Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκανα ετσι και μου εβγαλε fail!!

 

ειναι root?επισης ποια σιμ ειναι 3g? 1 η 2?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση για κατοχους του zenfone 5

 

παιδια αυτο το προβλημα με την οθονη του zenfone 6 υπαρχει και στο zenfone 5? :cry:

εκει που την πιεζει απο πισω και δημιουργει παραμορφωση

Αν το πιέσεις πολύ έντονα ναι, αλλά δεν νομίζω ότι θα ασκείς τόση δύναμη στην άκρη του κινητού, δεν υπάρχει λόγος (άσε που αν το πιέζεις τόσο έντονα κάποια σιγμή θα καταφέρεις να καταστρέψεις το digitizer).

Πάντως δεν το κάνει τόσο ευκολα όσο στο zenfone 6. Εγώ το έχω δύο εβδομάδες και ποτέ δεν πρόσεξα όσο και αν το "κακομεταχειρίστηκα".

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Finding update package ...

opening update package...

verifying update package...

intalling update

device image SKU:

CUCC

OTA image SKU : WW

assert failed: getprop("ro.build.asus.sku") == "ww"

return code 8E:Error in /data/media/0/UL-ASUS-T00F-WW-1.17.40.16-user.zip

(status 8)

E: fota_return_code 403

E:Install of /data/media/0/UL-ASUS-T00F-WW-1.17.40.16-user.zip failed with status 1

Instalation aborted

E:Installation failed with status 1

E:cannot load volume /misc!

 

Αυτο το fail μου εμφανιζει και internal storage δεν εχει!! τα εχει ολα σε ενα partition

Link to comment
Share on other sites

ειναι root και ειναι η sim1 3g

 

αμα ειναι root δεν μπορει να κανει τις αναβαθμισεις!πρεπει να το ξερουταρεις και μετα να ξεκινησεις!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι root δεν μπορει να κανει τις αναβαθμισεις!πρεπει να το ξερουταρεις και μετα να ξεκινησεις!!

 

Finding update package ...

opening update package...

verifying update package...

intalling update

device image SKU:

CUCC

OTA image SKU : WW

assert failed: getprop("ro.build.asus.sku") == "ww"

return code 8E:Error in /data/media/0/UL-ASUS-T00F-WW-1.17.40.16-user.zip

(status 8)

E: fota_return_code 403

E:Install of /data/media/0/UL-ASUS-T00F-WW-1.17.40.16-user.zip failed with status 1

Instalation aborted

E:Installation failed with status 1

E:cannot load volume /misc!

 

Αυτο το fail μου εμφανιζει και internal storage δεν εχει!! τα εχει ολα σε ενα partition και το εχω ξε-rootarei

Edited by wolfhunter
Link to comment
Share on other sites

Finding update package ...

opening update package...

verifying update package...

intalling update

device image SKU:

CUCC

OTA image SKU : WW

assert failed: getprop("ro.build.asus.sku") == "ww"

return code 8E:Error in /data/media/0/UL-ASUS-T00F-WW-1.17.40.16-user.zip

(status 8)

E: fota_return_code 403

E:Install of /data/media/0/UL-ASUS-T00F-WW-1.17.40.16-user.zip failed with status 1

Instalation aborted

E:Installation failed with status 1

E:cannot load volume /misc!

 

Αυτο το fail μου εμφανιζει και internal storage δεν εχει!! τα εχει ολα σε ενα partition και το εχω ξε-rootarei

 

ειναι εκδοση ww?το τηλεφωνο σου?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ειναι εκδοση ww?το τηλεφωνο σου?

ναι ειναι ww εκδοση! ASUS_T00F_WW_user_1.13.40.51_20140601_5628 15 release-keys 01075_20140130121

Edited by wolfhunter
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ww εκδοση! ASUS_T00F_WW_user_1.13.40.51_20140601_5628 15 release-keys 01075_20140130121

 

ναι δεν ξερω μετα τι παιζει!!να ρωτησω στην επιλογη αποθηκευσης το εχετε στο αυτοματο η στην εσωτερικη?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ξερω μετα τι παιζει!!να ρωτησω στην επιλογη αποθηκευσης το εχετε στο αυτοματο η στην εσωτερικη?
στη εσωτερικη
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν διαβάζετε το θέμα; λίγες σελίδες πριν αναφέρθηκε. Κατέβασε την επόμενη αναβάθμιση από αυτή που έχεις, νομίζω 14.69(εχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες) και τις επόμενες με την σειρά
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ww εκδοση! ASUS_T00F_WW_user_1.13.40.51_20140601_5628 15 release-keys 01075_20140130121

 

Οι αναβαθμίσεις πρέπει να μπουν με τη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα!! ευχαριστω τον tempes για την βοηθεια του μεσω pm και οποιον αλλο εκανε τον κοπο να απντησει στα ποστ μου!!

ειναι εργαλειο παντως!!ειμαι τρισευτηχισμενος απο την αγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις πρέπει να μπουν με τη σειρά.

 

εγω περασα αμεσως την 1.17 και την πηρε..και στα 2 τηλεφωνα

 

ρωταω επειδη εβαλα την καρτα sd σε ποια επιλογη εχετε την εγκατασταση εφαρμογων?αυτοματο, εσωτερικη η εξωτερικη?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό ενός φίλου υπάρχει η έκδοση 1.14.40.16. Κάντε τον κόπο να μου δώσετε λινκ των ρομ που χρειάζεται να φλασάρω γιατί έχω προσπαθήσει να φλασάρω αρκετές αλλά μετά το reboot bootloader δεν βρίσκει καν την συσκευή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή από λήψη wifi πως πάει; Είναι δυνατή; Το ρωτάω λόγω μεταλλικής πλάτης. Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή από λήψη wifi πως πάει; Είναι δυνατή; Το ρωτάω λόγω μεταλλικής πλάτης. Ευχαριστώ! :)

 

Η πλάτη είναι πλαστική. Το wifi μια χαρά μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή από λήψη wifi πως πάει; Είναι δυνατή; Το ρωτάω λόγω μεταλλικής πλάτης. Ευχαριστώ! :)

 

Πλαστική είναι και είναι μθα χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και το έχω στα χέρια μου κοντά στις 18 ώρες να πω και εγώ κανα δυο πραμματα.

Πρώτον δεν χρειάστηκε να εγκαταστησω όλες τις ενημερωσεις με την σειρα αλλά οκ με αυτό.

Δεύτερον μπορω να μειωσω την έκταση της δόνησης στα πλήκτρα ? (Με closed ή κάποιο mod)

Τρίτον παιζει να φτιαξει το ΟΤΑ κάποια στιγμή στο μέλον ? Γιατί θα βόλευε να ξέρουμε ποτε έρχονται τα updates

Αυτά τα ολίγα για πρωτη φαση και ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό ενός φίλου υπάρχει η έκδοση 1.14.40.16. Κάντε τον κόπο να μου δώσετε λινκ των ρομ που χρειάζεται να φλασάρω γιατί έχω προσπαθήσει να φλασάρω αρκετές αλλά μετά το reboot bootloader δεν βρίσκει καν την συσκευή.

Σοβαρά τώρα, δύο σελίδες πιο πίσω, ποστ 869. Παραθέτω...

Σημερα παρελαβα και εγω!!2 zenfone κατεβαζω την τελευταια αναβαθμιση (1.17) και πρωτες εντυπωσεις ποιο μετα!!!κατεβαζω απο εδω αλλα αργει πολυ http://www.asus.com/Phones/ZenFone_5_A500CG/HelpDesk_Download/

Στις τελευταίες 30 σελίδες επαναλαμβανόμαστε με τα "εγω παρήγγειλα τότε, πότε θα παραλάβω", "πως θα το αναβαθμίσω", "που θα βρω τις rom", "με ποια σειρά τις περνάω". Καλό είναι πριν ρωτήσετε κάτι να ρίξετε μια ματιά έστω στς 3-4 τελευταίες σελίδες. Μη περιμένουμε μασημένη τροφή. Αν συνεχώς επαναλαμβάνουμε τις ίδιες πληροφορίες, το νήμα χάνει την χρησιμότητα του.

Σε καμία περίπτωση το παραπάνω δεν αποτελεί προσωπική παρατήρηση, αλλά γενικότερη διαπίστωση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, δύο σελίδες πιο πίσω, ποστ 869. Παραθέτω...

 

Στις τελευταίες 30 σελίδες επαναλαμβανόμαστε με τα "εγω παρήγγειλα τότε, πότε θα παραλάβω", "πως θα το αναβαθμίσω", "που θα βρω τις rom", "με ποια σειρά τις περνάω". Καλό είναι πριν ρωτήσετε κάτι να ρίξετε μια ματιά έστω στς 3-4 τελευταίες σελίδες. Μη περιμένουμε μασημένη τροφή. Αν συνεχώς επαναλαμβάνουμε τις ίδιες πληροφορίες, το νήμα χάνει την χρησιμότητα του.

Σε καμία περίπτωση το παραπάνω δεν αποτελεί προσωπική παρατήρηση, αλλά γενικότερη διαπίστωση.

 

Μαλλον το ματι σου σταματησε εκει γιατι πιο μπροστα λεω οτι αργει πολυ ο σερβερ της asus αργει να κατεβασει την ρομ...καλα εκανες και το ειπες γιατι οντως ειναι μυνηματα που απλα δεν ειναι πολυ χρησιμα(οποιος θελει το λεει αυτο βεβαια) παντως σε καμια περιπτωση ενα νημα δεν χανει την χρησιμοτητα του!!καποιο παιδια ειπε πιο πανω οτι δουλευει το xposed module,φτιαχνει και στα sms 160 χαρακτηρες?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το ματι σου σταματησε εκει γιατι πιο μπροστα λεω οτι αργει πολυ ο σερβερ της asus αργει να κατεβασει την ρομ...καλα εκανες και το ειπες γιατι οντως ειναι μυνηματα που απλα δεν ειναι πολυ χρησιμα(οποιος θελει το λεει αυτο βεβαια) παντως σε καμια περιπτωση ενα νημα δεν χανει την χρησιμοτητα του!!καποιο παιδια ειπε πιο πανω οτι δουλευει το xposed module,φτιαχνει και στα sms 160 χαρακτηρες?

Δεν είναι προς εσένα φίλε μου, αντιθέτως, το παρέθεσα ως απάντηση.

Όσον αφορά τα sms, εγώ έκανα αξιολόγηση στην εφαρμογή στο play store, αναφέροντας το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες ανά sms και μου απάντησαν ότι σύντομα, σε επόμενη αναβάθμιση θα υποστηρίζεται ως χαρακτηριστικό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προς εσένα φίλε μου, αντιθέτως, το παρέθεσα ως απάντηση.

Όσον αφορά τα sms, εγώ έκανα αξιολόγηση στην εφαρμογή στο play store, αναφέροντας το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες ανά sms και μου απάντησαν ότι σύντομα, σε επόμενη αναβάθμιση θα υποστηρίζεται ως χαρακτηριστικό.

 

mea culpa,μιλας για την μαμα εφαρμογη η για καποια τριτη?γιατι ειχα και το go sms στο hongmi αλλα εχανε καποια μυνηματα..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...