Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να μην εμφανίζει το φαινόμενο jelly effect που υπήρχε στο 5

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει jelly γιατί είναι καινούργιο πάνελ και έχει τοποθετηθεί σωστά. Στο 5 είχαν βάλει το πάνελ του 3 και λόγω δισφορετικής κατασκευής του σκελετού, το τοποθέτησαν ανάποδα.

Link to comment
Share on other sites

και ενα referral απο εμένα για οποιον θέλει

 

https://oneplus.net/gr/invite#LSNJNST9DQLDY3

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι ο κωδικός για την έκπτωση των 20€ δεν ισχύει για τα bundles (πακέτα) που δίνει και δεν το βρίσκω. Ξέρετε αν ισχύει; Πρέπει να πάρω μεμονωμένα αξεσουάρ;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι ο κωδικός για την έκπτωση των 20€ δεν ισχύει για τα bundles (πακέτα) που δίνει και δεν το βρίσκω. Ξέρετε αν ισχύει; Πρέπει να πάρω μεμονωμένα αξεσουάρ;

 

Δεν μπορώ να το βρω τώρα, αλλά θυμάμαι κι εγώ ότι δεν ισχύει για bundles

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Τις είδα και για αυτό ρώτησα. Αν πάρω μόνο το τζαμακι συμφέρει με την έκπτωση των 20 ευρώ. Νομίζω...
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι ουσιαστικά είναι σαν δώρο το τζαμάκι.

Το μόνο που εύχομαι να αλλάξει από δω και πέρα είναι τα αποθέματα και να είναι προετοιμασμένοι για τις πωλήσεις. Και στα smartphones και στα αξεσουάρ. Αυτό το "out of stock" καραμέλα το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή η συσκευή... Θα ήθελα λίγο πιο ασφαλές το face Unlock...

 

Στα θετικά είναι ότι κράτησαν ίδια τιμή, αλλά θα περίμενα τουλάχιστον OIS ή αδιαβροχοποίηση...

 

Όπως και να έχει θα δώσω το 3 και να το χτυπήσω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο kivmovil https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-oneplus-5t γράφει ότι δεν έχει notification Led!! Αν ισχύει είναι απογοητευτικό.... d88577dc85f1ac858e05610fd05a3bbf.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η φωτογραφία είναι αληθινή πρέπει να έχει

 

https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2017/11/OnePlus-5T-7.jpg

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Αν η φωτογραφία είναι αληθινή πρέπει να έχει

 

https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2017/11/OnePlus-5T-7.jpg

 

Κι εγώ νομίζω ότι θα έχει δεν κάνουν τέτοια βήματα προς τα πίσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καλωδιο ειναι για να κουμπωσω δικο μου απλο usb? Αξιζουν τα 10 ευρω ή μπορω να κανω με αρκετα λιγοτερα τη δουλεια μου?

https://oneplus.net/gr/oneplus-type-c-otg-cable

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη αδιαβροχοποίησης και η "χαμηλή" ανάλυση της οθόνης θεωρώ ότι δεν είναι σοβαρές ελλείψεις. Άλλωστε όταν πληρώνεις 300 ευρώ λιγότερα δικαιολογείται και κάτι να λείπει.

Εκεί που λίγο το χασε η OP είναι στην κάμερα (αν και είναι νωρίς για συμπεράσματα).

Κανείς δεν έχει καταλάβει τι ρόλο παίζουν οι δύο κάμερες στην πλάτη. Υποτίθεται ότι η δεύτερη είναι για συνθήκες χαμηλού φωτισμού, όμως τα πρώτα samples δεν πείθουν. Στο συγκριτικό μάλιστα που κυκλοφόρησε με το Oneplus 5, οι διαφορές είναι ελάχιστες και μάλιστα το παλιό φαίνεται να τα καταφέρνει καλύτερα ακόμα και σε low light.

Υπομονή λοιπόν μέχρι τα πρώτα reviews και συγκριτικά!

Link to comment
Share on other sites

Ένας μικρός ... λόγος να πήγαινε κάτοχος 5 σε αγορά 5T ήταν η λίγο μεγαλύτερη οθόνη.

Όμως.. βλέπω το εξής:

Στο 5ρι εγώ χρησιμοποιώ τα πλήκτρα πλοήγησης και όχι την έξτρα γραμμή περιήγησης

Που μειώνει το πραγματικό μέγεθός της οθόνης.

Στο 5Τ απο'τι καταλαβαίνω δεν υπάρχουν τα πλήκτρα περιήγησης.

Λογικό μια και δεν υπάρχει υπάρχει και το μεγάλο home button.

 

Βλέπω λοιπόν ότι έχει μόνο γραμμή πλήκτρων περιήγησης που ουσιαστικά

Κόβει αρκετά τις 6 ιντσες του.

Με το μάτι όπως το βλέπω ο πραγματικός χώρος οθόνης είναι όσο του 5ριου !!

 

Έτσι δεν είναι ;;

Link to comment
Share on other sites

Ένας μικρός ... λόγος να πήγαινε κάτοχος 5 σε αγορά 5T ήταν η λίγο μεγαλύτερη οθόνη.

Όμως.. βλέπω το εξής:

Στο 5ρι εγώ χρησιμοποιώ τα πλήκτρα πλοήγησης και όχι την έξτρα γραμμή περιήγησης

Που μειώνει το πραγματικό μέγεθός της οθόνης.

Στο 5Τ απο'τι καταλαβαίνω δεν υπάρχουν τα πλήκτρα περιήγησης.

Λογικό μια και δεν υπάρχει υπάρχει και το μεγάλο home button.

 

Βλέπω λοιπόν ότι έχει μόνο γραμμή πλήκτρων περιήγησης που ουσιαστικά

Κόβει αρκετά τις 6 ιντσες του.

Με το μάτι όπως το βλέπω ο πραγματικός χώρος οθόνης είναι όσο του 5ριου !!

 

Έτσι δεν είναι ;;

 

Σαν εμβαδόν σε cm2 οι καινούργιες οθόνες με ανάλυση 18/9 είναι σχεδόν ίδιες με αυτές τις παλαιότερες στις 5,5''

 

Λιγο πιο μακρόστενα είναι τα καινούργια τηλέφωνα δεν είναι όμως μεγάλη η διαφορά των δύο οθονών

Βέβαια κάποιους ίσως τους βολεύει έτσι γιατί θα βλέπουν λίγο παραπάνω περιεχόμενο στο πάνω κάτω.

 

Στα βίντεο όμως σαν να τα τραβάει λίγο και τα ξεχειλωνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη αδιαβροχοποίησης και η "χαμηλή" ανάλυση της οθόνης θεωρώ ότι δεν είναι σοβαρές ελλείψεις. Άλλωστε όταν πληρώνεις 300 ευρώ λιγότερα δικαιολογείται και κάτι να λείπει.

Εκεί που λίγο το χασε η OP είναι στην κάμερα (αν και είναι νωρίς για συμπεράσματα).

Κανείς δεν έχει καταλάβει τι ρόλο παίζουν οι δύο κάμερες στην πλάτη. Υποτίθεται ότι η δεύτερη είναι για συνθήκες χαμηλού φωτισμού, όμως τα πρώτα samples δεν πείθουν. Στο συγκριτικό μάλιστα που κυκλοφόρησε με το Oneplus 5, οι διαφορές είναι ελάχιστες και μάλιστα το παλιό φαίνεται να τα καταφέρνει καλύτερα ακόμα και σε low light.

Υπομονή λοιπόν μέχρι τα πρώτα reviews και συγκριτικά!

 

Βασικά κλαίω λίγο τώρα που κοιτάζω τα κόμμεντς σε τρία βίντεο συγκριτικά κάμερας στο yt, ένα 5t με τον προκάτοχο του το 5, ένα 5t με iphone X κι ένα 5t με Note 8. Στο πρώτο οι κατέχοντες του 5 λένε είναι καλύτερο κιόλας σε αρκετές φωτογραφίες, στα άλλα δύο είναι πάρα πολλοί που τους αρέσουν οι φωτός του 5t σε σχέση με τις ναυαρχίδες των μεγάλων...νομίζω ότι εν τέλει η οπτική και η διάθεση κερδίζει πάντα την αντικειμενικότητα (αν υπάρχει τέτοια είναι φιλοσοφικού χαρακτήρα συζήτηση άλλωστε :lol: )άρα μόνο όταν το πιάσουμε στα χέρια μας και τραβήξουμε κάποιες φωτός θα ξέρουμε αν πραγματικά είμαστε ευχαριστημένοι. Παραθέτω τα βίντεο πάντως να κρίνετε μόνοι σας.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NPo6aK0iKAo

https://www.youtube.com/watch?v=Cg2qmVtQ_pE

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ ένα τηλέφωνο που δεν έχω ακόμα αλλά εγώ δεν βλέπω διαφορά με τις ναυαρχίδες. Ένας επαγγελματίας ίσως δει. Εγώ όχι. Προσωπική πάντα άποψη....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ ένα τηλέφωνο που δεν έχω ακόμα αλλά εγώ δεν βλέπω διαφορά με τις ναυαρχίδες. Ένας επαγγελματίας ίσως δει. Εγώ όχι. Προσωπική πάντα άποψη....

 

αυτό ακριβώς έχω δει τόσα βίντεο με φωτογραφίες.. εγώ προσωπικά δεν βλέπω διαφορές αλλά δεν είμαι και επαγγελματίας.

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε θα δείτε, είμαι πρώην κάτοχος s8,s8 plus και οι διαφορές με το 5 είναι αμελητέες για τα δικά μου θέλω και μπορώ να πω ότι στα πορτραίτα το 5 είναι ανώτερο πιο φυσικό, τώρα για κάποιον που ασχολείται πολύ με manual και τοπία λογικά λόγο έλλειψης ois θα δεί διαφορά, μιλάω για lowlight και indoor,την ημέρα το 5 είναι ανώτερο σε οποιαδήποτε συνθήκη λόγο κυρίως του optic zoom και των χρωμάτων

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε θα δείτε, είμαι πρώην κάτοχος s8,s8 plus και οι διαφορές με το 5 είναι αμελητέες για τα δικά μου θέλω και μπορώ να πω ότι στα πορτραίτα το 5 είναι ανώτερο πιο φυσικό, τώρα για κάποιον που ασχολείται πολύ με manual και τοπία λογικά λόγο έλλειψης ois θα δεί διαφορά, μιλάω για lowlight και indoor,την ημέρα το 5 είναι ανώτερο σε οποιαδήποτε συνθήκη λόγο κυρίως του optic zoom και των χρωμάτων

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ναι, αλλα αν και δεν ξέρω τον λόγο βγάλανε την telephoto, άρα πάει το

οπτικό ζουμ.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Και ούτε θα δείτε, είμαι πρώην κάτοχος s8,s8 plus και οι διαφορές με το 5 είναι αμελητέες για τα δικά μου θέλω και μπορώ να πω ότι στα πορτραίτα το 5 είναι ανώτερο πιο φυσικό, τώρα για κάποιον που ασχολείται πολύ με manual και τοπία λογικά λόγο έλλειψης ois θα δεί διαφορά, μιλάω για lowlight και indoor,την ημέρα το 5 είναι ανώτερο σε οποιαδήποτε συνθήκη λόγο κυρίως του optic zoom και των χρωμάτων

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαγγέλη, εσύ που έχεις και παιδιά, σε indoor φωτογραφίες δηλαδή σε καλύπτει το 1+ 5 όταν θέλεις να βγάλεις φωτό τα παιδιά, που δεν κάθονται και τόσο ήσυχα;

Δεν το κρύβω ότι μου κεντρίζει και μένα το ενδιαφέρον το 5Τ, αλλά φοβάμαι μήπως με απογοητεύσει η κάμερα, ειδικά σε indoor- low light απέναντι στα παιδιά!

Όχι ότι κατέχω πολλά από φωτογραφία :)

Μ' ενδιαφέρει πιο πολύ το γρήγορο auto. Τώρα έχω galaxy s7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...