Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλύτερο πως το θεωρείς;τα είχες και τα δύο; Επίσης το mate 10 το κανονικό δεν καλύπτετε από Ευρωπαϊκή εγγύηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατά την ΤΑΠΕΙΝΗ μου άποψη, είναι εφάμιλλες συσκευές και με παραπλήσιο κόστος. Αν λοιπόν "ξεχάσουμε" την ηλιθιότητα της Huawei να μην το φέρει Ελλάδα (ή Ευρώπη), τότε είναι εξίσου καλά σε:

α) Ποιότητα κατασκευής, με ΙΣΩΣ 1 κλικ πάνω τη Huawei

β) Κάμερα, με ΙΣΩΣ 1 κλικ πάνω τη Huawei

γ) Ταχύτητα κ' επιδόσεις

δ) Οθόνη

 

Που είναι - πάλι κατά την ΤΑΠΕΙΝΗ μου άποψη - καλύτερο το Mate 10

1) Μπαταρία

2) Μεγαλύτερη οθόνη (και πιο πρακτική για μερικούς καθώς είναι πιο φαρδιά)

3) Έχει FM ΚΑΙ IR

4) Έχει το fingerprint sensor στο ΠΙΟ ΒΟΛΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ, και με πολύ ωραία gestures τα back και recent apps.

 

Πάντα φιλικά, Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο αν δεν πιάσω της συσκευές στα χέρια μου δεν μπορώ να έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος μετά την αλλαγή της οθόνης και το μεγάλωμα αυτής αν θα έχει την ίδια καλή διάρκεια μπαταρίας των προηγουμένων συσκευών.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος μετά την αλλαγή της οθόνης και το μεγάλωμα αυτής αν θα έχει την ίδια καλή διάρκεια μπαταρίας των προηγουμένων συσκευών.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι γιατί στην παρουσίαση δεν ανέφεραν τίποτε για μπαταρία και είναι ενδεικτικό ότι θα έχει χειρότερη. Ενώ έκαναν ολόκληρο θέμα ότι είναι το ταχύτερο κινητό.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φίλε ακόμα στη Πολωνία πάει η συσκευή με κούριερ και έξοδα της εταιρείας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φίλε ακόμα στη Πολωνία πάει η συσκευή με κούριερ και έξοδα της εταιρείας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δλδ αν συμβεί το οτιδήποτε το στέλνω με courier στην Πολωνία;; και με δικά τους έξοδα;; εγγύηση 1 η 2 στη;;

Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια,με δικά τους έξοδα αν είσαι μέσα στην εγγύηση και δεν έχεις προκαλέσει φθορά στη συσκευή εσύ, παραλαμβάνουν από τον χώρο σου και στο στέλνουν πάλι πίσω με κούριερ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια,με δικά τους έξοδα αν είσαι μέσα στην εγγύηση και δεν έχεις προκαλέσει φθορά στη συσκευή εσύ, παραλαμβάνουν από τον χώρο σου και στο στέλνουν πάλι πίσω με κούριερ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Από σένα john θα περιμένω και μια σύγκριση και με το Huawei mate 10 pro που είχες.... ;)

 

Κρίνοντας από το Oneplus 5 στα 550ευρω σαφώς συμφέρει το Oneplus 5T καλύτερα από το Mate 10 pro που έχει 800ευρω!!!

Πανω κάτω ίδιες κάμερες

Ταχύτητα ένα κλικ πιο γρήγορο το 8gb Oneplus

Προτιμώ το ΟS Huawei από το stock Android προσωπικά

Στα τέλος VFM σαφώς το Oneplus είναι καλύτερη αγορά

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ίδιες κάμερες το OnePlus 5 με το mate 10 pro; νόμιζα ότι το mate 10 pro ειδικά στο Auto θα είναι καλύτερο τα είχες και τα δύο;για πες λεπτομέρειες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες κάμερες το OnePlus 5 με το mate 10 pro; νόμιζα ότι το mate 10 pro ειδικά στο Auto θα είναι καλύτερο τα είχες και τα δύο;για πες λεπτομέρειες;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπερβολές, τα mate 10 έχουν μια από τις καλύτερες κάμερες εκεί ψιλά με τα pixel 2 κτλ. Αν το 5T έχει καλή κάμερα όσο τα περσινά flagship θα είναι πολύ θετικό.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση είναι ενός ή 2 ετών; ξέρει κάποιος υπεύθυνα και χωρίς να κάνει υποθέσεις;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση είναι ενός ή 2 ετών; ξέρει κάποιος υπεύθυνα και χωρίς να κάνει υποθέσεις;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Η OnePlus είναι επίσημα Ευρώπη και υποστηρίζει Ελλάδα οποτε σου δίνει 2 χρονια εγγύηση και με την βούλα του νομου ειδικά λόγο Ευρωπαϊκής Ένωσης. Είμαι 100% σίγουρος.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση είναι ενός ή 2 ετών; ξέρει κάποιος υπεύθυνα και χωρίς να κάνει υποθέσεις;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

2 χρόνια είναι η εγγύηση επίσημα

Έχει το καλύτερο after sales support η εταιρεία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά από αποθηκη Πολωνίας με οδική για τη standard παράδοση και αεροπορικώς για την express...

 

Παιδια καληπερα.Επειδη ενδιαφέρομαι για το 5Τ μηπως μπορει να μου απαντησει καποιος πως μπορω να το παραγγειλω με ασφαλεια χωρις δασμους τελωνειου μια και δεν εχω ψωνισει παλι απο ευρωπη παρα μονο απο Κινα και μαλιστα πριν απο αρκετο καιρο..???και ενα link θα ηταν επιθυμητο...Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καληπερα.Επειδη ενδιαφέρομαι για το 5Τ μηπως μπορει να μου απαντησει καποιος πως μπορω να το παραγγειλω με ασφαλεια χωρις δασμους τελωνειου μια και δεν εχω ψωνισει παλι απο ευρωπη παρα μονο απο Κινα και μαλιστα πριν απο αρκετο καιρο..???και ενα link θα ηταν επιθυμητο...Ευχαριστω.

 

Απο το επίσημο site της oneplus και δεν πληρώνεις δασμούς.

https://oneplus.net/gr/event?from=ribbon

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι 9π.μ. eastern time είναι 4μ.μ. σε εμάς.:D

Κι εγώ θα το χτυπήσω.

Άρα τρίτη απόγευμα στις 16:00 για εμάς?

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Άρα τρίτη απόγευμα στις 16:00 για εμάς?

 

Nikos Note 8

Ακριβώς. Ας ελπίσουμε να μην πέσει το site και εξαφανιστεί η διαθεσιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

Λεω να το πάρω κι εγώ...

 

Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, έχω 2ο καλώδιο dash charge original. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για dash charge στην μέγιστη ταχύτητα ή θα θέλει νέο καλώδιο;;;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

σύντομο " vs " ... ουσιαστικά το neo aspect ratio της οθόνης είναι η διαφορά και μιας και είναι στα ίδια χρήματα ,ναι αξίζει για όσους δεν έχουν το 5 ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ δεδομένα δεν μιλάμε για κάποια έστω μικρή προσφορά την Παρασκευή λόγω black Friday. σωστά ;

επίσης το 10% για φοιτητές στην Ελλάδα δεν ισχύει;

λέω να περιμένω μήπως υπάρξει καμία τρελή προσφορά την Παρασκευή (κυρίως cosmote επειδή έχω επιδότηση ) και διαφορετικά να παραγγείλω σε μια εβδομάδα το 5t στη μεγάλη του έκδοση. παίζει να έχει βγει out of stock ;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ δεδομένα δεν μιλάμε για κάποια έστω μικρή προσφορά την Παρασκευή λόγω black Friday. σωστά ;

επίσης το 10% για φοιτητές στην Ελλάδα δεν ισχύει;

λέω να περιμένω μήπως υπάρξει καμία τρελή προσφορά την Παρασκευή (κυρίως cosmote επειδή έχω επιδότηση ) και διαφορετικά να παραγγείλω σε μια εβδομάδα το 5t στη μεγάλη του έκδοση. παίζει να έχει βγει out of stock ;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Αμφιβάλλω να βρείς stock ως την παρασκευή ειδικά για το 128gb μοντέλο.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

με πιέζεις...

Αν το παραγγείλω και βγάλει τίποτα τρελό εδώ την Παρασκευή;

Καλά πάλι θα βγάλουν μετρημένο stock όπως είχαν κάνει με το one; πλέον δεν υπολογίζουν τη ζήτηση που θα έχει; (από αντιδράσεις σε forum, επισκεψιμότητα στη σελίδα κτλ);

Πάντως από τα reviews δεν έχω δει για την ώρα κάποιο παράπονο. όλοι διευκρίνησαν πως δεν υπάρχει jelly effect.αραγε η απόδοση της μπαταρίας θα είναι αρκετά κάτω από το 5;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...