Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γινετε να μεγαλωσει μονο η γραμματοσειρα των εικονιδιων, ισως και να σκουρινει λίγο, γιατι με την επιλογη medium απο το μεγεθος κειμενου γινονται ολα μεγαλα?

Γενικα η προβολη των εικονιδιων δεν ειναι πολυ ικανοποιητικη. Αυτο αλλαζει ?

 

 

 

Με άλλον Launcher όλα γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες!

 

Ξέρουμε τίποτα για κανένα καινούργιο update ?

Σαν να μας έχουν ξεχάσει λίγο ή είναι η ιδέα μου?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Android Pie Redmi 5 / Plus.... https://gr.gizchina.com/2019/03/14/xiaomi-android-9-pie-update-program/

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Android Pie Redmi 5 / Plus.... https://gr.gizchina.com/2019/03/14/xiaomi-android-9-pie-update-program/

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λέει για redmi 5 plus;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν θα πάρει, αφού δεν το λέει, στο oreo θα μείνει.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα έχει μία φίλη μου το κινητό αυτό και το έχει γεμάτο φωτογραφίες προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή για να περάσω τις φωτογραφίες και να ελευθερώσω χώρο και ενώ το βλέπει το κινητό ο υπολογιστής ο αποθηκευτικός χώρος Είναι μηδέν Δεν δείχνει καμία εικόνα τι μπορεί να συμβαίνει. Πρέπει να γίνει οπωσδήποτε backup Γιατί δεν έχει χώρο ελεύθερο και δεν μπορώ να ενημερώσω Καμία εφαρμογή άμα περάσω μία κάρτα μνήμης και κάνω αντιγραφη απο το κινητο στην κάρτα, θα μπορέσω να σώσω τις φωτογραφίες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, γιατί να μη γίνεται;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα έχει μία φίλη μου το κινητό αυτό και το έχει γεμάτο φωτογραφίες προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή για να περάσω τις φωτογραφίες και να ελευθερώσω χώρο και ενώ το βλέπει το κινητό ο υπολογιστής ο αποθηκευτικός χώρος Είναι μηδέν Δεν δείχνει καμία εικόνα τι μπορεί να συμβαίνει. Πρέπει να γίνει οπωσδήποτε backup Γιατί δεν έχει χώρο ελεύθερο και δεν μπορώ να ενημερώσω Καμία εφαρμογή άμα περάσω μία κάρτα μνήμης και κάνω αντιγραφη απο το κινητο στην κάρτα, θα μπορέσω να σώσω τις φωτογραφίες

 

Πρεπει να επιλεξεις μεταφορα αρχειων απ το drop down μενου.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να επιλεξεις μεταφορα αρχειων απ το drop down μενου.

δηλαδη με λιγα λογια δεν βλεπει σαν σκληρο δισκο το κινητo.θα το δοκιμασω αυτο που λες...αλλα σε υπολογιστη πως θα τα στειλω?? πρεπει να βαλω καρτα μνημης δηλαδη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με λιγα λογια δεν βλεπει σαν σκληρο δισκο το κινητo.θα το δοκιμασω αυτο που λες...αλλα σε υπολογιστη πως θα τα στειλω?? πρεπει να βαλω καρτα μνημης δηλαδη...
Το βλέπει αν επιλέξεις μεταφορά αρχείων

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα έχει μία φίλη μου το κινητό αυτό και το έχει γεμάτο φωτογραφίες προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή για να περάσω τις φωτογραφίες και να ελευθερώσω χώρο και ενώ το βλέπει το κινητό ο υπολογιστής ο αποθηκευτικός χώρος Είναι μηδέν Δεν δείχνει καμία εικόνα τι μπορεί να συμβαίνει. Πρέπει να γίνει οπωσδήποτε backup Γιατί δεν έχει χώρο ελεύθερο και δεν μπορώ να ενημερώσω Καμία εφαρμογή άμα περάσω μία κάρτα μνήμης και κάνω αντιγραφη απο το κινητο στην κάρτα, θα μπορέσω να σώσω τις φωτογραφίες

Μπορείς και ασύρματα να το κάνεις. Ανοίγεις τον μαμίσιο File browser, πατάς πάνω αριστερά στο μενού και επιλέγεις connect to computer. Σου δίνει μια ip ftp την βάζεις στον windows explorer του υπολογιστη και αμέσως το pc βλέπει τα αρχεία του κινητού. Μετά με ένα απλό copy paste μεταφέρεις τα αρχεία ή τους φακέλους που θες εύκολα και γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και ασύρματα να το κάνεις. Ανοίγεις τον μαμίσιο File browser, πατάς πάνω αριστερά στο μενού και επιλέγεις connect to computer. Σου δίνει μια ip ftp την βάζεις στον windows explorer του υπολογιστη και αμέσως το pc βλέπει τα αρχεία του κινητού. Μετά με ένα απλό copy paste μεταφέρεις τα αρχεία ή τους φακέλους που θες εύκολα και γρήγορα.

αυτο ειναι κατι που δεν ηξερα.οντως ετσι το εκανα..ολα καλα.εβαλα και μια καρτα μνημης για να γλιτωνει τον κοπο..και να μπορει ανα πασα στιγμη να κανεις μπακαπ τις φωτογραφιες που την ενδιαφερει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Να ρωτησω υπαρχει τροπος να μικρυνουμε την αναλυση της οθονης μεσα απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου?Για χαμηλοτερη καταναλωση μπαταριας?Ευχαριστω εκ των προτερων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γίνεται αυτό και δεν υπάρχει λόγος να γίνει. Η μπαταρία του είναι φοβερή, μιλάμε για υποδειγματικη αυτονομία.

Έχεις προβλήματα κατανάλωσης;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γίνεται αυτό και δεν υπάρχει λόγος να γίνει. Η μπαταρία του είναι φοβερή, μιλάμε για υποδειγματικη αυτονομία.

Έχεις προβλήματα κατανάλωσης;

 

Οχι,Μια χαρα ειναι η καταναλωση.Να ρωτησω δεδομενα παρασκηνιου πως απενεργοποιω?Παω στο καταναλωση δεδομενων και μετα στο περιορισμος χρησης δεδομενων και πατω ωστε να γινει κοκκινο το κυκλακι?Αυτο ειναι ολο για την καθε εφαρμογη για να μην συνδεεται μοναχη της στο ιντερνετ?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Οχι,Μια χαρα ειναι η καταναλωση.Να ρωτησω δεδομενα παρασκηνιου πως απενεργοποιω?Παω στο καταναλωση δεδομενων και μετα στο περιορισμος χρησης δεδομενων και πατω ωστε να γινει κοκκινο το κυκλακι?Αυτο ειναι ολο για την καθε εφαρμογη για να μην συνδεεται μοναχη της στο ιντερνετ?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Και πάλι γεια σας. Είναι η μία κάρτα με τα δεδομένα με 3g η 4g. Και η άλλη κάρτα είναι με 3g. Την βάζω χειροκίνητα στο 2g αλλά με πάει πάλι στο 3g. Και μου τρώει μπαταρία. Τι να κάνω για να μην μπαίνει στο 3g η κάρτα που δεν είναι για δεδομένα? Επίσης το play store αρκετές φορές αργεί να κατεβάσει εφαρμογές, παρόλο που το ίντερνετ είναι γρήγορο (Q). Και πάω και κάνω εκκαθάριση δεδομένων του play store από τις ρυθμίσεις κάθε φορά που μου το κάνει αυτό και λύνεται το πρόβλημα, και κατεβάζει μετά κανονικά.Υπάρχει τίποτα να κάνω για να μην παρουσιαστεί ξανά το πρόβλημα αυτό?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

MIUI 10.2.2.0 ήρθε στο Note. Κοντά είναι και το δικό μας....

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά δεν βλέπω να έρχεται σύντομα. Δεν έχουν βγάλει beta εδώ και 5 μήνες, πως θα βγάλουν stable;
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγω ψεύτης, αλλά δεν βλέπω να έρχεται σύντομα. Δεν έχουν βγάλει beta εδώ και 5 μήνες, πως θα βγάλουν stable;

Από την άλλη όμως είναι υποχρεωμένη να δώσει ενημέρωση στους 3-4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Η όλη καθυστέρηση οφείλεται σε σοβαρό πρόβλημα της ρομ όπως λένε στο miui φόρουμ. Τώρα ποιος τους υποχρεώνει δεν ξέρω, αλλά αν δεν έχουν κάτι έτοιμο δεν πρόκειται δώσουν update, έτσι για να δώσουν. Υπήρξαν και περιπτώσεις μοντέλων που έκαναν σχεδόν 1 χρόνο να πάρουν update.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Κατεβάζω την εφαρμογή Gcam, αλλά δεν δουλεύει. Μου λέει αναφορά. Δεν έκανα κάτι άλλο. Τι κάνω για να δουλέψει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει η μάνα μου το redmi 5 και ξαφνικά όταν καλεί κάποιον στο viber ακούει αυτόν που κάλεσε αλλά αυτοί δεν την ακούνε. Έκανα restart τσέκαρα permissions τίποτα. Έκανα ξανά εγκατάσταση viber αφού πρώτα το διέγραψα και πάλι τα ίδια.

Βοήθεια.;;

Edited by cmeletis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...