Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε για ριξε μια ματια στο http://www.getjar.com εκει εχει παιχνιδια και σε .jar και σε.jad... To συγκεκριμενο δεν ξερω αν το χει αλλα κανε μια προσπαθεια εκει...

οποιος θελει παιχνιδια και εφαρμογες μπορει να πατησει πανω στην υπογραφη μου.

θα βρει πολλα "καλουδια" :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάποιος καποια εφαρμογή που να μετατρέπει τα bytes σε kb και τα kb σε mb?και μονο με τη μετατροπη bytes σε kb,αν υπάρχει εφαρμογή,τη θέλω
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος καποια εφαρμογή που να μετατρέπει τα bytes σε kb και τα kb σε mb?και μονο με τη μετατροπη bytes σε kb,αν υπάρχει εφαρμογή,τη θέλω

 

διερεστα με το 1024 μεσο αριθμοηχανης ;)

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είδα πριν λίγο στις ειδήσεις του Άλφα ότι ένας μαθητής έφτιαξε το γνωστό πρόγραμμα υπολογισμού μορίων απο τις πανελλαδικές για το κινητό.

Έχει κυκλοφορήσει πουθενά για να το πάρουμε κι εμείς;;

Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν λίγο στις ειδήσεις του Άλφα ότι ένας μαθητής έφτιαξε το γνωστό πρόγραμμα υπολογισμού μορίων απο τις πανελλαδικές για το κινητό.

Έχει κυκλοφορήσει πουθενά για να το πάρουμε κι εμείς;;

 

Οχι δν υπαρχει στην αγορα!αν ειδες εχθες στις ειδησεις του αλφα οταν ειχε το θεμα αυτο το παιδι που το φιαξε ειπε οτι δν το χει βγαλει στην αγορα ακομα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αυτό,απλά διάβασα αλλού ότι αυτό το πρόγραμμα ήταν πολύ εύκολο να φτιαχτεί και γι'αυτό είπα μήηήήήήήπως έχει επιχειρήσει να το κάνει κανένας! :-) :D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδή στο Xperia για να κάνουμε επανεκκίνηση χρειάζεται ή να βγάλουμε το καπάκι της μπαταρίας ή να κλείσουμε την συσκευή και να την ξανανοίξουμε, μετέτρεψα το πρόγραμμα Touch Off, για το Xperia.

Με αυτό μπορούμε να κάνουμε επανεκκίνηση, να βάλουμε σε αναμονή ή να κλείσουμε την συσκευή.

Είναι σε αρχείο cab οπότε μπορείτε να το κάνετε απεγκατάσταση σε περίπτωση που δεν το χρειάζεστε.

 

http://img195.imageshack.us/img195/129/pccapture2.png

 

Το κατεβάζετε από εδώ http://rapidshare.com/files/243900750/XperiaOff_WVGA_kattt.CAB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα σε java (ή σε άλλη τεχνολογία, για W910i) που να κάνει block σε εξερχόμενες κλήσεις και μηνύματα πρός ορισμένους αριθμούς που του ορίζει ο χρήστης ? Έχω ψάξει παντού και δεν βρίσκω τίποτα :(.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα σε java (ή σε άλλη τεχνολογία, για W910i) που να κάνει block σε εξερχόμενες κλήσεις και μηνύματα πρός ορισμένους αριθμούς που του ορίζει ο χρήστης ? Έχω ψάξει παντού και δεν βρίσκω τίποτα :(.

και δυστηχως δεν θα βρεις αυτο που ψαχνεις (java) :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει μεσω pm για το που μπορω να βρω το platinum solitaire για το w705?? ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με βάση αυτα τα άκρως ενδιαφέροντας βιντεάκια!!!

Θα μπαίνατε στο πειρασμό να κάνετε κάποια εργασία μόνοι σας, αν έπρεπε να αλλαχτεί κάτι και δεν καλυπτόταν απ'την εγγύηση? :)

Link to comment
Share on other sites

αν εχω οδηγο, οπως τα video παραπανω, δεν εχω κανενα προβλημα να ανοιξω οποιαδηποτε ηλεκτρονικη συσκευη! αρα γιατι οχι και το Χperia που ευχομαι να παρω ;)
Link to comment
Share on other sites

εγώ το σκέφτομαι ακόμα..! :P

σε κανα χρονο μπορει...τωρα ακομα ειναι νωρις γιατι κατι να παει στραβα θα κλαιω τα λεφτα μου....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά όσο είναι εντός εγγύησης δε θα το έκανα..δεν είναι λίγα τα λεφτά του ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το θέμα μου τώρα εμένα..στο κινητό προέκυψε ένα ραγισματάκι στη πάνω γωνία, μάλλον μετά από πτώση (βέβαια στο παρελθόν σε κανένα κινητό δε μου΄χει ξανασυμβεί παρόμοιο πράγμα)..Πήγα σε ένα ericsson service point, να ρωτήσω κατά πόσο μπορεί να καλυφθεί από εγγύηση με δεδομένο ότι υπάρχουν κρούσματα αστοχίας στις ασημί συσκευές εκ των πραγμάτων, και οπότε ενδεχομένως να ήταν πιο "εύκολο" να συμβεί αυτό. Μου είπε ότι πρώτη φορά το ακούει από μένα, (του πρότεινα να μπει στο ιντερνετ να δει αναφορές παγκοσμίως-δεν δέχθηκε-αναμενόμενο εφόσον η ίδια εταιρεία δεν έχει παραδεχτεί κάτι αλλά εξετάζει κάθε περίπτωση μεμονωμένα), και μου είπε κόστος αλλαγής του νίκελ πλαισίου που ουσιαστικά και με βάση το βίντεο είναι το "σασί" του κινητού και της πρόσοψης, 87ευρώ..!! Βέβαια και ο ίδιος το θεώρησε περιττό να το κάνω, αλλά με τρώει μέσα μου.. :P
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα δει πριν κανα μηνα αυτα τα βιντεο και πονεσα :p

Επιασα το Xperia και του ειπα "μην κοιτας εσυ καλο μου, δε θα παθεις τιποτα" :p

 

Οσο για το ραγισματακι...χμμ. Ελλαδαρα! Ποσο μικρο ειναι; Γιατι εχω ακουσει για αντικατασταση αλλά με αρκετα ραγισματακια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαινόταν ότι έχει φάει και την τουμπίτσα του, κατάλαβα ότι όσο και αν επέμενα θα μου απάνταγαν πάντα, ότι φταίει η τούμπα..και όχι κατασκευαστικό λάθος..και επειδή δεν άντεχα να το βλέπω πληγωμένο το πήγα σημερα να το επισκευάσουν στη Σινώπης..μου είπαν 86ευρώ ότι θα πάει η αλλαγή των δύο κομματιών, αλλά πολύ φοβάμαι ότι όταν θα χτυπήσει το τηλέφωνο θα μου κάνουν καμια δυσάρεστη έκπληξηηηηηηη!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαινόταν ότι έχει φάει και την τουμπίτσα του, κατάλαβα ότι όσο και αν επέμενα θα μου απάνταγαν πάντα, ότι φταίει η τούμπα..και όχι κατασκευαστικό λάθος..και επειδή δεν άντεχα να το βλέπω πληγωμένο το πήγα σημερα να το επισκευάσουν στη Σινώπης..μου είπαν 86ευρώ ότι θα πάει η αλλαγή των δύο κομματιών, αλλά πολύ φοβάμαι ότι όταν θα χτυπήσει το τηλέφωνο θα μου κάνουν καμια δυσάρεστη έκπληξηηηηηηη!!

 

Πωπω με τιποτα δε θα εδινα τοσα λεφτα. Εδω δεν εχω παρει τη μπαταρια επειδη κανει 52 ευρα...

Εχεις καμια φωτο με τα ραγισματα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βγάλω, αλλά επειδή ήταν πολύ κοντινή η απόσταση έβγαιναν θολές, θα κοιτάξω αν φαίνεται σε καμία κάτι και θα ανεβάσω..!!!

Με μπαταρία, με βλέπω να κάνω ότι έκανα και με το P990i..από το ebay και με εξωτερικό φορτιστή, έτσι ώστε όταν τελειώνει η μία, σκάντζα την άλλη και η άδεια φόρτιση ανεξάρτητα..!!

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια και μονο και αφου τελειωνε η εγγυηση θα το εκανα.. Αλλα με φοβο για το αν η επανασυνδεση θα δουλευε!:lol:

Αλλα θα το τολμουσα!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει στο laptop, πάλι με οδηγό σε pdf βήμα προς βήμα, αλλά όπως τα είδα έτσι μικροσκοπικά όλα στο βίντεο, με "φόβισαν" λίγο, και συγκρατήθηκα..!! Χώρια που στο ebay οι πιο πολλές αγγελίες αφορούν oem πλαίσια..!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...