Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Υπάρχει δυνατότητα δυπλότυπων εφαρμογών? Δηλαδή δυο viber π.χ παράλληλα σε λειτουργία με δυο συνδέσεις whats up?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Υπάρχει δυνατότητα δυπλότυπων εφαρμογών? Δηλαδή δυο viber π.χ παράλληλα σε λειτουργία με δυο συνδέσεις whats up?

 

Ρυθμίσεις-εφαρμογες-παραλληλες εφαρμογές....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πανευτυχης κατοχος 5Τ και εγω απο χθες.

 

Πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι στιγμης. Ακομα ψαχνομαι και εχω κανα 2 αποριες.

 

1. Το ρουταρα ευκολα χωρις να αλλαξω ρομ, αλλά τι παιζει με ΟΤΑ updates? Θα εχω; και αν ναι τις κανω;

2. Απο που μπορω να αλλαξω τη σειρα των εικονιδιων που εμφανιζονται στο πανω slider?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η oneplus δέχθηκε να μου στείλει καινούργια θήκη για το 5Τ, σε λάθος παραγγελία για το 5 !! Μάλιστα μου είπε να την κρατήσω...!!

Ευχαριστώ και εσάς εδώ μέσα που μου δείξατε τον τρόπο...

Υ.Γ. 1) Έβαλα την κάμερα της Google για ΗDR+ (χωρίς ρούτ, χωρίς άνοιγμα του boot....)!

2) Γιατί δεν κυκλοφορούν πολλές ρομ για το 5Τ, όπως με το 5??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πανευτυχης κατοχος 5Τ και εγω απο χθες.

 

Πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι στιγμης. Ακομα ψαχνομαι και εχω κανα 2 αποριες.

 

1. Το ρουταρα ευκολα χωρις να αλλαξω ρομ, αλλά τι παιζει με ΟΤΑ updates? Θα εχω; και αν ναι τις κανω;

2. Απο που μπορω να αλλαξω τη σειρα των εικονιδιων που εμφανιζονται στο πανω slider?

Καλορίζικο!!!!

1) θα κατεβάζεις το zip ολόκληρης της ρομ και όχι μόνο το ota και θα το περνάς από recovery

2) κατεβάζεις το κουρτινακι μέχρι κάτω και θα δεις ένα μολύβι πάνω δεξιά. Το πατάς και μετά σέρνεις αυτα που θες.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια απλά στην OnePlus. Αν έδινε και πιο πρόσφατα security patches θα ήταν κορυφή. Ούτε το MiA1 της Xiaomi δεν πάει τόσο γρήγορα :p

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!!

1) θα κατεβάζεις το zip ολόκληρης της ρομ και όχι μόνο το ota και θα το περνάς από recovery

2) κατεβάζεις το κουρτινακι μέχρι κάτω και θα δεις ένα μολύβι πάνω δεξιά. Το πατάς και μετά σέρνεις αυτα που θες.

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Το ζιπ από που το κατεβάζω; αφού από τις ρυθμίσεις - >ενημέρωση συστήματος το κατεβάζει και το εγκαθιστά αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

Το ζιπ από που το κατεβάζω; αφού από τις ρυθμίσεις - >ενημέρωση συστήματος το κατεβάζει και το εγκαθιστά αυτόματα.

Θα μπορείς να το βρεις για download και στο επίσημο site της OnePlus ή κατεβάζεις αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arjanvlek.oxygenupdater

Θα ανιχνεύσει ότι είσαι root και θα σου κατεβάσει όλη τη rom και όχι μόνο το update!

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η open beta 4 με Android 8.1

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πότε την αναμένουμε???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά χίλια συγνώμη. Αλέξη σβησε το σύνδεσμο μου που φαίνεται στο ποστ σου....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο change lock ότι έχουμε βελτιστοποίηση σε gesture navigation :up:

 

Πέρα από τις άλλες προσθήκες.

 

3276033b8f159d4b2dfd8311e1504eb0.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Παρελαβα κι εγω το 8αρι απο το επισημο site και ειμαι υπερευχαριστημενος σχεδον για τα παντα.

Θα ηθελα μονο να ρωτησω το εξης: παρατηρω οτι η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα αν και εχω ενεργοποιησει την προχωρημενη βελτιστοποιηση μπαταριας για το 95% των εφαρμογων μου.Υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που θα μπορουσα να κανω;πχ οσον αφορα την "βαθμονομηση οθονης", το εχω ρυθμισει στη "λειτουργια προσαρμογης".Ειναι η "οικονομικοτερη" απο τις 5 επιλογες που βλεπω σε αυτο το υπομενου αραγε;;;

Wifi και δεδομενα τα εχω συνεχως ανοιχτα και δεν μπορω να τα κλεισω καθολου λογω της δουλειας μου. Γι αυτον τον λογο δεν ενεργοποιω και την "εξοικονομηση μπαταριας".

Εννοειται bt και gps συνεχως κλειστα...

Και μια τελευταια ερωτηση σας παρακαλω: τη δουλεια καθαρισμου που κανει το ccleaner,πώς μπορω να την κανω μεσω του λειτουργικου συστηματος του τηλεφωνου χωρις να χρειαστει να εγκαταστησω την εν λογω εφαρμογη;;αν γινεται...

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τόσα χρόνια κινητά και έχοντας εδώ και 3,5 μήνες το 5Τ, μπορώ να πω με μεγάλη βεβαιότητα ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα lag. Όταν κάνεις scroll up/down, πάει τόσο smoothly που είναι να απορείς... Μόνο γι'αυτό, δε μετανιώνω ούτε δευτερόλεπτο για την αγορά μου. Όταν είχα πάρει το Galaxy S6, ήταν ακόμα η ναυραρχίδα της χρονιάς. Έβλεπα lag και δεν ήθελα να το παραδεχτώ-πιστέψω...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να διαγραφεις την cache το κανεις και απο ρυθμίσεις, storage, clear cache.

Δεν χρειαζεται να ενεργοποιήσεις τις προχωρημένες ρυθμίσεις μέσα στο μενού της μπαταρίας παρα μονο το doze απο τις ρυθμίσεις προγραμματιστή. Τέλος πήγαινε στις εφαρμογές μέσα στις ρυθμίσεις και απενεργοποιησε οτι δεν σε νοιάζει να κανει χρηση data στο background. Ασε ενεργοποιημένα μονο οτι θες να λαμβάνει ειδοποιήσεις

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να διαγραφεις την cache το κανεις και απο ρυθμίσεις, storage, clear cache.

Δεν χρειαζεται να ενεργοποιήσεις τις προχωρημένες ρυθμίσεις μέσα στο μενού της μπαταρίας παρα μονο το doze απο τις ρυθμίσεις προγραμματιστή. Τέλος πήγαινε στις εφαρμογές μέσα στις ρυθμίσεις και απενεργοποιησε οτι δεν σε νοιάζει να κανει χρηση data στο background. Ασε ενεργοποιημένα μονο οτι θες να λαμβάνει ειδοποιήσεις

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Υπάρχει δυνατότητα να προσθέσεις παράλληλη εφαρμογή εκτός από αυτές που έχει default? Πχ cosmote whats UP?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω το κινητό από τα Χριστούγεννα στις αρχές με είχε εντυπωσιάσει με τις επιδόσεις και την αυτονομία του!

Αναβάθμισα άμεσα στην stable Oreo και έχω και το latest update της OnePlus!

Τον τελευταίο καιρό έχω απογοητευτεί όμως με την μπαταρία!

Πέφτει αρκετά γρήγορα σε σημείο με αρκετά βαριά χρήση να φορτίζω και ανά 12ωρο!

Σήμερα με μέση χρήση στο 8ωρο έχει πέσει 50%!

Δεν μπορώ με τίποτα να ανακαλύψω τι μπορεί να φταίει!

Έχετε να προτείνετε κάτι;; Έχει άλλος το ίδιο θέμα;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται η open beta 4 με Android 8.1

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άντε με το καλό, σήμερα ήρθε και το δικό μου! Είμαι σε διαδικασία στησίματος και από αυτά που βλέπω το κινητό θα με ικανοποιήσει. Προέρχομαι από Redmi Note 3 Mtk, το οποίο θα έχει από σήμερα η γυναίκα. Επειδή η miui είχε στο scurity app της Feature με το οποίο σταματόυσε τις διεργασίες τις οποίες είχα επιλέξει προς μείωση της κατανάλωσης μπαταρίας, ήθελα να ρωτήσω εδώ έχουμε κάτι αντίστοιχό από την One+?

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό, σήμερα ήρθε και το δικό μου! Είμαι σε διαδικασία στησίματος και από αυτά που βλέπω το κινητό θα με ικανοποιήσει. Προέρχομαι από Redmi Note 3 Mtk, το οποίο θα έχει από σήμερα η γυναίκα. Επειδή η miui είχε στο scurity app της Feature με το οποίο σταματόυσε τις διεργασίες τις οποίες είχα επιλέξει προς μείωση της κατανάλωσης μπαταρίας, ήθελα να ρωτήσω εδώ έχουμε κάτι αντίστοιχό από την One+?

 

Ξέρει κάποιος ποτέ θα γίνει release και στην stable ;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...