-topic VS /off.

Link to comment
Share on other sites

το coolpad ειναι κινεζια με οτι αυτο συνεπαγεται. αν πιασεις το asus στα χερια σου θα καταλαβεις τι εννοουμε.

 

πολλοι ξεχνατε να αναφερετε οτι το asus εχει και gorilla glass, ειναι δικαρτο (το xiaomi δεν ειναι) και εχει και glonass.

 

Εδω κανεις ενα πολυ μεγαλο λαθος φιλε μου σχετικα με το coolpad,μονο Κινεζα δεν το λες....και ναι ειναι καλυτερο απο το zen5 αντικιμενικα....και φυσικα και εχει και αυτο gorilla glass, και ειναι φυσικα δικαρτο,και εχει και service στην χωρα μας(αλλα εννοειται οτι δεν υποστιριζεται απο εγγυηση,μην παραξηγηθω) εγω παντως τα ειχα και τα 2,μαζι και το xiaomi note,και στο τελος κρατησα το F1 μαζι με samsung note 3 μου.:)

Βεβαια πω οτι ειναι μια αξιολογη συσκευη και το Asus.Aλλα πιστευω οτι ξεπεραστηκε ηδη.

 

Συγνωμη για το εκτος παιδια.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστεύω πάλι(γνώμη δικιά μου) για το οριο τον 150€ που εχω θέσει οριο για τηλέφωνο οτι είναι μια χαρά!!το μόνο που με χαλάει ειναι η αυτονομία αν και βέβαια ειμαι με ολη την ωρα με ανοιχτό 3g ψιλο καλά πάει, αν μπαίνει μπαταρία απο το 6 και αυξηθεί η αυτονομία και τέρμα η φωτεινότητα θα ειναι οπότε κανένα πρόβλημα στον ήλιο! τωρα για ακουστικό και σημα που είπε ενα παιδί πιο πρην δεν εχω κάποιο θέμα!! μεχρι στιγμής ολα τέλεια και ειμαι σουπερ ευχαριστημενος μεχρι στιγμής και καπου ειδα οτι η KK είναι στο τελευταίο στάδιο δοκιμής!!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ως κατοχος της συσκευης εδω και δυο μηνες εχω να πω και εγω την γνωμη μου.

1)Εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου,κινεζικα και μη,αλλα σαν το smoothnes του Asus ειχε μονο το Xiaomi που ειχα.Εχει απιστευτα γρηγορο μενου και δεν κολλαει πουθενα,multitasking αψογο(μιλαω για το μοντελο 2gb ram).

2)H καμερα για εμενα ειναι απλα ικανοποιητικη,σε μερα βγαζει καλες φωτογραφιες...στη νυχτα ειδικα μετα τις τελευταιες αναβαθμισεις που φτιαξανε την ενταση του φλας σε συνδυασμο με την νυχτερινη λειτουργια εχουν μεν θορυβο αλλα δεν με χαλαει.Εξαλλου δεν παιρνω κινητο για την καμερα,εχω την ψηφιακη για αυτο.

3)Η οθονη του ειναι πολυ καλη για την αναλυση της και ειλικρινα δεν βρισκω κανενα προβλημα να την χειριστω την μερα,μια χαρα βλεπω εγω....ειναι παντα ε αυτοματη λειτουργια και δουλευει σωστα οπως πρεπει.Βλεπω ανετα ταινιες και σειρες χωρις προβλημα.Επισης ο ηχος του ειναι πολυ καλος,πανω σε σκουτερ που οδηγω και μεσα στο τσαντακι και το ακουω μια χαρα...οταν βλεπω ταινια καμια φορα το χαμηλωνω κιολας.

4)Απο επιδοσεις ειναι αρκετα καλο,δεν κοιταω σκορ αλλα εμπειρια χρησης.Παιχνιδια τα γνωστα βαρια που λεμε μια χαρα τα παιζει....browsing πολυ ομαλο και χωρις κολληματα.

5)Η μπαταρια του σε φουλ χρηση μου βγαζει μια μερα,με wifi και ανοιχτα δεδομενα συνεχεια,τηλεφωνα και πολυ browsing.Σε κανονικη χρηση εχω βγαλει ανετα και 2 μερες οριακα,εξαλλου smartphone πηραμε οποτε τι περιμενετε?

6)Τελευταιο αφησα την εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης της Asus και την εως τωρα σταθερη υποστηριξη βελιωσης του software της.Το κινητο ειλικρινα οποιος το βλεπει το ζηλευει για τα λεφτα που εδωσα,το εχω φερει για αλλους 2 φιλους μου και το προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

Δεν θελω να επηρεασω κανεναν για μελλοντικη αγορα,ειναι απλα η γνωμη μου για την συσκευη μεσα σε αυτους τους 2 μηνες.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημο κινητό, είναι τίμιο, άλλα δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο, για τα χρήματά του είναι αρκετά καλό και δύσκολα θα βρεις καλύτερο, απλά νιώθω ότι με τα 70-75 ευρώ παραπάνω παίρνεις το mi3 ή και άλλα τηλέφωνα που είναι πολύ πολύ καλύτερα.....Βέβαια αν δεν έχεις κάποιος να δώσει αυτά τα χρήματα είναι μια χαρά επιλογή το zenfone. Το λεω προσωπικά γιατί τσιγκουνέυτικα εξαρχής τα 75 ευρώ και δεν πήρα το mi3, και έτσι τώρα έχω 2 τηλέφωνα (Zenfone 5, mi3). Βέβαια εξαρτάται και τι απαιτήσεις έχει κάποιος από το τηλέφωνό του. Πάντως τα μοναδικά 2 που δεν μπορώ να τα δεχτώ για το Zenfone είναι η κακή μπαταρία (με αρκετό σκάλισμα βγάζει δεν βγάζει μια μέρα) και κυρίως η κακή θέαση κάτω από τον ήλιο και η χαμηλή φωτεινότητα της οθονης. Επειδή κυκλοφορώ πολύ στον δρόμο και δουλευω και αρκετά το gps, κυριολεκτικά με ζορίζει πολύ η οθόνη ακόμα και σε full Φωτεινότητα (πράγμα που δεν συμβαίνει με το mi3). Αν δεν είχε αυτά τα 2 αρνητικά, θα το κρατούσα το τηλέφωνο. Πάντως ειδικά με τις τιμές που έχουν τα τηλέφωνα στην Ελληνική αγορά το zenfone είναι τσάμπα, άλλα αν βάλουμε στην εξίσωση τα κινέζικα, τότε πιστευω με 70-80 ευρώ παραπάνω βρίκεις καλύτερες επιλογές και δεν θα τρέχεις κάθε 6 μήνες να αλλάζεις τηλέφωνο, δίνεις εξαρχής κάτι περισσότερο και είσαι safe για 2 χρονάκια τουλάχιστον.....

 

Υ.Γ. Εχω δει και το Lenovo K910 που το έχει φίλος, και είναι και αυτό στα 70-75 ευρώ παραπάνω από το Zenfone, πραγματικά εξαιρετικό τηλέφωνο και η οθόνη του απλά εκπληκτική (αν και τεράστιο σε μέγεθος)

Υ.Γ. Επειδή έχω το Nokia 808 (κινητό 2-3 ετών πλέον), μπορεί η οθόνη του να είναι μικρότερη και με χαμηλότερη ανάλυση από του Zenfone ,άλλα αν τις κοιτάξεις έξω στον ήλιο σου έρχεται να βάλεις τα κλάματα με την οθόνη του zenfone Και να το πετάξεις στα σκουπίδια...

Σαφώς και το chip set snapdragon 800 είναι καλυτερο. Αλλά το κινητό εξακολουθεί να είναι πολύ καλό. Νυν κάτοχος nexus 5, πρέπει να το ψαχνεις, να το θες για να του βρείς ελάττωμα. Απλά τα 70-80€ είναι πολλά όταν το κινητό κάνει 135€. Έχει τη βάση , τα ελάχιστα κριτήρια δηλαδή για να είναι καλό , επαρκές και σχέση τιμής αξίας. Είναι για κάποιον που έχει ενα κατοσταρικο και παει στα 130-135 για να έχει καλη CPU ram γραφικά. Είναι 55 € πιο ακριβό απο ενα κινητό των 80€ :). Τι λέτε να το δουμε έτσι; Το όριο το ορίζει η τσέπη λοιπον. Παίρνεις ένα κινητό σε πολύ καλή τιμή αξιόπιστο και δεν υστερεί πολύ με το Nexus 5 που έχω. Το ξέρω το κινητό από τον κύκλο μου όπως και το ίδιο chip set ζτε v975.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ σχετικά με το κινητό . Το έχω παραγγείλει από το vickmall και θα έρθει χωρίς να είναι ρουταρισμένο !!

Θα πρέπει να το κάνω ρουτάρισμα ;;; μήπως δεν χρειάζεται το ρουτ ;;; Μήπως θα τρώει παραπάνω μπαταρία αν το κάνω εγώ ;;;

Δεν γνωρίζω και πολλά γι αυτό ρωτάω εσάς !!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα, το s650 έχει και χειρότερο επεξεργαστή/κάρτα γραφικών με τα γνωστά θέματα των Mediatek, έχει μικρότερη ανάλυση και μικρότερη οθόνη από το Zenfone Και φυσικά λιγότερη μνήμη...δεν είναι κακό τηλέφωνο άλλα δεν είναι στην ίδια κατηγορία με τον Zenfone 2ghz και 2gb ram....μπορεί να το έχω ψιλοθάψει άλλα στα λεφτά του δύσκολα βρίσκεις κάτι καλύτερο (5 ιντσών οθόνη hd, 2 gb ram, καλό απροβλημάτιστο επεξεργαστή/κάρτα γραφικών, τακτικές αναβαθμίσεις από την Asus, καλή ποιότητα κατασκευής, κάρτα μνήμης, καλό gps/wifi)...

Καταρχας εγώ μιλάω για το 1GB/8GB. Δεν ξέρω στην θεωρία αλλά στην πράξη και πιο αργό είναι και χειρότερη οθόνη έχει συνολικά και χειρότερη μπαταρία και στο antutu αν θες 19.000 βγάζει το ένα και 22.000 το άλλο. Μικρή η διαφορά και μάλιστα η εμπειρία χρήσης άλλα μου δείχνει. Σχεδιαστικά δεν θα μιλήσω καν. Το Zenfone είναι τούβλο. Μπροστά του το S960 του κολλητού μου είναι σαν να βάζεις τάμπλετ με κινητό δίπλα δίπλα...

 

Σε 2 πράγματα το βρήκα καλύτερο από το S650. Κάμερα και υποστήριξη κυρίως γιατι δίνει επίσημα rom με Ελληνικά.

 

Προσοχή δεν λέω ότι είναι κακό κινητό. Λέω οτι στα 115 υπάρχουν και καλύτερα πχ Xiaomi Hongmi ή τέλος πάντως σίγουρα δεν είναι και μονόδρομος. Έχει και η Lenovo και η Xiaomi αξιόλογες προτάσεις εκεί. Εταιρίες που δεν υστερούν ούτε σε ποιότητα κατασκευής ούτε σε υποστήριξη.

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος.

 

Παράγγειλα και εγώ το Zenfone 5, αν και ημουν ανάμεσα σε αυτό και το Lenovo Α8 806.

Η επιλογή έγινε με βάση τα χαρακτηριστικά σε βάθος χρόνου (επόμενη 3ετία), κατά μία έννοια να είναι επώνυμο και προσωπικό γούστο.

Αν και γνώριζα οτι επιλέγω υποδεέστερο κινητό σε απόδοση-χαρακτηριστικά, πλην όμως εξίσου καλό, προχώρησα στην επιλογή του μιας κ η χρήση που κάνω με ένα τηλ. φτάνει κ περρισεύει. Αυτό που θέλω να τονίσω (έχοντας διαβάσει όλες τις σελίδες του τόπικ) οτι πολλές φορές και το προσωπικό γούστο στην εμφάνιση παίζει βασικό ρόλο και αφού και τα δυό υπερκάλυπταν τις ανάγκες μου , διάλεξα αυτό που μου άρεσε εμφανισιακά περισσότερο. Αναμένω το πακέτο ώστε να μιλήσω επί του ουσιαστικού μέρους ελπίζοντας οτι κάναμε όλοι μας μια σωστή επιλογή.

Edited by proteas_900
Link to comment
Share on other sites

Τα πληκτρα κατω ειναι φωτιζομενα γιατι σε βιντεο που ειδα δε φενετε πολυ καλα...;

 

Όχι δε φωτίζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι περιεργα ειναι αυτα ρε Αsus κατι ξεχασατε...:confused::blink:

 

Δεν είναι η πρώτη συσκευή που συμβαίνει αυτό, υπάρχουν και άλλα πολλά (πχ. Xiaomi Redmi 1s) χωρίς φωτιζόμενα soft buttons.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η πρώτη συσκευή που συμβαίνει αυτό, υπάρχουν και άλλα πολλά (πχ. Xiaomi Redmi 1s) χωρίς φωτιζόμενα soft buttons.

 

Ελπιζω να το αναφερεις πληροφοριακα(κατι που ομολογω πως δε το ξερα;)) και οχι πως ειναι και το σωστο γιατι τι νυχτα θα βαραμε στα κουτουρου για να τα πετυχουμε, αλλα ξεχασα φωτιζει η οθονη και αχνοφαινονται!:p

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ σχετικά με το κινητό . Το έχω παραγγείλει από το vickmall και θα έρθει χωρίς να είναι ρουταρισμένο !!

Θα πρέπει να το κάνω ρουτάρισμα ;;; μήπως δεν χρειάζεται το ρουτ ;;; Μήπως θα τρώει παραπάνω μπαταρία αν το κάνω εγώ ;;;

Δεν γνωρίζω και πολλά γι αυτό ρωτάω εσάς !!

Ρουτ δεν κάνεις... κάνεις μόνο αν ξέρεις τι είναι και για ποιο λόγο το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ρε παιδιά γιατί θα τρελλαθώ.

 

1) Παραπονέθηκε ιδιοκτήτρια του 5 ότι την καλούν και δεν μπορεί να το απαντήσει (!) Συγκεκριμένα (δυστυχώς δεν το έχω αναπαραγάγει ο ίδιος), όταν σε καλούν "φαίνεται ενωμένο το κόκκινο με το πράσινο ακουστικό και δεν μπορείς να σύρεις για να ανοίξει"... Γνωρίζετε τίποτα;

 

2) Όταν σε καλούν δεν το είχα προσέξει, αλλά βγάζει κάτω από το τηλέφωνο/όνομα καλούντος είτε την πόλη (λ.χ. Αθήνα) (!), είτε προσαρμοσμένο (όταν δεν είναι γεωγραφικός αριθμός, λ.χ. κλήση από κινητό).

 

Ειδικά για το (1) παραπάνω, κάθε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη, δεν ξέρω τι παίζει...

 

ΥΓ: το κινητό ήταν φλασαρισμένο σε WW έκδοση πρώτα με fastboot στην 1.14WW, full wipe και μετά στην 1.17.ΧΧ WW...

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ δεν κάνεις... κάνεις μόνο αν ξέρεις τι είναι και για ποιο λόγο το κάνεις.

 

Δεν μπορείς να μου εξηγήσεις εσύ περιλιπτικά για το αν χρειάζεται να το κάνω εγώ ή κανας φίλος μου ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ρε παιδιά γιατί θα τρελλαθώ.

 

1) Παραπονέθηκε ιδιοκτήτρια του 5 ότι την καλούν και δεν μπορεί να το απαντήσει (!) Συγκεκριμένα (δυστυχώς δεν το έχω αναπαραγάγει ο ίδιος), όταν σε καλούν "φαίνεται ενωμένο το κόκκινο με το πράσινο ακουστικό και δεν μπορείς να σύρεις για να ανοίξει"... Γνωρίζετε τίποτα;

 

2) Όταν σε καλούν δεν το είχα προσέξει, αλλά βγάζει κάτω από το τηλέφωνο/όνομα καλούντος είτε την πόλη (λ.χ. Αθήνα) (!), είτε προσαρμοσμένο (όταν δεν είναι γεωγραφικός αριθμός, λ.χ. κλήση από κινητό).

 

Ειδικά για το (1) παραπάνω, κάθε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη, δεν ξέρω τι παίζει...

 

ΥΓ: το κινητό ήταν φλασαρισμένο σε WW έκδοση πρώτα με fastboot στην 1.14WW, full wipe και μετά στην 1.17.ΧΧ WW...

 

περιεργα πραγματα...κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπας και συνελθει.

Link to comment
Share on other sites

Τα πληκτρα κατω ειναι φωτιζομενα γιατι σε βιντεο που ειδα δε φενετε πολυ καλα...;

 

Απο όσο έχω διαβάσει στο τόπικ, δεν είναι φωτιζόμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...