Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να πάρεις αποζημίωση πρέπει να το ασφαλίσεις.

 

έτσι ε? ευχαριστώ. να ξέρω για αλλη φορα να μην το κανω συστημενο. Ουσιαστικα το συστημένο ειναι για να σου πουνε μετά οτι το πάτησε το φορτηγο στην τάδε οδο. :shifty:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το συστημένο είναι για να μπορείς να αποδείξεις ότι το έστειλες, για να είναι πιο εύκολη η αναζήτησή του κλπ.

 

χμμ οκ ευχαριστώ.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες..

 

παραγγειλα απο το ebay (expresstrainers) λεγεται το μαγαζι κατι πα******κια.. εδρα αγγλια!

 

την προηγουμνη τεταρτη εσταλησαν απο αγγλια.. ακομα τα περιμενω.. μηπως λεω καθυστερησανε...

με ταχυδρομειο ειναι.. μου δωσανε και tracking number που το μονο που μου λεει ειναι οτι φυγανε απο αγγλια.

τζαμπα ανησυχω ε?:):):)

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, όταν μπουν Ελλάδα θα ενημερωθεί το site των ΕΛΤΑ.

 

ευχαριστω φιλε μου! οντως μολις μπηκα και ενημερωθηκε το tracking των ΕΛΤΑ!

το πρωι ηταν αθηνα.. και το μεσημερακι εσταλησαν..

 

πολυ ωραια υπηρεσια απο τα ελτα :)

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα βγω λίγο off-topic τώρα αλλά χρειάζομαι τη βοήθειά σας.Παραγγελία από Γερμανία μέσω DHL προς Τρίκαλα.

Από 20/6 βρίσκεται στην Ελλάδα.Ενημέρωσα τους δικούς μου να είναι σπίτι στις 21/6 το πρωί γιατί λογικά θα ερχόταν σπίτι μου.

Στην υπηρεσία tracking της DHL μου γράφει το εξής :

 

Tue, 21.06.11 10:50 h

GR

The recipient was not present. The shipment could not be delivered.

 

Πάμε καλά???

Το θέμα είναι πως DHL δεν νομίζω να έχουμε στα Τρίκαλα.

Θα το φέρουν μήπως οι Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ?Γιατί στο site τους μου εμφανίζει το tracking number κανονικά και λέει :

 

20/06/2011 19:03:00 ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ 011301G8000041000

 

Για 21/6 όμως (που λέει το site της DHL ότι δεν ήμουν σπίτι) δεν βλέπω κάτι στο αντίστοιχο των Ταχυμεταφορών ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Τα Ελτά θα το φερουν.σιγουρα ήταν κάποιος στο σπιτι οταν ο courier?

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσουν 45 μέρες για να πάρω τα λεφτά μου πίσω σύμφωνα με τον seller :cool: Οπότε περιμένω ...

 

Τρελη μουφα.σε λίγες μέρες τα παιρνεις.τρεξτον τον τύπο γιατί αυτά που λέει δεν στεκουν.

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με την DHL και ρώτησέ τους με ποια εταιρεία συνεργάζονται.

 

Τα Ελτά θα το φερουν.σιγουρα ήταν κάποιος στο σπιτι οταν ο courier?

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

 

H DHL μου είπε να επικοινωνήσω με την SPEEDEX Τρικάλων.Όμως αυτοί μου είπαν ότι δεν υπάρχει δέμα με το όνομά μου!

 

Πάμε καλά ??? :D

 

Θα πάρω και αύριο τηλέφωνο να δω τι παίζει..

 

EDIT: Τελικά οι Ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ θα το φέρουν, έτσι μου είπαν από DHL.Μόνο που στα Τρίκαλα υπολειτουργούν..Ωχ ωχ ωωωχ :D

Edited by tolisgtr
Link to comment
Share on other sites

Η Ταχυμεταφορές κατά τη γνώμη μου είναι η καλύτερη εταιρεία courier στην Ελλάδα.

 

Δεν αντιλέγω, απλά στην περιοχή μου είναι παραμελημένες..Μου το είπε το ίδιο το παιδί που κάνει τις παραδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω καποτε παραγγελω καποια πραγματα και μου αφηνει ο ταχυδρομος ειδοποιητηριο να το παρω. Καποιες φορες μου αφηνει το δεματακι ετσι απλα κατω στην πολυκατοικια (2 φορες μου το εκλεψαν). Αυτο ειναι αδιαφορια του ταχυδρομου να μου αφησει χαρτακι να παω να το παρω? 'Η οντως η εταιρια δεν μου το εστειλε ως συστημενο?
Link to comment
Share on other sites

Συστημένο είναι πάντα με προσωπική εξυπηρέτιση πρόσωπο με πρόσωπο με ή χωρίς ειδοποίηση:)
Link to comment
Share on other sites

Εγω καποτε παραγγελω καποια πραγματα και μου αφηνει ο ταχυδρομος ειδοποιητηριο να το παρω. Καποιες φορες μου αφηνει το δεματακι ετσι απλα κατω στην πολυκατοικια (2 φορες μου το εκλεψαν). Αυτο ειναι αδιαφορια του ταχυδρομου να μου αφησει χαρτακι να παω να το παρω? 'Η οντως η εταιρια δεν μου το εστειλε ως συστημενο?

 

Όντως σου το έστειλαν απλό ! Ο Ταχυδρόμος δεν αφήνει πακέτο έτσι εάν είναι συστημένο. Πάντως αφού έχεις υποψίες ότι κάποιος από την πολυκατοικία σου κλέβει τα πακετάκια σου, το καλύτερο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να πας να βρεις στο ταχυδρομείο σου τον διανομέα και να του το πεις. Να του ζητήσεις όποτε έχεις οτιδήποτε σε πακετάκι κλπ να σου αφήνει πάντα ειδοποίηση σε περίπτωση που δεν είσαι σπίτι !

Link to comment
Share on other sites

Όντως σου το έστειλαν απλό ! Ο Ταχυδρόμος δεν αφήνει πακέτο έτσι εάν είναι συστημένο. Πάντως αφού έχεις υποψίες ότι κάποιος από την πολυκατοικία σου κλέβει τα πακετάκια σου, το καλύτερο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να πας να βρεις στο ταχυδρομείο σου τον διανομέα και να του το πεις. Να του ζητήσεις όποτε έχεις οτιδήποτε σε πακετάκι κλπ να σου αφήνει πάντα ειδοποίηση σε περίπτωση που δεν είσαι σπίτι !

 

Και τον άλλο μήνα που θα είναι άλλος ταχυδρομος να κάνει το ίδιο?

Και τον επόμενο?

Και παει λέγοντας?

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου χουν ερθει απο την τεταρτενα δεματακι με παπουτσια απο αγγλια..με track number.. και ερχονται με την κουριερ των ελτα...

ε απο την τεταρτ που ειναι ηρακλειο αφαντο το δεμα..πεμπτη παρασκευη τιποτα.. μου ρθε βεβαια μια ειδοποιηση αν δεν παραδοθουν μεχρι τις 25 να παω σε ενα κοντινο ελτα να το παραλαβω.... απλα τωρα εχουν απεργια.... μαλλον βαρεθηκε να μου τα φερει? δεν εξηγειται...

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Και τον άλλο μήνα που θα είναι άλλος ταχυδρομος να κάνει το ίδιο?

Και τον επόμενο?

Και παει λέγοντας?

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

 

Φυσικά υπάρχει και η αντίθετη περίπτωση.

Να του αφήσει ειδοποίηση για να πάει να το πάρει από το ταχυδρομείο...

και να ακούσει γκρίνιες και αυτός

και ο επόμενος

και πάει λέγοντας...

Όποιος δεν θέλει να μπει σε αυτή τη διαδικασία παραγγέλνει μόνο με συστημένο δέμα ή πάει στο κατάστημα της γειτονιάς

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αλλη ερωτηση. Αν καποια παραγγελια δεν εχει track number, ειναι πιο δυσκολο να διεξαχθει ερευνα απο την εταιρια αν χαθηκε ή κλαπηκε στη διαδρομη ωστε να σου βαλουν τα χρηματα πισω? 'Η παλι γινεται αυτο
Link to comment
Share on other sites

Αλλη ερωτηση. Αν καποια παραγγελια δεν εχει track number, ειναι πιο δυσκολο να διεξαχθει ερευνα απο την εταιρια αν χαθηκε ή κλαπηκε στη διαδρομη ωστε να σου βαλουν τα χρηματα πισω? 'Η παλι γινεται αυτο

 

όχι δεν είναι δύσκολο.

Είναι αδύνατο

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι δύσκολο.

Είναι αδύνατο

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

 

ΜΜΜ. thnx. Παντως στο site τους ετσι λενε. Μετα το περας 3 εβδομαδων αν δεν ερθει το προιον, στελνει mail να το ερευνησουν. Βλακειες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...