Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελκά είχαμε πολύ άσχημη εξέλιξη.

Αν έχει καμιά συμβουλή κανείς ας απαντήσει στο αντίστοιχο thread.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω ενα κινητο ρουταρισμενο (neken n6) και εχω περασει σε αυτο πανω απο 10 διαφορετικες custom rom, η διαδικασια που ακολουθω ειναι .περναω την ρομ στην micro sd, μετα απο ενα κινεζικο cwm(power + vol+) παταω delete dalvik,delete cache,delete data/factory reset και μετα εισαγωγη απο την sdcard την rom.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Οι παλιες rom εχουν διαγραφει?οι τρεχουν ολες ταυτοχρονα(σαν background )?

μπορει να φαινετε χαζη η ερωτηση αλλα το ρωταω γιατι ειχα θεμα με την μπαταρια και ενω αγορασα καινουργια το μεγαλυτερο ποσοστο που καταναλωνετε ειναι signal(περιπου 35%)>wifi(??δεν ξερω τι εννοει??,30%)>android (αυτο με ανησυχει,30%)>οθονη(20%)

εγω εχω σαν main συσκευη lg g4 και πρωτο σε καταναλωση εχει την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιές ρομ δεν τρέχουν απο πίσω.Οσο για τα στατιστικά που δείχνουν πιο κάτω την οθόνη είναι λόγω μιας λανθασμένης ρύθμισης στο λειτουργικό που δεν επηρεάζει όμως την κατανάλωση μπαταρίας.Αυτό συμβαίνει και σε άλλα κινέζικα με 65xx cpu.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι θαυμαστης της apple. Τα προϊοντα της μου αρεσουν παρα πολυ. Ειxα iphone 4s. Προπερσι το καλοκαιρι μου επεσε κι εσπασε κι ειπα να παρω android. Πηρα ενα samsung galaxy core απο το πλαισιο. Το χαρισα σε 2 μηνες καιμιυ εδωσε ενας φιλος ενα 4s για να βολευτω. Καπου τον Ιουλιο πηρα το moto e 4g. Με ενθουσιασε, εκτοε της καμερας, σε σχεση με το iphone. Το εσπασα ομως κι αυτο πριν 1 μηνα. Ειπα να παρω κινεζικο μιας κι αρκετοι μου το ελεγαν, αλλα ημουν διστακτικος. Βρηκα το honor 4c στα 149€ κι αν εξαιρεσεις την εσωτερικη μνημη, το 4g και το γυαλι στην οθονη ειναι ανωτερο απο τα υπολοιπα. Και στο hardware αλλα και στην ληψη σηματος, gps και wifi! Πολυ πολυ καλυτερο απο τα μεγαλα και ισχυρα brands που φοβομουν να αποχωριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Πρόσφατα παρέλαβα ένα κινητό από Κίνα, το οποίο είναι μάλλον refurbished/ανακατασκευασμένο ή μεταχειρισμένο. Λέω μάλλον γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος, είμαι θα ελεγα 99.9%, αν και γνώριζα εξ αρχης ότι από το κατάστημα που το πήρα αυτή θα ήταν και η πιο πιθανή κατάληξη, άσχετα που το πουλούσε σαν καινούργιο. Επίσης γνώριζα ότι ειναι δύσκολο να είναι καινούργιο ένα επώνυμο μή κινέζικο κινητό αγορασμένο από Κίνα. Οπότε είχα επίγνωση της αγοράς.

 

Μου γεννήθηκε όμως ένα ερώτημα μέσα από αυτή την αγορά και την επεξεργασία του κινητού, οπου περιγραφω λεπτομέρειες παρακάτω. Το ερώτημα λοιπόν είναι το εξής: Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιος ελεγχος που μπορεί να κάνει κάποιος ώστε να σιγουρευτεί και να μπορεί να αποδείξει αν το κινητο που παρελαβε είναι refurbished ή μεταχειρισμένο? Και κατ' επέκταση, αν τελικά είναι, τι μπορεί να κάνει κάποιος σε αυτη τη περιπτωση αν το αγόρασε για καινούργιο?

 

Γνωρίζω ότι στα refurbished αλλάζουν τα εξωτερικά πλαστικά και φαίνονται σαν καινούργια, αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα. Παρέλαβα λοιπον το κινητό, το κουτι του κινητού ήταν "ταλαιπωρημένο", αλλά αυτό το παραβλεπω ως κριτήριο απόδειξης και συμπερασμάτων. Το κινητό ήταν με τη ζελατίνα του στην οθόνη, αψεγαδιαστο τόσο στην οθόνη όσο και στην πλάτη του. Σαν καινουργιο. Το τζαμάκι της κάμερας είχε και αυτό ζελατίνα, η οποία ζελατίνα είχε τις γρατσουνιές της, αλλά το τζαμακι της κάμερας ανέπαφο. Μέσα η συσκευασία ειχε γνήσιο ευρωπαϊκό φορτιστή και hands free της εταιρίας, καινούργια και σφραγισμένα στη ζελατίνα τους. Επίσης, το εγχειρίδιο του κινητού. Κάτω από την μπαταρία, ειναι κολλημενο αυτοκόλλητο με το IMEI και το serial number, ίδια με αυτά στο κουτί.

 

Μέχρι εδώ όλα καλά, το κινητό καινούργιο, ώσπου άνοιξα την πλάτη να δω μπαταρία κλπ. Ή μπαταρία ηταν με τις ταινίες της στους πόλους, καινούργια και αυτή. Αλλά, κοιτώντας τις βίδες της συσκευής, παρατήρησα ότι είχαν σκονη και κάτι σαν σκουριά, καθώς επίσης και ένα λεκέ στην είσοδο της κάρτας sim. Γενικά, όταν αφαίρεσα την μπαταρία, στη θέση της είχε σκόνη. (Το εσωτερικού του κινητού μου που έχω 2 χρόνια είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση)

 

Εδώ ανέβασα κάποιες φωτογραφίες https://www.dropbox.com/sh/6evqoqtjq35wtk1/AAAJrP3ZMrHptKpx7O1h7Jaxa?dl=0

 

Νομίζω ότι αυτή η εμφάνιση του εσωτερικού υποδεικνύει ότι είναι refurbished. Καμία σχέση με άλλα κινητά που έχω πάρει από Κίνα. Αλλά είναι αυτό απόδειξη? Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος 100%. Δικαιολογείται μια τέτοια εικόνα σε καινούργιο κινητό? Σίγουρα όχι κατά τη γνώμη μου, εκτός και αν ήταν σε μια αποθήκη στιβαγμενο για χρόνια, ή στη βιτρίνα κάποιου μαγαζιου, αλλά και πάλι δύσκολο. Κάποιος που γνωρίζει καλύτερα μπορεί να το επιβεβαιώσει.

 

Κατά τα αλλά το κινητό ειναι γνησιο, εγινε φλασαρισμα stock rom, καθως και OTA update, μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά. Αν το κινητό δεν είχε αποσπώμενη μπαταρία ώστε να δω το εσωτερικό, δεν θα είχα ασχοληθεί αν είναι καινούργιο ή refurbished, θα το θεωρούσα καινούργιο. Επίσης αν δεν είχε τους λεκέδες στις βίδες και στη θέση της sim, οι οποίοι έφυγαν εύκολα, και ήταν λίγο καθαρισμενο με ένα πανάκι, πάλι θα έλεγα ότι είναι καινούργιο.

 

Από τα παραπάνω επομένως μου δημιουργηθηκε και το ερώτημα το οποίο έχω θέσει: Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιος ελεγχος που μπορεί να κάνει κάποιος ώστε να σιγουρευτεί και να μπορεί να αποδείξει αν το κινητο που παρελαβε είναι refurbished ή μεταχειρισμένο?

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι,απο τις foto βεβαια και οτι μπορω να καταλαβω και εγω,δεν το βλεπω για φρεσκαδουρα......:)

Εχεις καποιο video απο το unboxing της συσκευασιας ωστε να ειναι εμφανεις η παραπανω παρατηρησεις σου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι,απο τις foto βεβαια και οτι μπορω να καταλαβω και εγω,δεν το βλεπω για φρεσκαδουρα......:)

Εχεις καποιο video απο το unboxing της συσκευασιας ωστε να ειναι εμφανεις η παραπανω παρατηρησεις σου??

Έχω video με unboxing της συσκευασίας και τα εξαρτήματα που περιείχε το δέμα, αλλά όχι όταν άνοιξα την πλάτη του κινητού και είδα τις ομορφιές...από το εσωτερικό μόνο φωτογραφίες. Όπως αναφέρω, εξωτερικά είναι αψεγάδιαστο.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στην καλύτερη refurbished.

 

Στη χειρότερη ελλατωματικη παρτίδα με μη ελλατωματικη μεταχειρισμενα ανταλλακτικά....

Στείλε μήνυμα από εκεί που το πήρες και πες τους μάγκες πάω σε claim, γιατί στείλατε μεταχειριμενο εργαλείο, και κοιτά να σου επιστραφεί το 50% της αξίας.

LG είναι; .

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στην καλύτερη refurbished.

 

Στη χειρότερη ελλατωματικη παρτίδα με μη ελλατωματικη μεταχειρισμενα ανταλλακτικά....

Στείλε μήνυμα από εκεί που το πήρες και πες τους μάγκες πάω σε claim, γιατί στείλατε μεταχειριμενο εργαλείο, και κοιτά να σου επιστραφεί το 50% της αξίας.

LG είναι; .

Ναι lg είναι. Αυτό σκέφτομαι και εγώ, partial refund 40-50% για να μην μπλέξω με επιστροφές. Έχω στείλει στο μαγαζί τις φωτο να δω τι θα μου πουν, και αν δεν βγάλω άκρη μετά PayPal. Απλώς δεν ξέρω αν μέσω PayPal μπορώ να πάρω partial refund.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι lg είναι. Αυτό σκέφτομαι και εγώ, partial refund 40-50% για να μην μπλέξω με επιστροφές. Έχω στείλει στο μαγαζί τις φωτο να δω τι θα μου πουν, και αν δεν βγάλω άκρη μετά PayPal. Απλώς δεν ξέρω αν μέσω PayPal μπορώ να πάρω partial refund.

Μάλλον βαλανε μεταχειρισμενα ανταλλακτικά σε καινούρια, ελαττωματική παρτίδα.

Παίξε μπάλα σε partial refund ,έως τέλους

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι lg είναι. Αυτό σκέφτομαι και εγώ, partial refund 40-50% για να μην μπλέξω με επιστροφές. Έχω στείλει στο μαγαζί τις φωτο να δω τι θα μου πουν, και αν δεν βγάλω άκρη μετά PayPal. Απλώς δεν ξέρω αν μέσω PayPal μπορώ να πάρω partial refund.

 

Όπως σου είπαν να επιμείνεις μεχρι τελους με PP για partial refund, σε αρκετες περιπτώσεις ικανοποιουν χρηστες.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώντας ότι για όσο είναι απαραίτητη η φωνή για τις επικοινωνίες μας {και μάλλον θα είναι για πάντα} σιγά-σιγά οι τεχνολογίες voip θα υπερκεράζουν την απλή ομιλία μέσω ψηφιακών συσκευών. Σχεδόν όλα μπορούν να γίνουν από τα apps με voip, από αποστολή εγγράφου σε όποια μορφή, φωτογραφιών, video κλπ. Μου είναι αδιάφορο ποιά apps θα προκύψουν στο μέλλον και σίγουρα τα θέματα ελέγχου προσωπικής σφαίρας μας απασχολούν.

 

Παρατήρησα ότι η Cosmote έχει καλύτερη κατανάλωση MBpmin σε χρήση του Viber από την Vodafone.

Συγκεκριμένα:

1. Με Cosmote, για 10-12 λεπτά ομιλίας μέσω Viber η κατανάλωση ήταν 10ΜΒ περίπου.

2. Με Vodafone, για 5-7 λεπτά ομιλίας μέσω Viber η κατανάλωση ήταν 30ΜΒ περίπου.

 

Πού οφείλεται αυτό, για τη χρήση της ίδιας υπηρεσίας εγκατεστημένης στο ίδιο κινητό;

Ποιοί παράμετροι επηρεάζουν αυτή την κατανάλωση MBpmin?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,το θεμα ειναι οτι αμα εχω 0, υπολοιπο η Q το τρωει.Η cosmote οχι χωρις MB.

 

Επειδή:

1. στην Q και F2go χωρίς υπόλοιπο (0,00€) ή όταν περάσει το 6μηνο διάρκειας υπολοίπου δεν μπορεί να χρησιμοποιήσεις κανένα ΜΒ (upload, download) , άρα δεν "μπαίνει" 0.facebook,

ενώ

2. Στην Cosmote (WhatsUp ή Cosmokarta ή Internet on the Go) και με 0,00€ υπόλοιπο ή ακόμα και όταν περάσει το 3μηνο ισχύος "κάρτας" υπολοίπου κατεβάζει ΜΒ (και εννοείται χωρίς καμιά χρέωση και χωρίς ανάγκη μηνιαίου πακέτου ΜΒ) για τουλάχιστον άλλους 9 μήνες αφού μηδενιστεί το υπόλοιπο, ώσπου να λήξει το 12μηνο που διακόπτονται και οι εισερχόμενες κλήσεις και sms, άρα μπορείς να χρησιμοποιείς το 0.facebook,

 

ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ:

Να έχεις μια κάρτα από Cosmote καρτοκινητή (WhatsUp ή Cosmokarta) που να της βάζεις 6€ κάθε 12 μήνες και:

1. Μέσα στο 3μηνο ισχύος υπολοίπου να πάρεις όποιο πακέτο θες με 5€

και

2. Για το υπόλοιπο 9μηνο ισχύος του αριθμού να έχεις μόνο 0.facebook χωρίς καμιά απολύτως χρέωση. Ειδικά με το σήμα της Cosmote που "πιάνει" παντού, δε θα έχεις πρόβλημα "ούτε στα κατσάβραχα"!! Σε σχέση με της Wind, Q..

 

Στο Internet on the Go αν βάλεις 5€ κάρτα δε θα αφαιρεθεί φόρος κινητής και κάνεις ότι θες τα 5€ {Τί θα τα κάνεις με τέτοια πανάκριβα πακέτα/πάσα που έχει, δεν ξέρω!!!!}. :D

 

Edit: Σε δίκαρτο δύο sim κινητό σε διευκολύνει πάρα πολύ, όταν έχεις τη μια sim 12μηνης ανανέωσης στη 1 θέση και τη βασική sim στην άλλη: Μπορείς να έχεις έτσι και μια Q sim (εκτός από την Cosmote) που έχει πολύ χαμηλές χρεώσεις με όλα τα προτερήματά της και bonus..

Και με 6μηνη διάρκεια υπολοίπου (προς το παρόν) για την Q ακόμα.!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Επειδή:

1. στην Q και F2go χωρίς υπόλοιπο (0,00€) ή όταν περάσει το 6μηνο διάρκειας υπολοίπου δεν μπορεί να χρησιμοποιήσεις κανένα ΜΒ (upload, download) , άρα δεν "μπαίνει" 0.facebook,

ενώ

2. Στην Cosmote (WhatsUp ή Cosmokarta ή Internet on the Go) και με 0,00€ υπόλοιπο ή ακόμα και όταν περάσει το 3μηνο ισχύος "κάρτας" υπολοίπου κατεβάζει ΜΒ (και εννοείται χωρίς καμιά χρέωση και χωρίς ανάγκη μηνιαίου πακέτου ΜΒ) για τουλάχιστον άλλους 9 μήνες αφού μηδενιστεί το υπόλοιπο, ώσπου να λήξει το 12μηνο που διακόπτονται και οι εισερχόμενες κλήσεις και sms, άρα μπορείς να χρησιμοποιείς το 0.facebook,

 

ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ:

Να έχεις μια κάρτα από Cosmote καρτοκινητή (WhatsUp ή Cosmokarta) που να της βάζεις 6€ κάθε 12 μήνες και:

1. Μέσα στο 3μηνο ισχύος υπολοίπου να πάρεις όποιο πακέτο θες με 5€

και

2. Για το υπόλοιπο 9μηνο ισχύος του αριθμού να έχεις μόνο 0.facebook χωρίς καμιά απολύτως χρέωση. Ειδικά με το σήμα της Cosmote που "πιάνει" παντού, δε θα έχεις πρόβλημα "ούτε στα κατσάβραχα"!! Σε σχέση με της Wind, Q..

 

Στο Internet on the Go αν βάλεις 5€ κάρτα δε θα αφαιρεθεί φόρος κινητής και κάνεις ότι θες τα 5€ {Τί θα τα κάνεις με τέτοια πανάκριβα πακέτα/πάσα που έχει, δεν ξέρω!!!!}. :D

 

Edit: Σε δίκαρτο δύο sim κινητό σε διευκολύνει πάρα πολύ, όταν έχεις τη μια sim 12μηνης ανανέωσης στη 1 θέση και τη βασική sim στην άλλη: Μπορείς να έχεις έτσι και μια Q sim (εκτός από την Cosmote) που έχει πολύ χαμηλές χρεώσεις με όλα τα προτερήματά της και bonus..

Και με 6μηνη διάρκεια υπολοίπου (προς το παρόν) για την Q ακόμα.!

 

 

Το δικαρτο το ειχα και με κουρασε.Εβαζα στο 3μηνο και στις 2 αλλα πλεον κραταω το whats up για ρεζερβα ;).Η Wind το 0. το φορτωνει με Gprs κι ολας.Η Cosmote χωρις 3G καθυστερει περισσοτερο.Οποτε Q και ανανεωση στο διμηνο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω καλυτερο MBpermin εχει η Wind.2ον το viber με Cosmote 3G ειχε καλη ποιοτητα και δεν ηξερα οτι χρεωθηκα τοσα λιγα MB.Ειχα μιλησει εναμιση λεπτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω καλυτερο MBpermin εχει η Wind.2ον το viber με Cosmote 3G ειχε καλη ποιοτητα και δεν ηξερα οτι χρεωθηκα τοσα λιγα MB.Ειχα μιλησει εναμιση λεπτο.

 

Ποιός μπορεί να είναι ο λόγος που έχουν διαφορετικό MB/min άλλες εταιρίες κινητής για την ίδια voip υπηρεσία;

 

Καθώς οι κλήσεις ομιλίας πια γίνονται με voip από πολύ κόσμο, μια παράμετρος είναι και η επιλογή εταιρίας κινητής για τη χρήση του.

Συμβαίναι και με άλλες voip εφαρμογές (skype κλπ):

ΜΒ/min: Wind<Cosmote<Vodafone ;

Link to comment
Share on other sites

Το δικαρτο το ειχα και με κουρασε.Εβαζα στο 3μηνο και στις 2 αλλα πλεον κραταω το whats up για ρεζερβα ;).Η Wind το 0. το φορτωνει με Gprs κι ολας.Η Cosmote χωρις 3G καθυστερει περισσοτερο.Οποτε Q και ανανεωση στο διμηνο.

 

Εγώ φορτώνω 0.facebook και το app του facebook με Cosmote Internet on the Go που έχει περάσει το 6μηνο υπολοίπου με τη sim στη 2η θέση δίκαρτου κινητού, που "δίνει" μόνο G...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φορτώνω 0.facebook και το app του facebook με Cosmote Internet on the Go που έχει περάσει το 6μηνο υπολοίπου με τη sim στη 2η θέση δίκαρτου κινητού, που "δίνει" μόνο G...

 

 

 

Gprs? Μπορει να εχεις δικιο,να μην ειναι τοσο χαλια.Τωρα με Q προς το παρον καλα ειμαι.Θα δειξει αργοτερα αμα θα παρω και 2η την Cosmote.Το θεμα με την Wind ειναι οτι οταν ειμαι εκτος θεσσαλονικης το 3g ειναι πολυ αργο και ανυπαρκτο σε πολλα σημεια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Gprs? Μπορει να εχεις δικιο,να μην ειναι τοσο χαλια.Τωρα με Q προς το παρον καλα ειμαι.Θα δειξει αργοτερα αμα θα παρω και 2η την Cosmote.Το θεμα με την Wind ειναι οτι οταν ειμαι εκτος θεσσαλονικης το 3g ειναι πολυ αργο και ανυπαρκτο σε πολλα σημεια.

 

Εννοώ στη δεύτερη θήκη sim του κινητού τη "ληγμένη" Cosmote και πιάνει Edge. Μια χαρά 0.facebook και στο app facebook.

Και πάνω από όλα τσάμπα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα οταν γινεις φοιτητης βαζεις ενα φοιτητικο CU και με ενα ταληρο το μηνα ξενοιαζεις. Δεν θα ξαναχρειαστει να ανησυχησεις για τα ΜΒ σου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα οταν γινεις φοιτητης βαζεις ενα φοιτητικο CU και με ενα ταληρο το μηνα ξενοιαζεις. Δεν θα ξαναχρειαστει να ανησυχησεις για τα ΜΒ σου.

 

60€ (5€x12μήνες)? Too much.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα οταν γινεις φοιτητης βαζεις ενα φοιτητικο CU και με ενα ταληρο το μηνα ξενοιαζεις. Δεν θα ξαναχρειαστει να ανησυχησεις για τα ΜΒ σου.

 

 

 

15 ειμαι...εχω ακομα για το φοιητητικο.Πολλοι στην ηλικια μου ειναι με Wu,και καρτα καθε 3μηνο και αν.Για να επικοινωνουν ψαχνουν wifi για viber ή στελνουν μηνυματα μεσω φβ.Εγω οσο ειχα μονο wu στο διμηνο και εστελνα sms(με τα ψιλα που εμεναν)

 

Ειχα και δικαρτο αλλα αμα ειναι σε 3μηνες να χανω τα λευτα δεν συμφερει πλεον(αλλιως θα επερνα το 535 που εχω σε δικαρτο).Γι αυτο Q και ανανεωση στο 2μηνο(οι κλησεις ειναι του λεπτου και διλεπτου,σπανια πανω απο 3',οποτε με βολευει).Απο σημα δεν εχω θεμα με Wind(θεσσσαλονικη) αλλα με το 3G οπου εκτος πολης σερνεται(οπου υπαρχει,με το παλιο) και ειναι ανυπαρκτο(Gprs).Ακομα και να πας στη Περαια(20 χιλιομετρα περιπου ειναι απο την πολη της θεσσαλονικης) εχει σημεια χωρις 3G.Το ιδιο και στο Πανοραμα, εχει τρυπες στο 3G.Στη Ν.Χαλκηδονα,Αγ.Αθανασιο,Γεφυρα,Κουφαλια και εκει το 3G ειναι λιγο ανπυαρκτο.Αμα φυγει καποιος και μπει Αθηνων Θεσσαλονικης(μετα το Καλοχωρι εχει σημεια που εχει μονο Edge,μετα την Σινδο ομως το 3g ειναι ελαχιστο.Αγ.Βασιλειος,Ασπροβαλτα και χωρια κοντα στην Λιμνη Βολβη και εκεινα εχουν Gprs.3G λιγο η Ασπροβαλτα ειχε.Εκτος πολης το 3g δεν το βλεπεις παντα και σε καποιες περιοχες το ψαχνεις με το τουφεκι.Η Cosmote σε ολα τα σημεια που ανεφερα εχει 3G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

60€ (5€x12μήνες)? Too much.

 

60€ το χρονο για απεριοριστο τηλεφωνο (1000' προς ολους και 600 προς CU) και αθροιστικα πανω απο 1GB Internet (με ολα τα δωρα που δινει κλπ) ειναι too much? :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

60€ το χρονο για απεριοριστο τηλεφωνο (1000' προς ολους και 600 προς CU) και αθροιστικα πανω απο 1GB Internet (με ολα τα δωρα που δινει κλπ) ειναι too much? :X:X:X

 

Ανάλογα με τις ανάγκες: Too much for me.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...