Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμεσα το κάνουν, το track number της αποστολής σου στέλνουν αργότερα, όταν το ταχυδρομήσουν.

 

" Thank you for your order from Main Website Store. Once your package ships we will send an email with a link to track your order. If you have any questions about your order please contact us at selina.vickmall@gmail.com or call us at Monday - Friday, 8am - 5pm PST.

 

Your order confirmation is below. Thank you again for your business."

 

Αυτό το email μου το έστειλαν επίσης μου έστειλαν στη συνέχεια και αυτό :

You authorized a payment of $184.99 USD to wang feng (vickmall01@gmail.com)

 

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.

 

Thanks for using PayPal. To see the full transaction details, log in to your PayPal account.

 

Απλώς στο site με βγάζει την παραγγελία ακόμη Processing

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλήσπερα σας!!

Θέλω να σας ρωτήσω αν υπάρχει λόγος να κάνουμε όλες τις αναβαθμήσεις πρίν την τελευταία ή στην τελευταία περιλαμβάνοντε τα fix και όλων των προηγούμενων??

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να μην αναγνωρίζει το pc το τηλέφωνο???

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση?

 

Στο Support της asus υπάρχουν drivers για usb δοκίμασε να τους βάλεις, και στο κινητό στις ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος πατάς πάνω δεξιά στο σήμα του usb και διαλέγεις την πρώτη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να μην αναγνωρίζει το pc το τηλέφωνο???

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση?

 

Οδηγούς από την ασους ή

Link to comment
Share on other sites

Στο Support της asus υπάρχουν drivers για usb δοκίμασε να τους βάλεις, και στο κινητό στις ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος πατάς πάνω δεξιά στο σήμα του usb και διαλέγεις την πρώτη επιλογή

 

Ναι και που θα βάλω το zip με τους drivers που κατέβασα στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και που θα βάλω το zip με τους drivers που κατέβασα στον υπολογιστή;

Έχοντας το κινητό συνδεδεμένο στο υπολογιστή πήγαινε στη διαχείριση συσκευών, εάν υπάρχει κάποιο κίτρινο τρίγωνο σημαίνει ότι κάποια συσκευή δεν αναγνωρίζεται σαν αυτό http://goo.gl/ffiMM9 , και πατάς δεξί κλικ ενημέρωση προγράμματος, μετά την δεύτερη επιλογή και βάζεις τον φάκελο που ξεζίπαρες. Επίσης δες αν στο τηλέφωνο έχεις ενεργοποιήσει το Usb debugging και την επιλογή συσκευή πολυμέσων(mtp) στις ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Οκ έβγαλα άκρη ευχαριστώ πολύ.

Τελικά πρέπει να περάσω ολα τα updates ή μόνο το τελευταίο;

Και το τελευταίο να βάλεις θα είσαι κομπλέ, αν δεν μπορεί να κάνει update(για οποιοδήποτε λόγο) δοκίμασε να τα βάλεις όλα, ένα-ένα με τη σειρά, υπόψιν το τηλέφωνο δεν πρέπει να είναι root για το update.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες για μια φίλη το κινητό η οποία πριν είχε THL W100. Καταρχάς της πέρασα κατευθείαν την ROM WW_1.18 οπότε δεν έχω άποψη για τις προηγούμενες.

 

Πρώτες εντυπώσεις της είναι οτι η μπαταρία κρατάει πολύ λιγότερο και οτι το κινητό "κολλάει" σε σχέση με το THL W100 που είχε.

Μετά από σκάλισμα σήμερα ανακάλυψα 4 αιτίες που συμβαίνει αυτό.

 

 

  1. Βάζοντας τον αγαπημένο της Launcher (Smart Launcher 2) δεν απενεργοποιήθηκε αυτόματα ο Launcher της Asus. Σήμερα με "Link2sd" πάγωσα τον stock launcher και το πρόβλημα λύθηκε.
  2. Ο επεξεργαστής της Intel τελικά δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. Τον περίμενα πολύ πιο δυνατό αλλά ουσιαστικά έχει παρόμοια απόδοση με έναν MediaTek X4 στα 1.3GHz. πχ το S650 (MTK X4 1.3GHz) έβγαλε μεγαλύτερο σκορ στο Peacekeeper με Chrome από το Zenfone. Στα πρώτα δείγματα μάλιστα δείχνει να υπερθερμαίνεται εύκολα και να τρώει την μπαταρία πολύ πιο γρήγορα από έναν MediaTek.
  3. Η ROM τρώει πολλή RAM σε σχέση με αυτήν του THL ή ακόμα και με αυτήν του S650 που έχω εγώ. Συνήθως έχεις 150-220mb διαθέσιμα μόνο ενώ με τις ίδιες εφαρμογές στο παρασκήνιο. Το δικό μου αυτήν την στιγμή έχει διαθέσιμα 380mb.
  4. Για κάποιον ανεξήγητο λόγο κατά το multitasking ενώ άλλα κινητά κρατούν την εφαρμογή στο τελευταίο state, το Zenfone τις περισσότερες φορές τις κλείνει με αποτέλεσμα όταν επιστρέφεις στην εφαρμογή που θες να ξανά ανοίγει από την αρχή αυξάνοντας την αίσθηση του lag στον χρήστη.

 

Άλλες εντυπώσεις:

 

  • Καλή φωτογραφική μηχανή αλλά οι φωτογραφίες έχουν "θόρυβο" ακόμα και σε φωτεινά μέρη..
  • Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής
  • Μέτρια φωτεινότητα οθόνης με όχι και τόσο φανταχτερά χρώματα (έχει χαμηλή θερμοκρασία χρώματος)
  • Ένταση ηχείου κουδουνίσματος κάτω του μετρίου
  • Καλή ποιότητα κλήσεων
  • Πολύ καλά ρυθμισμένο αισθητήρα αυτόματης ρύθμισης φωτεινότητας της οθόνης (σπάνιο για Κινέζικο κινητό)
  • Απροσδόκιτα καλή απόδοση στα παιχνίδια!

 

Conclusion: το μεγάλο πλεονέκτημα του Zenfone 5 τελικά δεν είναι ούτε ο επεξεργαστής, ούτε η κάμερα, ούτε η οθόνη. Είναι το όνομα Asus και η υποστήριξη που προσφέρει (ε και η ποιότητα κατασκευής). Είναι σημαντικό οτι μπορεί κάποιος εύκολα να εγκαταστήσει updates και η Asus δείχνει να ασχολείται με το κινητό εντατικά αυτήν την εποχή.

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοια προβλήματα. Βέβαια δεν έχω εμπειρία για να συγκρίνω με άλλα κινητά αλλά νομίζω μισώ ότι είναι αρκετά δυνατό ειδικά για τα χρήματα που έδωσα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοια προβλήματα. Βέβαια δεν έχω εμπειρία για να συγκρίνω με άλλα κινητά αλλά νομίζω μισώ ότι είναι αρκετά δυνατό ειδικά για τα χρήματα που έδωσα

 

Περιμένω πως και πως να ολοκληρωθεί η παραγγελία από το vickmall επειδή για την ώρα είναι υπο επεξεργασία !! Υπάρχει περίπτωση να περιμένω μέχρι την δευτέρα για να την επιβεβαιώσουν ;; Χθες το μεσημέρι έκανα την παραγγελία !!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πως και πως να ολοκληρωθεί η παραγγελία από το vickmall επειδή για την ώρα είναι υπο επεξεργασία !! Υπάρχει περίπτωση να περιμένω μέχρι την δευτέρα για να την επιβεβαιώσουν ;; Χθες το μεσημέρι έκανα την παραγγελία !!

Μιας και εγώ το είχα παραγγείλει παρασκευή σου λέω ότι η παραγγελία σου θα ολοκληρωθεί τη δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εγώ το είχα παραγγείλει παρασκευή σου λέω ότι η παραγγελία σου θα ολοκληρωθεί τη δευτέρα.

 

Επειδή δουλεύουν Δευτέρα με Παρασκευή ;;; Έτσι γράφει και στο chat !! βλακεία αλλά λογικά αξίζει την αγορά έτσι ;;; 2-3 εβδομάδες πάλευα να κάνω την αγορά με την κάρτα μέσω paypal

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί κάτι από τα 4 που αναφέρει ο VeRDe. Πχ ελεύθερη μνήμη RAM έχω 800-880mb. Επίσης δεν έχει τύχη να βγω από εφαρμογή και να μου την κλείσει. Παράξενο μου φαίνεται να υπάρχει τόση διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το what's next, πέρασα μια επαφή στο κινητό η οποία είχε και ημέρα γενεθλίων, αυτομάτως τα γενέθλια περάστηκαν σαν "συμβάν" και στο ημερολόγιο αλλά το what's next(έχω ενεργοποιημένες όλες τις επιλογές που έχει) δεν την εμφανίζει. Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί κάτι από τα 4 που αναφέρει ο VeRDe. Πχ ελεύθερη μνήμη RAM έχω 800-880mb. Επίσης δεν έχει τύχη να βγω από εφαρμογή και να μου την κλείσει. Παράξενο μου φαίνεται να υπάρχει τόση διαφορά.

 

καλημερα!ουτε εγω εχω παρατηρηση κατι τετοιο..βασικα αυτο που εκανε εντυπωση εχτες εκανα antutu test και το antutu test X και μου εβγαλε γυρω στα 27000+ και τρελαθηκαμε λιγο..(ηταν και ενα παιδι με mi2s)κανονικα 21000+ δεν ειναι το σωστο?επισης το antutu ηταν πληρως στα ελληνικα μεταφρασμενο(δεν το ειχα ξαναδει)..αλλα για του λογου το αληθες εχω και ss.. αλλα επειδη ειχε και το v975 μας φανηκε λιγο περιεργο...

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Το antutu μέχρι πριν 2 βδομάδες μου βγάζει 23.300 περίπου, πριν 5-6 μέρες που το χα βγάλει και το ξαναβαλα έβγαλε 27.500. Μάλλον λέω έκανα update και αλλάξαν τα νούμερα που υπολογίζει μιας και στο huawei μου βγάζει πάλι παραπάνω αποτι παλιότερα.

 

Εγώ έχω θέμα δεν βολεύομαι με το music player, τελείως άβολο. Επίσης έχω τραγούδια στη κάρτα σε κάποιο φάκελο δεν τα βρίσκει θέλει να πάω με τη διαχείριση αρχείων. Δοκίμασα 1-2 στη τύχη τίποτα τρομερό.

Edited by forfleamarket4
Link to comment
Share on other sites

Το antutu μέχρι πριν 2 βδομάδες μου βγάζει 23.300 περίπου, πριν 5-6 μέρες που το χα βγάλει και το ξαναβαλα έβγαλε 27.500. Μάλλον λέω έκανα update και αλλάξαν τα νούμερα που υπολογίζει μιας και στο huawei μου βγάζει πάλι παραπάνω αποτι παλιότερα.

 

Εγώ έχω θέμα δεν βολεύομαι με το music player, τελείως άβολο. Επίσης έχω τραγούδια στη κάρτα σε κάποιο φάκελο δεν τα βρίσκει θέλει να πάω με τη διαχείριση αρχείων. Δοκίμασα 1-2 στη τύχη τίποτα τρομερό.

 

το ιδιο παθαινω εγω με την εφαρμογη zedge υποψιαζομαι οτι πρεπει να φταιει η επιλογη αποθηκευσης,το εχω στο αυτοματο αλλα δεν ξερω ακριβως αν ειναι το σωστο απο την asus ειχε στην εσωτερικη..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί κάτι από τα 4 που αναφέρει ο VeRDe. Πχ ελεύθερη μνήμη RAM έχω 800-880mb. Επίσης δεν έχει τύχη να βγω από εφαρμογή και να μου την κλείσει. Παράξενο μου φαίνεται να υπάρχει τόση διαφορά.

Μάλλον έχεις την έκδοση με τα 2GB RAM. Εγώ έχω με το 1GB RAM..

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω τον ήχο για το ξυπνητήρι γιατί δε με ξυπνάει με τίποτα, αλλά δε βρίσκω άκρη.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω τον ήχο για το ξυπνητήρι γιατί δε με ξυπνάει με τίποτα, αλλά δε βρίσκω άκρη.

Καμιά ιδέα;

 

Μέσα από το ξυπνητήρι δεν μπόρεσες να τον αλλάξεις?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η σύζυγος δεν ήταν ευχαριστημένη από το Doogee100 μόνο λόγω ποιότητας ήχου του ακουστικού, (όλα τα άλλα δούλευαν κανονικά,) μου <πήρε> το Xiaomi Hongmi από το οποίο ήμουν ευχαριστημένος. Παρέλαβα το zenfone 5 (2 gb), είμαι επίσης ευχαριστημένος, αλλά οι 0,3 ίντσες επιπλέον μετράν για μένα στην τσέπη. To Root checker δήλωσε αδυναμία να γνωμοδοτήσει αν ήταν ρουταρισμένο (vickmall, 15 μέρες), οπότε θεώρησα ότι δεν ήταν και το αναβάθμησα εύκολα απευθείας από την 1.14 στην 1.18. Λειτουργικά, όλα πολύ καλά, λίγο ζέστη στην πίσω πλευρά και όχι πολύ μεγάλη φωτεινότητα της οθόνης. Δείχνει ότι θα συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος του βίου.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις την έκδοση με τα 2GB RAM. Εγώ έχω με το 1GB RAM..

Με 1gb ram τι περίμενες;

Αυτό δεν είναι πρόβλημα του κινητού.2gb πλέον είναι ηβάση για το αντροιντ αν θέλεις καλό multitasking

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...