Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως σου είπε και ο duc θα την δώσουν και στην stable. Αλλά να ξέρεις οι developer Rom στα πιο πολλά xiaomi είναι καλύτερες από τις stable

 

Redmi n3 pro

Δλδ τι εχουν περισσότερο;

Αυτό για ποίο λόγο νομίζεις στις stable δεν βάζουν πράγματα που εχουν ήδη βάλει στις developer ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δλδ τι εχουν περισσότερο;

 

Αυτό για ποίο λόγο νομίζεις στις stable δεν βάζουν πράγματα που εχουν ήδη βάλει στις developer ;

Ότι καινούργιο είναι να βάλουν (features) πρώτα το βάζουν στις dev, και μέσα από τους beta tester που έχουν στο miui forum κοιτάνε που υπάρχει πρόβλημα bugs και όταν νομίζουν ότι είναι εντάξει βγάζουν την stable ανά 3 μήνες περίπου, δηλαδή οι dev είναι πιο μπροστά από τις stable.

Πάντως πιο πολύ προσοχή δίνουν στις china Rom πάρα στις global

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

Ότι καινούργιο είναι να βάλουν (features) πρώτα το βάζουν στις dev, και μέσα από τους beta tester που έχουν στο miui forum κοιτάνε που υπάρχει πρόβλημα bugs και όταν νομίζουν ότι είναι εντάξει βγάζουν την stable ανά 3 μήνες περίπου, δηλαδή οι dev είναι πιο μπροστά από τις stable.

Πάντως πιο πολύ προσοχή δίνουν στις china Rom πάρα στις global

 

Redmi n3 pro

Αρα όταν ανέβουν τελικἀ οι stable εχουν ολα τα features των dev.

Απορία:

Ανέβασες την dev με ΟΤΑ και όταν ανέβει η αντίστοιχη σε ειδοποιεί online κανονικά και την κατεβάζεις στο κιν χωρίς πρόβλημα ;;

ή την κατεβάζεις πρώτα στο PC και την περνάς με καλώδιο στο κιν;;

Link to comment
Share on other sites

Αρα όταν ανέβουν τελικἀ οι stable εχουν ολα τα features των dev.

Απορία:

Ανέβασες την dev με ΟΤΑ και όταν ανέβει η αντίστοιχη σε ειδοποιεί online κανονικά και την κατεβάζεις στο κιν χωρίς πρόβλημα ;;

ή την κατεβάζεις πρώτα στο PC και την περνάς με καλώδιο στο κιν;;

 

Η Dev περνιέται κανονικά με OTA ....

 

EDIT: Να συμπληρώσω παιδιά το εξής που παρατήρησα μετά την τελευταία αναβάθμιση της Dev, αν και δεν έγραφε για bug fixes εμένα με κάποιο τρόπο μου διόρθωσε την μπαταρία η οποία από το Σάββατο το πρωί αρνείται να πέσει το ποσοστό, τώρα που γράφω είναι στο 46% με την ίδια ακριβώς χρήση που έκανα και πριν..... μιλάμε πως το έχω ευχαριστηθεί, καλύτερη πιστεύω κι από όταν είχα περασμένη την Stable.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το κινητό 6 μήνες χωρίς να έχω πειράξει τίποτα. (σήμερα με την Global stable 10.1.2.0 NCHMIFI)

Ποια ρομ χρειάζεται να περάσω με δεδομένο ότι με ενδιαφέρει κυρίως να έχει καλή απόδοση η κάμερα (και να μπορώ να έχω την gcam) καθώς και η διάρκεια στην μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

εμενα χτες μου ηρθε νεο Update και πηρα oreo συν security patch. global stable οχι dev.

5000 ποντους επανω το antutu, προς το παρων καλυτερη μπαταρια, αν και πρεπει να τη δω και μικρο features που ειναι ωραια, πχ γραφει επανω στο σηματακι της μπαταριας το ποσοστο.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε τελικά να διανέμεται και η Global stable που είναι φτιαγμένη πάνω σε Android 8 Oreo, άντε να δούμε θα μας δώσουν και την εννιά μαζί με το MIUI 11;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε τελικά να διανέμεται και η Global stable που είναι φτιαγμένη πάνω σε Android 8 Oreo, άντε να δούμε θα μας δώσουν και την εννιά μαζί με το MIUI 11;

 

Νομίζω πλέον αυτό δεν θα το λάβουμε ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλέον αυτό δεν θα το λάβουμε ποτέ....

 

MIUI 11 θα πάρουμε σίγουρα, τουλάχιστον η Dev, για android 9 και εγώ χλωμό το βλέπω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

MIUI 11 θα πάρουμε σίγουρα, τουλάχιστον η Dev, για android 9 και εγώ χλωμό το βλέπω.

Για Dev μάλλον ναι.

Link to comment
Share on other sites

Για την 9αρα πιστεύω ότι θα την πάρει το κινητό, απλά θα είναι στην china version και όχι στην global. Πάντως για να τοποθετηθώ λίγο για τις ρομ, καθαρά αν έχω να επιλέξω ανάμεσα σε stable ή beta τότε κρατάω beta, για τον απλούστατο λόγο ότι τα λάθη διορθώνονται μέσα σε μία βδομάδα και όχι σε κανα μήνα και βάλε.
Link to comment
Share on other sites

Για την 9αρα πιστεύω ότι θα την πάρει το κινητό, απλά θα είναι στην china version και όχι στην global. Πάντως για να τοποθετηθώ λίγο για τις ρομ, καθαρά αν έχω να επιλέξω ανάμεσα σε stable ή beta τότε κρατάω beta, για τον απλούστατο λόγο ότι τα λάθη διορθώνονται μέσα σε μία βδομάδα και όχι σε κανα μήνα και βάλε.

 

Συμφωνώ και εγώ με αυτή την άποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει παρατηρήσει κανείς γρηγορότερη κατανάλωση της μπαταρίας μετά την OTA αναβάθμιση σε 10.2.2.0 (oreo) ή απλα το δικό μου τηλέφωνο έχει πρόβλημα;;

 

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς γρηγορότερη κατανάλωση της μπαταρίας μετά την OTA αναβάθμιση σε 10.2.2.0 (oreo) ή απλα το δικό μου τηλέφωνο έχει πρόβλημα;;

 

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

 

Έχεις πάει στην κατανάλωση της μπαταρίας να δεις τις εφαρμογές που τρέχουν και αν κάποια καταναλώνει παραπάνω; Σου το λέω γιατί εγώ με την Dev είχα τρομερό battery brain , ήταν λόγω του Facebook και των τριών άλλων εφαρμογών που το συνοδεύουν, μόλις το απεγκατέστησα είδα μέχρι και 10 ώρες set.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς γρηγορότερη κατανάλωση της μπαταρίας μετά την OTA αναβάθμιση σε 10.2.2.0 (oreo) ή απλα το δικό μου τηλέφωνο έχει πρόβλημα;;

 

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Το βράδυ σε αναμονή, με όλα κλειστά, πήγα από το 100% στο 96%. Πριν έχανα μόνο 1% (άντε 2 το πολύ).

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχω παρατηρήσει κι εγώ το θέμα της μπαταρίας.... Ξαφνικά χρειάζομαι πολλές φορές και 2ο φορτισμα μες στη μέρα. Γνωρίζει κάποιος αν φταίει κάτι; ένας φίλος μου είπε ότι παίζει να έχει κρατήσει από την προηγούμενη έκδοση αντροιντ κάποια στοιχεία εφαρμογών και ότι ίσως θέλουν διαγραφή στα bios, κάτι τέτοιο... Δεν είμαι πολύ σχετικός και δεν τα εξηγώ καλά. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γτ έχω ξενερώσει πολύ με τη μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

Και γω γενικά παρατηρώ μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία παρότι το βράδυ στην κατάσταση αδράνειας υπάρχει αυτή η πτώση 3-5% περίπου
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα πράγματι η μπαταρία εξαντλείται πιο γρήγορα....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βράδυ πέφτει 15-20% και έχω διεγραμμενα σκουπίδια κλπ... Γι αυτό λέω δεν μπορώ να κτλβω τι συμβαίνει....

 

Έχεις Facebook μέσα κι αυτά που το συνοδεύουν? Κάνε τα απεγκατάσταση και μετά εγκατάσταση ξανά και δες το ξανά, είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και κάνοντας τα παραπάνω το κινητό είναι μια χαρά με την μπαταρία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καν Facebook άλλα η μπαταρία πέφτει 5-10% περισσότερο από πριν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...