Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε από ποιο σημείο του μενού μπορώ να εξαιρέσω τον nova launcher από την εκκαθάριση;

Κάθε φορά που γίνεται εκκαθάριση χάνονται κάποιες ρυθμίσεις σχετικά με τα notification badges στα αδιάβαστα μηνύματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τι γινεται με τις ακυρες διαφημισεις,που ενω δεν εχω καποια εφαρμογη ανοιχτη μου τις πεταει??ολα αυτα μετα την ενημερωση φυσικα,δεν μας τα λεει καλα η xiaomi..
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινεται με τις ακυρες διαφημισεις,που ενω δεν εχω καποια εφαρμογη ανοιχτη μου τις πεταει??ολα αυτα μετα την ενημερωση φυσικα,δεν μας τα λεει καλα η xiaomi..

Δε μου εμφανίζει καμία διαφήμιση από το καλοκαίρι που το έχω.

Από που έχεις πάρει τη συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινεται με τις ακυρες διαφημισεις,που ενω δεν εχω καποια εφαρμογη ανοιχτη μου τις πεταει??ολα αυτα μετα την ενημερωση φυσικα,δεν μας τα λεει καλα η xiaomi..

 

Δες μήπως έχεις βάλει καμία εφαρμογή που να πετάει διαφημίσεις και να σου έχει μολύνει το κινητό. Ούτε και εγώ έχω δει άκυρες διαφημίσεις από τον Αύγουστο που το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες τα δικαιώματα να τρέχει στο παρασκήνιο;, επίσης κλείδωσε την στην λίστα να μην κλείνει με καθαρισμό εργασιών.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πιο αναλυτικα πως μπορω να ακυρωσω την κατασταση αυτη ωστε να ειδοποιουμαι κανονικα.......

Link to comment
Share on other sites

Δε μου εμφανίζει καμία διαφήμιση από το καλοκαίρι που το έχω.

Από που έχεις πάρει τη συσκευή σου;

και γω απο τοτε το εχω..πιστευω φταιει η ενημερωση στο redmi 5 ου εκανα πριν λιγες μερες(απο 9.4-10.1) γτ πριν δεν ειχα θεμα,το πηρα απο σκρουτζ δυστυχως δεν θυμαμαι απο πιο μαγαζι συγκεκριμενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες μήπως έχεις βάλει καμία εφαρμογή που να πετάει διαφημίσεις και να σου έχει μολύνει το κινητό. Ούτε και εγώ έχω δει άκυρες διαφημίσεις από τον Αύγουστο που το έχω.

 

το εψαξα λιγο,αλλα αν ξερεις πιο λεπτομερως να μου πεις να δω αν το εκανα σωστα θα βοηθουσε,το μονο που βρηκα ηταν μια επιλογη στις ρυθμισεις που λεει οτι ειτε ενεργοποιημενη την εχω ειτε οχι θα μ πεταει διαφημισεις απλα αν ειναι ενεργοποιημενο θα μ δειχνει διαφησμισεις βαση προτιμησεων ή καπως ετσι!

Link to comment
Share on other sites

και γω απο τοτε το εχω..πιστευω φταιει η ενημερωση στο redmi 5 ου εκανα πριν λιγες μερες(απο 9.4-10.1) γτ πριν δεν ειχα θεμα,το πηρα απο σκρουτζ δυστυχως δεν θυμαμαι απο πιο μαγαζι συγκεκριμενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το εψαξα λιγο,αλλα αν ξερεις πιο λεπτομερως να μου πεις να δω αν το εκανα σωστα θα βοηθουσε,το μονο που βρηκα ηταν μια επιλογη στις ρυθμισεις που λεει οτι ειτε ενεργοποιημενη την εχω ειτε οχι θα μ πεταει διαφημισεις απλα αν ειναι ενεργοποιημενο θα μ δειχνει διαφησμισεις βαση προτιμησεων ή καπως ετσι!

 

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω. Παλιότερα είχα βάλει σε άλλο κινητό τυχαία κάποια εφαρμογή και είχε γ@@@ στις διαφημίσεις. Μόλις την έβγαλα ηρέμησε. Οπότε δες από τις εγκατεστημένες εφαρμογές απο σένα τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Ερώτηση... Πολλές φορές όταν το ξεκλειδώνω και ανοίγω το messenger του fb μου βγάζει ότι δεν είναι συνδεδεμένο και ότι τώρα θα συνδεθεί.

Παλαιότερα δεν θυμάμαι να το έκανε αυτό. Σε εσάς το κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Ερώτηση... Πολλές φορές όταν το ξεκλειδώνω και ανοίγω το messenger του fb μου βγάζει ότι δεν είναι συνδεδεμένο και ότι τώρα θα συνδεθεί.

Παλαιότερα δεν θυμάμαι να το έκανε αυτό. Σε εσάς το κάνει ?

και σε μενα με note 5 το ιδιο κανει και εχει αναφερθει και σε αλλα κινητα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Ερώτηση... Πολλές φορές όταν το ξεκλειδώνω και ανοίγω το messenger του fb μου βγάζει ότι δεν είναι συνδεδεμένο και ότι τώρα θα συνδεθεί.

Παλαιότερα δεν θυμάμαι να το έκανε αυτό. Σε εσάς το κάνει ?

Καί σέ εμένα τό ίδιο καί στά δύο κινητά redmi 5 plus καί redmi note 5. Αλλά καί σέ ενα Huawei Gplay mini πού είχα πρίν τό ίδιο έκανε. Σίγουρα είναι θέμα τής εφαρμογής καί όχι τής συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Περιμένω να μου έρθει μέσα στη βδομάδα το redmi 5 plus, 4/64. Έχω κατεβάσει την τελευταία global έκδοση miui 10.0.4 (όχι την fastboot)στον υπολογιστή και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να την περάσω απευθείας μέσω του updater, χωρίς να χρειαστεί να κάνω OTA 2-3 φορές. Για να γλιτώσω τη βαβούρα πιο πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ να απενεργοποιήσετε το miui optimisation στα developer settings.

Το κινητό (redmi 5) το έχει ο γιος μου και είχε κάποια θέματα με wifi και apps να μην ενημερώνουν σωστά (weather) ή κλείνουν κλπ και με την απενεργοποίηση σταμάτησαν τα θέματα.

 

Κακό δεν θα κάνει έτσι και αλλιώς, το δοκιμάζετε και βλέπετε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. ΤΟ κινητό έχει όντως ηχογράφηση κλήσης και το χρησιμοποιώ για συνεντεύξεις στο μέσο ενημέρωσης που εργάζομαι, είναι βολικό αλλά το αρχείο ήχου είναι όχι καλό ποιοτικά, έχω επιλέξει κωδικοποίηση mp3, μήπως πρέπει να αλλάξω την κατάληξη ήχου για να ηχογραφεί καλύτερα και με ένταση. Το αρχείο επεξεργάζομαι με το col edit και μπορεί να το κωδικοποιήσει μετά σε mp3. Ευχαριστώ και αναμένω.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. ΤΟ κινητό έχει όντως ηχογράφηση κλήσης και το χρησιμοποιώ για συνεντεύξεις στο μέσο ενημέρωσης που εργάζομαι, είναι βολικό αλλά το αρχείο ήχου είναι όχι καλό ποιοτικά, έχω επιλέξει κωδικοποίηση mp3, μήπως πρέπει να αλλάξω την κατάληξη ήχου για να ηχογραφεί καλύτερα και με ένταση. Το αρχείο επεξεργάζομαι με το col edit και μπορεί να το κωδικοποιήσει μετά σε mp3. Ευχαριστώ και αναμένω.

Την ποιότητα ηχογράφησης την έχεις στο υψηλό;

 

fc0e76b50568a110d89cb93d829475f0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nαι φυσικά. Αλλά θέλει επεξεργασία για το φτιάξω σωστά το αρχείο. Κάτι άλλο΄Mε hadns free γίνεται η συνομιλία και είναι πεντακάθαρη όταν ηχογραφούμε.
Link to comment
Share on other sites

γενικα απο οσο ξερω τα xiaomi σε ηχογραφηση και ηχο στο βιντεο δεν φημιζονται και πολυ,να ξερετε,οποτε δεν ξερω αν για επαγγελματικο σκοπο θα ειναι ικανοποιητικο...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Το ενσωματωμένο ραδιόφωνο είναι πολύ καλό στο κινητό, έχω ακουστικά της apple παίζει πολύ καλά αλλά μονοφωνικά, χθες ξαφνικά που είχα πάντα καλή λήψη ο ήχος ήταν στερεοφωνικός, πως θα μπορέσω να ακούω στερεο στα ακουστικά από το κινητό? μιλάμε ότι η λήψη ήταν πολύ καλή όπως το ραδιόφωνο παλμός 90,5 που παίζει στην περιοχή μου.
Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννιατικο δώρο με Android 8.1 oreo για το redmi 5 κάνει η xiaomi

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια σας πολλά, θέλω να αφαιρέσω τον δεύτερο λογαριασμό Gmail που έβαλα στη συσκευή και δεν βρίσκω άκρη

 

ΑΚΥΡΟ, ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ....

Edited by SP71
Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννιατικο δώρο με Android 8.1 oreo για το redmi 5 κάνει η xiaomi

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλες γιορτες καταρχην!μπορεις λιγο να εξηγησεις τι εννοεις επειδη δεν καταλαβα?σου ηρθε η ορεο?

Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζεις απο εδω και την περνας με τον updater αν δεν μπορεις να περιμενεις για να σου ερθει η αναβαθμιση

ειναι η 10.1.3.0 και ναι ειναι αναβαθμιση σε Android 8.1 oreo

dual 4g και volte ειναι μερικα απο τα καινουργια στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζεις απο εδω και την περνας με τον updater αν δεν μπορεις να περιμενεις για να σου ερθει η αναβαθμιση

ειναι η 10.1.3.0 και ναι ειναι αναβαθμιση σε Android 8.1 oreo

dual 4g και volte ειναι μερικα απο τα καινουργια στοιχεια

 

ειναι η κανονικη ετσι?οχι καμια beta?

Link to comment
Share on other sites

ειναι η κανονικη ετσι?οχι καμια beta?
Αφού είναι stable, τι θα είναι;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.1.5.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...