Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς! Το Symbian^1 δεν υποστήριζε κάποιες υπηρεσίες που χρησιμεύουν κυρίως στην διεπαφή του χρήστη,την επιτάχυνση υλικού σε 3D εφαρμογές και άλλα πολλά... Ο opera mobile θα βγάλει έκδοση για Symbian^3 πολύ γρήγορα απ'όσο διάβασα. Προς το παρόν βολευόμαστε με την παλιά έκδοση η οποία είναι τέλεια,όχι όπως το opera mini... :p

 

Δεν ξέρω τι παίζει με τον Opera Mobile 10 σε Symbian^1, πάντως στο δικό μου κινητό (N82, 3rd edition FP1) όταν τον ζορίσεις, κλείνει, όπως και ο browser της Nokia.

Ο Opera Mini (Java) δουλεύει μια χαρά. Ελπίζω να υπάρχει καλύτερη απόδοση στις συσκευές με Symbian^3. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με τον Opera Mobile 10 σε Symbian^1, πάντως στο δικό μου κινητό (N82, 3rd edition FP1) όταν τον ζορίσεις, κλείνει, όπως και ο browser της Nokia.

Ο Opera Mini (Java) δουλεύει μια χαρά. Ελπίζω να υπάρχει καλύτερη απόδοση στις συσκευές με Symbian^3. ;)

 

Σε ΝΟΚΙΑ Ε66 δε μου έτυχε ποτέ κάτι τέτοιο,δηλαδή να κλείσει εφαρμογή... :blink::blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ΝΟΚΙΑ Ε66 δε μου έτυχε ποτέ κάτι τέτοιο,δηλαδή να κλείσει εφαρμογή... :blink::blink:

 

Καλά μη φανταστείς, μόνο ο ενσωματωμένος browser και o Opera Mobile 10 (o beta όμως, όχι η τελική έκδοση) έκλειναν, τίποτα άλλο δεν μου έκλεισε ποτέ. Είναι ένα γνωστό πρόβλημα των 3rd Edition FP1. Το E66 τι τρέχει; FP1 ή FP2; :blink:

 

Πάντως τώρα στο Symbian^3, με το hardware που θα προσφέρουν οι συσκευές (κυρίως το graphics acceleration) αλλά και με τα optimizations που έχουν υιοθετηθεί, είμαι πεπεισμένος ότι η εμπειρία browsing θα είναι εντελώς διαφορετική. :cool:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

allaboutsymbian.com - Opera Mobile improves javascript handing in latest beta

 

Opera have released the next build of Opera Mobile, the native code version of their browser for Symbian. v10.1 beta 2 is now available from their website. The update is primarily to gather feedback on a new javascript engine which should see speed improvements of up to 4 times, as well as ensuring compatibility for Symbian^3 and the new army of N8 users.

 

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/12159_Opera_Mobile_improves_javascri.php

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξερει κανεις να μου πει για το opera mobile αυτο που ρωτησα ποιο πανω??Ο v10 η ο v10.1 beta ειναι πιο καλος και γιατι?Τους εχω και τους 2 :)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει για το opera mobile αυτο που ρωτησα ποιο πανω??Ο v10 η ο v10.1 beta ειναι πιο καλος και γιατι?Τους εχω και τους 2 :)

 

μηπως ο ενας ειναι ο οπερα που υπηρχε μεχρι τωρα και ο αλλος η αρχη για το νεο symbian......?(φλας κτλ κτλ κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ο Opera Mobile 10.1 beta δεν είναι αυτός που περιμένουμε. Ο καινούργιος Opera για Symbian^3 δεν έχει βγει ακόμα.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του Ν8 είναι αν έχουν δοκιμάσει τον Opera Mini 5.1 beta που πλέον είναι σε μορφή native Symbian και όχι re java όπως μέχρι τώρα. Πώς συμπεριφέρεται στο Ν8;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει για το opera mobile αυτο που ρωτησα ποιο πανω??Ο v10 η ο v10.1 beta ειναι πιο καλος και γιατι?Τους εχω και τους 2 :)

 

Σε αυτό το ερώτημα μπορείς να απαντήσεις μόνο εσυ αφού τους δοκιμάσεις και τους δύο εξίσου. Η νέα έκδοση υπόσχεται βελτίωση στην ταχύτητα φόρτωσης αφού επεξεργάζεται πιο γρήγορα τις σελίδες πριν τις εμφανίσει στην οθόνη της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα απο τις εφαρμογες του n97 symtorrent και advanced device locks pro....:)

και τα 2 δουλευουν ρολοι...!!!

με το symtorrent(o ποσο μου λειψε αυτη η εφαρμογη!!!:lol:) επιασα ταχυτητα πανω απο 200 kb!!!!!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

επιασα ταχυτητα πανω απο 200 kb!!!!!!!

 

πολυ μικρη ταχυτητα να κοιταξεις τις ρυθμισεις του ρουτερ σου

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη facebook chat υπαρχει?η μονο ebuddy?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Nimbuzz, το Fring και το eBuddy. Στην ενσωματωμένη εφαρμογή facebook δεν υποστηρίζεται το chat.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλημέρα έβαλα το SPB Mobile Shell 5.0 και στην θέση του λογότυπου της Cosmote μου βγάζει συνεχώς αναζήτηση ενώ το τηλέφωνο έχει σήμα και δουλεύει κανονικά ..

Έχει κανείς κάποια λύση ?

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλημέρα έβαλα το SPB Mobile Shell 5.0 και στην θέση του λογότυπου της Cosmote μου βγάζει συνεχώς αναζήτηση ενώ το τηλέφωνο έχει σήμα και δουλεύει κανονικά ..

Έχει κανείς κάποια λύση ?

 

Άσχετο, κυκλοφόρησε κιόλας το SPB Mobile Shell στην έκδοση 5.0; Εγώ για την 3.7 ήξερα. :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, κυκλοφόρησε κιόλας το SPB Mobile Shell στην έκδοση 5.0; Εγώ για την 3.7 ήξερα. :confused:

 

Μέσα στο ovi το έχει 15 μέρες trial ναι v.5 :)

Αλλά έχω αυτό το πρόβλημα όμως :(

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο ovi το έχει 15 μέρες trial ναι v.5 :)

Αλλά έχω αυτό το πρόβλημα όμως :(

 

Πιστεύω ότι θα λυθεί. Είναι ακόμα αρχική η έκδοσή του. Έχεις δοκιμάσει την 3.7; Υπάρχει κι εκεί το ίδιο θέμα;

Είναι τόσο smooth όσο φαίνεται στα βίντεο που κυκλοφορούν στο YouTube; Μου έχει κάνει απίστευτη εντύπωση το 3D Carousel που έχει για τις homescreens. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα λυθεί. Είναι ακόμα αρχική η έκδοσή του. Έχεις δοκιμάσει την 3.7; Υπάρχει κι εκεί το ίδιο θέμα;

Είναι τόσο smooth όσο φαίνεται στα βίντεο που κυκλοφορούν στο YouTube; Μου έχει κάνει απίστευτη εντύπωση το 3D Carousel που έχει για τις homescreens. :)

 

Είναι περισσότερο απο τόσο :), έχουν κάνει απίστευτη δουλειά...

Βέβαια με χαλάει που όταν κάνεις κλήση σε γυρνάει στο παλιό UI και μόλις κλήσει η γραμμή ξανά πίσω .

Το παλιό δεν το έχω δοκιμάσει οχι , παίζει σπασμένο σε κανα μαγαζάκι Πάνο αυτό ?

 

Επίσεις νομίζω οτι κάνει καλύτερη διαχείρηση ενέργειας το SPB

Edited by arisifakis
Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα απο τις εφαρμογες του n97 symtorrent και advanced device locks pro....:)

και τα 2 δουλευουν ρολοι...!!!

με το symtorrent(o ποσο μου λειψε αυτη η εφαρμογη!!!:lol:) επιασα ταχυτητα πανω απο 200 kb!!!!!!!

 

Πως λειτουργει το symtorrent. Μπορω ας πουμε να βαλω 2-3 λινκ απο rabitshare και να μου καταβαζει;

Link to comment
Share on other sites

Πως λειτουργει το symtorrent. Μπορω ας πουμε να βαλω 2-3 λινκ απο rabitshare και να μου καταβαζει;

 

symtorrent!!!!!

οχι file downloader

 

EIMASTE OFF TOPIC ΝΟΜΙΖΩ

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

symtorrent!!!!!

οχι file downloader

 

EIMASTE OFF TOPIC ΝΟΜΙΖΩ

ειμαστε και πολυ ontopic ..για εφαρμογες μιλαμε

για το symtorrent χρειαζονται και τιποτα ρυθμισεις γιατι δεν κανει τιποτα σε μενα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους κατόχους Ν8.

 

Η τελευταία έκδοση του quickoffice που είναι διαθέσιμη για το Ν8 (και θα έρχεται προεγκατεστημένη με το Ε7 φαντάζομαι) υποστηρίζει data validation στο excel του;

 

Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει να διαβάζει τις λίστες επιλογών (drop down list) που μπορεί να δημιουργήσει κάποιος στο excel.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει χρησιμοποιήσει κανείς εκείνο το εναλλακτικό πληκτρολόγιο που συζητούσαμε τις προάλλες; Μιλάω για το Baidu Input Portrait Qwerty. Δουλεύει; Υποστηρίζει ελληνικά; Είναι εύκολη η εγκατάστασή του; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To symbian ^3 υποστιριζει flash???

Εχει Flash Lite 4 που οπως λεει και εδω:

http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-n8/specifications

"Το Flash Lite 4 υποστηρίζει την πλειοψηφία του περιεχομένου Flash Player 10.1"

αλλα η adobe ειπε θα βαλει Flash Player 10.1 και στα symbian ^3.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...