Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα. Εχω το κινητάκι περίπου 8 μήνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος παντα αναφορικα με τα χρηματα που έδωσα. Εχω ομως παρατηρησει το εξης εδω και καποιες μερες. Η μπαταρία του πέφτει πολύ γρήγορα σε σχεση με πιο παλιά. Πχ το φόρτησα το βραδυ, επαιξα βεβαια και λίγο πριν κοιμηθω και το πρωί ηταν 70%. Το πρωί το ξαναφόρτησα στη δουλειά και μεσα σε μια ή δυο ώρες ξαναέπεσε στο 75%!!! Πως μπορώ να δω ποιο app του την ρουφάει την μπαταρία, ή αν όντως έχει προβλημα η μπαταρια του κινητού? Εχει κανενας παρόμοιο προβλημα? Γιατί γενικά το κινητο με μετρια χρήση κραταει 1,5 μέρα ως τώρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να δεις από τα στατιστικά της μπαταρίας στις ρυθμίσεις αν κάποια εφαρμογή τρώει παραπάνω. Επίσης κάνε και επανεκκίνηση που και που, βοηθάει. Αν το πρόβλημα παραμένει, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφού πάρεις πρώτα backup. Στο τέλος κοιτάς για αλλαγή μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπήκα στην εφαρμογή της ασφάλειας.Από εκεί στο κατανάλωση δεδομένων.Μετά στο περιορισμός χρήσης δεδομένων.Εκεί που λέει δεδομένα κινητής και wifi πάτησα περιορισμό και μου δείχνει σε κάθε εφαρμογή ένα κόκκινο κυκλάκι το οποίο έχει ένα χ μέσα.Βγάζω τον περιορισμό μόνο στις εφαρμογές που θέλω να δουλέψω το ίντερνετ.Εκεί πάνω δεξιά της οθόνης έχει 3 τελείες.Πάτησα στις τελείες και πήγα στο σύνδεση παρασκηνίου.Απενεργοποίησα τα κουμπιά των εφαρμογών και μου λέει αδυναμία σύνδεσης εφαρμογών στο δίκτυο στο παρασκήνιο. Βλέπω ότι η μπαταρία του κινητού μου κρατάει περισσότερο, από την ώρα που έκανα αυτή την διαδικασία.Δεν μπαίνουν μόνες τους οι εφαρμογές στο ίντερνετ, άρα μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας και δεδομένων.Και τόσο καιρό νόμιζα πως είχα βάλει στο τηλέφωνο περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου, κινητής, Wi-Fi.Θέλω να δω πόσο περισσότερο θα κρατήσει η μπαταρία έτσι.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις από τα στατιστικά της μπαταρίας στις ρυθμίσεις αν κάποια εφαρμογή τρώει παραπάνω. Επίσης κάνε και επανεκκίνηση που και που, βοηθάει. Αν το πρόβλημα παραμένει, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφού πάρεις πρώτα backup. Στο τέλος κοιτάς για αλλαγή μπαταρίας.

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ. Restart πρώτη μου κίνηση, ρυθμίσεις και εξοικονόμιση μπαταρίας (χαμλήλωσα φωτισμο κλπ) και όλα καλά!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση τώρα αν δεν βαριέσαι μπορείς να μου εξηγήσεις ποια η διαφορά στην λητουργεια του τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

redmi 5a plus ακομη καμμια αναβαθμηση. Ακομη στη 9.6.2.0
Δεν βάζεις ένα screenshot το about phone να δούμε τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις ένα screenshot το about phone να δούμε τι παίζει;

 

Δεν ξέρω πως να βάλω αυτό που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας υπόψιν του πότε θα έρθει νέα αναβάθμιση στην MiUI? λένε ότι η τελευταία που κυκλοφορεί να έχει full dark mode

 

https://gr.gizchina.com/2019/02/14/miui-10-i-nea-global-rom-fernei-dark-mode-se-ola-schedon-ta-menoy/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως να βάλω αυτό που ζητάς
Θα στο γράψω ελληνικά, "Ανέβασε ενα sreenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο".

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας υπόψιν του πότε θα έρθει νέα αναβάθμιση στην MiUI? λένε ότι η τελευταία που κυκλοφορεί να έχει full dark mode

 

 

 

https://gr.gizchina.com/2019/02/14/miui-10-i-nea-global-rom-fernei-dark-mode-se-ola-schedon-ta-menoy/

 

 

 

...και να το δώσουν στο 5/Plus, δε θα δούμε διαφορά στην αυτονομία διότι δεν έχουμε amoled.

Αισθητικά, ναι, θα υπάρχει διαφορά. Γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Θα στο γράψω ελληνικά, "Ανέβασε ενα sreenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο".

 

"Screenshot" ;;;!!!

"Στιγμιότυπο" θες να πεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το θέμα είναι ότι αν δεν ξέρει να ανεβάζει ένα στιγμιότυπο οθόνης, τι σημασία έχει σε ποια έκδοση βρίσκεται; Το λέω με όλη την καλή διάθεση χωρίς ίχνος ειρωνείας.
Link to comment
Share on other sites

Θα στο γράψω ελληνικά, "Ανέβασε ενα sreenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο".

 

Στάλθηκε από το HMNOTE1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηπως να μην ειρωνευσε?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να μην ειρωνευσε?
Καμιά ειρωνεία φίλε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στο redmi 5 που εχω την ορεο,δεν εχω τα features και γενικα δεν εχουν αλλαξει πραγματα απο νουγκατ,πλην κανα δυο μικροαλλαγων.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ειρωνεία φίλε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0Α) μου μέσω Tapatalk

Η απάντηση σου όμως αυτό δείχνει.....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι έκδοση miui έχετε σε redmi 5 plus?

 

10.0.4

 

Είμαστε αρκετά πίσω μπορώ να πω...

Link to comment
Share on other sites

10.0.4

 

Είμαστε αρκετά πίσω μπορώ να πω...

 

Άραγε θα πάρουμε άλλη αναβάθμιση η μπα?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Άραγε θα πάρουμε άλλη αναβάθμιση η μπα?

 

Εννοείται, κάθε 3 μήνες δίνει η Xioami.

Έχουμε μείνει πίσω διότι έχουν δώσει βάση στις ναυαρχίδες τους.

Πιστεύω μέσα στο Φεβρουάριο βαριά Μάρτιο θα μας έρθει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση τώρα αν δεν βαριέσαι μπορείς να μου εξηγήσεις ποια η διαφορά στην λητουργεια του τηλεφώνου

 

Ολες οι αλλαγες αναγραφονται εδω:

https://miuistories.com/redmi-5-miui-10-1-3-0-update-rolling-out/

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...