Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά αν το Satio πάει καλά τότε το παρόν διοικητικό σχήμα (γιατί από κει ξεκινάνε όλα, κακά τα ψέματα) θα πάρει παράταση ζωής. Κι αυτό δεν θα είναι καθόλου καλό για κανέναν μας.

 

Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να περιμένουν να δούν πώς θα πάει το Satio για να αρχίσουν τις διοικητικές αλλαγές...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2904317#post2904317

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, θα ήθελα να δω μελλοντικές συσκευές με χαμηλότερο SAR από τον μέσο όρο των τωρινών συσκευών της εταιρίας :)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω πώς κάτι πάει να κάνει η se τελευταία....:X

Απλά θα ήθελα , να μην παρουσιάζει τα κινητά , και να τα βγάζει στην παραγωγή 9 μήνες μετά και άμα( satio).........

Επίσης θέλω να δω περισσότερα symbian με multimedia χαρακτήρα και 3,5 mm jack.....

Κατά τα άλλα , θέλω να πιστεύω , πως η εταιρία εγκαταλείπει σιγά σιγά την στασιμότητά της...:O

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη απορώ για ποιό λόγο η SE και η ΝΟΚΙΑ δεν βγάζουν dual sim κινητά όπως κάνει η samsung???
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να προχωρήσει σε κινητα πληρη αφης οπως ειναι η lg και dual sim και TV και να βαλει windows στα περισσότερα κινητα της...
Link to comment
Share on other sites

Να καταργησει τις 300 σειρες με "s" "w" "c" "k" κλπ και να βγαλει πιο λιγα και πιο ολοκληρωμενα..

καθως να δωσει και κανονικα gps και οχι agps που ειναι μια βλακεία και μιση,γιατι χωρις ιντερνετ δε δουλευει.Δηλαδή πιο ολοκληρωμενες συσκευες στο συνολο, τυπου ΝΟΚΙΑ Ν79... (τυχαια το ειδα και απο φανατικος εριξον θα παω σε ΝΟΚΙΑ αν συνεχισει να βγαζει βλακειες η εριξον)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Eγω θελω να δω περισσοτερα symbian μοντελα ειτε 5Th ειτε 3rd edition (ευτυχως που το UIQ δεν υπαρχει πια).
Link to comment
Share on other sites

καθως να δωσει και κανονικα gps και οχι agps που ειναι μια βλακεία και μιση,γιατι χωρις ιντερνετ δε δουλευει

Και όμως δουλεύει και έχουν κανονικά GPS ενσωματωμένο. Κινητά με λειτουργικό symbian-windows mobile-Android να δώσει. Αυτό που θέλω εγώ να δω είναι το X3 (ή όπως θα λέγεται) με Android.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Επιασα σημερα στα χερια μου το w995.τωρα εχω ενα innov8 ενω πιο παλια ειχα ενα w700(φοβερο κινητο,το ειχα 2 χρονια,ενω το εχω ακομα,εχοντας συμπληρωσει 3,5 χρονια ζωης) και ενα w910.η αληθεια ειναι οτι θελουν μια ανανεωση στο λειτουργικο τα se.παραλληλα ομως προσφερει και καποια πραγματα που τα symbian δεν εχουν και δυσκολευτηκα πολυ στη μεταβαση.κατι αλλο που εχω προσεξει ειναι επισης το θεμα τιμη...τα 'καλα΄κινητα της εχουν ανω απο 250Ε.για τα δε φθηνα της ουτε λογος.μονο κινητα δεν μπορω να τα χαρακτηρισω γιατι μονο τα βασικα κανουν,δηλαδη τα ιδια με ενα sagem που ειχα προ 5ετιας.πιστευω οτι πρεπει να βελτιωσουν το λειτουργικο(οχι απαραιτητα να πανε σε symbian)καθως και να σοβαρεψουν λιγο στο σχεδιασμο γιατι δεν γινεται να εχουν τα σλαιντ τους απο πισω ολα σχηματακια κτλ.και με τις τιμες πρεπει να γινει κατι...οι αλλες εταιριες δινουν με 200Ε κινητα με gps wifi κτλ ενω απο se παιρνεις το w595 που προσφερει μονο μια καμερα 3,2.
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα και η sony ericsson εχει κινητα στα 200 ευρο περιπου (210) με τα χαρακτηριστικα που αναφερεις.

επισης η sony ericsson ειναι σχετικα φθηνη εταιρια..και τα κινητα της δεν παραμενουν σε σταθερες τιμες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάποτε πρέπει να αξιωθεί να αλλάξει το πιό άσχημο βύσμα ever! Το fast-port. Πιο χάλι δεν υπάρχει! ΑΠό άποψη ευαισθησίας, και αξιοπιστίας. Πόσο μυαλό χρειάζεται για να το αλλάξουν? Και πόσο δύσκολο είναι πιά? Και γιατί τόσα χρόνια το συνεχίζει???

 

Οι άλλες εταιρίες είναι χαζές? Ναι οκ σε σύντομο διάστημα θα γίνουν όλα Micro-usb η Nokia ήδη κυκλοφορεί τέτοια κινητά και τέτοιους φορτιστές...η se τα ίδια και τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα περί του fast port απλά όλα δείχνουν οτι το 2010 θα το αλλάξει. Απλά να σημειώσω οτι η ύπαρξη του έχει και κάποια θετικά όπως με το να συνδέεται με ειδικά αξεσουάρ όπου απαιτήται ρεύμα από την συσκευή προς το αξεσουάρ, όπως handsfree με GPS, εξωτερικά ηχεία κτλ. Αλλά όλα δείχνουν οτι όλες πλέον οι συσκευές από όλες τις εταιρίες θα έχουν 3.5mm για ήχο και TV out, και microUSB για φόρτιση οπότε θα λυθεί και το θέμα με τους περιτούς φορτηστές στις συσκευασίες.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Πλέον θα έχουν microUSB όλα από 2010. Τώρα αν θα έχουν ξεχωριστεί υποδοχή για ακουστικά δεν ξέρω ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/companyandpress/pressreleases/pressrelease/pressreleaseoverview/websitecopy-20090903?lc=en&cc=uk

 

Sony Ericsson shows new Xperia™ Pureness at London brand event

03 September 2009

September 3rd 2009 - Today at a business update meeting, Sony Ericsson showed the new Xperia™ Pureness, a simple design phone which brings together beautiful craftsmanship and the concept of “talk, text, time - a holiday from technology”. The Xperia™ Pureness will be officially launched in November 2009 through selected retail distribution channels in key cities around the world.

 

The handset was shown to media attending an event to launch Sony Ericsson’s new brand direction where the company also confirmed its alignment under the Sony make.believe brand message.

 

Xperia™ Pureness approaches the mobile phone as a work of art rather than technology. The company’s designers aimed to sculpt an object of design that reflected the purity of water and a sense of calmness when not in use.

 

More details on Xperia™ Pureness will be available when the phone launches in November 2009.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον και φαίνεται και μικρούλι!

Για να δούμε!:D

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Pureness caught in the wild

 

http://img.areamobile.de/images/handies/sonyericsson/Xperia-Pure/200909031605sony-ericsson-xperia-pure-25.jpg

 

http://img.areamobile.de/images/handies/sonyericsson/Xperia-Pure/200909031605sony-ericsson-xperia-pure-26.jpg

 

http://img.areamobile.de/images/handies/sonyericsson/Xperia-Pure/200909031605sony-ericsson-xperia-pure-29.jpg

 

http://www.engadget.com/2009/09/03/sony-ericsson-pureness-caught-in-the-wild/

http://www.areamobile.de/news/11727-xperia-pureness-sony-ericsson-zeigt-ein-handy-mit-transparentem-display

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πλέον θα έχουν microUSB όλα από 2010. Τώρα αν θα έχουν ξεχωριστεί υποδοχή για ακουστικά δεν ξέρω ;)

 

ναι οκ γνωστό αυτό...αλλά το από το 2010..είναι πολύ φλού. Μπορεί να τα βγάλουν και τέλος του 2010...κανείς δεν ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρατε το πόσο τους βολεύει αυτή η κίνηση...

Να δείτε επίσης τι μπάχαλο θα δημιουργηθεί με τα services των εταιριών όταν θα σου λένε πως το κινητό σου βρίσκεται εκτός εγγύησης, επειδή έκανες το λάθος να αγοράσεις φορτιστή άλλης εταιρίας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν γίνεται να σου το πουν ;) Εκτός και αν είναι εντελώς άσχετοι
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν γίνεται να σου το πουν ;) Εκτός και αν είναι εντελώς άσχετοι

 

Ναι αλλά μην ξεχνάς πως όλες μα όλες οι εταιρίες είναι ξεκάθαρες ως προς το θέμα των αξεσουάρ των συσκευών τους.

Αν θέλεις άνοιξε την εγγύηση του τηλεφώνου σου και θα το διαπιστώσεις με τα μάτια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μην ξεχνάς πως όλες μα όλες οι εταιρίες είναι ξεκάθαρες ως προς το θέμα των αξεσουάρ των συσκευών τους.

Αν θέλεις άνοιξε την εγγύηση του τηλεφώνου σου και θα το διαπιστώσεις με τα μάτια σου.

 

Παιδία όπως και να έχει ...ας αλλάξουν το χαζό βύσμα τους και ας το φορτίζω μόνο με αυθεντικό sony ericsson φορτιστή. Είναι κάτι πολύ βασικό για το κινητό, η φόρτιση του και το βύσμα του. δηλαδή το τελευταίο μου το κινητό το πήρα nokia Μόνο και μόνο γι'αυτό τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα,χαθηκε ενα usb να βαλουν και εχουν μεινει στον κλασικο κονεκτορα.

Τοσο διαφορετικη προταση και χαλαει η ομορφια της και η λειτουργικοτητα απο τον κονεκτορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο είναι... Θα το δούμε και στην Ελλάδα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά τα νούμερα δεν λένε τίποτα, ή τουλάχιστον για τις υπόλοιπες εταιρίες :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του, ξέρουμε πού θα κυμαίνεται?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...