Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το site της ACS έχει πέσει εδώ και πάνω από 5 ώρες ξανά.. Η εταιρία αντιμετωπίζει πάρα πολλά προβλήματα. Ενώ αντίθετα ξανά βλέπω σήμερα μου ήρθε από Speedex μέσα σε 2 εργάσιμες. Και έφτασε και από ACS κάτι με παραγγελία από την προηγούμενη Τρίτη. 8 μέρες!

 

Το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης έχει ακόμα πιο πολύ πλάκα. Παιρνεις τηλ σου λέει αναμονή έως 6 λεπτά.. Είτε σου λέει έως 6 λεπτά είτε έως 4 λεπτά είτε έως 8 λεπτά (τόσο ειναι το μεγαλύτερο που πέτυχα, δεν ξέρω αν πάρει και παραπάνω) δεν το σηκώνουν ποτέ. Μπορει να περιμενειςκ αι 45 λεπτά.. Δεν έχει σημασία . η κλήση σου έχει πάει στην αιώνια αναμονή. Το παράδοξο είναι ότι μπορει να πάρεις να λέει αναμονή έως 6 λεπτά.. να περιμένεις 30 λεπτά .. να το κλέινεις και να ξαναπαίρνεις αμέσως και να το σηκώνουν σε 2 λεπτά..!! ΔΗλαδή από την εμπειρία μου αν δεν στο σηκώσουν μέσα σε 10 λεπτά σημαίνει ότι σε έβαλαν σε μια αιώνια αναμονή που θα περιμένεις για πάντα.

 

Μια φορά βέβαια που έφτασε η σειρά μου να μιλήσω, άκουσα τον ήχο του ακουστικού να μου το κλείνουν!!

 

Παραδοξως απο ΜediaMarkt που εκανα μια παραγγελια την Παρασκευη μου παραδοθηκε σημερα στα Χανιά.Βεβαια ενω ειχε φτασει Χανια σημερα 4/12 το πρωι στα Χανια δεν ενημερωνεται το συστημα γρηγορα.Ο Κουριερ το παρεδωσε στις 10 το πρωι και μου ηρθε sms 1 το μεσημερι οτι η αποστολη βρισκεται προς παραδοση..... αλλα οκ νομιζω ηρθε αρκετα γρηγορα δεδομενου τον χαμό μου γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Παραδοξως απο ΜediaMarkt που εκανα μια παραγγελια την Παρασκευη μου παραδοθηκε σημερα στα Χανιά.Βεβαια ενω ειχε φτασει Χανια σημερα 4/12 το πρωι στα Χανια δεν ενημερωνεται το συστημα γρηγορα.Ο Κουριερ το παρεδωσε στις 10 το πρωι και μου ηρθε sms 1 το μεσημερι οτι η αποστολη βρισκεται προς παραδοση..... αλλα οκ νομιζω ηρθε αρκετα γρηγορα δεδομενου τον χαμό μου γινεται.

 

Για ACS μιλάς;; Προσωπικά περιμένω ακόμα το iPhone 12 απο Κωτσόβολο. το έστειλαν με ACS την Πέμπτη 26/11 από Μαγούλα και ο προορισμός είναι εντός Αττικής, Φυσικά σήμερα δεν μου ήρθε ακόμα και είμαστε στις 8 μέρες!! Και ούτε και αύριο θα μου έρθει γιατί δεν έχει φτάσει στο κατάστημα. Άρα αμέσως πάμε στις 11 μέρες το λιγότερο αν έρθει Δευτέρα και βλέπουμε... Επίσης στη συγκεκριμένη αποστολή για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει εγγραφή για το ποιος το έστειλε όπως συνηθίζει η ACS. Η πρώτη εγγραφή είναι "εκτύπωση ετικέτας" Π. ΡΑΛΛΗ και μετά αναχώρηση από κέντρο διαλογής "Π. ΡΑΛΛΗ" που ειναι στις 1/12. Από τότε καμία ενημέρωση νέα.

 

Έχω παρατηρήσει ότι η καθυστερηση είναι μεγαλύτερη για μεταφορές εντός Αττικής. Το site και τώρα που γραφω το ποστ δε λειτουργεί. Και σήμερα τις μισές ώρες λειτουργεί τις μισές όχι.. ! Αυτό γίνεται εδώ και 1 βδομάδα με το site. Είναι τόσο δύσκολο πια να το φτιάξουν;;;; 1 βδομάδα και ακόμα να βρουν λύση στο πιο απλό;;;

 

Μέχρι και η ΕΛΤΑ κούριερ που ήταν η χειρότερη την πέρασε την ACS!! Οι χρόνοι αναμονής είναι φυσιολογικοί σχεδόν. με πολύ μικρές καθυστερήσεις.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Για ACS μιλάς;; Προσωπικά περιμένω ακόμα το iPhone 12 απο Κωτσόβολο. το έστειλαν με ACS την Πέμπτη 26/11 από Μαγούλα και ο προορισμός είναι εντός Αττικής, Φυσικά σήμερα δεν μου ήρθε ακόμα και είμαστε στις 8 μέρες!! Και ούτε και αύριο θα μου έρθει γιατί δεν έχει φτάσει στο κατάστημα. Άρα αμέσως πάμε στις 11 μέρες το λιγότερο αν έρθει Δευτέρα και βλέπουμε... Επίσης στη συγκεκριμένη αποστολή για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει εγγραφή για το ποιος το έστειλε όπως συνηθίζει η ACS. Η πρώτη εγγραφή είναι "εκτύπωση ετικέτας" Π. ΡΑΛΛΗ και μετά αναχώρηση από κέντρο διαλογής "Π. ΡΑΛΛΗ" που ειναι στις 1/12. Από τότε καμία ενημέρωση νέα.

 

Έχω παρατηρήσει ότι η καθυστερηση είναι μεγαλύτερη για μεταφορές εντός Αττικής. Το site και τώρα που γραφω το ποστ δε λειτουργεί. Και σήμερα τις μισές ώρες λειτουργεί τις μισές όχι.. ! Αυτό γίνεται εδώ και 1 βδομάδα με το site. Είναι τόσο δύσκολο πια να το φτιάξουν;;;; 1 βδομάδα και ακόμα να βρουν λύση στο πιο απλό;;;

 

Μέχρι και η ΕΛΤΑ κούριερ που ήταν η χειρότερη την πέρασε την ACS!! Οι χρόνοι αναμονής είναι φυσιολογικοί σχεδόν. με πολύ μικρές καθυστερήσεις.

Απο ελτα κουριερ που ποτε δεν ειχα προβλημα περιμενω δεμα ηρακλειο κρητη και ειναι κολλημενο στο κεντρο διαλογης αττικης οπως ολα τα δεματα.

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ 20-11-2020 17:17 ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 20-11-2020 19:25 ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 21-11-2020 08:42 ΚΤΕΠ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΔΙΑΛΟΓΗ

 

(Εκανα μια παρενθεση γιατι το νημα αφορα τα ελτα ταχυδρομειο...δεν ξαναλεω κατι και καλο θα ηταν να συζηταμε μονο για τα ελτα ταχυδρομειο για να μακροσκελεψει το νημα)...

 

παλικαρια ξεκινησε να στελνει το bangood με pdm μεθοδο με οκταψηφιο αριθμο χωρις γραμματα με μεταφορικη FLYT???Και μου γραφει pending στο σκαναρισμα...Τι κουφο ειναι αυτο παλι,,,τους στελνω μηνυματα να μου πουν το κανονικο track και ακομα τιποτα,,γιατι αυτο το οκταψηφιο δεν φαινεται να ερχεται απο ολλανδια η βελγιο που ειναι διαφορετικα track number....φαινεται οτι ερχεται απο κινα και θα φαω κανα τελωνειο,,,,εκτος εαν αλλαξει το track number και μου το πουν μετα..Εχει τυχει σε κανεναν αλλο??

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο θέμα για τις εταιρείες ταχυμεταφορών: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157064

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή λέτε για την ACS, περιμένω δέμα με ΕΛΤΑ courier να παραδοθεί κέντρο Αθήνας από 19/11 που βρίσκεται στο κέντρο διαλογής Αττικής.

Να σημειώσω ότι ένα τηλέφωνο που έχουν στο site είναι προσβάσιμο μόνο από σταθερό, ένα σταθερό που έχουν είναι μόνιμα κατειλημμένο και πέφτει η γραμμή χωρίς καν αναμονή, σε mail δεν απαντάνε, σε μηνύματα στη φόρμα τους δεν απαντάνε.

Από 19/11 για διακίνηση εντός Αθήνας. Αν αυτό είναι φυσιολογικό επειδή έχουμε lockdown και αυξημένο δεδομένα όγκο παραγγελιών, τότε εγώ είμαι περίεργος και σκέφτομαι τα πράγματα λάθος.

Κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί πάλι με ΕΛΤΑ courier και στην πρώτη καραντίνα, αλλά σκεφτόμουν ότι το πάθημα τότε έγινε μάθημα και όλοι με βάση την εμπειρία του τότε έγιναν καλύτεροι. Διότι φυσικά λύσεις υπάρχουν, καλύτερη οργάνωση, περισσότεροι υπάλληλοι κλπ προφανή.

Προφανώς και αντιλαμβάνομαι τα προβλήματα, τους τεράστιους όγκους παραγγελιών κλπ κλπ αλλά είπαμε, είναι αδιανόητο να περιμένεις να σου παραδοθεί κάτι εντός Αθήνας 17 μέρες ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά θέλει υπομονή τώρα με το lock down όλος ο κόσμος αγοράζει μέσω ίντερνετ οπότε όλη η δουλειά έχει πέσει στα κουριερ που τρέχουν και δεν φτάνουν. Πρώτα προέχει η υγεία και μετά όταν ανοίξουν οι αγορές πάλι πια θα πάρουν το δρόμο τους. Υπολειτουργουν τα πάντα αυτή τη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Για ACS μιλάς;; Προσωπικά περιμένω ακόμα το iPhone 12 απο Κωτσόβολο. το έστειλαν με ACS την Πέμπτη 26/11 από Μαγούλα και ο προορισμός είναι εντός Αττικής, Φυσικά σήμερα δεν μου ήρθε ακόμα και είμαστε στις 8 μέρες!! Και ούτε και αύριο θα μου έρθει γιατί δεν έχει φτάσει στο κατάστημα. Άρα αμέσως πάμε στις 11 μέρες το λιγότερο αν έρθει Δευτέρα και βλέπουμε... Επίσης στη συγκεκριμένη αποστολή για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει εγγραφή για το ποιος το έστειλε όπως συνηθίζει η ACS. Η πρώτη εγγραφή είναι "εκτύπωση ετικέτας" Π. ΡΑΛΛΗ και μετά αναχώρηση από κέντρο διαλογής "Π. ΡΑΛΛΗ" που ειναι στις 1/12. Από τότε καμία ενημέρωση νέα.

 

Έχω παρατηρήσει ότι η καθυστερηση είναι μεγαλύτερη για μεταφορές εντός Αττικής. Το site και τώρα που γραφω το ποστ δε λειτουργεί. Και σήμερα τις μισές ώρες λειτουργεί τις μισές όχι.. ! Αυτό γίνεται εδώ και 1 βδομάδα με το site. Είναι τόσο δύσκολο πια να το φτιάξουν;;;; 1 βδομάδα και ακόμα να βρουν λύση στο πιο απλό;;;

 

Μέχρι και η ΕΛΤΑ κούριερ που ήταν η χειρότερη την πέρασε την ACS!! Οι χρόνοι αναμονής είναι φυσιολογικοί σχεδόν. με πολύ μικρές καθυστερήσεις.

 

 

Δέν ξέρω πραγματικά γιατί συμβαίνει αυτό.Ισως γιατι τα διανομής προς Αττική είναι τόσα πολλα και η επαρχία εχει πολλά λιγότερα γιαυτο;

Οτι και να υποθέσω με αυτην την κατάσταση νομίζω οτι αν δεν χώσουν προσωπικό στην διαλογή αλλα και διανομείς η κατασταση οσο πλησιάζουν οι γιορτές θα είναι εκτος ελεγχου.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Με ΕΛΤΑ κουριερ εντός Αττικής από 23/11 ένα δέμα κολλημένο στο πρακτορείο του Συντάγματος...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παραγγελία από Κίνα, με τράκινγκ τύπο UF...YP που ο πωλητής έστειλε με Yanwen όπως βγάζει η παρακολούθηση. 1 Δεκεμβρίου λέει πως έφυγε για την χώρα παράδοσης κι έχει μαζί ένα νέο νούμερο, που μου βγάζει ότι είναι DHL, όμως ακόμη δεν εμφανίζεται κάτι στο δικό της τράκινγκ με τον νέο αριθμό.

Υποθέτω πως θα εμφανιστεί όταν φτάσει κι ανοιχτεί ο σάκος;

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΛΟΥΝ: «Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ διαλύει τα ΕΛΤΑ»

 

Αντιδρούν έντονα οι εργαζόμενοι των ΕΛΤΑ στο σχέδιο "μετασχηματισμού" τους που ανακοίνωσε η κυβέρνηση, κάνοντας λόγο για διαχωρισμό και δημιουργία εργαζομένων δυο ταχυτήτων, αλλά και για κλείσιμο περισσότερων ταχυδρομικών γραφείων και συρρίκνωση του Οργανισμού.

Η ΠΟΣΤ (Πανελλήνια Ομοσπονδία Σωματείων Ταχυδρομικών), σε ανακοίνωσή της, καταγγέλλει ότι «τα ΕΛΤΑ μπαίνουν στο στόχαστρο», υποστηρίζοντας ότι η κυβέρνηση «επιχειρεί να διαλύσει τον αρχαιότερο δημόσιο Οργανισμό, που μετράει 192 χρόνια ιστορικής διαδρομής, μια μακρόχρονη διαδρομή με πρωταγωνιστικό ρόλο και τεράστια προσφορά στην οικονομική, πολιτιστική και περιφερειακή ανάπτυξη της χώρας».

Η ανακοίνωση: Τα ΕΛΤΑ μπαίνουν στο στόχαστρο βάσει της τροπολογίας που κατέθεσε χθες στη Βουλή η Κυβέρνηση.

Επιχειρούν να διαλύσουν τον αρχαιότερο δημόσιο Οργανισμό, που μετράει 192 χρόνια ιστορικής διαδρομής μια μακρόχρονη διαδρομή με πρωταγωνιστικό ρόλο και τεράστια προσφορά στην οικονομική, πολιτιστική και περιφερειακή ανάπτυξη της χώρας.

192 χρόνια το Ταχυδρομείο πηγαίνει παντού σε κάθε σπίτι, σε κάθε γωνιά της Ελλάδας.

Ένα Ταχυδρομείο για κάθε πολίτη, για κάθε επιχείρηση.

 

Εμείς λέμε ΝΑΙ:

στη χρηματοδότηση του Οργανισμού, με σωστή διαχείριση των χρημάτων προς την κατεύθυνση της αναδιοργάνωσης των ΕΛΤΑ

στην εθελουσία με ξεκάθαρους όρους

στις προσλήψεις προσωπικού, με διαδικασίες ΑΣΕΠ.

 

Λέμε ΟΧΙ:

στη βάρβαρη κινητικότητα των εργαζομένων

στο διαχωρισμό και τη δημιουργία εργαζομένων δύο ταχυτήτων

στο κλείσιμο ταχυδρομικών γραφείων και στην περαιτέρω συρρίκνωση του Δικτύου ΕΛΤΑ.

Αυτά μας βρίσκουν αντίθετους και δεν θα περάσουν.

Εμείς οι εργαζόμενοι στα Ελληνικά Ταχυδρομεία θα αγωνιστούμε, όπως διαχρονικά έχουμε κάνει μέχρι τώρα, για την περιφρούρηση του κοινωνικού αγαθού της ταχυδρομικής εξυπηρέτησης, για να κρατήσουμε το Ταχυδρομείο όρθιο, προσιτό και ανοιχτό για όλους τους πολίτες και τις επιχειρήσεις, θα παλέψουμε για την προστασία των δικαιωμάτων των εργαζομένων και για τη δίκαιη μεταχείριση παλιών και νέων εργαζομένων.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα με απλό δέμα είμαι από τις 17/11 με "Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days".

Με τον χαμό που γίνεται να το περιμένω το 2021;

Link to comment
Share on other sites

Η χώρα στην οποία παραδόθηκε μπορεί να είναι η Ολλανδία αν έρχεται με NL Post
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω παραγγειλει ενα ανταλλακτικο κινητου απο aliexpress στις 12/10. Στις 13/11 ο τρακερ ελεγε οτι φτάνει ελλάδα(εκφορτωση απο μεταφορικό μέσο Αερολιμένας Αθήνας). Διαβάζοντας τις εμπειρίες των χρηστών εδώ μέσα υπέθεσα ότι και το δικό μου δέμα θα βαλτώσει εκεί πέρα κανα μήνα. Πριν 3 μέρες, ενα μήνα αργότερα δηλαδή , μπαίνω στον τράκερ των ΕΛΤΑ και βγάζει πάλι μήνυμα 'ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ'' από Ολλανδία. Πως γίνεται αυτό ? Αυτή η αποστολή θεωρητικά έγινε στις 3/11 με βάση τους τράκερς και των ελτά και του ali.

Με τα 1000 ζόρια μπόρεσα να βρω σε γραμμή την εξυπηρετηση πελατών των ΕΛΤΑ και οταν ειδαν την περίπτωση μου μου είπαν ότι όντως αυτό ειναι πολύ περίεργο και οτι αυτη η κοπέλα που με εξυπηρετησε δεν το εχει ξαναδεί αυτό. Τι έχει συμβεί ρε παιδιά? Γίνεται το δέμα να ήρθε Ελλάδα και να ξαναγύρισε πίσω Ολλανδία πάλι? Μου σύστησε η κοπέλα να μιλήσω με τον πωλητή του Ali,το έκανα και ο κινέζος μου απάντησε ''The package has been arrived your local post office.

Do you have contact the post office?'' .

 

Τι άλλο να κάνω πέρα απο κουράγιο? περάσαν 60 μέρες που κυκλοφορώ με χαλασμένη οθόνη και απ οτι βλέπω πάει για Γενάρη

 

Υγ: Η κοπέλα μου είπε οτι ολα τα δέματα κολλάνε στο τελωνείο/κέντρο διανομής σίγουρα κανα 10ήμερο και πως το τηλέφωνο κυριολεκτικά δεν κλείνει ούτε δευτερόλεπτο στο ωράριο εργασίας τους. Η καλύτερη ώρα να πάρεις τηλέφωνο λεει είναι 8 με 8.30 που ίσως υπάρχει καποιο κενό μερικών δευτερολέπτων..

Link to comment
Share on other sites

1. Το "Αποστολή από Ολλανδία" δεν σημαίνει ότι το δέμα επέστρεψε στην Ολλανδία.

2. Με το Ολλανδκό ταχυδρομείο ταξίδεψε το δέμα;

3. Δώσε με πμ τον κωδικό αποστολής, αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

αν στειλω δεμα με αντικαταβολη και αρνηθει την παραλαβη χρεωνεται και η επιστροφη στον αποστολεα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Bangood Eu priority line τώρα τελευταία κανείς να μας πει εντυπώσεις και τελωνείο?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ΕΛΤΑ κουριερ απο 30/11 ενα δέμα με φάρμακα ακόμα το δέιχνει κλείσιμο Αγιο Δημήτριο

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ 30-11-2020 10:32 ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 30-11-2020 19:14 ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

 

Άλλα 2 δέματα που δεν τα βιαζόμουν κιόλας,,,

27/11/2020 12:01 ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

27/11/2020 17:51 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

03/12/2020 07:53 ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

03/12/2020 08:50 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

 

07/12/2020 13:06 ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

07/12/2020 20:56 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

10/12/2020 07:05 ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

 

Τι να κάνω ρε παιδιά, έχω απηυδήσει, έχω πάρει ότι τηλέφωνο έχω βρεί, έχω στέιλει και email στο οποίο μου απάντησαν

"Παρακαλώ επικοινωνήστε εκ νέου μαζί μας προκειμένου να σας ενημερώσουμε για την άφιξη της αποστολής." !!!!

 

Έχει κανα τηλέφωνο σε κεντρικά που να απαντήσει κάποιος ή να πάω από κει; Το δίκανο!!

Link to comment
Share on other sites

Με ΕΛΤΑ κουριερ απο 30/11 ενα δέμα με φάρμακα ακόμα το δέιχνει κλείσιμο Αγιο Δημήτριο

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ30-11-202010:32ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ30-11-202019:14ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

 

Άλλα 2 δέματα που δεν τα βιαζόμουν κιόλας,,,

27/11/2020 12:01ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

27/11/2020 17:51ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

03/12/2020 07:53ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

03/12/2020 08:50ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

 

07/12/2020 13:06ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

07/12/2020 20:56ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ -ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

10/12/2020 07:05ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

 

Τι να κάνω ρε παιδιά, έχω απηυδήσει, έχω πάρει ότι τηλέφωνο έχω βρεί, έχω στέιλει και email στο οποίο μου απάντησαν

"Παρακαλώ επικοινωνήστε εκ νέου μαζί μας προκειμένου να σας ενημερώσουμε για την άφιξη της αποστολής." !!!!

 

Έχει κανα τηλέφωνο σε κεντρικά που να απαντήσει κάποιος ή να πάω από κει; Το δίκανο!!

 

 

Μην παραπονιέσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχετε καθυστερήσεις και οσοι βάζετε αντικαταβολες? Εγώ έκανα μια παραγγελία και λόγο του ότι δεν εμπιστεύομαι και πολυ το κατάστημα έβαλα αντικαταβολή, και μου παραδόθηκε με acs σε λιγότερο από 24 ώρες μέσα σε αυτό το κακό χαμό.

Τελικά μήπως όταν είναι απλήρωτο και καίγονται να πάρουν τα λεφτακια της αντικαταβολής έρχονται από τη πλαγια οδό ?

Και τα πληρωμένα εφόσον τα τσεπωσαν τα έχουν στη στοίβα? Λίγο άδικο αυτό.....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί ξανά αυτό.

Δεν νομίζω να ισχύει.

Έχω από την προηγούμενη Δευτέρα μια καφετιέρα με αντικαταβολή κ από την Κυριακή είναι στο hub Πέτρου Ράλλη. Acs..

Παιδιά εχετε καθυστερήσεις και οσοι βάζετε αντικαταβολες? Εγώ έκανα μια παραγγελία και λόγο του ότι δεν εμπιστεύομαι και πολυ το κατάστημα έβαλα αντικαταβολή, και μου παραδόθηκε με acs σε λιγότερο από 24 ώρες μέσα σε αυτό το κακό χαμό.

Τελικά μήπως όταν είναι απλήρωτο και καίγονται να πάρουν τα λεφτακια της αντικαταβολής έρχονται από τη πλαγια οδό ?

Και τα πληρωμένα εφόσον τα τσεπωσαν τα έχουν στη στοίβα? Λίγο άδικο αυτό.....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί ξανά αυτό.

Δεν νομίζω να ισχύει.

Έχω από την προηγούμενη Δευτέρα μια καφετιέρα με αντικαταβολή κ από την Κυριακή είναι στο hub Πέτρου Ράλλη. Acs..

Και μένα, αντικαταβολή με acs, κολλημένο από 07-12 στο ίδιο σημείο!

Πρέπει να υπάρχει ολόκληρο βουνό εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε ο κακός χαμός μάγκες στα ΕΛΤΑ... Όσοι περιμένετε από εξωτερικό, θα περιμένετε αρκετά...

Μας έχει φύγει το μ....

Υπομονή...

http://prntscr.com/w3ettd

Edited by Angelos32
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ πως εξηγειται ;;; Πρέπει να παίζουν συμβόλαια καλά και κακά μεταξύ εμπορων και εταιριών ταχυμεταφορας. Δεν βρίσκω άλλη λογική εξήγηση.c04a82b53175b53684da023148fd8ca6.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skoulikomirmigot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...