Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, δουλεύει εσάς το Dukto; Εμένα εγκαθίσταται κανονικά, αλλά όταν πάω να το τρέξω μου βγάζει: "Error: The specified configuration cannot be used". Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δουλεύει εσάς το Dukto; Εμένα εγκαθίσταται κανονικά, αλλά όταν πάω να το τρέξω μου βγάζει: "Error: The specified configuration cannot be used". Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; :what:

 

Εγώ που το έβαλα το δίκτο μια χαρά μου δουλεύει και στέλνω και λαμβάνω από το κινητό το έκανα εγκατάσταση στην 16 gb εσωτερική μνήμη

να σε ενημερώσω ακόμα ότι κατά την εγκατάσταση μου ζήτησε να συνδεθεί στο wifi του σπιτιού μου για να κατεβάσει κάτι αφού το κατέβασε το έκανε και αυτό εγκατάσταση και μετά μου άνοιξε η εφαρμογή και δουλεύει τέλεια

+ότι έπρεπε να τρέξω ένα προγραμματάκι στον υπολογιστή που βρήκα στην επίσημη σελίδα του προγράμματος

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

internet radio: "Sorry, this item is not available for the Nokia N8-00."

 

ποιο κινητο να διαλεξω για να το κατεβασω?

Η απάντηση στην ερώτηση σου βρίσκεται ακριβώς στο προηγούμενο post #167, κάποιο από τα 5th edition (π.χ. 5800)[/url]

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Msn εφαρμογη για Ν8 υπαρχει?

Για Navi πιο ειναι καλυτερο? και που θα βρω να το φτιαξω ετσι ωστε να μην χρεωνομαι?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Msn εφαρμογη για Ν8 υπαρχει?

Για Navi πιο ειναι καλυτερο? και που θα βρω να το φτιαξω ετσι ωστε να μην χρεωνομαι?

Για msn μπορείς να βάλεις το fring η το nimbuzz

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να φτιάξω τον VLC player για Symbian 3 μέσω του QT Creator.Θέλω να κάνω τον player για να λυθούν προβλήματα όπως το να παίξει ταινία με ξεχωριστούς υπότιτλους. Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

φιλε αν καταφερεις και ''μεταφερεις'' τον player για να δουλευει στη συσκευη μας θα μας λυσεις τα χερια!!!!

ειχα καλομαθει με τις προηγουμενες συσκευες μου να εχω εξωτερικους υποτιτλους και τωρα οπως και να το κανουμε μου εχει λειψει αυτη η ευκολια...

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το skype video κλίση δεν κάνει στο παρασκήνιο πάει πατώντας το κουμπί του μενού

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να φτιάξω τον VLC player για Symbian 3 μέσω του QT Creator.Θέλω να κάνω τον player για να λυθούν προβλήματα όπως το να παίξει ταινία με ξεχωριστούς υπότιτλους.

 

Πως πως? Ακούνε καλά τα πανέμορφα πεταχτά αυτάκια μου? ??? Δηλαδή θα είναι περίπου όπως ο vlc στο pc? που ανοίγει λέω εγώ τώρα... m3u files ??? Άρα αν το φτιάξεις αυτό θα μπορώ να βλέπω nova στη δουλειά μου από το σπίτι μέσω stream από τον ψηφιακό μου dreambox, αυτό που ήθελα να κάνω με τον coreplayer που ποτέ δε βγήκε για το Ν97....?????? :yahoo::dance::up::clap::respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια και φιλε πανο που ειχες θεμα παλιοτερα με τον οπερα...

προχθες κατά λάθος εβαλα τον οπερα απο το ovi store.....πανω απο αυτον που ηδη ειχα...

το αποτελεσμα...?

κρασαρισματα συνεχεια και ολα τα σχετικα:wacko::wacko:

σημερα εβαλα την ιδια εκδοση απο το σαιτ της οπερα και ολα δουλευουν ρολοι και παλι...

κατι δεν παει καλα εδω...κατι εχουν μπερδεψει ασχημα......μεταξυ ovi και σαιτ οπερα....

οσοι εχετε προβληματα δοκιμαστε απο το σαιτ της οπερα και οχι απο το ovi store.....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για έναν φίλο μου, ο οποίος θέλει να βλέπει αν του έχει έρθει μήνυμα ή κλήση, ακόμα και αν είναι κλειδωμένο το κινητό (Ν8) και δε του φτάνει το φωτάκι του μενού που αναβοσβήνει. Υπάρχει κάποια εφαμογή που να τα δείχνει αυτά στην οθόνη καθώς είναι κλειδωμένη ή κάπως έτσι ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για έναν φίλο μου, ο οποίος θέλει να βλέπει αν του έχει έρθει μήνυμα ή κλήση, ακόμα και αν είναι κλειδωμένο το κινητό (Ν8) και δε του φτάνει το φωτάκι του μενού που αναβοσβήνει. Υπάρχει κάποια εφαμογή που να τα δείχνει αυτά στην οθόνη καθώς είναι κλειδωμένη ή κάπως έτσι ?

 

Προφύλαξη οθόνης->Αναπαραγωγή μουσικής

Link to comment
Share on other sites

παιδια και φιλε πανο που ειχες θεμα παλιοτερα με τον οπερα...

προχθες κατά λάθος εβαλα τον οπερα απο το ovi store.....πανω απο αυτον που ηδη ειχα...

το αποτελεσμα...?

κρασαρισματα συνεχεια και ολα τα σχετικα:wacko::wacko:

σημερα εβαλα την ιδια εκδοση απο το σαιτ της οπερα και ολα δουλευουν ρολοι και παλι...

κατι δεν παει καλα εδω...κατι εχουν μπερδεψει ασχημα......μεταξυ ovi και σαιτ οπερα....

οσοι εχετε προβληματα δοκιμαστε απο το σαιτ της οπερα και οχι απο το ovi store.....

 

Δηλαδή γράφεις κανονικά με ελληνικά, έχοντας απενεργοποιήσει το πληκτρολόγιο του Opera, και γράφεις κανονικά με το μαμίσιο, χωρίς να κρασάρει; Γιατί εμένα εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα, αλλά το έλυσα κάνοντας αυτό που πρότεινε ο mirror, δηλαδή γράφω κανονικά το κείμενο που θέλω στα Μηνύματα ή κάπου αλλού και μετά το κάνω copy+paste στο παράθυρο σύνταξης κειμένου του Opera. Έτσι δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

φιλε ολα δουλευουν σωστα με την εκδοση απο το σαιτ...τα προβληματα που λες τα ειχα με την εκδοση του οvi suite!!! Κατι εχουν μπερδεψει εκει... Τωρα ποσταρω απο οπερα και οπως βλεπεις ολα δουλευουν ρολοι....χωρις κρασαρισματα και ολα τα σχετικα
Link to comment
Share on other sites

βρηκα καπου και κατεβασα εναν julyplayer 1.5 οπου οπως υποστηριζουν παιζει και srt ξεχωριστο. γνωριζει καποιος κατι?
Link to comment
Share on other sites

Απότι ξέρω και απότι είδα στο επίσημο site του προγράμματος ακόμα δεν υποστηρίζει srt γραφει σύντομα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Προφύλαξη οθόνης->Αναπαραγωγή μουσικής

 

Ευχαριστώ! Ξέρεις αν η συγκεκριμένη επιλογή είναι πιο "ενεργοβόρα"¨από την στάνταρ ή μήπως τρέχει την εφαρμογή της μουσικής κτλ...? Για να την βάλω και εγώ αν είναι...

 

φιλε ολα δουλευουν σωστα με την εκδοση απο το σαιτ...τα προβληματα που λες τα ειχα με την εκδοση του οvi suite!!! Κατι εχουν μπερδεψει εκει... Τωρα ποσταρω απο οπερα και οπως βλεπεις ολα δουλευουν ρολοι....χωρις κρασαρισματα και ολα τα σχετικα

 

Παιδιά εγώ από το ovi store έχω βάλει τον opera και δουλεύει ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μα****α! Είπα να δοκιμάσω το Anti-Theft της F-Secure και για κωδικό χρησιμοποίησα και γράμματα και αριθμούς. Το κλείδωσα για να το δοκιμάσω, αλλά με αφήνει να βάλω μόνο αριθμούς! Έχει κανείς ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?

 

EDIT: Το έφτιαξα. Όταν βάζεις για 1η φορά κωδικό σου έχει την επιλογή για αλλαγή από number mode σε alpha mode, αλλά δε στη βγάζει όταν είναι να ξεκλειδώσεις το κινητό. Πάλι καλά που το γύρισα κ μπήκε το qwerty keyboard που, ενώ δε δούλευε ούτε εκεί το κουμπί για την αλλαγή σε alpha mode, τουλάχιστον δούλευε το κουμπί "ab" που είναι το ίδιο.

 

Έβαλα κ τον Opera, αλλά ακόμα δεν τον έχω δοκιμάσει.

Edited by Kal_1138
Link to comment
Share on other sites

μολις εμφανιστηκε ο νεος opera 10.10

 

Ελπίζω αυτός να μην έχει πρόβλημα με το εργοστασιακό πληκτρολόγιο. Τουλάχιστον αυτό υπόσχεται, καθώς και καλύτερη συμβατότητα με S^3. Γράφω το πρώτο μου ποστ με την εν λόγω έκδοση. Μέχρι στιγμής δε βλέπω κανένα πρόβλημα. Θα δείξει. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

flash ποτε θα υποστηρίζει

Και κάτι ακόμα ψάχνω να βρω το shazam αλλα το βρίσκω μονο για 30 μέρες μπορεί κάποιος να μου πει από που να το αγοράσω παο στο επίσημο site και με στέλνει στο ovi για αγορά δεν το βρίσκω

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ξέρεις αν η συγκεκριμένη επιλογή είναι πιο "ενεργοβόρα"¨από την στάνταρ ή μήπως τρέχει την εφαρμογή της μουσικής κτλ...? Για να την βάλω και εγώ αν είναι...

 

 

Δε ξέρω, δοκίμασε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...