Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καποιο προγραμματακι που να κλειδωνει sms photos κτλ......???(να μην μπορει να τα βλεπει οποιος πιανει το κινητο στα χερια του....)...

εχω κολλήσει τωρα και δεν θυμαμαι κανενα....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμματακι που να κλειδωνει sms photos κτλ......???(να μην μπορει να τα βλεπει οποιος πιανει το κινητο στα χερια του....)...

εχω κολλήσει τωρα και δεν θυμαμαι κανενα....

 

Δοκίμασε το Advanced Device Locks.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Advanced Device Locks.

 

ειναι αυτο ακριβως που θελω αλλα δεν δουλευει "ραγισμενο" απο το γνωστο μαγαζι...:(

δουλευει για 3 μερες και μετα τελος...σε οτι εκδοση και αν το βαλεις...

για αυτο ψάχνω για εναλλακτική λυση.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει ερωτηθεί:

Έχει δοκιμάσει κανείς αν ισχύει και εδώ το "κόλπο" με τον κρυφό φάκελο, ώστε να μην εμφανίζονται στην έκθεση τα αρχεία του;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γτ δεν εχουν βγαλλει μια κανονικη εφαρμογη youtube?

εχτες που πηγα και το ειδα ειχε την εφαρμογη αλλα μολις μπαινεις μεσα ειναι σαν να εισαι νετ.ανοιγει τον browser.....

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενα post ειχε αναφερθει οτι τα μηνυματα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να τα αποθηκευουμε στην sd, παρα μονο στην μνημη της συσκευης. Εγω που εχω καμια 500ρια αποθηκευμενα στην sd απο το 5800, βαζοντας την καρτα στο n8 δεν θα μπορει να μου τα εμφανισει?:confused: Το εχει ψαξει κανεις το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσικό να μη μπορει να τα δει.

Εφόσον το S^3 δεν δίνει τη δυνατότητα αποθήκευσης στη κάρτα μνήμης, πως περίμενες να δει τα μηνύματα στη κάρτα.

Αν θέλεις οπωσδήποτε να τα περάσεις στο N8, κάνε το μέσω αντιγράφου ασφαλείας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν έχεις ακόμα το Ν8. Όταν το πάρεις, θα ανοίξεις την εφαρμογή Ρύθμιση τηλεφώνου - Μεταφορά δεδομένων και θα επιλέξεις να μεταφέρεις τα δεδομένα σου από το 5800 στο Ν8.

 

Βασικό είναι να αφήσεις την κάρτα μνήμης μέσα στο 5800 και να έχεις επιλεγμένα τα μηνύματα να αποθηκεύονται σε αυτήν. Έτσι, όλα σου τα μηνύματα από την κάρτα μνήμης του 5800 θα μεταφερθούν στο Ν8.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν έχεις ακόμα το Ν8. Όταν το πάρεις, θα ανοίξεις την εφαρμογή Ρύθμιση τηλεφώνου - Μεταφορά δεδομένων και θα επιλέξεις να μεταφέρεις τα δεδομένα σου από το 5800 στο Ν8.

 

Βασικό είναι να αφήσεις την κάρτα μνήμης μέσα στο 5800 και να έχεις επιλεγμένα τα μηνύματα να αποθηκεύονται σε αυτήν. Έτσι, όλα σου τα μηνύματα από την κάρτα μνήμης του 5800 θα μεταφερθούν στο Ν8.

 

Οχι δεν το εχω ακομα! Σωστη η λυση, και να φανταστεις οτι εχω χρησιμοποιησει τη μεταφορα δεδομενων για να στειλω επαφες απο n97 στο 5800! Απλα ηθελα να σιγουρευτω απο καποιον που ηδη το εχει στα χερια του αν τα διαβαζει απο την sd ή οχι:O

 

Thanks για την αμεση απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=e61_4M85law&feature=player_embedded]YouTube - Mini cooper telecommander avec mon nokia n8 http://www.bee-wi.com/index.cfm[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό πρόγραμμα αποτροπής εισ. κλήσεων με απόκρυψη ή σε συγκεκριμένους αριθμούς; δλδ να μη χτυπάει το τλφ μου (μάλλον το Ν8 σε ασημί θα είναι ) όταν κάποιος με καλεί με απόκρυψη ή να μπλοκάρω εγώ συγκεκριμένους αριθμούς; παλαίοτερα είχα δοκιμάσει το call filter αλλά δε νομίζω να δουλεύει στο Ν8. Αν μπορεί κάποιος ας μου προτείνει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τον Opera; Ούτε με τον Mobile 10.1 ούτε με τον Mini 5.1 beta (native Symbian) μπορώ να ποστάρω στα ελληνικά, π.χ. στο myphone. Αν επιλέξω το πληκτρολόγιο της εφαρμογής δεν έχω ελληνικά, ενώ αν το απενεργοποιήσω και αφήσω το εργοστασιακό, και οι δύο εφαρμογές κρασάρουν. Η λύση είναι να χρησιμοποιώ την έκδοση java του Mini. Έχει βρει κάποιος λύση σ'αυτό; :worry: Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τον Opera; Ούτε με τον Mobile 10.1 ούτε με τον Mini 5.1 beta (native Symbian) μπορώ να ποστάρω στα ελληνικά, π.χ. στο myphone. Αν επιλέξω το πληκτρολόγιο της εφαρμογής δεν έχω ελληνικά, ενώ αν το απενεργοποιήσω και αφήσω το εργοστασιακό, και οι δύο εφαρμογές κρασάρουν. Η λύση είναι να χρησιμοποιώ την έκδοση java του Mini. Έχει βρει κάποιος λύση σ'αυτό; :worry:

 

και σε μενα τα κανε αυτα αλλα με την τελευταια εκδοση του opera νομιζω διορθώθηκαν...οχι νομιζω σιγουρα...γιατι χθες ποσταρα απο το κινητο.....

πανε απο το site του οπερα και κατεβασε την τελευταια εκδοση απο εκει και οχι απο το ovi store.....δοκιμασε το και πες μας....(μιλαω παντα για τον opera και οχι για το mini εκει δεν ασχοληθηκα....)

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα τα κανε αυτα αλλα με την τελευταια εκδοση του opera νομιζω διορθώθηκαν...οχι νομιζω σιγουρα...γιατι χθες ποσταρα απο το κινητο.....

πανε απο το site του οπερα και κατεβασε την τελευταια εκδοση απο εκει και οχι απο το ovi store.....δοκιμασε το και πες μας....(μιλαω παντα για τον opera και οχι για το mini εκει δεν ασχοληθηκα....)

 

Δεν ξέρω, από το opera.com τα κατέβασα και τα δύο. Μήπως δεν κατέβασα σωστή έκδοση. Θα το ξαναδοκιμάσω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πανω εγω αυτην την στιγμη απο το κινητο γραφω και ολα δουλευουν ρολοι.....ποσταρω κανονικα...με το οριτζιναλ πληκτρολογιο ομως και οχι με αυτο της οπερα...τα προβληματα που λες τα ειχα και εγω αλλα με την τελευταια εκδοση λυθηκαν...
Link to comment
Share on other sites

πανω εγω αυτην την στιγμη απο το κινητο γραφω και ολα δουλευουν ρολοι.....ποσταρω κανονικα...με το οριτζιναλ πληκτρολογιο ομως και οχι με αυτο της οπερα...τα προβληματα που λες τα ειχα και εγω αλλα με την τελευταια εκδοση λυθηκαν...

 

Πάντως απαράδεκτοι οι της Όπερα να προσφέρουν ελληνικό μενού αλλά όχι ελληνικό πληκτρολόγιο. Τι σόι υποστήριξη είναι αυτή; :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το nokia battery monitor μαλλον λεει οτι ναναι εχει προβλημα!!!Αλλη διαρκεια ζωης μπαταριας λεει και αλλη δειχνουν οι μπαρες!!!Σημερα το ειχα φορτιση απο το μεσημερι και μεχρι τωρα το βραδυ με ελαχιστη χρηση οι μπαρες ειταν στο φουλ και η εφαρμογη ελεγε 55%!!Και μια αλλα φορα μολις το εβγαλα απο την πριζα με φουλ φορτιση και η εφαρμογη ελεγε διαρκεια αυτονομιας 20 ωρες ουτε καν μια μερα!!!Μονο μια φορα συμβαδιζαν και τα 2 οταν την ειχα πρωτοεγκαταστηση μετα οτι ναναι!!!Τελικα την εσβησα πριν απο λιγο ισως αυριο να την ξανα κανω εγκατασταση να δω αν θα δειξη κατι καλυτερο αλλα δεν το βλεπω!!!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό πρόγραμμα αποτροπής εισ. κλήσεων με απόκρυψη ή σε συγκεκριμένους αριθμούς; δλδ να μη χτυπάει το τλφ μου (μάλλον το Ν8 σε ασημί θα είναι ) όταν κάποιος με καλεί με απόκρυψη ή να μπλοκάρω εγώ συγκεκριμένους αριθμούς; παλαίοτερα είχα δοκιμάσει το call filter αλλά δε νομίζω να δουλεύει στο Ν8. Αν μπορεί κάποιος ας μου προτείνει.

 

call and sms filter της melonmobile. Το δοκίμασα και εγκαθίσταται κανονικά στο Ν8.

Κάνει ακριβώς τη δουλειά που θες. Τώρα υπάρχουν κι άλλα (mcleaner, easybusy κλπ, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τον Opera; Ούτε με τον Mobile 10.1 ούτε με τον Mini 5.1 beta (native Symbian) μπορώ να ποστάρω στα ελληνικά, π.χ. στο myphone. Αν επιλέξω το πληκτρολόγιο της εφαρμογής δεν έχω ελληνικά, ενώ αν το απενεργοποιήσω και αφήσω το εργοστασιακό, και οι δύο εφαρμογές κρασάρουν. Η λύση είναι να χρησιμοποιώ την έκδοση java του Mini. Έχει βρει κάποιος λύση σ'αυτό; :worry:

Πάνο, και στους δύο opera, κάνω το εξής. Όταν θέλω να ποστάρω, κάνω δημιουργία νέου sms, το γράφω εκεί με Τ9 και το κάνω επικόλληση στην φόρμα του opera. Έτσι αποφεύγω τα κρασαρίσματα.

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό πρόγραμμα αποτροπής εισ. κλήσεων με απόκρυψη ή σε συγκεκριμένους αριθμούς; δλδ να μη χτυπάει το τλφ μου (μάλλον το Ν8 σε ασημί θα είναι ) όταν κάποιος με καλεί με απόκρυψη ή να μπλοκάρω εγώ συγκεκριμένους αριθμούς; παλαίοτερα είχα δοκιμάσει το call filter αλλά δε νομίζω να δουλεύει στο Ν8. Αν μπορεί κάποιος ας μου προτείνει.

Εκτός αυτών που σου προτείνω ο tomtom, στο ovi store είδα και το call manager. Το χρησιμοποιούσα παλιότερα και είναι αρκετά καλό.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, και στους δύο opera, κάνω το εξής. Όταν θέλω να ποστάρω, κάνω δημιουργία νέου sms, το γράφω εκεί με Τ9 και το κάνω επικόλληση στην φόρμα του opera. Έτσι αποφεύγω τα κρασαρίσματα.

 

Εγώ μία-δύο φορές το δοκίμασα αυτό γιατί θυμόμουν που είχες ξανααναφέρει αυτή τη λύση, αλλά ο Opera δε διαβάζει το clipboard του κινητού με το κείμενο του ποστ.

Ως εκ τούτου, δεν μου έχει διαθέσιμη την επιλογή "Επικόλληση". Πολύ παράξενα πράγματα... :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στην φόρμα εισαγωγής κειμένου (πριν κάνεις κλικ να σου βγάλει το πληκτρολόγιο) κρατάς πατημένο το δάχτυλο και βγαίνει popup επιλογή για επικόλληση.
Link to comment
Share on other sites

Στην φόρμα εισαγωγής κειμένου (πριν κάνεις κλικ να σου βγάλει το πληκτρολόγιο) κρατάς πατημένο το δάχτυλο και βγαίνει popup επιλογή για επικόλληση.

 

Ωραίος, θα το δοκιμάσω. Όλα αυτά με ενεργοποιημένο το πληκτρολόγιο του Opera, για να μην κρασάρει, σωστά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πραγματικα απορω με αυτα που γραφετε και μου κανουν τρομερη εντυπωση!!! Εγω πραγματικα δεν εχω κανενα προβλημα και κανενα κρασαρισμα με την τελευταια εκδοση του οπερα!! Και τωρα παλι γραφω απο την δουλεια με τον οπερα και οπως βλέπεται ολα δουλευουν ρολοι....και οχι μονο εδω αλλα και στο facebook και γενικα σε ολα τα σαιτ...:) Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, θα το δοκιμάσω. Όλα αυτά με ενεργοποιημένο το πληκτρολόγιο του Opera, για να μην κρασάρει, σωστά;

Όχι, δεν έχω αλλάξει την ρύθμιση για το πληκτρολόγιο.

 

Και εμένα ο 10.1 δεν μου έχει κρασάρει ποτέ.

 

Έχει δοκιμάσει κανένας την επιλογή turbo του opera. Απ'ότι λέει, συμπιέζει ακόμα περισσότερο τις σελίδες και κατεβάζει ακόμα λιγότερα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...