Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις Facebook μέσα κι αυτά που το συνοδεύουν? Κάνε τα απεγκατάσταση και μετά εγκατάσταση ξανά και δες το ξανά, είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και κάνοντας τα παραπάνω το κινητό είναι μια χαρά με την μπαταρία.

 

Θα το δοκιμάσω ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Επίσημα από την xiaomi ανακοινώθηκε πως αναβαθμιζόμαστε εντός του '19 σε MIUI 11.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καπου εδω να πω απλα οτι ενεργοποιησα το VoLTE και το VoWiFi και η ποιοτηττα της φωνης ειναι παρα πολυ καλη.

 

Που ακριβώς υπάρχουν οι ρυθμίσεις για ενεργοποίηση;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, το λοιπον, ακολουθησα καποια βηματα που βρηκα στο internet. γενικα να ξερεις δεν υποστηριζεται απο το κινητο μας επισημα οποτε θελει να κανεις το εξης, διαβασε και ακολουθησε τις οδηγιες απο αυτα τα links πιο κατω.

 

γενικα πας στα settings της sim, στο ονομα σημειου προσβασης, και εκει που λεει τυπος apn, βαζεις ακομα ,supl,ims

 

θα το διαβασεις και στα Link που σου εστειλα

 

τωρα, κανεις disable to carrier check τοσο στο volte οσο και στο vowifi. ετσι η cosmote δεν ελεγχει απευθειας το τηλεφωνο σου.

 

αυτο το κανεις πατωντας στο dial:

 

*#*#86583#*#* -> volte

 

*#*#869434#*#* -> vowifi

 

ελεγξε παλι απο το dialer οτι ειναι ενεργα.

 

τωρα το θεμα ειναι να το εχεις ενεργο και στον παροχο, οπτοε καπως πρεπει να ενημερωθει και η cosmote για να στο ενεργοποιησει στον αριθμο σου.

αυτο γινεται με 2 τροπους¨

 

1. ή βρισκεις συμβατο τηλεφνο και στελνεισ sms sto 1333 με ονομα μεσα WIFICALL

2. ή τους παιρνεις απευθειας τηλεφωνο στο 13888 και τους λες οτι θες ενεργοποιηση volte/vowifi στον αριθμο σου αλλα να πεις οτι εχεις αλλη συμβατη συσκευη, πχ samsung galaxy s7

 

ελπιζω να σε βοηθησα.

 

τα links:

 

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32700-Ενεργοποίηση-VoLTE-και-HD-Voice-σε-κινητά-Xiaomi/

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/33068-VoLTE-VoWiFi-wifi-calling-και-υποστήριξη-από-MIUI/

Edited by samis31
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο αν έχεις cosmote δλδ και όχι άλλη εταιρία?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι Off topic αλλά θα ρωτήσω εδώ γιατί δεν έχω χρόνο να ψάξω το κατάλληλο topic. Αν παραγγείλω από banggood με priority dιrect mail και αποστολή από ΗΚ (Χονγκ Κονγκ) θα το αποφύγω το τελωνείο ή θα έχω πρόβλημα; Το τονίζω πάλι , αποστολή από ΗΚ και όχι από China. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/anavathmisi-se-android-9-pie/

Ωραία νέα παλικάρια....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα συγγνώμη για το 2ο συνεχόμενο ποστ.....

 

Μετά από 3 χρόνια σε Dev εκδόσεις πρώτη φορά βλέπω τόσο χάλια καινούρια εγκατάσταση στην 9.2.21.... Που είναι το Face unlock που υποτίθεται ότι υποστηρίζει αυτήν η έκδοση? Όλοι ακόμη ψάχνουμε αλλά δεν έχουμε βρει τίποτα ... Να θυμίσω πως ήταν update 187 mb.

Και 2ο χάλασε και η αυτόματη φωτεινότητα που μετά από κλείδωμα του τηλεφώνου ξε-τικάρετε από μόνη της, οπότε μόλις το ανοίξεις πρέπει να πας να το τικάρεις ξανά για να δουλέψει.

Μιλάμε για παντελώς άχρηστη ενημέρωση.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το Face Unlock υποστηρίζεται από την πρώτη μέρα.. Αυτό που λέει το update είναι ότι υποστηρίζεται πλέον και στην εφαρμογή App Lock του Miui έτσι ώστε να ξεκλειδώνεις τις εφαρμογές. Άμα θες Face Unlock τότε βάλε region Ρωσία γιατί στην Ε.Ε. δεν έχουν πάρει ακόμα την άδεια λόγω GDPR και σχετικών νόμων περί προστασίας προσωπικών δεδομένων. Αν δεν σου ενεργοποιηθεί με Ρωσία τότε επέλεξε Ινδία.

Όσο για την αυτόματη φωτεινότητα δεν μου έχει κάνει κανένα θέμα 2 μέρες τώρα. Μπορεί να σου στραβωκάθησε το update. Κάνε ένα wipe cache και αν δεν στρώσει τότε ξαναδοκίμασε να περάσεις το update.

Edited by knerantz
Link to comment
Share on other sites

Έχουν δοκιμάσει με Ινδία και με Ρωσία άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα δεν μπορούν να το ενεργοποιήσουν, και νομίζω πως κάνεις λάθος καμία rom global δεν υποστηρίζει το face unlock, επίσης το update λέει support face unlock συγκεκριμένα και όχι αυτό που λες εσύ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο changelog της rom γράφει από πάνω App Lock και απο κάτω γράφει το face unlock support. Μπορείς να διαβάσεις περί αυτού και στα διάφορα forum της miui.

Το face unlock δούλευε κανονικά με region Ρωσία και Ινδία που το ειχα δοκιμάσει τελευταία φορά πριν κανένα μήνα. Αν δεν σου βγαζει την επιλογή πλέον τότε θα το κόψανε με κάποια update της rom.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο changelog της rom γράφει από πάνω App Lock και απο κάτω γράφει το face unlock support. Μπορείς να διαβάσεις περί αυτού και στα διάφορα forum της miui.

Το face unlock δούλευε κανονικά με region Ρωσία και Ινδία που το ειχα δοκιμάσει τελευταία φορά πριν κανένα μήνα. Αν δεν σου βγαζει την επιλογή πλέον τότε θα το κόψανε με κάποια update της rom.

 

Εμένα έτσι κι αλλιώς μόνο Κίνα έχει σαν region, από τότε που το πήρα. Διαβάζω όμως πως και σε άλλους που έχουν προσπαθήσει να το κάνουν να δουλέψει με αλλαγή region δεν τους δουλεύει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο αν έχεις cosmote δλδ και όχι άλλη εταιρία?

 

η cosmote το υποστηριζει, δε γνωριζω για vodafone/wind να ου πω, πρεπει να το κοιταξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει... Γιατί μου βγάζει (δεν είναι συμβατή η συσκευή, όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή του ινσταγκραμ ;;; Είμαι με 10.2.2.0 σταθερή
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει σκαλώσει δεν γίνεται αλλιώς. Μια χαρά παίζει η τελευταια version. Αν και φοράω dev weekly απο eu δεν εχει πρόβλημα.

Δοκιμάσε απο ενα απλό ρεσταρτ μεχρι καποιο clear cache του Play store κτλ.

Αλλιως στην τελική βάλε προγενεστερη έκδοση του Instagram

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχω παρατηρήσει αύξηση της θερμοκρασίας στο κινητό όταν τρέχω πολλές εφαρμογές, ενώ παλιά δε γινόταν. Επίσης η θερμοκρασία ανεβαίνει όταν το φορτίζω. Μαξ θερμοκρασία το κινητό έχει πιάσει 36 βαθμούς ενώ πριν κανα μήνα δεν ανέβαινε πάνω από τους 30. Φταίει η μπαταρία του ή είναι θέμα αναβάθμισης; Το έχει πάθει και κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ζεσταίνεται τώρα με τις Device....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΦΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!!!!

Το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ μόνο εγώ και δεν το έχω ξαναπάθει αυτό σε android!

Είχα το Μ3 ανοικτό περίπου ένα μήνα.

Μετά την μαμά OTA αναβάθμιση σε 10.2.2.0 παρουσίαζε τα εξής:

Στο τέλος της πλήρους φόρτισης δεν έμπαινε την `1η φορά με δακτυλικό αποτύπωμα και ζητούσε αρχικά να μπει με μοτίβο.

ΟΚ

Σήμερα μετά την φόρτιση δεν αναγνώριζε ούτε το μοτίβο.

Μετά από αρκετές προσπάθειες να το κλείσω πατώντας μόνιμα το κάτω κουμπί on/off έκανε κάποια στιγμή κάτι σαν επανεκκίνηση και δέχτηκε το μοτίβο κανονικά,

Έχει συμβεί αυτό σε κάποιον άλλο;

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συνέβη; :(

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο ίσως να ήταν....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο ίσως να ήταν....

Έτσι θέλω να πιστεύω και εγώ.

Μέχρι τώρα δεν το ξανάκανε και ελπίζω να ήταν παροδικό αν και με τρομοκράτησε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πως μπορω να αλλαξω τον ηχο στα μηνυματα του viber οσο και να προσπαθησα δεν βρηκα ,θελω να βαλω ενα δικο μου ηχο
Link to comment
Share on other sites

:):):)

Ηλθε η νέα OTA update MIUI V10.3.2.0 OCHMIXM :lol::lol::lol:

 

την κατεβάζω!!!! :happy: :happy: :yinyang:

:pig: :pig: :pig:

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

:):):)

Ηλθε η νέα OTA update MIUI V10.3.2.0 OCHMIXM :lol::lol::lol:

 

την κατεβάζω!!!! :happy: :happy: :yinyang:

:pig: :pig: :pig:

τι αλλαγες εχει ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...