Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ ότι έχει περάσει στην απαξίωση, αλλά τους καταλαβαίνω..

Δεν πούλησε άρα δεν μας νοιάζει.. αλλά έτσι ειναι οι εταιρείες!! Και λόγο πωλήσεων δεν ασχολούνται πολύ και οι ανεξάρτητοι developer με την συσκευή μας, πχ το redmi note 5 που σπάει ταμεία(mid συσκευή σε καλή τιμή) έχει ήδη port την κάμερα από το pixel 3 και 700rom .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Γιατί αυτό και εγώ του φορούσα rom από το ευρωπαϊκό forum. Συν ότι συνήθως η κάμερα είχε καλύτερα αποτελέσματα από τις global. Δεν ξέρω αν αξίζει να βάλει κανείς και την αγγλοκινεζική σε τελευταία ανάλυση, χάνοντας απλά τα ελληνικά μενού.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Miui 10 ρε παιδιά πουθενά;;

 

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Ενα κινητό με εκπληκτικό hardware κατέληξε στην ολική απαξίωση...

 

Κρίμα, πολύ κρίμα...

 

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Συμφωνώ ότι έχει περάσει στην απαξίωση, αλλά τους καταλαβαίνω..

Δεν πούλησε άρα δεν μας νοιάζει.. αλλά έτσι ειναι οι εταιρείες!! Και λόγο πωλήσεων δεν ασχολούνται πολύ και οι ανεξάρτητοι developer με την συσκευή μας, πχ το redmi note 5 που σπάει ταμεία(mid συσκευή σε καλή τιμή) έχει ήδη port την κάμερα από το pixel 3 και 700rom .

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!!

Μια σοβαρή εταιρεία υποστηρίζει τον πελάτη ανεξάρτητα από το πλήθος των πωλήσεων.

Δηλαδή πρέπει να περιμένουμε να βλέπουμε αν το αγόρασαν πολλά κορόιδα παγκοσμίως και μετά να αγοράζουμε σίγουροι για την υποστήριξη;;;

ΝΤΡΟΠΗ!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!!

Μια σοβαρή εταιρεία υποστηρίζει τον πελάτη ανεξάρτητα από το πλήθος των πωλήσεων.

Δηλαδή πρέπει να περιμένουμε να βλέπουμε αν το αγόρασαν πολλά κορόιδα παγκοσμίως και μετά να αγοράζουμε σίγουροι για την υποστήριξη;;;

ΝΤΡΟΠΗ!

Φίλε tasos_v τζάμπα φωνάζεις όλες οι εταιρείες πάντα αυτό κάνουν... Μα όλες όμως .. και άλλες πολύ χειρότερα μάλιστα.. στο κάτω κάτω η δικά μας έχει βγει απλά λίγο εκτός προγράμματος αλλά το έχει στην λίστα για αναβάθμιση.. Είναι να πάρει το mi10 και Q3 του 2019 έχουν ανακοινωσεί ότι θα πάρει μάλιστα και android 9pie

 

Απλά με βλέπω ή να περνάω στο τέλος άλλη ρομ ή να το πουλήσω όσο περνάει η μπογια του ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην στηριζεστε στις Global roms. Ναι η συσκευή προφανώς δεν πούλησε τα αναμενόμενα και είναι κάπως στο περιθώριο από την αρχή.

 

Όπως έγραψα και πιο πάνω, ξεκλείδωμα BL, twrp και root αν θέλετε, περνάτε μια ωραιότατη EU rom από το ευρωπαϊκό forum, stable η developer, που έχουν κανονικά OTA updates και οι δύο και δεν χρειάζεστε τίποτε περισσότερο! Επίσης επειδή οι EU roms βασίζονται κυρίως στις κινεζικές roms, έχουν και καλύτερη κάμερα συνήθως απ' ότι οι Global.

 

Δεν ξέρω αν θα πάει σε Android Pie. Συνήθως όλες οι εταιρίες αναβαθμίζουν πιο πολύ τις ναυαρχίδες τους παρά τα κατώτερα μοντέλα τους. Αυτή την στιγμή πάντως με EU rom, θα έχετε MIUI 10 και Android 8.1.

 

Όπως και να έχει, είτε θεωρείται mid range συσκευή είτε upper mid, έχει φοβερή ποιότητά, είναι συσκευή εργαλείο και μπορεί άνετα να βγάλεις και 3 χρόνια μαζί της. Δε χρειάζονται βιασύνες θαρρώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης η "τρέλα" με την αναβάθμιση δεν οδηγεί πάντα σε καλύτερα αποτελέσματα. Είμαι root, δοκίμασα 2-3 10άρες, δεν μου άρεσαν και γύρισα σε 9.5 stable με gcam και όλα τα καλά. Σε 2 μήνες το ξαναβλέπω...
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πιο πάνω, ξεκλείδωμα BL, twrp και root αν θέλετε, περνάτε μια ωραιότατη EU rom από το ευρωπαϊκό forum, stable η developer, που έχουν κανονικά OTA updates και οι δύο και δεν χρειάζεστε τίποτε περισσότερο!

Η ΕU stable που εχω δεν εχει ΟΤΑ.

Επισης δεν παιζει το volte σε αυτην.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη σε hardware υπάρχει;

Π.χ. αν χρειαστεί κανείς μπαταρία , βρίσκεις στο εμπόριο ή υπάρχει μόνο στην αντιπροσωπία ή στο επίσημο service και πληρώνεις την μισή τιμή που το αγόρασες;;

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

Η ΕU stable που εχω δεν εχει ΟΤΑ.

Επισης δεν παιζει το volte σε αυτην.

Μα και εγώ Eu stable έχω και από την 10.0.2.0 πήγα OTA στην 10.0.4.0. Πάντα με χειροκίνητο έλεγχο από την εφαρμογή της Xiaomi.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ Eu stable έχω και από την 10.0.2.0 πήγα OTA στην 10.0.4.0. Πάντα με χειροκίνητο έλεγχο από την εφαρμογή της Xiaomi.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΟΤΑ σημαινει πως το κινητο βρισκει την αναβαθμιση και την κατεβαζεις επι τοπου, οχι οτι σου λεει πως υπαρχει αναβαθμιση και μετα πρεπει να πας στο xiaomi.eu να την κατεβασεις χειροκινητα και να την περασεις.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ σημαινει πως το κινητο βρισκει την αναβαθμιση και την κατεβαζεις επι τοπου, οχι οτι σου λεει πως υπαρχει αναβαθμιση και μετα πρεπει να πας στο xiaomi.eu να την κατεβασεις χειροκινητα και να την περασεις.
Δε μιλάω για το forum όταν λέω χειροκίνητα. Από την εφαρμογή update της συσκευής λέω με χειροκίνητη αναζήτηση. Την κατεβάζει από εκεί και μετά κάνεις τις ενέργειες που πρέπει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 φορες που εκανα αναβαθμιση με EU stable, απλα με ενημερωσε πως υπαρχει νεα εκδοση, δεν μου επετρεψε να την κατεβασω κατευθειαν στο κινητο. Πως γινεται στο δικο σου να το επιτρεπει?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

2 φορες που εκανα αναβαθμιση με EU stable, απλα με ενημερωσε πως υπαρχει νεα εκδοση, δεν μου επετρεψε να την κατεβασω κατευθειαν στο κινητο. Πως γινεται στο δικο σου να το επιτρεπει?
Την έχω δώσει προσωρινά σε έναν συνάδελφο την συσκευή εδώ και δύο εβδομάδες. Αν δεν κάνω λάθος και εγώ, τις τελευταίες εκδόσεις πάντα έτσι τις περνούσα. Μετά την 10.0.4.0 δεν θυμάμαι αν έψαξα ξανά για πιο καινούρια stable. Αν και δε νομίζω να έχει βγει κάποια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για eu δεν γνωρίζω, custom με OTA έχεις σίγουρα αν είσαι vip στο xiaomi-miui.gr
Link to comment
Share on other sites

Για eu δεν γνωρίζω, custom με OTA έχεις σίγουρα αν είσαι vip στο xiaomi-miui.gr
Τις ελληνικές έχω καιρό που τις αποφεύγω. Ναι μεν κάνουν πολύ καλή δουλειά τα παιδιά, αλλα υπήρχε μια περίοδος που τις είχαν κάνει πιο βαριές και από τριαξονικες νταλίκες. Τώρα μπορεί να βελτιώθηκαν τα πράγματα, αλλά το καράβι έχει σαλπάρει πλέον.

 

Στις VIP θέλεις και "χρήμα" όμως. Στις EU είσαι δωρεάν :p Όπως και να έχει τις EU τις θεωρώ ανώτερες μετά τις αγγλοκινεζικες roms. Και επειδή το είχα διαπιστώσει και εγώ στην συσκευή μας, ότι η κάμερα ήταν καλύτερη στις EU roms απ' ότι στις αντίστοιχες global, διαβάζω και σε άλλα νήματα Xiaomi συσκευών, ότι στις κινεζικές γίνεται καλύτερη δουλειά στο software της κάμερας που λόγω πατεντών δεν μπορούν να προωθήσουν εκτός Ασίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω τον τροπο που ειχε γραψει καποιος για να δυναμωσει ο ηχος κατα την διαρκεια της κλησης! Το εχει καποιος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχετε link με αναλυτικό οδηγό για να περάσω xiaomi eu global rom??

 

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-10-0-10-1-stable-release.47170/

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω και εγώ σε EU rom. Eπειδή όμως το unlock του bootloader πλέον κάνει διαγραφή δεδομένων κτλ, ποιός είναι καλύτερος τρόπος για backup των πάντων?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω τον τροπο που ειχε γραψει καποιος για να δυναμωσει ο ηχος κατα την διαρκεια της κλησης! Το εχει καποιος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-10-0-10-1-stable-release.47170/

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7675865#post7675865

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω και εγώ σε EU rom. Eπειδή όμως το unlock του bootloader πλέον κάνει διαγραφή δεδομένων κτλ, ποιός είναι καλύτερος τρόπος για backup των πάντων?

 

Παρακαλείται, όποιος έχει την διάθεση και τον χρόνο φυσικά ας βάλει αναλυτικές οδηγίες με όλα τα απαραίτητα βήματα,

για την μετάβαση στην EU rom .

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

δεν καταφερα να βρω τα συγκεκριμενα path που λεει. Το εχεις κανει να σου στειλω pm?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...έχω στην κατοχή μου ένα mi note 3 και έχει την έκδοση miui global 9.6 σταθερή 9.6.2.0(NCHMIFD) έχει ακόμη android 7.11NMF26X...δεν έχει έρθει πακέτο ενημέρωσης....πώς θα του βάλω το miui 10 χωρίς να το ρουταρω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...