Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπα τι κερνάω, είμαι καλυμμένος :lol::lol::lol:

Η Voda να δεις αν κάνει τα κεράσματα της άλλης

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παρεμπιπτόντως ρώτησα αν γνωρίζουν και σε ποιες συσκευές θα ειναι διαθέσιμο και ο υπάλληλος μου ανέφερε πως δεν το γνωρίζει αλλα μου είπε πως η υπηρεσία θα υποστηρίζεται από όλες που έχουν αυτήν την δυνατότητα

 

Για να δούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι αν και απίθανο το βλέπω κι εγώ. Θεωρώ όπως είπαν και οι πιο πάνω, πως θα ξεκινήσει με iPhone, Galaxy 8/9/Note και τα latest Huawei.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το CS ακόμα αφήνει άτυπα να εννοηθεί ότι μέχρι τέλος του έτους θα παίξει.

Είδομεν.

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατη επικοινωνία μου ανέφεραν ότι θα διατεθεί τον Νοέμβριο γιατι εχει μπει στη 2ή φάση δοκιμών

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατη επικοινωνία μου ανέφεραν ότι θα διατεθεί τον Νοέμβριο γιατι εχει μπει στη 2ή φάση δοκιμών

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιτέλους, να μια καινούργια πληροφορία. Μέχρι τώρα είχαμε απλά γενικότητες μέχρι τέλος του χρόνου κλπ τουλάχιστον τώρα ξέρουμε ότι όντως προχωράει το θέμα. 2η φάση δοκιμων βεβαια δεν ξέρω τι είναι ούτε πόσες φάσεις είναι συνολικά

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, να μια καινούργια πληροφορία. Μέχρι τώρα είχαμε απλά γενικότητες μέχρι τέλος του χρόνου κλπ τουλάχιστον τώρα ξέρουμε ότι όντως προχωράει το θέμα. 2η φάση δοκιμων βεβαια δεν ξέρω τι είναι ούτε πόσες φάσεις είναι συνολικά

 

Το δοκιμάζουν οι υπάλληλοι της εταιρείας εσωτερικά, όχι μόνο οι τεχνικοί. Τελική φάση αν δεν προκύψει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμπορικά σίγουρα απο τη καινουργια χρονιά :ninja:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Εμπορικά σίγουρα απο τη καινουργια χρονιά :ninja:

 

Από ότι φαίνεται στοχεύουν 1 μήνα πριν το network freeze των Χριστουγέννων. Λογικά θα το πιάσουν, εκτός και αν έχουν τρελά προβλήματα στο testing.

Link to comment
Share on other sites

1η φάση λέμε Alpha

2η φάση λέμε beta

Τελική φάση και επίσημα λέμε stable

Αυτά περί προγραμματισμού...

Υπάρχει και μια ενδιάμεση φάση όταν γίνει open beta τότε μπορεί και το κοινό να το δοκιμάσει λίγες μέρες πριν γίνει επίσημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει υπηρεσία volte ανάλογη με της cosmote η Vodafone?

 

Όχι ακόμα. Λέγεται ότι το προσπαθούν. Αλλά αυτό είναι και το θέμα του νήματος αν το διαβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λέει δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο και δε μπορούμε να στο ενεργοποιήσουμε ακόμα... Όσες φορές κι αν τους πιέσω δυστυχώς τίποτα... Υπομονή... Το ίδιο ισχύει και στην μπλε...
Link to comment
Share on other sites

Λέει δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο και δε μπορούμε να στο ενεργοποιήσουμε ακόμα... Όσες φορές κι αν τους πιέσω δυστυχώς τίποτα... Υπομονή... Το ίδιο ισχύει και στην μπλε...

 

Η υπηρεσία διατίθεται προσωρινά σε όσους επιλέγει η Vodafone. Άρα καλά σου είπανε.

Όσον αφορά το υπομονή, και αυτή έχει τα όρια της. Άλλοι μπορούν να περιμένουν, άλλοι όχι.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω προσέξει το εξής εδώ και κάνα μήνα . Όταν είμαι στο wifi του σπιτιού και κάνω κλήση δεν ρίχνει το σήμα σε 3g για την κλήση αλλά παραμένει σε 4g κατά τη διάρκεια της κλήσης , είτε με πάρουν είτε πάρω εγώ. Όταν αποσυνδέω το wifi τότε κάνει/δέχεται κλήση μέσω 3g. Επίσης έχω πολλές κλήσεις που δεν χτυπάει αλλά έρχεται μνμ μετά ότι δέχτηκα κλήση . Είμαι σε καρτοπρόγραμμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω προσέξει το εξής εδώ και κάνα μήνα . Όταν είμαι στο wifi του σπιτιού και κάνω κλήση δεν ρίχνει το σήμα σε 3g για την κλήση αλλά παραμένει σε 4g κατά τη διάρκεια της κλήσης , είτε με πάρουν είτε πάρω εγώ. Όταν αποσυνδέω το wifi τότε κάνει/δέχεται κλήση μέσω 3g. Επίσης έχω πολλές κλήσεις που δεν χτυπάει αλλά έρχεται μνμ μετά ότι δέχτηκα κλήση . Είμαι σε καρτοπρόγραμμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα βρεθεί κάποιος ειδικός να απαντήσει, αλλά βοήθησέ τον αναφέροντας τη συσκευή με την οποία σου συμβαίνει το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεθεί κάποιος ειδικός να απαντήσει, αλλά βοήθησέ τον αναφέροντας τη συσκευή με την οποία σου συμβαίνει το παραπάνω.
Redmi note 4 global και το wifi 50vdsl cosmote.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simosthe
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το ρυθμίσουν σωστά και το πετάξουν πάνω όπως έκαναν οι φίλοι της Κοσμοτέ δεν πρόκειται να έχει καλά αποτέλεσμα ούτε στο public beta testing ούτε στο stable... Ο ims της VF τρέχει εδώ και καιρό πάντως (στην κινητή).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το ρυθμίσουν σωστά και το πετάξουν πάνω όπως έκαναν οι φίλοι της Κοσμοτέ δεν πρόκειται να έχει καλά αποτέλεσμα ούτε στο public beta testing ούτε στο stable... Ο ims της VF τρέχει εδώ και καιρό πάντως (στην κινητή).

 

Περίεργος σε μένα της cosmote παίζει άψογα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δηλαδη επισημο volte/vowifi για στη vodafone?

Αν ναι, θα ηθελα να το ενεργοποιησω στο S9 της συζυγου.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τους εργαζόμενους της Vodafone προς το παρόν. Λίγη υπομονή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...