Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτον θα μπορούσε να είναι κάποιο site που να γράφει oneplus και να πουλάει oneplus χωρίς να είναι της εταιρείας.

Μπορεί να έχεις το κόκκινο και κάποιοι φίλοι σου να έχουν το μαύρο και το άσπρο.

Οι ερωτήσεις μια χαρά ήταν που έκανε ο φίλος. Η κριτική να γίνεται με σοβαρότητα

 

Τωρα συγνωμη αλλα ειμαστε σοβαροι ή δεν ειμαστε?

Μονο και μονο λογω copyright δεν παιζει το ενδεχομενο που λες.

 

Για ποιο λογο καποια εταιρεια να πουλαει μονο προιοντα της oneplus και να φτιαξει site με ονομα oneplus?Δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα?

Εχεις δει προσωπικα να συμβαινει με καποια αλλη εταιρεια και καποιο αλλο site αυτο το πραγμα και υποθετεις?

 

Οσο για το σεναριο με τα oneplus σε διαφορετικα χρωματα και αυτο ακραιο και τραβηγμενο(μιας και μιλαμε για Ελλαδα)αλλα τουλαχιστον καπως πιο λογικο απο το παραπανω παραδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα συγνωμη αλλα ειμαστε σοβαροι ή δεν ειμαστε?

Μονο και μονο λογω copyright δεν παιζει το ενδεχομενο που λες.

 

Για ποιο λογο καποια εταιρεια να πουλαει μονο προιοντα της oneplus και να φτιαξει site με ονομα oneplus?Δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα?

Εχεις δει προσωπικα να συμβαινει με καποια αλλη εταιρεια και καποιο αλλο site αυτο το πραγμα και υποθετεις?

 

Οσο για το σεναριο με τα oneplus σε διαφορετικα χρωματα και αυτο ακραιο και τραβηγμενο(μιας και μιλαμε για Ελλαδα)αλλα τουλαχιστον καπως πιο λογικο απο το παραπανω παραδειγμα.

Για το πρώτο ερώτημα, θυμάμαι κάτι παρόμοιο πιο παλιά, αλλά σίγουρα η εταιρεία δεν ήταν του μεγέθους της oneplus.

Για το δεύτερο γιατί είναι ακραίο να έχει κάποιο φίλο με το μαύρο κάποιος και ο ίδιος να έχει το κόκκινο; Εσύ το κρίνεις αυτό;

Άσε τους άλλους να ρωτάνε ότι θέλουν, αν δεν σε προσβάλλουν. Εδώ είμαστε για να απαντάμε. Αν θεωρείς μια ερώτηση χαζή να μην της δώσεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα συγνωμη αλλα ειμαστε σοβαροι ή δεν ειμαστε?

Μονο και μονο λογω copyright δεν παιζει το ενδεχομενο που λες.

 

Για ποιο λογο καποια εταιρεια να πουλαει μονο προιοντα της oneplus και να φτιαξει site με ονομα oneplus?Δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα?

Εχεις δει προσωπικα να συμβαινει με καποια αλλη εταιρεια και καποιο αλλο site αυτο το πραγμα και υποθετεις?

 

 

Γιες, υπήρχε χρόνια το xiaomidevice κάπως έτσι( εως και πρόσφατα που έκλεισε ) που κάθε τρεις και λίγο έβλεπες μέλη του φορουμ να λένε αν είναι οκ να το πάρουν απο αυτούς μιας και ''είναι επίσημο site της xiaomi''.

Όσες φορές και να το γράφαμε, πάντα θα έβγαινε κάποιος να το νομίζει.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Γιες, υπήρχε χρόνια το xiaomidevice κάπως έτσι( εως και πρόσφατα που έκλεισε ) που κάθε τρεις και λίγο έβλεπες μέλη του φορουμ να λένε αν είναι οκ να το πάρουν απο αυτούς μιας και ''είναι επίσημο site της xiaomi''.

Όσες φορές και να το γράφαμε, πάντα θα έβγαινε κάποιος να το νομίζει.

Μπράβο ρε φίλε αυτό ήταν. Και νόμιζα ότι ήταν από πιο μικρή εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν καλοπροαίρετα στις ερωτήσεις μου!

1) Δεν αγόρασα ποτέ από το επίσημο site της oneplus γιατί οι τιμές της ήταν τσουχτερές για μένα και γι αυτό δεν το έδωσα σημασία ποτέ μου!

2) ¨Ημουν ιδιοκτήτης του oneplus 5 το οποίο είχα ξοδέψει για αγορά στα 161,50 ευρώ (μόνο φόρους τελωνείου)!! Τώρα το πως έγινε αυτό θα σας το εξηγήσω άλλη φορά!!

3) Είχα αγοράσει το μαύρο (πολύ καλό και σοβαρό χρώμα) και του είχα βάλει δυο θήκες εναλλάξ... κόκκινη και μαύρη! Η κόκκινη στην αρχή με κούρασε και έτσι έμεινα με την μαύρη όπου το χάρισα στα παιδιά μου λόγω ατυχήματος σε δικό τους κινητό...

4) Πουλιέται το άσπρο και το κόκκινο με έξτρα τεμπ και θήκη! Λέω να αγοράσω το κόκκινο γιατί ήταν το χρώμα που με εντυπωσίαζε πιό πολύ (φοβάμαι όμως ότι είναι τόσο φανταχτερό σαν την θήκη που είχα και δεν θα ξέρω τι να το κάνω μετά _ γι αυτό ζήτησα και μια δεύτερη γνώμη μέσα εδώ- αν και το χρώματά του κοστίζουν 20 ευρώ παραπάνω)

Θέλω να το αγοράσω γρήγορα γιατί δεν έχω κινητό (άραγε από την εταιρία σε πόσο καιρό φτάνει? το greekb μέχρι 25 μέρες) και γι αυτό ίσως προτιμήσω να πληρώσω κάτι παραπάνω 570 από την εταιρία, 500 μαζί με τα εξτρα του από greekbuying και τα δυο έχουν priority (η εταιρία για αυτό ζητά +10 η greεkb +20 plus)!

Όταν έκανα την ερώτηση για το κόκκινο ή άσπρο εννοούσα ότι θα το έχει κάποιος στα χέρια του και θα μου έδινε μια δεύτερη ειλικρινή γνώμη.....

Παίζει μέσα μου να αγοράσω και το ΧΙΑΟΜΙ ΜΙΧ 2 στα 540 από Ελλάδα για να γλιτώσω το ΦΠΑ περίπου 130 τηλέφωνο με σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά...

Για πείτε γνώμες γιατί μέχρι αύριο θέλω να αποφασίσω...Πάντως και πάλι σας ευχαριστώ!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Γιες, υπήρχε χρόνια το xiaomidevice κάπως έτσι( εως και πρόσφατα που έκλεισε ) που κάθε τρεις και λίγο έβλεπες μέλη του φορουμ να λένε αν είναι οκ να το πάρουν απο αυτούς μιας και ''είναι επίσημο site της xiaomi''.

Όσες φορές και να το γράφαμε, πάντα θα έβγαινε κάποιος να το νομίζει.

 

Δεν το γνωριζω το συγκεκριμενο περιστατικο και δεν το αποκλειω αλλα και παλι αν παει καποιος ενδιαφερομενος κατω κατω εχει τα παντα απο πληροφοριες,μεχρι και τηλεφωνο επικοινωνιας ή live chat για να ρωτησει αν ειναι το επισημο ή οχι.

https://oneplus.net/

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν καλοπροαίρετα στις ερωτήσεις μου!

1) Δεν αγόρασα ποτέ από το επίσημο site της oneplus γιατί οι τιμές της ήταν τσουχτερές για μένα και γι αυτό δεν το έδωσα σημασία

 

4) Πουλιέται το άσπρο και το κόκκινο με έξτρα τεμπ και θήκη! Λέω να αγοράσω το κόκκινο γιατί ήταν το χρώμα που με εντυπωσίαζε πιό πολύ (φοβάμαι όμως ότι είναι τόσο φανταχτερό σαν την θήκη που είχα και δεν θα ξέρω τι να το κάνω μετά _ γι αυτό ζήτησα και μια δεύτερη γνώμη μέσα εδώ- αν και το χρώματά του κοστίζουν 20 ευρώ παραπάνω)

Θέλω να το αγοράσω γρήγορα γιατί δεν έχω κινητό (άραγε από την εταιρία σε πόσο καιρό φτάνει? το greekb μέχρι 25 μέρες) και γι αυτό ίσως προτιμήσω να πληρώσω κάτι παραπάνω 570 από την εταιρία, 500 μαζί με τα εξτρα του από greekbuying και τα δυο έχουν priority (η εταιρία για αυτό ζητά +10 η greεkb +20 plus)!

Όταν έκανα την ερώτηση για το κόκκινο ή άσπρο εννοούσα ότι θα το έχει κάποιος στα χέρια του και θα μου έδινε μια δεύτερη ειλικρινή γνώμη.....

Παίζει μέσα μου να αγοράσω και το ΧΙΑΟΜΙ ΜΙΧ 2 στα 540 από Ελλάδα για να γλιτώσω το ΦΠΑ περίπου 130 τηλέφωνο με σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά...

Για πείτε γνώμες γιατί μέχρι αύριο θέλω να αποφασίσω...Πάντως και πάλι σας ευχαριστώ!

 

1)Οι τιμες απο το επισημο site ποτε δεν ηταν τσουχτες.Επισημες τιμες ειναι απο την ιδια την εταιρεια.Το λεω αυτο γιατι αρκετα συχνα ειναι καποιος που ρωταει αν αξιζει να το αγορασει απο Κινεζο site τυπου gearbest και καθε φορα παιρνει αναλογες απαντησεις.

 

Απλα οι περισσοτεροι δεν εκτιμαναι τι παει να πει να εχεις καλο service ή after sales support και προτιμανε να αγορασουν απο Κινα πονταροντας φυσικα στο να μην παθει τιποτα το κινητο(ή να το πουλησουν πριν τον 1 χρονο)για να μην μπλεξουν με εγγυησεις απο Κινα ή μετα τον πρωτο χρονο να μην ειχε χωρις εγγυησης σε τοσο ακριβο κινητο.

 

Τωρα για τα περι χρωματος περαν του οτι υπαρχουν skins απο διαφορες εταιρειες τυπου dbrand αλλα και θηκες,αν θεωρεις οτι το κοκκινο χρωμα ειναι πολυ φανταχτερο οπως λες τοτε πας ή στο ασπρο ή στο μαυρο.

Η γνωμη ενος 3ου δεν θα σε βοηθησει γιατι αυτο ειναι κατι τελειως προσωπικο(αλλος μπορει να το βρει φανταχτερο οπως λες και εσυ αλλος οχι,και φυσικα παιζει και ρολο σε τι θηκη θα το εχει ο καθενας ή αν δεν θα χρησιμοποιει καθολου).

 

Το μονο καλο που εχει το μαυρο χρωμα ειναι οτι βγαινει σε φθηνοτερη εκδοση στα 499ευρω.

 

Τωρα για το Mi mix 2 περαν της χαμηλοτερης τιμης ειναι συνολικα κατωτερη συσκευη περαν του ιδιου επεξεργαστη και ram,μονο και μονο το οτι δεν εχει θυρα ακουστικων και το κατωτερο(σε σχεση με το oxygenos)miui(νομιζω ουτε android 8 δεν εχει παρει ακομα και ισως χανει και στην καμερα) νομιζω ειναι αρκετα να καταλαβεις το γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο δεν δουλευει?
Το quick settings...δοκιμασα και αλλο και πάλι κανει νερα... μπορεί να φταιει καποια εφαρμογη...δεν το εψαξα αρκετα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω γρήγορα γιατί δεν έχω κινητό (άραγε από την εταιρία σε πόσο καιρό φτάνει? το greekb μέχρι 25 μέρες) και γι αυτό ίσως προτιμήσω να πληρώσω κάτι παραπάνω 570 από την εταιρία, 500 μαζί με τα εξτρα του από greekbuying και τα δυο έχουν priority (η εταιρία για αυτό ζητά +10 η greεkb +20 plus)!!

 

Από το επίσημο με την στάνταρ αποστολή έρχεται σε 3 μέρες (σε χερσαίους προορισμούς, όχι νησιά). Με την γρήγορη αποστολή (το δεκαρικο που λες) έρχεται σε 2 μέρες.

Γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει το έξτρα 10€.

Βάζεις στο επίσημο και ένα κουπόνι (υπάρχει αντίστοιχο θέμα) για 20€ ευρώ έκπτωση σε αξεσουάρ και ουσιαστικά παίρνεις μια θήκη ή τα ακουστικά δωρεάν.

Αν παραγγείλεις σήμερα Κυριακή, το αργότερο Πέμπτη (πιθανότατα και Τετάρτη) θα το έχεις στα χέρια σου, με την απλή αποστολή τη δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή κυριακή στην παρέα!

Βρήκα καταπληκτικές τις απαντήσεις σας και αποφάσισα να το αγοράσω από την εταιρία (για όλους υπάρχει η πρώτη φορά) σήμερα χωρίς το priority!

Κουπόνι?? τι είναι αυτό?? και πως θα το πάρω??

Έτσι θα βρεθώ στην παρέα σας...για τα περαιτέρω! Ευχαριστώ για όλα!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το άκαιρο της ερώτησης, έχει συγκρίνει κανείς το oneplus 5t με το honor view10, γιατί διαβάζω πολύ καλά σχόλια για το honor και εκπλήσομαι που το συγκρίνουν με το 5t.
Ένα πολύ ωραίο συγκριτικό

 

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το quick settings...δοκιμασα και αλλο και πάλι κανει νερα... μπορεί να φταιει καποια εφαρμογη...δεν το εψαξα αρκετα!!

 

Σε εμένα δουλεύει πολύ αξιόπιστα έχοντας προσθέσει η αντικαταστήσει καμία 4-5 stock εικονίδια στην Notification Center.

 

Ενδεικτικά έχω βάλει ποσοστό ένδειξης μπαταρίας,έχω αντικαταστήσει το stock mobile data,έβαλα ένα άλλο για ambient display on/off,έβαλα να ανοίγει κάμερα η να κάνει απευθείας reboot.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή κυριακή στην παρέα!

Βρήκα καταπληκτικές τις απαντήσεις σας και αποφάσισα να το αγοράσω από την εταιρία (για όλους υπάρχει η πρώτη φορά) σήμερα χωρίς το priority!

Κουπόνι?? τι είναι αυτό?? και πως θα το πάρω??

Έτσι θα βρεθώ στην παρέα σας...για τα περαιτέρω! Ευχαριστώ για όλα!

Καλημέρα και σε σένα!

Θα μπεις εδώ, στο ανάλογο θέμα:

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7505619

Και θα διαλέξεις κάποιο link.

Κάθε link είναι ένα κουπόνι εκπτώσεις 20€.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο ένα στην αγορά σου. Ισχύει μόνο για την έκπτωση αξεσουάρ, αλλά με την προϋπόθεση να αγοράσεις μαζί και τη συσκευή!

Και μένα γνώμη μου είναι να το πάρεις απ' το επίσημο site! Αλλά κάνε την αγορά μέσω PayPal και όχι απευθείας με κάρτα. Δεν ξέρω αν διορθώθηκε, αλλά στις αρχές υπήρχε ένα πρόβλημα με υποκλοπή στοιχείων από κάρτες!

Όσο για το χρώμα, είναι θέμα γούστου εγώ προσωπικά έχω το μαύρο (όταν το πήρα φυσικά μόνο αυτό είχε), αλλά και επιλογή να είχα πάλι αυτό θα έπαιρνα. Σταθερή αξία το μαύρο, τα άλλα χρώματα όμορφα μεν, αλλά πολύ έντονα για τα γούστα μου. Αν και το LG G2 που είχα κάποτε το είχα λευκό και μου άρεσε πολυ!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως ενεργοποιώ στις selfie να τραβάω με το δακτυλικο;;; Στην 7 γινόταν. Τώρα δεν το βρίσκω!
Στις χειρονομίες φίλε η δεύτερη ρύθμιση ενεργοποίησε την948c6c000ed06608c6a833c4f027d59b.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Παραγγελία έγινε σήμερα.....μέχρι 12/3 παραλαβή με την απλή αποστολή!

1) OnePlus 5T Lava Red 8GB RAM + 128GB Storage

2) OnePlus 5 Protective Case Sandstone>>>>>>Total: 560,95 € (Το πιό ακριβό τηλέφωνο στην ζωή μου)!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και ευχαριστώ για το κουπόνι και τις απόψεις σας. Ήταν όλες χρήσιμες και με βοήθησαν αρκετά......να έχετε μια όμορφη ημέρα!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Στις χειρονομίες φίλε η δεύτερη ρύθμιση ενεργοποίησε την948c6c000ed06608c6a833c4f027d59b.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει ένα USB ανταπτορα για να μεταφέρω αρχεία αλλά δεν τον αναγνωρίζει η συσκευή, θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει ένα USB ανταπτορα για να μεταφέρω αρχεία αλλά δεν τον αναγνωρίζει η συσκευή, θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενεργοποιησες το otg απο τα quick settings?

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει ένα USB ανταπτορα για να μεταφέρω αρχεία αλλά δεν τον αναγνωρίζει η συσκευή, θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Settings/Advanced/OTG Storage

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Βλακωδως που το βάζει μετά 10 λεπτά να απενεργοποιείται.

Προσωπικά με root το έβαλα μόνιμα στο on να είναι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά όντως βλακεία σε όλες τις συσκευές είναι μόνιμα ανοιχτό το USB otg ίσως να παίζει κάποιο ρόλο με το dush charge

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά διαβάζω πως η γρήγορη dash φόρτιση που προσφέρει ο ανταπτορας της OnePlus ακριβώς επειδή δίνει μεγάλη ένταση σε βάθος χρόνου μπορεί να "φθείρει" γρηγορότερα την μπαταρία!

Ισχύει δηλαδή πως καλό είναι όταν έχουμε την άνεση χρόνου να φορτίζουμε την συσκευή με κάποιον πιο αργό τρόπο;;

Σε PC μέσω USB είναι απίστευτα αργή η φόρτιση...

Όποτε υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ανταπτορας που να δίνει λιγότερα Αμπέρ και να μην κάνει ζημιά στην μπαταρία;;

Η OnePlus προτείνει κάποιον επίσημα;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά διαβάζω πως η γρήγορη dash φόρτιση που προσφέρει ο ανταπτορας της OnePlus ακριβώς επειδή δίνει μεγάλη ένταση σε βάθος χρόνου μπορεί να "φθείρει" γρηγορότερα την μπαταρία!

Ισχύει δηλαδή πως καλό είναι όταν έχουμε την άνεση χρόνου να φορτίζουμε την συσκευή με κάποιον πιο αργό τρόπο;;

Σε PC μέσω USB είναι απίστευτα αργή η φόρτιση...

Όποτε υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ανταπτορας που να δίνει λιγότερα Αμπέρ και να μην κάνει ζημιά στην μπαταρία;;

Η OnePlus προτείνει κάποιον επίσημα;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Αντε παλι τα ιδια....

 

Οχι η γρηγορη φορτιση του Oneplus ειναι καλυτερη απο την αντιστοιχη της qualcom,τουλαχιστον για quck charge 3.0

https://www.androidcentral.com/dash-charge

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω πως η προσέγγιση που κάνεις είναι λάθος.

Ένα από τα πλεονεκτήματα της συσκευής είναι η ταχύτητα φόρτισης.

Συμβουλή μου είναι να χαρείς την συσκευή σου και τις δυνατότητες που σου δίνει.

Η μπαταρία σου θα έχει την φυσιολογική φθορά είτε φορτίζεις με τον ένα ή άλλο τρόπο.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...