Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να χεις το Pro για να στο κανει Save as Html

Σε απλό κείμενο (txt) με unicode κωδικοποίηση αποθήκευσέ το, το υποστιρίζει και ο "απλός reader".

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βρηκα , μπροστα στα ματια μου ηταν .

 

Στο PowerPoint κανεις αποθηκευση ως ιστοσελιδα , και βαζεις στο κινητο την ιστοσελιδα με τα files και ειναι μια χαρα . Μονο προβλημα οτι οι εικονες δεν ζουμαρονται και δεν μπορουν να φανουν καθολου αμα εχουν γραμματα κανονικα σε μεγεθος δεν τα διαβαζεις .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε με το δωρεάν WiFi. Επικοινωνία μεταξύ φίλων; Με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, μηνύματα ή συζητήστε μαζί τους. Στο Facebook™, Twitter™ ή μέσω του GoogleTalk™. Το πλήρες πληκτρολόγιο του Sony Ericsson txt με τα ξεχωριστά πλήκτρα σας δίνει την δυνατότητα να πληκτρολογείτε πολύ πιο εύκολα χωρίς να προβληματίζεστε. Με το eBuddy μπορείτε να προσθέσετε όλους τους φίλους σας σε μία και μόνο λίστα. Ποτέ η επικοινωνία δεν ήταν τόσο εύκολη.

 

Κάμερα

  • Εγγραφή video
  • Blogging φωτογραφιών
  • Κάμερα - 3.2 megapixel

 

Μουσική

  • Αναγνώριση μουσικής TrackID™
  • PlayNow™
  • Media player
  • Bluetooth™ stereo (A2DP)
  • Υποστηρίζει μουσικούς τόνους - MP3, AAC

 

Internet

  • Web browser - Obigo™ Q7

 

Ψυχαγωγία

  • Ραδιόφωνο - Ραδιόφωνο FM με RDS
  • YouTube™
  • Προβολή video
  • Java

 

Συνδεσιμότητα

  • WiFi™ - πιστοποιημένο
  • Υποστήριξη Micro-USB
  • Τεχνολογία Bluetooth™

 

Μηνύματα

  • Μηνύματα SMS
  • Μηνύματα MMS
  • Instant messaging
  • Email

 

Επικοινωνία

  • Δόνηση
    Εφαρμογή Facebook™
    Google Talk™
    Ανοικτή συνομιλία
    Twitter™ - Εφαρμογή

 

Σχεδίαση

  • Πληκτρολόγιο - QWERTY
  • Εικόνες φόντου

 

Organizer

  • Χρονοδιακόπτης
  • Χρονόμετρο
  • Σημειώσεις
  • Λειτουργία σε πτήση
  • Ημερολόγιο
  • Αριθμομηχανή
  • Ξυπνητήρι

 

 

http://www.sonyericsson.com/cws/file/1.997195.1308296056!translation/image/mugua.jpg

 

Επίσημη σελίδα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει android? Πάντως φαίνεται ωραίο στυλιστικά (το μπλέ ηλεκτρίκ αν μη τι αλλο θα είναι και ασορτί με το Corsa μου :) ), και με μια προσιτή τιμή θα ανταγωνιστεί τα Nokia C3 και Samsung Ch@t επάξια... :)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει android? Πάντως φαίνεται ωραίο στυλιστικά (το μπλέ ηλεκτρίκ αν μη τι αλλο θα είναι και ασορτί με το Corsa μου :) ), και με μια προσιτή τιμή θα ανταγωνιστεί τα Nokia C3 και Samsung Ch@t επάξια... :)

 

Android δεν έχει γιατί δεν έχει οθόνη αφής.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν μπορει καποιος moderator ας σβησει αυτό το thread γιατι πλεον δεν γινεται αυτος ο τροπος, να μην παραπληροφορουμε τζαμπα και αδικα αλλους χρηστες,ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει ένα λογισμικό για την κρυπτογράφηση προσωπικών κωδικών (πχ. passwords, PINS, κλπ). Το λογισμικό είναι στο http://www.mobilecryptoapps.eu

 

Συγνώμη που δεν το έχω μεταφράσει στα ελληνικά .... αλλά κάποια στιγμή θα το κάνω. Προς το παρόν κάποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει το Google Translate.

 

Ελπίζω να το βρείτε ενδιαφέρον.

 

Αδριανός

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
το είδα και το έπιασα από κοντά...... είναι όντως ένα μικρό μπιμπελό.. βέβαια δε του είχαν καρτούλα σιμ μέσα να ανοίγει κανονικά αλλά είναι γλύκα. μικρό και ελαφρύ, καμιά σχέση που παντοφλοφέρνει στις φωτο. από την άλλη αυτό είναι και το μειονέκτημά του για μενα... τα πληκτράκια του είναι τοσοδούλια... πάντως για 100 ευρώ αν μπορείς να το χειριστείς χωροταξικά είναι ένα κουκλάκι... δεν απορρίπτεται με την καμία... θα το έπαιρνα για εφεδρικό
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Λίγο παράξενη λύσει είναι να γράφετε όλο το μήνυμα με λατινικά εκτός των Δ,Φ,Γ,Λ,Ω,Π,Ψ,Σ,Θ,Ξ.

Έτσι (κεφαλαία εννοείται) θα μπορείτε να διαβάσετε κανονικά Ελληνικά το μήνυμα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φαίνεται πως πλέον δεν περιμένουμε να δούμε τίποτα από την SE μιας και το μερίδιο της Ericsson αγοράστηκε από την Sony. Από δω και πέρα λοιπόν τα κινητά θα κυκλοφορούν με την ονομασία Sony αφήνοντας στο παρελθόν την ιστορική Ericsson.

 

Ας ελπίσουμε ότι η Sony θα σταθεί άξιος συνεχιστής της πορείας της Ericsson που στις καλές της εποχές έφερε αρκετές μικρές επαναστάσεις στο χώρο των κινητών.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=318925

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα! Εγώ το εχω αγοράσει... αν θες ενα κινητό σχετικά ωραίο με κανονικές λειτουργίες και σχετικά φτηνό ειναι ό,τι πρέπει. Η μπαταρία μου τελειωνει σε 2 μερες αλλα επειδη μολις το πηρα ειμαι συνέχεια στο ιντερνετ κλπ οποτε ειναι λογικό. Κατα ταλλα εχει ωραίες εφαρμογές- facebook twitter opera- εχει αυτην την εφαρμογή φίλοι- την οποία δεν την εχω χρησιμοποιήσει και δεν ξερω αν μου φανεί και χρήσιμη- και για chat το ebuddy. Μεχρι τωρα αυτο που με εχει ξενερώσει είναι οτι για να ελέγχεις τα email εχει περιρισμένο χώρο- 30 μηνύματα- και ετσι αν εχεις ηδη στο λογαριασμο σου πανω απο 30 σου εμφανιζει τα παλια και δεν ελεγχει αν εχεις καινουργια mail, οπως επισης και με το ebuddy που δεν μπορω να το συνδεσω με το facebook- δεν ξερω πως γινεται. Κατα ταλλα μια χαρα ειναι για τα λεφτα του- εχει και ωραια καμερα!
Link to comment
Share on other sites

με ρωτάει μια φίλη μου γι' αυτό το τηλεφωνάκι και το έχω δει κι εγώ από κοντά, είναι όντως γλυκούλι.. με τα πλήκτρα του δυσκολεύεσαι καθόλου; είναι αρκετά μικρά ή κινείσαι με ευελιξί απάνω στο πληκτρολόγιο;;

 

επίσης ήθελα να ρωτήσω, για τις επαφές, ξέρουμε πόσες χωράει;; γράφει η μνήμη;; ή είναι ανάλογα με το τι καταλαμβάνουν κι οι υπόλοιπες εφαρμογές; και κάνεις τσατ εύκολα;;

 

και από την κάμερα είσαι ευχαριστημένη ε;; δλδ βγάζει αξιοπρεπείς φωτό;; η φίλη μου ψάχνει απεγνωσμένα ένα τηλέφωνο σε τύπου candybar γιατί δε θέλει συρόμενο πια (αλλά βαριέται να ψάξει μόνη της..) κατάλαβες...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Δυστήχως, ενημερώθηκα οτι η SE το έβγαλε τέλος παραγωγής.
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα... ήθελα βοήθεια για το εξής: η φίλη μου αγόρασε το τηλεφωνάκι με την ελπίδα ότι θ αμπορούσε να το συνδέει όπως κάνει χρόνια τώρα με το my phone explorer αλλά φαίνεται πως αυτό για κάποιο λόγο είναι αδύνατο. μόλις το συνδέεις με τον υπολογιστή το αναγνωρίζει αυτόματα ως εξωτερική κάρτα μνήμης (χαίρω πολύ) και σου επιτρέπει μόνο να χειρίζεσαι αρχία (φωτό, μουσική κλπ) πράγμα που δεν την ενδιαφέρει γιατί απλούστα μπορεί να το κάνει κι αλλιώς. θέλει να μπορεί να έχει τις επαφές της και τα μηνύματά της και να τα συγχρονίζιε μέσω υπολοιστή.. μου το έφερε και το είδ ακι εγώ. επίσης δοκίμασα και μέσω του pc companion της ερικσον και πάλι τίποτε..

 

είναι όντως δυνατόν να συμβαίνει αυτό;; και επίσης να τονίσω ότι μόλις το βάζεις στον υπολογιστή βγάζει ένα μηνυματάκι που λέει: Δε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τι ςλειτουργίες του τηλεφώνου στη διάρκεια μιας συνόδου μαζικής αποθήκευσης. Συνέχεια;

 

και έχει Ναι και Οχι. με το ναι ουσιαστικα΄κλείνει το τηλέφωνο και λειτουργεί ως καρτούλ αμνήμης και με το όχι απλά μένει ανοιχτό, λειτουργεί και φορτίζει αλλά δεν κάνει τίποτε άλλο με κανένα άλλο πρόγραμμα.

 

Σκέφτεται κανείς καμιά ιδέα;; είναι δυνατόν να πηγαίνουεμ "εμπρός πίσω" και δλδ τις επαφές μας τι θα τις κάνουεμ τώρα... με τσάντισε βραδιάτικά...

 

 

τελευταία ιδέα.. με bluetooth αν συνδεόταν με υπολογιστή παίζει να γινόταν κάτι κάπως ή και πάλι δ εθα αναγνώριζε τίποτε ο υπολογιστής, μια καρτούλα μνήμης όπως και με το usb.. μήπως αν της πω νατο πάει πουθενά να του βγάλουν τα μάτια να του αλλάξουν τίποτε;;

Edited by lisa
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έχω πάρει και εγω. Όντως δεν υπαρχει τρόπος συγχρονισμού. Και πέρα απο αυτο παρουσιάζει και άλλο πρόβλημα μετα απο αναπάντητη κολλαει. Αναβοσβηνει το κεντρικό πληκτρο και δεν φωτίζεται η οθόνη. Δεν έχω βρει αλλη λύση απο το να το κλείνω και να το ανοίγω ξανά. Για μια ακόμα φορα δυστυχως δικαιώθηκα που έμενα μακρυά από τα κινητά της συγκεκριμένης εταιρίας.
Link to comment
Share on other sites

@lisa

Στο MyPhoneExplorer ορίζετε να βλέπει το πρόγραμμα τη θύρα USB ως θύρα σύνδεσης; (File --> Settings --> COM Port)

Δοκιμάστε επίσης και με bluetooth όπως αναφέρεις.

 

@thiseas

Κάνε πάλι μια επανεγκατάσταση λογισμικού μέσω του SEUS

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καλέ μου zxr δεν έχει κάποια τέτοια δυνατότητα. το bluetooth δε το δοκίμασα ακόμα γιατί δεν έχω αλλά το έχω παρει πατριωτικά το θέμα. τσαντίστηκα πολύ. μα αυτό είναι στοιχειώδες. να μη δουλεύει με το Myphoneexplorer που συνδέεται κι η κουτσή Μαρία!!!???? ε όχι!!

 

έστειλα κι ένα γράμμα στη σόνυ να βγάλω το άχτι μου, όχι ότι θα γίνει τίποτε αλλά ας τα ακούσουν κι αυτοί, μη βρίζω μόνη μου... και θα δω... ευχαριστώ πάντως!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου κάνει τρομερή εντύπωση το ότι δεν συνδεέται. Η συνδεσιμότητα ήταν κάτι στο οποίο η Ericsson και η SE έβαζε τα γυαλιά και τώρα με αφήνει άφωνο το γεγονός ότι δεν γίνεται.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με εκνευρισε παρα πολύ οτι δεν ειχε ουτε καλωδια ουτε ακουστικα μαζι με το κινητο, κατα ταλλα οπως προανεφερα - για τα λεφτα που διεθετα, ηταν μια οικονομικη και καλη λυση. ομως τα πληκτρα οντως ειναι τραγικα μικρα και δυσκολα να τα πατησεις και η μπαταρια τελειωνει σε μια μερα. ακομα δεν το εχω συνδεσει με υπολογιστη για να ξερω, γτ δεν εχω καλωδιο και επιπλεον λεφτα δεν προκειται να δωσω συντομα, αλλα αν δεν συγχρονιζεται θα εκνευριστω παρα πολυ...
Link to comment
Share on other sites

εγώ που το έψαξα οδυνηρά δ εβρήκα κάποιο τρόπο. ο υπολογιστής το βλέπει ως εξωτερική μνήμη, σα να βάζεις ένα usb δλδ και μπορείς να κάνεις ό,τι και με ένα στικάκι, ανταλλαγή αρχείων. ίσως μπορείς να το συχρονίσεις online μέσω του ίδιοιυ του κινητού αλλά δεν ασχολήθηκ απαραπάνω.
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...