Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επ’ ευκαιρία της μεταφοράς μου από Cosmote προς Vodafone έστειλα ένα ερώτημα προς την εξυπηρέτηση πελατών για Vodafone VoLTE/voWiFi.

Είχα ενημέρωση ότι θα ενεργοποιηθεί σύντομα, χωρίς να μπορούν να δώσουν ημερομηνία.

Καλά μαντάτα! ;)

 

Ξεκινάω θέμα να το παρακολουθούμε και να γράφουμε εντυπώσεις όταν με το καλό ενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Επ’ ευκαιρία της μεταφοράς μου από Cosmote προς Vodafone έστειλα ένα ερώτημα προς την εξυπηρέτηση πελατών για Vodafone VoLTE/voWiFi.

Είχα ενημέρωση ότι θα ενεργοποιηθεί σύντομα, χωρίς να μπορούν να δώσουν ημερομηνία.

Καλά μαντάτα! ;)

 

Ξεκινάω θέμα να το παρακολουθούμε και να γράφουμε εντυπώσεις όταν με το καλό ενεργοποιηθεί.

 

Ξέρω για Απρίλιο 2018.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας το κάνουν τουλάχιστον σωστά. Να δουλεύει και με certificate authentication ώστε να μπορούν και συσκευές χωρίς SIM να κάνουν attach στον IMS. Να δούμε πότε και αν θα δούμε και eSIM activation services.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία όλα αυτά, αλλά να κυνηγήσουν τους κατασκευαστές να το δώσουν σε μεγάλο εύρος συσκευών. Πραγματικά έχει γίνει ανέκδοτο αυτή η υπηρεσία.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Την περασμενη ενδομαδα που ρωτησα, μου ειπαν οτι το VoWiFi το προβλεπουν για πρωτο τριμηνο του 18. Το VoLTE μου ειπαν ειναι σε πιλοτικο σταδιο ακομη και δεν ξερουν πότε.
Link to comment
Share on other sites

Την περασμενη ενδομαδα που ρωτησα, μου ειπαν οτι το VoWiFi το προβλεπουν για πρωτο τριμηνο του 18. Το VoLTE μου ειπαν ειναι σε πιλοτικο σταδιο ακομη και δεν ξερουν πότε.

 

Χλωμό το βλέπω να δίνουν μόνο του το voWiFi. Θα σπάσουν όλα τα handover.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χλωμο το κοβω γιατι στην ουσια στηριζονται και τα δυο στην ιδια φιλοσοφια. Απλα μεταφερω ο,τι μου ειπαν στο live chat της εφαρμογης στις 18/12 συγκεκριμενα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χλωμο το κοβω γιατι στην ουσια στηριζονται και τα δυο στην ιδια φιλοσοφια. Απλα μεταφερω ο,τι μου ειπαν στο live chat της εφαρμογης στις 18/12 συγκεκριμενα.

 

Μακάρι να το κλείσουν το θέμα στο Q1 και να πιάσει τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Αργουν σε σχεση με τι;

Δεν ξερω πως εχουν προκυψει οι ραδιο αρβυλα ημερομηνιες που εχουν αναφερθει.

Link to comment
Share on other sites

Αργουν σε σχεση με τι;

Δεν ξερω πως εχουν προκυψει οι ραδιο αρβυλα ημερομηνιες που εχουν αναφερθει.

 

Δες το πρώτο post του νήματος και θα θυμηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Αργουν σε σχεση με τη cosmote μηπως;

Σε σχεση με τη Cosmote αργουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες το πρώτο post του νήματος και θα θυμηθείς.

 

Το δικό σου ειναι συντομα. Δεν εχω θεμα με αυτο

Για το πρωτο τριμηνο του 2018 λεω :P

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ενεργοποιήσουν οι υπόλοιπες στην Ελλάδα θα πούμε επιτέλους και όχι μπράβο. Βαθιά ψυχή. Αν περιμένΟυν να ολοκληρώσουν κάλυψη 4ης σωθήκαμε

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να μας δώσει ενημέρωση επί του θέματος; :)
Ακόμα τίποτα στην εξυπηρέτηση λένε πως είναι στα σχέδια της εταιρείας και θα υλοποιηθεί σύντομα αλλα δεν δίνουν κάποιο χρονοδιάγραμμα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα στην εξυπηρέτηση λένε πως είναι στα σχέδια της εταιρείας και θα υλοποιηθεί σύντομα αλλα δεν δίνουν κάποιο χρονοδιάγραμμα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Οπότε λογικά δεν θα πειράξουν τίποτα τώρα λόγω Πάσχα και πάμε για Q2.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Δυο πράγματα μου λείπουν από την Cosmote τώρα που έκανα την μετάβαση, το να έχω 4G σε πολλούς σταθμούς του μετρό και το WiFi calling. Άντε να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...