Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, δουλεύει η εφαρμογή σε android 10; Η συσκευή είναι one plus 7

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεί το OnePlus 7 να δουλεύει και χωρίς εφαρμογή. Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το Wi-Fi Calling μέσω του My Vodafone στο κινητό και περίμενε να δεις τι θα σου απαντήσει το σύστημα.

 

Αν σου βγάλει άκυρο, η εφαρμογή νομίζω ενημερώθηκε πρόσφατα ώστε να παίζω και σε Android 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε ενα Xiaomi Redmi Note 6 Pro, εχω φοιτητικό cu. Απο την εφαρμογη της voda, κανω "αίτηση" να μου να ανοίξουν το wifi calling. Εν τέλει μετά απο αρκετή ώρα, έρχεται μήνυμα ότι δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα χρήσης μου. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; μήπως δεν υποστηρίζει ακομα τα καρτοκινητα η υπηρεσία; ευχαριστώ

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι την υποστηρίζει

 

Τσεκαρισμενο σε δύο φοιτητικά CU

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε ενα Xiaomi Redmi Note 6 Pro, εχω φοιτητικό cu. Απο την εφαρμογη της voda, κανω "αίτηση" να μου να ανοίξουν το wifi calling. Εν τέλει μετά απο αρκετή ώρα, έρχεται μήνυμα ότι δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα χρήσης μου. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; μήπως δεν υποστηρίζει ακομα τα καρτοκινητα η υπηρεσία; ευχαριστώ

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

 

Φοιτητικό CU έχω κι εγώ με Mi 9 Lite. Μου το ενεργοποίησε κανονικά η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε ενα Xiaomi Redmi Note 6 Pro, εχω φοιτητικό cu. Απο την εφαρμογη της voda, κανω "αίτηση" να μου να ανοίξουν το wifi calling. Εν τέλει μετά απο αρκετή ώρα, έρχεται μήνυμα ότι δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα χρήσης μου. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; μήπως δεν υποστηρίζει ακομα τα καρτοκινητα η υπηρεσία; ευχαριστώ

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

 

Έχω και εγώ φοιτητικό πακέτο, έχω ενεργή την υπηρεσία.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε ενα Xiaomi Redmi Note 6 Pro, εχω φοιτητικό cu. Απο την εφαρμογη της voda, κανω "αίτηση" να μου να ανοίξουν το wifi calling. Εν τέλει μετά απο αρκετή ώρα, έρχεται μήνυμα ότι δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα χρήσης μου. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; μήπως δεν υποστηρίζει ακομα τα καρτοκινητα η υπηρεσία; ευχαριστώ

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Και σε εμένα είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο από την εφαρμογή της Vodafone. Μέσω της εφαρμογής του CU όμως, ενεργοποιήθηκε κανονικά η υπηρεσία. Οπότε, προσπάθησε και μέσω του CU app.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα πως γίνεται μην το εμφανίζει κάθε φορά που συνδέεται στο wifi calling a41de23f9f448d0632efad1ca6f61ec6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σύρεις προς τα αριστερά την ειδοποίηση, νομίζω σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις τον αποκλεισμό της

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σύρεις προς τα αριστερά την ειδοποίηση, νομίζω σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις τον αποκλεισμό της

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν σύρεις αριστερά στην διώχνει, προσωρινά όμως. Όταν μπει σε wifi calling ξανά την βγάζει. Αν το κρατήσεις πατημένο, σου βγάζει επιπλέον επιλογές, αλλά δεν μπορείς να την απενεργοποιήσεις. Στα Samsung τουλάχιστον.

c06e19d0f9be1111852264f871054b03.jpg

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Αν σύρεις αριστερά στην διώχνει, προσωρινά όμως. Όταν μπει σε wifi calling ξανά την βγάζει. Αν το κρατήσεις πατημένο, σου βγάζει επιπλέον επιλογές, αλλά δεν μπορείς να την απενεργοποιήσεις. Στα Samsung τουλάχιστον.

c06e19d0f9be1111852264f871054b03.jpg

 

Sent from my Galaxy A40

 

Τέλεια κατάλαβα, δεν φεύγει με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις λεπτομέρειες σου δίνει επιλογή να την κλείσεις.
Αυτα σου βγάζει στις λεπτομέρειες,δεν γίνεται να το κλείσεις 5bdaf10affb1361bc42247a53a4fb2de.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Vodafone αλλά θυμάμαι ότι την είχα κλείσει (έχω το Α70). Τουλάχιστον μπορείς να κρύψεις το εικονίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Vodafone αλλά θυμάμαι ότι την είχα κλείσει (έχω το Α70). Τουλάχιστον μπορείς να κρύψεις το εικονίδιο.

 

Ούτε αυτό κρύβεται το εμφανίζει πάλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε galaxy s10 δεν μου δουλεύει το WiFi calling ξέρει κανείς γιατί;856a3147a55e9da1e4659c9215a5bc04.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε galaxy s10 δεν μου δουλεύει το WiFi calling ξέρει κανείς γιατί;856a3147a55e9da1e4659c9215a5bc04.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφού σου έχει βγάλει την ειδοποίηση, δε δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου έχει βγάλει την ειδοποίηση, δε δουλευει;
Δούλεψε τελικά εντελώς ξαφνικά

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό κρύβεται το εμφανίζει πάλι
Και εγώ το έχω κρύψει (Vodafone A70) αλλά το έχω κάνει από τότε που ενεργοποίησα το wifi και δεν θυμάμαι το πώς...
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, παλαιότερα στο s10e όταν είχε Android 9 ακόμη, μπορούσα να επιλέξω να γίνει ελαχιστοποίηση της ειδοποίησης, και έτσι δεν φαινόταν το εικονίδιο, παρά μόνο αν κατέβαζες την κουρτίνα. Μετά σταμάτησα να χρησιμοποιώ την κάρτα της Vodafone. Τώρα που την έβαλα ξανά, και στο μεταξύ έχει αναβαθμιστεί σε Android 10, βλέπω ότι δεν γίνεται τίποτα, πέρα από το να σέρνεις την ειδοποίηση για να την διώξεις, κάθε φορά που εμφανίζεται. Το ίδιο ακριβώς και στο A40 που πήρα πριν από μερικές μέρες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα κόπο και θυμιστε μου γιατί χτες χρειάστηκε να πάρω το 100 και τις δύο φορές ενώ τους άκουγα τέλεια δεν άκουγαν τίποτα αυτοί. Είχε αναφέρθει ότι υπάρχει θέμα με κάτι τέτοια νούμερα και το VoLTE?
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί αυτό για το 112 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7952966#post7952966

 

ισως έχει κάποια σχέση και με το 100 που αναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Το έγραψα στο θέμα του κινητού, το γράφω και εδώ.

 

Το S10+ μου είναι με firmware Cosmote. Σήμερα έβαλα ως δεύτερη sim μια κάρτα της Vodafone και ενεργοποίησα το voWiFi, όμως δε δουλεύει.

Το έχει δοκιμάσει κάποιος; Με το support που μίλησα, μου είπαν ότι είναι ενεργά στη γραμμή μου.

 

Δε θα σχολιάσω ότι στην αρχή μου είπαν να πάω σε κατάστημα για τις "υπηρεσίες voWiFi και voLTE", καθώς δεν κατάλαβε καν τι είναι. Α, μου λέει, το wifi calling λέτε!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει με το Odin να φλασαρεις το EUR (ελληνικό) csc. δεν χάνεται η εγγύηση σου και θα παίζει το volte/vowifi και στις 2 κάρτες.

Αλλιώς μπορείς να το στείλεις στην σμαρτεκ για να το περάσουν εκείνοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...