Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι αλλαγες εχει ?

 

++

διόρθωση bugs

face unlock κα

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/jason/#changelog_1013

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πως μπορούμε να βάλουμε τώρα λοιπόν το face unlock στην global stable?

 

Τρέξε το Αpplock στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το applock Τάσο? Κολλησαααα

Θα το βρεις στο μενού με τις εφαρμογές μετά την αναβάθμιση stable.

Link to comment
Share on other sites

Θα το βρεις στο μενού με τις εφαρμογές μετά την αναβάθμιση stable.

 

Δυστυχως ψαχνω ποση ωρα και δεν μπορω να το βρω, αν και εχω παρει την 10.3.2.0 global stable

:cry::cry:

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ψαχνω ποση ωρα και δεν μπορω να το βρω, αν και εχω παρει την 10.3.2.0 global stable

:cry::cry:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΟ FACE UNLOCK...ΠΩς ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΩ?

Πάς:

Ρυθμίσεις

Σχετικά με το τηλέφωνο

Ενημέρωση συστήματος

 

Και κάνεις την αναβάθμιση

 

Μετά την επανεκκίνηση που θα σου κάνει κανε αναζήτηση στις εφαρμογές για το applock

τρέξτο ....

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ...

Καλημέρα ούτε σε εμένα υπάρχει

 

Σας ήλθε η ΟΤΑ μαμά αναβάθμιση V10.3.2.0 OCHMIXM stable??

Την κάνατε??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήρθε με ota και την εχουμε κάνει. Ούτε με αλλαγή χώρας δεν αλλάζει κάτι ούτε ως Ελλάδα σαν περιοχή εμφανίζει κάτι. Μιλε για global stable rom.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την νέα τον με την αναγνώριση προσώπου. Που πάμε να την ενεργοποιήσουμε; Δεν την βρίσκω στις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το MI PAD 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι στην περιγραφη της ρομ πριν την περασεις μιλουσε για αναγνωριση προσωπου. Και απο την στιγμη που η συσκευη την υποστηριζει απορω γιατι δεν την πηρε. Αν η αναγνωριση στην συγκεκριμενη ρομ αφορουσε συγκεκριμενη συσκευη επρεπε να το γραφουν ...

Υπαρχει καποιος που την περασε και έχει αναγνωριση ?

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η αναβάθμιση, κάπου στα 554mb. Κατεβαίνει το αρχείο, μου πετάει " αδυναμία επαλήθευσης του κώδικα.....". Κάνω την διαδικασία 3-4 φορές, πήρε μπροστά. Κάνει την εγκατάσταση, στο reboot έμεινε στο logo του mi όλο το βράδυ κ δεν προχώρησε. Φυσικά κόλλησε το κινητό, πέρασα ξανά με recovery την 10.2. Το κινητό πήρε μπροστά κ τώρα μου βγάζει την αναβάθμιση στο 1,6 gb αλλά κ πάλι κατεβάζει το αρχείο αλλά δεν..... Πριν περάσω την 10.3 με recovery πάλι( και ο Θεός βοηθός) , μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το κινητό σήμερα μου έπεσε σε νερά βροχής και αφού το σήκωσα σχετικά αμέσως, το έκλεισα.

Έβγαλα την προστατευτική θήκη και το έχω αφήσει να στεγνώσει βάζοντας το και λίγο μπροστά σε αερόθερμο αλλά δεν ξέρω τι άλλο θα πρέπει να κάνω.

Δεν μπορώ να ανοίξω το καπάκι για να στεγνώσει ίσως καλύτερα, υπάρχει κάποιος ειδικός τρόπος να ανοίξει;

Θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο;:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα πήρε νερό αν το σήκωσες αμέσως.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το κινητό σήμερα μου έπεσε σε νερά βροχής και αφού το σήκωσα σχετικά αμέσως, το έκλεισα.

Έβγαλα την προστατευτική θήκη και το έχω αφήσει να στεγνώσει βάζοντας το και λίγο μπροστά σε αερόθερμο αλλά δεν ξέρω τι άλλο θα πρέπει να κάνω.

Δεν μπορώ να ανοίξω το καπάκι για να στεγνώσει ίσως καλύτερα, υπάρχει κάποιος ειδικός τρόπος να ανοίξει;

Θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο;:(:(:(

 

Το πιο σημαντικο ειναι να μην βιαστεις να το ανοιξεις. Το νερο απο μόνο του δεν κάνει κακο. Το προβλημα ειναι μην γίνει βραχυκυκλωμα. Να στεγνωσει καλα πρώτα.

 

Υποψιν, μην το ψησεις πολυ με το αεροθερμο. Να εχει μια σχετικα ξερη ζεστη ατμοσφαιρα αλλα οχι υψηλοτερη απο οτι θα αντεχες και εσυ ο ιδιος. Μετα θα εχει αλλα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι έχω διαβάσει κατά καιρούς , χωρίς να το κάνω, να το βάλεις μέσα σε ρύζι γιατί τραβά την υγρασία.
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Υπάρχει περίπτωση με την αναβάθμιση 10.3.2 να χάθηκε η γρήγορη φόρτιση ή να επιβραδύνθηκε ; Χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά με την προηγούμενη έκδοση όταν έβαζα το κινητό να φορτίσει έγραφε "γρήγορη φόρτιση" και είχα την εντύπωση ότι σε 10-15 λεπτά ανέβαζε 20-30% την μπαταρία ενώ τώρα γράφει σκέτο "φόρτιση" και καθυστερεί αρκετά . Υπόψιν ότι το κινητό πάντα φορτίζει βραδυνές ώρες και λόγο ύπνου δεν το παρατηρώ απλά αυτή η διαπίστωση έρχεται από αραιά μικρά φορτισματα (Μαξ 10-15 λεπτα) που μπορεί να γίνουν μέσα στην μέρα .

Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο ;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Υπάρχει περίπτωση με την αναβάθμιση 10.3.2 να χάθηκε η γρήγορη φόρτιση ή να επιβραδύνθηκε ; Χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά με την προηγούμενη έκδοση όταν έβαζα το κινητό να φορτίσει έγραφε "γρήγορη φόρτιση" και είχα την εντύπωση ότι σε 10-15 λεπτά ανέβαζε 20-30% την μπαταρία ενώ τώρα γράφει σκέτο "φόρτιση" και καθυστερεί αρκετά . Υπόψιν ότι το κινητό πάντα φορτίζει βραδυνές ώρες και λόγο ύπνου δεν το παρατηρώ απλά αυτή η διαπίστωση έρχεται από αραιά μικρά φορτισματα (Μαξ 10-15 λεπτα) που μπορεί να γίνουν μέσα στην μέρα .

Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο ;

 

Τελικά το θέμα λύθηκε . Σήμερα θυμήθηκα να περάσω ένα φρεσκαρισμα το κινητό και καθάρισα λίγο την type c ( το τι έβγαλε δεν μπορείτε να φανταστείτε από χνούδι) . Επανήρθε και η "γρήγορη φόρτιση" σαν ένδειξη όταν φορτίζει όπως και η ταχύτητα φόρτισης .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...