Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πω με σιγουριά ότι είναι ανώτερο από το S7 edge δεν έχει το πρόβλημα με τις blur φωτογραφίες που είχε το 3Τ, επίσης 100% έχει πιο φυσικό αποτέλεσμα η κάμερα είναι πολύ κοντά με τις σημερινές ναυαρχίδες και χρησιμοποιώ μόνο auto

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που ρώτησε ο titarasaudi με ενδιαφέρει πάρα πολύ και εγώ λόγω μικρού παιδιού και η απάντηση σου Βαγγέλη είναι πολύ σαφής και ευχάριστη. Αν μαζευτούμε από το g2 εδώ έχοντας ένα τόσο παιχνιδιαρικο τηλέφωνο όπως το oneplus θα βάλουμε μπουρλότο στο νήμα...εδώ κάναμε θαύματα στο g2!!

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει απόφαση. Με το που ανοίξουν οι παραγγελιές θα την κάνω.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω με σιγουριά ότι είναι ανώτερο από το S7 edge δεν έχει το πρόβλημα με τις blur φωτογραφίες που είχε το 3Τ, επίσης 100% έχει πιο φυσικό αποτέλεσμα η κάμερα είναι πολύ κοντά με τις σημερινές ναυαρχίδες και χρησιμοποιώ μόνο auto

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ' ευχαριστώ Βαγγέλη....... ενθαρρυντικό αυτό που λες!!

Ρε και να ξαναμαζευτει το παρεάκι του G2......

Άντε να μαζευόμαστε σιγά-σιγα ;)

Μοιάζει και στην εμφάνιση το 5Τ με το G2!

Κατερίνα, αν είχα ακόμη το G2 θα ήταν πολύ πιο εύκολη η απόφαση μου! Αλλά τώρα που έχω το S7 edge με ζοριζει λίγο........ πιο πολύ βασικά την κάμερα φοβόμουν!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω με σιγουριά ότι είναι ανώτερο από το S7 edge δεν έχει το πρόβλημα με τις blur φωτογραφίες που είχε το 3Τ, επίσης 100% έχει πιο φυσικό αποτέλεσμα η κάμερα είναι πολύ κοντά με τις σημερινές ναυαρχίδες και χρησιμοποιώ μόνο auto

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαγγέλη, μπορείς να απαντήσεις λίγο πιο συγκεκριμένα αν δε σου κάνει κόπο;

Εκτός του φυσικού αποτελέσματος και της ποιότητας που έχει να κάνει και με το κάθε μάτι που το βλέπει, στο auto focus πως πάει σε σχέση με το s8; Ως τώρα σε αυτό το σημείο συγκεκριμένα G6,htc u11,mate 9,mi6 υστερούν σε σχέση με το s8.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Βαγγέλη....... ενθαρρυντικό αυτό που λες!!

 

Άντε να μαζευόμαστε σιγά-σιγα ;)

Μοιάζει και στην εμφάνιση το 5Τ με το G2!

Κατερίνα, αν είχα ακόμη το G2 θα ήταν πολύ πιο εύκολη η απόφαση μου! Αλλά τώρα που έχω το S7 edge με ζοριζει λίγο........ πιο πολύ βασικά την κάμερα φοβόμουν!

 

Το g2 το έχει τώρα ο άντρας μου και πάει σφαίρα (αν εξαιρέσεις μια μικρή κιτρινίλα στην οθόνη που δεν έφτιαξα ποτέ). Τώρα έχω το V10. Με έχει κουράσει η μπαταρία και το ότι δεν μπορώ να το πειράξω καθόλου. Sorry για το off topic αλλά χάρηκα που βλέπω γνωστούς εδώ...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το auto focus είναι αστραπιαίο μπορείς να δεις στο YouTube το συγκριτικό του supersaf,στο βίντεο επίσης έχει φοβερό stabilization, μόνο στο manual λόγο έλλειψης ois οποίος χρησιμοποιεί θα έχει θέμα σε σχέση με ναυαρχίδες που έχουν ois, επειδή είχα και LG G6,mate 9 από αυτά το 5 έχει σίγουρα ανώτερη κάμερα και φυσικά καμία σχέση το autofocus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Το auto focus είναι αστραπιαίο μπορείς να δεις στο YouTube το συγκριτικό του supersaf,στο βίντεο επίσης έχει φοβερό stabilization, μόνο στο manual λόγο έλλειψης ois οποίος χρησιμοποιεί θα έχει θέμα σε σχέση με ναυαρχίδες που έχουν ois, επειδή είχα και LG G6,mate 9 από αυτά το 5 έχει σίγουρα ανώτερη κάμερα και φυσικά καμία σχέση το autofocus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα χω δει τα βιντεάκια αλλά δε μου λένε κάτι, την έχω πατήσει τόσες φορές με τις φανφάρες τους.

Με κάλυψες εσύ όμως μιας και σε θεωρώ αντικειμενικό κριτή, μένει να το δοκιμάσω και μόνος μου μιας και αξίζει τη δοκιμή απ'ότι ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε δοκίμασα και τα s8,s8 plus κυρίως λόγο της κάμερας και επειδή ακόμα και τώρα είμαι fanboy της Samsung για να φανταστείς ούτε launcher αλλάζω στις συσκευές της μένω με τον tw, πλέον στη φωτογραφία δεν με εντυπωσίασε ούτε το s8, λιγότερη επεξεργασία από το S7 αλλά στην 40αρα τηλεόραση που τις βλέπω πάλι η επεξεργασία είναι φανερή ακόμα και σε ημερήσιες,δεν λέω ότι το OnePlus 5 είναι ουαου αλλά σίγουρα δεν έχει την διαφορά που είχε πέρσι το 3T με το S7 κυρίως λόγο κακού autofocus και Sutter speed,για να εξηγήσω πιστεύω ότι ο φακός του 5 με διάφραγμα 1.7 το βοηθάει πολύ στο auto ,με Sutter speed συνήθως στο 1/17, όταν στο OnePlus 3T έφτανε εύκολα και στο 1/4.Το ois εμένα δεν με ενδιαφέρει μιας και η καλύτερη κάμερα που δοκίμασα για τα δικά μου γούστα ήταν του Nexus 6p και δεν είχε ois.Για μένα η OnePlus ξέρει καλά να δουλεύει το software της κάμερας και έχει πολύ καλό αποτέλεσμα με έναν μέτριο φακό με μέγεθος pixel 1,12 αν στο OnePlus 6 βάλει αισθητήρα επιπέδου pixel XL,s8,u11 με 1,45 μέγεθος pixel και πάνω θα δούμε σπουδαία πράγματα και ας μην βάλει ois.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο έχει πράγματι φοβερό stabilization αλλά μόνο σε 4K@30fps. Σε 1080p@60fps (προσωπικά το προτιμάω λόγω smoothness) δεν έχει.

 

Αυτά στο 5 εννοείται. Το 5T δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου προφανώς. Στα specs του όμως αναφέρει "EIS optimized for 4K" (κάτι τέτοιο) άρα συμπεραίνω ότι πάλι δε θα έχει στα 1080p@60fps. Αν τραβάς βίντεο για μένα είναι μείον. Εκτός φυσικά αν σ' ενδιαφέρει μόνο στα 4K οπότε είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το πάρω με χίλια, είναι αυτό που ήθελα από το Oneplus 5

Ειναι bezeless

Έχει κορυφή επεξεργαστή

Κάμερα εάν όχι επίπεδο Note 8/S8 plus αλλά είναι από τα τοπ 5 σε smartphone

Νομίζω σε καλύπτει σαν συσκευή

Για εμένα στα 550ευρω είναι ΑΡΠΑΓΉ!!

 

Δείτε τιμές Note, Mate 10 pro και θα καταλάβετε

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το πάρω με χίλια, είναι αυτό που ήθελα από το Oneplus 5

Ειναι bezeless

Έχει κορυφή επεξεργαστή

Κάμερα εάν όχι επίπεδο Note 8/S8 plus αλλά είναι από τα τοπ 5 σε smartphone

Νομίζω σε καλύπτει σαν συσκευή

Για εμένα στα 550ευρω είναι ΑΡΠΑΓΉ!!

 

Δείτε τιμές Note, Mate 10 pro και θα καταλάβετε

Από σένα john θα περιμένω και μια σύγκριση και με το Huawei mate 10 pro που είχες.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το πάρω με χίλια, είναι αυτό που ήθελα από το Oneplus 5

Ειναι bezeless

Έχει κορυφή επεξεργαστή

Κάμερα εάν όχι επίπεδο Note 8/S8 plus αλλά είναι από τα τοπ 5 σε smartphone

Νομίζω σε καλύπτει σαν συσκευή

Για εμένα στα 550ευρω είναι ΑΡΠΑΓΉ!!

 

Δείτε τιμές Note, Mate 10 pro και θα καταλάβετε

 

Μήπως το Mate 10 (το κανονικό) είναι καλύτερο ?

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο πως το θεωρείς;τα είχες και τα δύο; Επίσης το mate 10 το κανονικό δεν καλύπτετε από Ευρωπαϊκή εγγύηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mate το απλό θα έρθει μόνο Ισπανία.

Άρα μήπως καλύπτεται απ την ευρωπαϊκή εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Huawei δήλωσε επίσημα ότι δεν θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη, τώρα αν το φέρει κάποιο eshop στην Ισπανία δεν νομίζω να καλύπτει η Ευρωπαϊκή εγγύηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις 21 ανοίγουν οι παραγγελιες. Αυτό που δεν κατάλαβα, θα είναι όντως παραγγελια Τρίτη και σου το στέλνουν άμεσα? Η θα είναι απλός προπαραγγελια?
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Στις 21 ανοίγουν οι παραγγελιες. Αυτό που δεν κατάλαβα, θα είναι όντως παραγγελια Τρίτη και σου το στέλνουν άμεσα? Η θα είναι απλός προπαραγγελια?
Παραγγελία κανονική. Την διαθεσιμότητα θα την δεις εκείνη την ώρα στο site. Αν είναι άμεσα διαθέσιμο (που για πρώτη μέρα κανονικά θα είναι άμεσα και δεν θα εξαντληθεί) θα σου το αποστείλουν κατευθείαν και αναλόγως την μέθοδο αποστολής που θα βάλεις θα έρθει και στον ανάλογο χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Στις 21 ανοίγουν οι παραγγελιες. Αυτό που δεν κατάλαβα, θα είναι όντως παραγγελια Τρίτη και σου το στέλνουν άμεσα? Η θα είναι απλός προπαραγγελια?

 

Κλασικά από αποθηκη Πολωνίας με οδική για τη standard παράδοση και αεροπορικώς για την express...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά θα ανοίξουν οι παραγγελίες στις τέσσερις το μεσημέρι;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με S7E και μετά από μήνες αναμονής και βλέποντας reviews δεν με συγκίνησε κανένα κινητό ιδιαιτερα, το Pixel XL2 ήταν κινητό όνειρο αλλα με τέτοια οθόνη για 1000 euro κινητό δεν δίνω. Οποτε κάτι γρήγορο smooth καλή μπαταρία και με καλή κάμερα λέταϊ να πάω σε OP5T?
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά θα ανοίξουν οι παραγγελίες στις τέσσερις το μεσημέρι;

Με το δάκτυλο στη σκανδάλη είσαι ε; :D

Εδώ γράφει 09:00, αλλά δεν ξέρω τι παίζει!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171119/9d6013d249ba131e7de5865ef623a63b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...