Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα αργουν σε σχεση με την cosmote. Σε αλλα και αλλα ξερουν να ειναι πληρως εναρμονισμενες π.χ. τιμες, διακοπη napster.

Πιστευω οτι ολη η καμπανια του σουπερ wifi στο σπιτι εχει να κανει με το wifi calling. Επισης βλεπω στο εξωτερικο ήδη το παρεχει η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κάποιος που να έχει έστω και μια ιδεά από τα χρονοδιαγράμματά τους, ας δώσει μια ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σημερα ξαναρωτησα και πηρα την απαντηση κονσερβα οτι οταν γινει θα ενημερωθουμε ολοι. Δηλαδη ουσιαστικα δεν απαντησαν. Κριμα που μενει τοσο πισω. Edited by Vasileios
Συγκρίσεις δικτύων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
«Κάτι σαν πληροφορία» που είχα σήμερα υποννοεί ότι θα έχουμε εξελίξεις στο θέμα στο Q3 ή Q4.
Link to comment
Share on other sites

«Κάτι σαν πληροφορία» που είχα σήμερα υποννοεί ότι θα έχουμε εξελίξεις στο θέμα στο Q3 ή Q4.

 

Solution by...?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Solution by...?

 

Δεν φτάσαμε μέχρι εκεί. Υποθέτω ότι τους έβαλε το group να πάρουν. Ξέρουμε τι έχει η VF NL που έχει παρόμοιο setup?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη υπηρεσία. Βρίσκομαι σε περιοχή που δεν πιάνει τίποτα από καμία εταιρεία. Έβαλα μια καρτούλα cosmote που είχα και έκανα προώθηση το βασικό μου αριθμό vodafone σε αυτό της cosmote και παίζει μέσω wificall. Να δω τη vodafone πότε θα το δώσει.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών,ο υπάλληλος δικαιολόγησε την καθυστέρηση στο ότι θα "προστεθούν πολλα εναλλακτικά κανάλια" και μου επανέλαβε πως το συντομότερο δυνατό θα ειναι εμπορικά διαθέσιμη χωρίς να μου δώσει κάποιο χρονοδιάγραμμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών,ο υπάλληλος δικαιολόγησε την καθυστέρηση στο ότι θα "προστεθούν πολλα εναλλακτικά κανάλια" και μου επανέλαβε πως το συντομότερο δυνατό θα ειναι εμπορικά διαθέσιμη χωρίς να μου δώσει κάποιο χρονοδιάγραμμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πολλα εναλλακτικά κανάλια? τι μπορεί να σημαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

πολλα εναλλακτικά κανάλια? τι μπορεί να σημαίνει αυτό?
Κι εγώ δεν το κατάλαβα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simos_s
Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνει πάντα ένας server χρειάζονται πολλοί backup server για να εξυπηρετήσει κόσμο για το vowifi και volte...

Αν νομίζει κανείς ότι είναι μόνο το ims .vodafone .gr κάνει λάθος... Το ίδιο ισχύει σε όλες τις εταιρίες...

Αυτά εννοεί κανάλια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάσαμε μέχρι εκεί. Υποθέτω ότι τους έβαλε το group να πάρουν. Ξέρουμε τι έχει η VF NL που έχει παρόμοιο setup?

 

Δε γνωρίζω. Καλά πλέον έχουμε ελάχιστη δραστηριότητα με Vodafone πάρα μόνο με UK. Είμαστε ακριβοί φαίνεται. Δε καταλαβαίνω. :shifty:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πολλα εναλλακτικά κανάλια? τι μπορεί να σημαίνει αυτό?

Αυτο ειναι το πιο ενδιαφέρον στην υλοποίηση του vowifi.

 

Πάντως έχω την εντυπωση οτι ειναι Ericsson.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το πιο ενδιαφέρον στην υλοποίηση του vowifi.

 

Πάντως έχω την εντυπωση οτι ειναι Ericsson.

 

Νομίζω ότι θα είναι με HUAWEI & το Roll out θα ξεκινήσει με Android Flagships & μετά με iOS

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα είναι με HUAWEI & το Roll out θα ξεκινήσει με Android Flagships & μετά με iOS

 

Πιο λογικό φαίνεται Huawei.

(Είπα εντύπωση γιατί δεν ήμουν σίγουρος για το Info).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα είναι με HUAWEI & το Roll out θα ξεκινήσει με Android Flagships & μετά με iOS
Παρεμπιπτόντως ρώτησα αν γνωρίζουν και σε ποιες συσκευές θα ειναι διαθέσιμο και ο υπάλληλος μου ανέφερε πως δεν το γνωρίζει αλλα μου είπε πως η υπηρεσία θα υποστηρίζεται από όλες που έχουν αυτήν την δυνατότητα

 

Για να δούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρεμπιπτόντως ρώτησα αν γνωρίζουν και σε ποιες συσκευές θα ειναι διαθέσιμο και ο υπάλληλος μου ανέφερε πως δεν το γνωρίζει αλλα μου είπε πως η υπηρεσία θα υποστηρίζεται από όλες που έχουν αυτήν την δυνατότητα

 

Για να δούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φούμαρα. Αν υποστηρίξουν π.χ. το Nexus 6P που παίζει στο εξωτερικό με VoLTE, κερνάω όλο το forum.

Link to comment
Share on other sites

Φούμαρα. Αν υποστηρίξουν π.χ. το Nexus 6P που παίζει στο εξωτερικό με VoLTE, κερνάω όλο το forum.

 

Η διαφημιση του ΟΠΑΠ λέει πρόσεχε τι τάζεις....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ή λίστα με τις συσκευές; έστω σε θεωρητικό επίπεδο; συγνώμη αν έχει απαντηθεί
Link to comment
Share on other sites

Η διαφημιση του ΟΠΑΠ λέει πρόσεχε τι τάζεις....

 

Δεν είπα τι κερνάω, είμαι καλυμμένος :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...