Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ήδη πάρει την 8, official rom.

Εδώ και αρκετές μέρες.

Κάποιο λάθος κάνεις φίλε, το redmi 5 είναι android 7.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιο λάθος κάνεις φίλε, το redmi 5 είναι android 7.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Εγώ αναφέρομαι στο Redmi 5 plus, του οποίου είμαι κάτοχος, ίσως γι' αυτό να έγινε το μπέρδεμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω ότι η αναγνώριση ηλικίας στην κάμερα και φύλου έχει αφαιρεθεί στην έκδοση 10 παιδιά, δεν το βρίσκω πουθενά
Link to comment
Share on other sites

@serfistas εδω που τα λέμε δεν είχε και κανένα νόημα ε
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Wireless Charger έχει τη δυνατότητα το Plus παιδιά ?

 

...λέω εγώ τώρα ... :p

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Wireless Charger έχει τη δυνατότητα το Plus παιδιά ?

 

...λέω εγώ τώρα ... :p

 

όχι, μιας και το σώμα του είναι φτιαγμένο από αλουμίνιο. Πρέπει να έχει γυαλί για να μπορεί να φορτίσει wireless

Link to comment
Share on other sites

Τι γυαλί ρε boy, εδώ στο 950 και 930 φορτίζουμε wireless με πλαστικούρα πλάτη. Αυτό που χρειάζεται είναι να είναι εντός της πλάτης το πηνίο φόρτισης κάτι που δε νομιζω να έχει το redmi
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος, δε γινεται να λειτουργησει το wireless charging σε οσα κινητα εχουν μεταλλικη πλατη.

Και επειδη πλεον μονο τα πολυ φτηνα κινητα εχουν πλαστικη πλατη συνεπαγεται οτι κατα κανονα ασυρματη φορτιση = γυαλινη πλατη.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Wireless Charger έχει τη δυνατότητα το Plus παιδιά ?

 

...λέω εγώ τώρα ... :p

 

Δεν εχει,αλλα εχει quick charge.Βρηκα ενα φορτιστη samsung με γρηγορη φορτιση και δουλεψε.

Δεν το συστηνω αλλα σε εκτακτη αναγκη που θες να γεμισεις αμεσα τη μπαταρια βολευει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία ...

...και ο "δικός" του φορτιστής είναι γρήγορος αλλά με καλώδιο "LG" που είχα απο προηγούμενο τηλ ...

(το δικό του καλώδιο μπαίνει πολύ σφιχτά και φοβάμαι μήπως κάνω κάποια ζημιά)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από πολύ ψάξιμο στο νετ ( γιατί είναι γενικότερο πρόβλημα σε αρκετα μοντέλα xiaomi) και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω να πω ότι ο αισθητήρας στις κλήσεις κάποιες φορές χωρίς λόγο δεν σβήνει την οθόνη. Δοκίμασα όλες τις λύσεις δεν έγινε κάτι μόνιμο, και θεωρώ ότι με την τελευταία global χειροτέρεψε λίγο
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει περιπτωση να ξερετε γιατι οταν εχω συνδεδεμενα ακουστικα και με καλουνε δεν ακουγεται καθολου ηχος απο τα ακουστικα παρα μονο απο το ηχειο του τηλεφωνου? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από πολύ ψάξιμο στο νετ ( γιατί είναι γενικότερο πρόβλημα σε αρκετα μοντέλα xiaomi) και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω να πω ότι ο αισθητήρας στις κλήσεις κάποιες φορές χωρίς λόγο δεν σβήνει την οθόνη. Δοκίμασα όλες τις λύσεις δεν έγινε κάτι μόνιμο, και θεωρώ ότι με την τελευταία global χειροτέρεψε λίγο
Καλιμπραρισμα έκανες στον proximity sensor;

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μετά από κάποιες μέρες το ξαναπιανει

Έτσι και το δικό μου (redmi 6) και οχι απλά δεν σβήνει η οθόνη, αλλά αναβοσβηνει, κατεβαίνει η μπάρα και πατιουνται διάφορα. Όπως ακριβώς τα λέει ο Βλαχάκης στην παρουσίαση του mi a1.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον Poco Launcher. Τον βρήκα έξυπνο. Είναι μία μίξη του Stock Android με το MIUI. Το πρώτο θετικό, ανεβάζεις ότι πακέτο από εικονίδια θες αλλά ένα αρνητικό είναι ότι στα widgets δεν έχει τόση παραμετροποίηση, για παράδειγμα δεν έχει το κλείδωμα οθόνης.

Θα τον αφήσω να δω πως πηγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα,έχω κάνει Hard reset κ τώρα μου ζητάει τον κωδικό του xiaomi λογαριασμού μου. Όμως ότι κ να κάνω δεν μου αναγνωρίζει τίποτα
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα,έχω κάνει Hard reset κ τώρα μου ζητάει τον κωδικό του xiaomi λογαριασμού μου. Όμως ότι κ να κάνω δεν μου αναγνωρίζει τίποτα

τον βάζεις σωστά ;;

https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin?callback=https%3A%2F%2Faccount.xiaomi.com%2Fsts%3Fsign%3DZvAtJIzsDsFe60LdaPa76nNNP58%253D%26followup%3Dhttps%253A%252F%252Faccount.xiaomi.com%252Fpass%252Fauth%252Fsecurity%252Fhome%26sid%3Dpassport&sid=passport

τσέκαρε εδώ αν μπορείς να συνδεθείς στον λογαριασμό σου. Παντα πριν κάνουμε reset το κινητό αφαιρούμε xiaomi - google λογαριασμούς για να αποφύγουμε τέτοια προβλήματα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς τζαμάκι για το redmi 5 το απλό; Ας είναι κι από εξωτερικό.

Ευχαριστώ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς τζαμάκι για το redmi 5 το απλό; Ας είναι κι από εξωτερικό.

Ευχαριστώ.

 

Ότι πάρεις προτείνω να είναι της Nillkin

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε ενημέρωση για το phone tester στον οποιο αναγράφεται οτι διόρθωσαν τα bugs των sensors, για δείτε όσοι έχετε θέμα
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...