Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα πας εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2627584#post2627584

μετα θα δεις καπου να λεει:

hττp://www.opda.net.cn

Νέος τρόπος:........

 

και θα κατεβασεις το οδηγο που εχει.θα κανεις ολα τα βηματα ακριβως και σε 12-14 ωρες θα εχεισ το .cer και .key και τα βαζεις στο φακελο SignSis. πρεπει να κανεις ολη την διαδικασια αυτην γιατι το .cer και .key βγαινει ξεχωριστα απο καθε συσκευη γιαυτο αλλωστε καπου σε ζηταει και το ΙΜΕΙ.

 

 

Θα το κάνω κι ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόλις επιλέξω το generic andriatic στο Satiodowngrade, στο επόμενο βήμα μου βγάζει οτι παρουσιάζει ένα σφάλμα. Στις λεπτομέρειες μου γράφει τα εξής:

 

"Για να ενεργοποιήσετε τον εντοπισμό σφαλμάτων just in time (JIT), το αρχείο .config

για αυτή την εφαρμογή ή για τον υπολογιστή (machine.config)

πρέπει να έχει για το jitDebugging την τιμή που έχει οριστεί στην ενότητα system.windows.forms.

Η εφαρμογή πρέπει επίσης να μεταγλωττιστεί

με ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων.

 

Για παράδειγμα:

 

<configuration>

<system.windows.forms jitDebugging="true" />

</configuration>

 

Όταν είναι ενεργοποιημένος ο εντοπισμός σφαλμάτων JIT, οποιαδήποτε εξαίρεση

που δεν είναι δυνατό να αντιμετωπιστεί θα στέλνεται στο πρόγραμμα εντοπισμού σφαλμάτων JIT που είναι καταχωρημένο στον υπολογιστή

αντί να αντιμετωπίζεται μέσω αυτού του παραθύρου διαλόγου."

 

 

Ακόμη και συνέχεια να πατήσω μου λέει οτι κάνει εγκατάσταση και όταν τελειώσει να πατήσω ΟΚ αλλά κολάει εκει. Καμμιά βοήθεια???

Link to comment
Share on other sites

μόλις επιλέξω το generic andriatic στο Satiodowngrade, στο επόμενο βήμα μου βγάζει οτι παρουσιάζει ένα σφάλμα. Στις λεπτομέρειες μου γράφει τα εξής:

 

"Για να ενεργοποιήσετε τον εντοπισμό σφαλμάτων just in time (JIT), το αρχείο .config

για αυτή την εφαρμογή ή για τον υπολογιστή (machine.config)

πρέπει να έχει για το jitDebugging την τιμή που έχει οριστεί στην ενότητα system.windows.forms.

Η εφαρμογή πρέπει επίσης να μεταγλωττιστεί

με ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων.

 

Για παράδειγμα:

 

<configuration>

<system.windows.forms jitDebugging="true" />

</configuration>

 

Όταν είναι ενεργοποιημένος ο εντοπισμός σφαλμάτων JIT, οποιαδήποτε εξαίρεση

που δεν είναι δυνατό να αντιμετωπιστεί θα στέλνεται στο πρόγραμμα εντοπισμού σφαλμάτων JIT που είναι καταχωρημένο στον υπολογιστή

αντί να αντιμετωπίζεται μέσω αυτού του παραθύρου διαλόγου."

 

 

Ακόμη και συνέχεια να πατήσω μου λέει οτι κάνει εγκατάσταση και όταν τελειώσει να πατήσω ΟΚ αλλά κολάει εκει. Καμμιά βοήθεια???

κανε μια προσπαθεια να το κανεις σε αλλον υπολογιστη.εγς το εκανα δυο φορεσ και δεν ειχα κανενα προβλημα...(νομιζω και αλλοι).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνουμε downgrade? έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τους παραπάνω (μου βγάζει error όταν πατάω ok )
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνουμε downgrade? έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τους παραπάνω (μου βγάζει error όταν πατάω ok )

μπορεις να το δοκιμασεις σε αλλο υπολογιστη και να μου πεις αν δουλεψε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το δοκιμασεις σε αλλο υπολογιστη και να μου πεις αν δουλεψε?

Λοιπόν, θα δοκιμάσω σε 32ari pc και θα σ πω αν δουλέψει. το δικό μ είναι 64ari ίσως είναι εκεί το πρόβλημα. Αν δεν δουλεψει ομως? τοτε τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα δοκιμάσω σε 32ari pc και θα σ πω αν δουλέψει. το δικό μ είναι 64ari ίσως είναι εκεί το πρόβλημα. Αν δεν δουλεψει ομως? τοτε τι κανουμε?

θα το ψαξω και θα σε πω!δοκιμασε το εσυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε...παντου δοκιμασα ... ολο το ιδιο σφαλμα :mad: βρηκες κανεναν αλλον τροπο?

 

Ανατρέξτε στο τέλος αυτού του μηνύματος για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την κλήση του

εντοπισμού σφαλμάτων just-in-time (JIT) αντί για αυτό το παράθυρο διαλόγου.

 

************** Κείμενο εξαίρεσης **************

System.ComponentModel.Win32Exception: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του καθορισμένου αρχείου από το σύστημα

σε System.Diagnostics.Process.StartWithShellExecuteEx(ProcessStartInfo startInfo)

σε SatioDowngrade.FrmPrincipal.CmdAction_Click(Object sender, EventArgs e)

σε System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)

σε System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)

σε System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)

σε System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)

σε System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)

σε System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)

σε System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)

σε System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

 

 

************** Συγκροτήσεις που έχουν φορτωθεί **************

mscorlib

Έκδοση συγκρότησης: 2.0.0.0

Έκδοση Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)

CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework64/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

SatioDowngrade

Έκδοση συγκρότησης: 1.0.0.0

Έκδοση Win32: 1.0.0.0

CodeBase: file:///C:/Users/fotiS/AppData/Local/Temp/Rar$EX00.844/SatioDowngrade.exe

----------------------------------------

Microsoft.VisualBasic

Έκδοση συγκρότησης: 8.0.0.0

Έκδοση Win32: 8.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/Microsoft.VisualBasic/8.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/Microsoft.VisualBasic.dll

----------------------------------------

System

Έκδοση συγκρότησης: 2.0.0.0

Έκδοση Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll

----------------------------------------

System.Windows.Forms

Έκδοση συγκρότησης: 2.0.0.0

Έκδοση Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll

----------------------------------------

System.Drawing

Έκδοση συγκρότησης: 2.0.0.0

Έκδοση Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll

----------------------------------------

System.Runtime.Remoting

Έκδοση συγκρότησης: 2.0.0.0

Έκδοση Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Runtime.Remoting/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Runtime.Remoting.dll

----------------------------------------

Microsoft.VisualBasic.resources

Έκδοση συγκρότησης: 8.0.0.0

Έκδοση Win32: 8.0.50727.4927 (NetFXspW7.050727-4900)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/Microsoft.VisualBasic.resources/8.0.0.0_el_b03f5f7f11d50a3a/Microsoft.VisualBasic.resources.dll

----------------------------------------

System.Windows.Forms.resources

Έκδοση συγκρότησης: 2.0.0.0

Έκδοση Win32: 2.0.50727.4927 (NetFXspW7.050727-4900)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/2.0.0.0_el_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll

----------------------------------------

mscorlib.resources

Έκδοση συγκρότησης: 2.0.0.0

Έκδοση Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)

CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework64/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

 

************** Εντοπισμός σφαλμάτων JIT **************

Για να ενεργοποιήσετε τον εντοπισμό σφαλμάτων just in time (JIT), το αρχείο .config

για αυτή την εφαρμογή ή για τον υπολογιστή (machine.config)

πρέπει να έχει για το jitDebugging την τιμή που έχει οριστεί στην ενότητα system.windows.forms.

Η εφαρμογή πρέπει επίσης να μεταγλωττιστεί

με ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων.

 

Για παράδειγμα:

 

<configuration>

<system.windows.forms jitDebugging="true" />

</configuration>

 

Όταν είναι ενεργοποιημένος ο εντοπισμός σφαλμάτων JIT, οποιαδήποτε εξαίρεση

που δεν είναι δυνατό να αντιμετωπιστεί θα στέλνεται στο πρόγραμμα εντοπισμού σφαλμάτων JIT που είναι καταχωρημένο στον υπολογιστή

αντί να αντιμετωπίζεται μέσω αυτού του παραθύρου διαλόγου.

 

το σφαλμα π ελεγα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατός man. Θα βοηθήσει πολύ κόσμο πιστεύω αυτό το thread. Τα λέμε στο forum. Και πάλι, πολύ καλή δουλειά!

 

Έβαλα να κάνω downgrade έτσι από περιέργεια να δώ αν ήταν σωστά όλα, όμως μου πέρασε πάλι την R2. Λες να φταίει το Update Service; Κάπου είχα διαβάσει ότι χρειάζεσαι παλιότερα US και πως πλέον υπάρχει ένα θέμα με τα downgrades όμως δεν του έδωσα σημασία μιας και δεν... με αφορούσε :p

Όχι ότι έπαθα τρομακτική ζημιά, σιγά το πράγμα. Απλά το αναφέρω μήπως το συνάντησε/συναντήσει και κανείς άλλος.

Edited by giannis_b
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατός man. Θα βοηθήσει πολύ κόσμο πιστεύω αυτό το thread. Τα λέμε στο forum. Και πάλι, πολύ καλή δουλειά!

 

Έβαλα να κάνω downgrade έτσι από περιέργεια να δώ αν ήταν σωστά όλα, όμως μου πέρασε πάλι την R2. Λες να φταίει το Update Service; Κάπου είχα διαβάσει ότι χρειάζεσαι παλιότερα US και πως πλέον υπάρχει ένα θέμα με τα downgrades όμως δεν του έδωσα σημασία μιας και δεν... με αφορούσε :p

Όχι ότι έπαθα τρομακτική ζημιά, σιγά το πράγμα. Απλά το αναφέρω μήπως το συνάντησε/συναντήσει και κανείς άλλος.

εγω τωρα που το ξαναεκανα μου το περασε κανονικα....λυπαμαι πολυ που σε 2-3 φιλους δεν πετυχε!!! :( :( :( :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα που το ξαναεκανα μου το περασε κανονικα....λυπαμαι πολυ που σε 2-3 φιλους δεν πετυχε!!! :( :( :( :(

 

Γενικά εκεί είναι η ουσία. Το ότι λειτούργησε στους υπόλοιπους, γιατί όπως και να΄χει μόνο χρήσιμος είναι ο οδηγός. Καληνύχτα παίδες. Τα λέμε.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:cry:καλισπερα παιδια χερι καπιος πως να κατεβασω το .cer και .key γιaνα κανο hack στο Σατιο?μπηκα στο Opda και μου ζηταει 3ευρο με καρτες που δεν εχω,υπαρχει καπιος αλος τροπος ?εφχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .εγώ έκανα αυτό το DOWNGRADE APPLICATION με "σατιο" DD αλλα πάλι δε γίνετε τίποτα δε μου κατεβάζει το λογισμικό R1CAO37 με πάει στη καινούρια έκδοση δε μπορώ να το καταλάβω. μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος .μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ? ευχάριστο γιάτο "χρονοσας".
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε οσους δεν γινεται περιμενετε μεχρι την δευτερα να το κανω σε μια φιλη μοθ και να δω και εγω!!!το ψαχνω καθημερινα το προβλημα σας!!!

να ρωτισω κατι? αυτο με το σφαλμα που ακριβως στο βγαζει?δηλαδη σε ποιο σημειο απο τα βηματα που πρεπει να κανεις?

Edited by kouf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

SOS

 

Υπαρχει καποιο pdf viewer που να δουλευει ?

 

Το χρειαζομαι μεχρι την τριτη το πολυ , πειτε μου αν ξερετε

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

SOS

 

Υπαρχει καποιο pdf viewer που να δουλευει ?

 

Το χρειαζομαι μεχρι την τριτη το πολυ , πειτε μου αν ξερετε

για java δεν υπαρχει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω σιγουρο και απελπιζομαι . (Αμα ξερει κανεις αλλος ας πει)

 

Πηγα να το κανω μετατροπη σε html οπως εχει αναφερθει πιο πισω αλλα ειναι ελληνικο το κειμενο και στην μετατροπη μου το κανει αλανταλα (ελληνικα αλλα οτι να ναι ) .

 

Υπαρχει καποια λυση γι αυτο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω σιγουρο και απελπιζομαι . (Αμα ξερει κανεις αλλος ας πει)

 

Πηγα να το κανω μετατροπη σε html οπως εχει αναφερθει πιο πισω αλλα ειναι ελληνικο το κειμενο και στην μετατροπη μου το κανει αλανταλα (ελληνικα αλλα οτι να ναι ) .

 

Υπαρχει καποια λυση γι αυτο ?

 

Δες αυτό https://market.android.com/details?id=udk.android.reader

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα το κινητο Java ειναι (w995) .

 

Αλλιως θα ρωταγα στο Android :)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει κινέζικους τους Ελληνικούς χαρακτήρες γιατί μάλλον φταίει η κωδικοποίηση. Σώσε το αρχείο ως UTF-8.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα που κατεβασα για να κανω την μετατροπη λεγεται IntraPDF (Pdf to Html converter Pro) .

 

Το μονο που χει ως επιλογη ειναι Unicode output που το βαλα μπας και αλλα παλι τιποτα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να χεις το Pro για να στο κανει Save as Html

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...