Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω απενεργοποιήσει από εχθές "εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος" και ως τώρα όλα καλά.

Λες να έφταιγε αυτό;

Με αυτό απενεργοποιημένο δε θα σου κατεβάζει την " κουρτίνα" με τα toggles στην οθόνη κλειδώματος. Επομένως δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Με αυτό απενεργοποιημένο δε θα σου κατεβάζει την " κουρτίνα" με τα toggles στην οθόνη κλειδώματος. Επομένως δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

@baiosss,

Νομίζω έχει λυθεί σε εμένα το πρόβλημα και για μια ακόμη φορά σε ευχαριστώ πολύ. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απενεργοποιήσει από εχθές "εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος" και ως τώρα όλα καλά.

Λες να έφταιγε αυτό;

 

εχω τη global και μαλλον δεν το έχει ευχαριστω πάντως!

mi8
Link to comment
Share on other sites

εχω τη global και μαλλον δεν το έχει ευχαριστω πάντως!

 

global εχω και εγώ. Το έχει.

Ρυθμίσεις>ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης. Κάτω κάτω λέει show on secure lockscreen

"εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος"

Link to comment
Share on other sites

global εχω και εγώ. Το έχει.

Ρυθμίσεις>ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης. Κάτω κάτω λέει show on secure lockscreen

"εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος"

 

τελεια το απενεργοποιησα για να δουμε!!ευχαριστω

mi8
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά τα gestures του Miui 10 είναι πολύ εθιστικά. Όταν πιάνω για να δουλέψω το OnePlus 5, εντελώς μηχανικά προσπαθώ να το δουλέψω με χειρονομίες και κάπου εκεί καταλαβαίνω ότι έχω άλλη συσκευή στα χέρια μου :D Είχα να το πάθω από την εποχή που δούλευα BB10 OS αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά τα gestures του Miui 10 είναι πολύ εθιστικά. Όταν πιάνω για να δουλέψω το OnePlus 5, εντελώς μηχανικά προσπαθώ να το δουλέψω με χειρονομίες και κάπου εκεί καταλαβαίνω ότι έχω άλλη συσκευή στα χέρια μου :D Είχα να το πάθω από την εποχή που δούλευα BB10 OS αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που να δεις Βαιε και στο redmi note 5 που είναι 18/9 εκεί κάνουν την διαφορά λόγο full screen

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις Βαιε και στο redmi note 5 που είναι 18/9 εκεί κάνουν την διαφορά λόγο full screen

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι εκεί σίγουρα έχουν και περισσότερο λόγο ύπαρξης. Με το Android P να δούμε πως θα το κάνουν. Αν όχι στο Mi note 3, σε άλλες συσκευές που θα αναβαθμιστούν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς miui 10?

Αξίζει?

Τι έχω με global κλειδωμένο bootloader αξίζει να το ξεκλειδώσω ή αναμένουμε το update.?

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς miui 10?

Αξίζει?

Τι έχω με global κλειδωμένο bootloader αξίζει να το ξεκλειδώσω ή αναμένουμε το update.?

αξιζει αλλα περιμενε λιγο ακομα να βγει με global source.η ελληνικη miui 10 αρκετα καλη.δωσε λιγο χρονο να διορθωσουν και μερικα bugs.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει αλλα περιμενε λιγο ακομα να βγει με global source.η ελληνικη miui 10 αρκετα καλη.δωσε λιγο χρονο να διορθωσουν και μερικα bugs.

 

Έχεις πληροφόρηση για το πότε περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Για stable global δεν γνωρίζω .

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32506-Miui-10-8-7-26-Διανομή-νέων-XTRV-ARΩMA-ROM-για-40-συσκευές/?pageNo=1

Έχει bug στις ρυθμίσεις της κάμερας

 

Η προηγουμενη .δεν έχει βρει κάποιο προβλημα

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32402-Miui-10-8-7-19-Διανομή-νέων-XTRV-ARΩMA-ROM-για-28-συσκευές/?pageNo=1

 

Διαβάστε προσεχτικά το ποστ και στα 2.αν δεν είστε σγρ τι κάνετε περιμένετε για global source και να ναι και πιο stable

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

Για stable global δεν γνωρίζω .

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32506-Miui-10-8-7-26-Διανομή-νέων-XTRV-ARΩMA-ROM-για-40-συσκευές/?pageNo=1

Έχει bug στις ρυθμίσεις της κάμερας

 

Η προηγουμενη .δεν έχει βρει κάποιο προβλημα

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32402-Miui-10-8-7-19-Διανομή-νέων-XTRV-ARΩMA-ROM-για-28-συσκευές/?pageNo=1

 

Διαβάστε προσεχτικά το ποστ και στα 2.αν δεν είστε σγρ τι κάνετε περιμένετε για global source και να ναι και πιο stable

 

Καλησπερα. Ειναι δικη μου εντυπωση ή η ποιοτητα φωτογραφιας στο Mi Note 3 με την Miui 10 (8.7.26) ειναι χειροτερη απ'την stable 9.5.4.0 ???

Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω το swiftkey και μετα απο λέξεις μου βάζει τελεία σε πολλές χωρίς λόγο!ξερει κανείς ποια ρ΄υθμιση είναι??ξερω ειναι ασχετο αλλα αν ξερει καποιος ας πει
mi8
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω το swiftkey και μετα απο λέξεις μου βάζει τελεία σε πολλές χωρίς λόγο!ξερει κανείς ποια ρ΄υθμιση είναι??ξερω ειναι ασχετο αλλα αν ξερει καποιος ας πει
Πάτησε το εικονίδιο του SwiftKey και πήγαινε, πληκτρολόγηση, πληκτρολογηση & αυτόματη διόρθωση και απενεργοποιησε την γρήγορη τελεία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του κινητού σήμερα?ερώτηση προς τους κατόχους. Βλέπω έχει καλά χαρακτηριστικά και ψήνομαι. Έχω το galaxy s7 edge.πρωτη φορά xiaomi αν το πάρω τελικά. Να ξεφύγουμε λίγο από τα Samsung να δούμε κάτι διαφορετικό

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του κινητού σήμερα?ερώτηση προς τους κατόχους. Βλέπω έχει καλά χαρακτηριστικά και ψήνομαι. Έχω το galaxy s7 edge.πρωτη φορά xiaomi αν το πάρω τελικά. Να ξεφύγουμε λίγο από τα Samsung να δούμε κάτι διαφορετικό

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε απο σ7 πηγα σε αυτο και εγω. Θα σου παραθεσω την δικια μου συγκριση αναμεσα τους, μεσα απο τα δικα μου ματια.

Ξεκιναμε:

Λιγο καλυτερη φωτογραφια το χιαομι και λιγο χειροτερο βιντεο (δεν εχει τοσο καλη σταθεροποιηση, απο ποιότητα ειναι οκ). Δεν τραβαει στα 60fps οπως το σαμσουνγκ ομως.

ΠΟΛΥ καλυτερη μπαταρια

Το ιδιο γρηγορο, δεν καταλαβα ποτε διαφορα σε ταχυτητα, δεν ειχα ποτε λαγκ

Το miui το βρισκω πολυ ευχρηστο αλλα οπτικα προτιμω της samsung. Αυτο αλλαζει στην Ορεο που δινει πολυ ωραιο οπτικο αποτελεσμα στο χιαομι.

Χειροτερη οθόνη (οχι κακή, ομως αλλα δε συγκρινεται με την amoled)

Δεν εχει υποδοχη ακουστικων και καρτα sd. Αυτο εμενα δε με πολυενοιαζε , εσενα μπορει να σε ενοχλει ομως. Παρολαυτα ειναι δικαρτο που μπορει να σε εξυπηρετει περισσοτερο.

Αλλαζει ρομ και κανεις ρουτ χωρις να χασεις εγγυηση. Παντα μιλωντας για συγκεκριμενες διαδικασιες πχ xiaomi.eu ρομ κτλ

Δεν εχει την 800αρα μπαντα, αλλα προσωπικα σε Αθηνα κεντρο και Θεσσαλονικη προαστια δεν ειχα ποτε μα ποτε κανενα προβλημα και επιανα 4g παντου.

 

Εν κατακλειδι, ειναι ενα παναξιο κινητο που τα κανει ολα και μαλιστα καλα. Ζυγισε τα υπερ και τα κατα και η αποφαση ειναι δικη σου. Μπορεις να τσιμπησεις μεταχειρισμενο σε καλη τιμη και με εγγυηση απο Ελληνικο καταστημα αυτη τη στιγμη , πολυ ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να μπορουμε να βαλουμε full screen gestures στο mi note 3? ευχαριστω!!
Στην τελευταία EU developer που φορούσα πριν γυρίσω πάλι στην προηγούμενη, υπήρχε επιλογή να απενεργοποιήσεις αν ήθελες τα πλήκτρα και να έχεις μόνο χειρονομίες η και τα δύο. Στις ρυθμίσεις και πλήρης οθόνη θα το βρεις αυτό λογικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει εγγύηση ?

https://apiastos.gr/product/xiaomi-mi-note-3/?ref=bestprice.gr ειμαι έτοιμος να το παραγγείλω από εδώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

με την global rom χωρις root υπαρχει τροπος να αυξησουμε την ενταση σε ακουστικο και ηχειο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει εγγύηση ?

https://apiastos.gr/product/xiaomi-mi-note-3/?ref=bestprice.gr ειμαι έτοιμος να το παραγγείλω από εδώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς και θα έχει.

Γιατί δεν το επιβεβαιώνεις κάνοντας την ερώτησή σου στο συγκεκριμένο κατάστημα;;

Εδώ τι να σου μπορεί να σου πει κάποιος στα σίγουρα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση θα έχει σίγουρα. Το θέμα είναι ότι θα πηγαίνει πάλι Κίνα αν σου τύχει βλάβη. Απλά δε θα μπεις εσύ στον κόπο, αλλά το κατάστημα με τα πηγαινελα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση θα έχει σίγουρα. Το θέμα είναι ότι θα πηγαίνει πάλι Κίνα αν σου τύχει βλάβη. Απλά δε θα μπεις εσύ στον κόπο, αλλά το κατάστημα με τα πηγαινελα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς!

Το θέμα είναι να μην σου κάτσει κάτι τέτοιο μακριά από μάς! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...