Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει παιδιά κάποιο εορτολογιο που να δουλεύει με το Ν8;

Υπάρχει περίπτωση να φαίνεται και η γιορτή στη home screen;

 

Υπάρχει ένας οδηγός που εισάγει όλες τις γνωστές γιορτές στο ημερολόγιο και που φαίνονται στην homescreen. Θα τον βρω αργότερα και θα τον ανεβάσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Ξερετε αν υπαρχουν official (ή unofficial) εφαρμογες για FTP Client και Terminal Emulator (για να κανω Ping απο την συσκευη σε καποια αλλη IP).

Αν εχει καποιος να προτεινει κατι θα το εκτιμουσα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά κάποιο εορτολογιο που να δουλεύει με το Ν8;

Υπάρχει περίπτωση να φαίνεται και η γιορτή στη home screen;

Υπάρχει το θέμα Εορτολόγιο με κινητές, μέχρι το 2050 και το Εορτολόγιο για Series 60 smartphones όπως επίσης και το κλασικό eortologio σε java. Εγώ το τελευταίο χρησιμοποιώ.

Mετά έβαλα από το επίσημο site την εφαρμογή και την πήρε ανοίγει αλλα βγάζει χρόνο για να άνοιξη και να κλίση δεν ξέρω όμως αν είναι μονο αυτός ο περιορισμός η έχει και άλλους δεν ξέρει τι άλλο να κάνω

Μόνο η καθυστέρηση διαφέρει από τις αγορασμένες εκδόσεις.

εχουμε και εδω πιστοποιητικα? για να βαλουμε εφαρμογες?

Ισχύουν και εδώ τα ίδια μόνο που, πλέον, με την συμβολή του ovi store, θα χρειαστείς πολύ σπάνια να υπογράψεις κάτι. Προσωπικά, δεν έχει χρειαστεί να υπογράψω ακόμα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το Langswitcher και Swype;

 

Έχω βάλει το κουμπάκι της κάμερας (ελαφρύ πάτημα) και για να αλλάξει το πληκτρολόγιο απο αγγλικά σε ελληνικά πατάω τρείς φορές. Την πρώτη που πατάω βγαίνει το ελληνικό σημαιάκι αλλα το πληκτρολόγιο παραμένει αγγλικό, την δεύτερη βγαίνει αγγλικό σημαιάκι με αγγλικό πληκτρολόγιο και την τρίτη φορά επιτέλους αλλάζει σε ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες και ακόμα παίζω... Είναι καλύτερο από ότι νόμιζα! Μιας και δεν υπάρχει επίσημο θέμα για εφαρμογές ας γράψω εδώ ότι μου δουλέυει κανονικά το midmomi για s60v5, to sygic, το x-plore 1.51, αλλά δε δουλέυει το επίσημο live messenger που είχα στο Ν97 και αναρωτιέμαι αν υπάρχει για το Ν8. Επίσης να ρωτήσω για κάποιον καλό task manager ? Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Το langswitcher δουλευει αψογα σε εμενα.

Και εγω σαν hotkey εχω το πληκτρο της καμερας.

Μαλλον καποια ρυθμιση εχεις λαθος.

Βαλε εκ νεου τις ρυθμισεις.

Το xplore 1.51 σταματα να λειτουργει μετα απο ενα χρονικο διαστημα αλλα και τα trial κανει καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το Langswitcher μου δουλεύει μια χαρά. Απενεργοποίησα το παρατεταμένο πάτημα και αλλάζει γλώσσα αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ρωτήσω για κάποιον καλό task manager ?

 

Best TaskMan S^3 της Smartphoneware

 

 

 

Το xplore 1.51 σταματα να λειτουργει μετα απο ενα χρονικο διαστημα αλλα και τα trial κανει καλη δουλεια

 

Δε σταματάει να λειτουργεί ποτέ, απλά η μη αγορασμένη έκδοση έχει καθυστέρηση τριών δευτερολέπτων στο άνοιγμα/κλείσιμο.

 

Το langswitcher δουλευει αψογα σε εμενα.

Και εγω σαν hotkey εχω το πληκτρο της καμερας.

Μαλλον καποια ρυθμιση εχεις λαθος.

Βαλε εκ νεου τις ρυθμισεις.

 

Ποιές ρυθμίσεις, μονο δυο γλώσσες είναι να ρυθμίσεις και το κουμπί...

Και εμένα το Langswitcher μου δουλεύει μια χαρά. Απενεργοποίησα το παρατεταμένο πάτημα και αλλάζει γλώσσα αμέσως.

 

Tελικά πήρε πόδι το Langswitcher αλλα και το Swype, όπως το SymSMB και το KillMe γιατι απο τότε που άρχισα να βάζω παλιές unsigned εφαρμογές και beta άρχισα να έχω αστάθειες. Τη θέση του SymSMB πήρες το Dukto, για langswitcher+swype υπομονή μέχρι να βγεί η τελική έκδοση swype και ελληνικά, το KillMe σε autostart δημιουργούσε πρόβλημα σε αρχική οθόνη και συγκεκριμένενα έχανα το widget του Πομπού FM.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το Langswitcher μου δουλεύει μια χαρά. Απενεργοποίησα το παρατεταμένο πάτημα και αλλάζει γλώσσα αμέσως.

Δοκίμασες να τραβήξεις μετά, φωτογραφία ή βίντεο; Εγώ που το δοκίμασα στο Ν8, δεν δούλευε το πλήκτρο της κάμερας, γιατί ήταν δεσμευμένο από το Langswitcher. Και δυστυχώς, το Ν8 έχει μόνο δύο πλήκτρα που μπορούν να δουλέψουν με την συγκεκριμένη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ πλέον το πλήκτρο της κάμερας (χρησιμοποιώ το πλήκτρο στην οθόνη) οπότε δεν το κατάλαβα ότι δεσμεύεται. Θα έπρεπε να προνοήσουν κάτι τέτοιο. Όπως και νά 'χει, δεν αφήνω την εφαρμογή μόνιμα ανοιχτή. Την ενεργοποιώ όταν θέλω να γράψω μακροσκελές κείμενο και μετά την κλείνω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα δοκιμασα το legpsdata....:)

δειχνει info με ποσους δορυφόρους εισαι συνδεδεμένος και αλλα τετοια που αν δεν κανω λαθος λείπανε απο το n8.....

στο "γνωστο" μαγαζακι θα το βρειτε......:)

Link to comment
Share on other sites

 

Θέλει sign όμως ε? Γιατί μου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού. Υπάρχει στο ovi?

Link to comment
Share on other sites

Από το να περιμένεις απάντηση, γιατί δεν το ψάχνεις ο ίδιος...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Παω να σβησω καποιες εφαρμογες απο το την Διαχειρηση Αρχειων αλλα δεν τις βλεπω μεσα σε κανεναν δισκο μηπως παμε καπου αλλου για να τις διαγραψουμε?

 

Ευχαριστω!

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

το εχω εδω και 10 μερες , και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .

Κανει τα παντα καλα .

Μου εχει φαει 2 φορες κολημα (και τις 2 φορες το ξεκλειδωσα και μπετωσε) αλλα ολα επανηλθαν με ενα restart .

Η μπαταρια μου κραταει 2,5 μερες με λιγη χρηση , και 1,5 μερα με πολυ χρηση .

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει η θα υπαρξει msn client ?

Βάλε το Nimbuzz. Υπάρχουν κι άλλα, αν ψάξεις, αλλά νομίζω ότι αυτό είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Παω να σβησω καποιες εφαρμογες απο το την Διαχειρηση Αρχειων αλλα δεν τις βλεπω μεσα σε κανεναν δισκο μηπως παμε καπου αλλου για να τις διαγραψουμε?

 

Ευχαριστω!

Από την διαχείριση εφαρμογών διαγράφεις εφαρμογές που δεν θες, Διαχείριση εγκαταστημένων εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία θα ήθελα να ρωτήσω για τα email. Ορισμένες φορές πέρνω email στα ελληνικά και δεν διαβάζετε από το encoding. Πως γινεται να αλλάξεις encoding?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν 2 εφαρμογές

1.Radio μέσο internet κάτι σαν το shoutcast να έχει πόλους ραδιοφωνικούς σταθμούς

2.Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να στέλνουμε αρχεία και να λαμβάνουμε μέσο wifi από τον υπολογιστή

Ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

http://store.ovi.com/content/57159

 

Επέλεξε κάποιο 5th edition μοντέλο γιατί ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει έκδοση για S^3.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

internet radio: "Sorry, this item is not available for the Nokia N8-00."

 

ποιο κινητο να διαλεξω για να το κατεβασω?

Edited by jason72
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...