Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα μόλις πυροβόλησα το 6/64, με την sandstone θηκουλα τζαμπα με ένα κουπόνι.

Απο οσο ειδα έξτρα μεταφορικα δεν αξίζει να δώσεις και είμαι στην αναμονή.

Ελπίζω να μου αρέσει και να πάω μέχρι φθινόπωρο.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι το κινητό "κοιμήθηκε" και άνοιξε αφού πάτησα για κάποια δευτερόλεπτα το power button και έκανε επανεκκίνηση. Είναι η τρίτη φορά που μου το κάνει στις δύο εβδομάδες που το έχω και αρχίζω να ξενερώνω επικίνδυνα. Θα χάσω καμία σημαντική κλήση. Δεν μου βγάζει την κλήση ούτε σαν αναπάντητη αν το ανοίξω. Έπεσα σε ελαττωματική συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι απο καμμια περιεργη εφαρμογη δεν κανεις τον κοπο για ενα hard reset; μηπως φταιει και η σιμ;
Τις ίδιες εφαρμογές και την ίδια sim είχα και στο προηγούμενο κινητό μου και δεν είχα θέμα πάντως. Αν το ξανακάνει θα πάω για hard reset
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο,για να ξερεις αν ειναι hardware...
Εκτός και αν είναι κάποια εφαρμογή που άντε να τη βρω ανάμεσα στις τόσες που έχω
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα μόλις πυροβόλησα το 6/64, με την sandstone θηκουλα τζαμπα με ένα κουπόνι.

Απο οσο ειδα έξτρα μεταφορικα δεν αξίζει να δώσεις και είμαι στην αναμονή.

Ελπίζω να μου αρέσει και να πάω μέχρι φθινόπωρο.

 

Αφού το θες μέχρι φθινόπωρο καλύτερα να χτυπαγες κανένα με ip67-68 μιας κ καλοκαιριαζει.

Πιστεύω αν σε καλύψει η μεην Κάμερα του θα πας μακρύτερα απο φθινόπωρο, απο αναβαθμίσεις πάμε μπάλα απο την 1+.

 

Κ γω το 6,64 εχω σε χρήση, επειδή δεν παιζω παιχνίδια κ δεν δουλεύω καμία βαριά εφαρμογή έκοψα κ το φεης....

Πως τα πάει το μικρό από reloads στο multitasking του; θαθελα την γνώμη των power user. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού το θες μέχρι φθινόπωρο καλύτερα να χτυπαγες κανένα με ip67-68 μιας κ καλοκαιριαζει.

Πιστεύω αν σε καλύψει η μεην Κάμερα του θα πας μακρύτερα απο φθινόπωρο, απο αναβαθμίσεις πάμε μπάλα απο την 1+.

 

Κ γω το 6,64 εχω σε χρήση, επειδή δεν παιζω παιχνίδια κ δεν δουλεύω καμία βαριά εφαρμογή έκοψα κ το φεης....

Πως τα πάει το μικρό από reloads στο multitasking του; θαθελα την γνώμη των power user. Ευχαριστώ

 

τα μετρησα λιγο τα πραματα και δεν μου εκανε κατι αλλο κλικ φιλε, οσον αφορα το ιπ68 συμφωνω αλλα δεν γινεται να τα εχουμε ολα σε κανενα κινητο

 

κατι θα αφησεις πισω και η ασυρματη θα μου λειψει για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως μαριε!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τα μετρησα λιγο τα πραματα και δεν μου εκανε κατι αλλο κλικ φιλε, οσον αφορα το ιπ68 συμφωνω αλλα δεν γινεται να τα εχουμε ολα σε κανενα κινητο

 

κατι θα αφησεις πισω και η ασυρματη θα μου λειψει για να δουμε...

 

Μαριε αναμένω την άποψη σου σχετικά με ασύρματη φόρτιση κ dash charge που θαχεις με το 1+ σου. Εγω δεν έτυχε ναχω συσκευή με ασύρματη κ δεν μπορώ να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Μα και με Nougat ακόμα αλλά και μετά την αναβάθμιση σε Oreo στις αρχές βράδυ με όλα κλειστά έχανα 1% όλο το βράδυ!

τώρα χάνω 4-5% χωρίς να έχω αλλάξει κάτι τραγικά!

έκανα τις τελευταίες ενημερώσεις και έχω περάσει και κάποιες εφαρμογές αλλά πάλι δεν βρίσκω κάτι που να δικαιολογεί τόση απώλεια μπαταρίας!

φορτίζει ταχύτατα αλλά δεν θεωρώ λογικό να το φορτίζω δύο φορές την μέρα με μέση χρήση!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Δοκίμασε Ρυθμίσεις Επιλογές για προγραμματιστές-Λειτουργια υπνου ενεργοποίηση και πιο κάτω θα βρεις εφαρμογή wlan /φίλτρο πολλαπλής μετάδοσης, ενεργοποίηση και αυτό.

Μάλλον θα βοηθήσει.

 

https://oneplus.net/gr/invite#EJM99NQERMOEQ1C

Edited by georgeplakias
Link to comment
Share on other sites

Sabcam με μέση χρήση το πολύ μια φόρτιση, ίσως έχεις ξυπνηματα εφαρμογών. Αν δεν έκανες επαναφορά εργοστασιακων οπότε μπορείς καντην κ μετά δες αυτονομία. Εγω βγάζω μέρα με υπόλοιπο ανάλογα απο 30% κ πανω, με μονο τηλ. σμς. μαιλ κ λιγο σερφ απο 55%+
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κάποιος το ElementalX Kernel for OnePlus 5T (Dumpling)???? και εάν ναι τι κερδίζει μ' αυτό??

Από 5.0.4 >> Beta 4>>>Open Boot>>>TWRP Blue>>>Magisk 16.1>>> Google cam>>> Launcher pixel>>> Stereo apk>>>k.l.p.

Τελικά εγκατέστησα και το ΕlementalX....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

τα μετρησα λιγο τα πραματα και δεν μου εκανε κατι αλλο κλικ φιλε, οσον αφορα το ιπ68 συμφωνω αλλα δεν γινεται να τα εχουμε ολα σε κανενα κινητο

 

κατι θα αφησεις πισω και η ασυρματη θα μου λειψει για να δουμε...

Μάριε καλώς ήρθες στην παρέα,θα χάσεις λίγο σε κάμερα στις lowlight νομίζω όμως ότι θα ερωτευτείς ταχύτητα και μπαταρία, περιμένω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάριε καλώς ήρθες στην παρέα,θα χάσεις λίγο σε κάμερα στις lowlight νομίζω όμως ότι θα ερωτευτείς ταχύτητα και μπαταρία, περιμένω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ Βαγγέλη το είχα στο νου καιρό λίγο το μικρόβιο της αλλαγής λίγο η βαρεμάρα την εκανα την μετάβαση.

Ναι σε αυτα προσμένω και εγω κυρίως εμπειρία χρήσης.

Ελπίζω να μην είναι μεταβατικό και να το κρατήσω καιρό καθώς βλέπω πολλοί είναι ευχαριστημένοι εδω μέσα.

 

Θα γράψω αναλυτικά εντυπώσεις οταν με το καλο παραλαβω, ελπίζω να προλάβω Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπηκα στο τσατ και μου λενε κατι κουλα για παραλαβη 20 του μηνα κλπ ισχουν? αν ειναι θα το ακυρωσω δεν υπαρχει περιπτωση να τους περιμενω τοσο

 

1 2 μερες ελεγε στην παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία Κυριακή με το 10Ε για express και παραλαβή σήμερα Τρίτη το μεσημέρι. Έδειχνε shipment immediately.

1,5 μήνας χωρίς το 5Τ ήταν αρκετός τελικά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπηκα στο τσατ και μου λενε κατι κουλα για παραλαβη 20 του μηνα κλπ ισχουν? αν ειναι θα το ακυρωσω δεν υπαρχει περιπτωση να τους περιμενω τοσο

 

1 2 μερες ελεγε στην παραγγελια.

 

Αν θυμάμαι καλά για το "μικρό" 6-64 και τότε στις αρχές υπήρχε μια καθυστέρηση σε σχέση με το 8-128 . Εντάξει λιγάκι υπομονή παραπάνω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπηκα στο τσατ και μου λενε κατι κουλα για παραλαβη 20 του μηνα κλπ ισχουν? αν ειναι θα το ακυρωσω δεν υπαρχει περιπτωση να τους περιμενω τοσο

 

1 2 μερες ελεγε στην παραγγελια.

 

Σε μία δύο μέρες θα γίνει το shipping. Με απλή αποστολή τόσο είναι το estimated.. Γύρω στις 8 μέρες... Αν και συνήθως έρχεται πολύ πιο γρήγορα αλλά από το chat δεν μπορούν να στο που αυτό για να μην εκτεθούν...

 

Αν βιαζόσουν πολύ καλύτερα για μένα να έδινες το 10άρικο και να ήξερες πως σε δύο μέρες θα είναι σπίτι σου..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Beta 4 + Κernel ΕlementalX + root + 1500 apps εγκατεστημένες + συνεχώς WiFi + συνεχώς LTE (ιντερνετ) +++++

Τέτοια φανταστική συμπεριφορά μπαταρίας είχα να την δω πάνω από μια δεκαετία....απίστευτο δείχνει να μην τελειώνει ποτέ... Λ¨ετε να είναι ο Kernel ή είναι η ιδέα μου??

Στο δίκτυο της voda με VDSL το κινητό κατεβάζει ασταμάτητα με 12.5 ΜΒ...σφαίρα! Αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα...και ταυτόχρονα σερφάρω και από pc...Το ΜUMIMO κάνει φανταστική δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Beta 4 + Κernel ΕlementalX + root + 1500 apps εγκατεστημένες + συνεχώς WiFi + συνεχώς LTE (ιντερνετ) +++++

Τέτοια φανταστική συμπεριφορά μπαταρίας είχα να την δω πάνω από μια δεκαετία....απίστευτο δείχνει να μην τελειώνει ποτέ... Λ¨ετε να είναι ο Kernel ή είναι η ιδέα μου??

Στο δίκτυο της voda με VDSL το κινητό κατεβάζει ασταμάτητα με 12.5 ΜΒ...σφαίρα! Αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα...και ταυτόχρονα σερφάρω και από pc...Το ΜUMIMO κάνει φανταστική δουλειά...

 

Είναι custom αυτός ο kernel ε; Εγώ θα περιμένω τη νεότερη official αναβάθμιση κι αν αυτό που έχεις στήσει είναι καλό θα το δοκιμάσω. Όχι βέβαια ότι η μπαταρία δεν είναι καλή stock έτσι κι αλλιώς.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είναι custom αυτός ο kernel ε; Εγώ θα περιμένω τη νεότερη official αναβάθμιση κι αν αυτό που έχεις στήσει είναι καλό θα το δοκιμάσω. Όχι βέβαια ότι η μπαταρία δεν είναι καλή stock έτσι κι αλλιώς.

Μα εδώ είδα κάτι το απίστευτο και γι αυτό το αναφέρω...το δουλεύεις το κινητό μένει καρφωμένη στα υψηλά η μπαταρία του, άσε που δεν τελειώνει....!!!

Το είχα συνεχώς με τον mama Kernel και η μπαταρία του και στην 5.0.4 και στην beta 4 έπεφτε γρήγορα μέχρι το 50-60% της...

και όταν περνούσα έλεγα τώρα θα κάνω την βλακεία...αλλά πέρασε τσακ - μπαμ! Τι άλλο κάνει αυτός kernel, ξέρει κανείς??

Λες να είναι ο Κernel?? Τι να πω, τι να πω....

Υ.Γ. Κανένα καλό τζαμάκι (που να κάθετε με τις θήκες καλά) μπορεί να μου προτείνετε??

Αυτό που έχει επάνω (άριστο και δοκιμασμένο στο oneplus 5) λένε κάποιοι (βαρεμένοι...) ότι δεν δείχνει την πραγματική εικόνα της οθόνης...και όταν το έβγαλαν είδαν φως!!! Εσείς τι πιστεύετε??

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά για το "μικρό" 6-64 και τότε στις αρχές υπήρχε μια καθυστέρηση σε σχέση με το 8-128 . Εντάξει λιγάκι υπομονή παραπάνω...

 

Σε μία δύο μέρες θα γίνει το shipping. Με απλή αποστολή τόσο είναι το estimated.. Γύρω στις 8 μέρες... Αν και συνήθως έρχεται πολύ πιο γρήγορα αλλά από το chat δεν μπορούν να στο που αυτό για να μην εκτεθούν...

 

Αν βιαζόσουν πολύ καλύτερα για μένα να έδινες το 10άρικο και να ήξερες πως σε δύο μέρες θα είναι σπίτι σου..

 

ειχα δει που γραφοταν εδω δεν εχει διαφορα και λεω αστο, αμα το ξερα σιγα στα πολλα ενα δεκαρικο υγεια.

 

απο χτες τετοια ωρα που εκανα την παραγγελια ακομα τιποτα, με βλεπω απο δευτερα. ψηθηκα για σκαλισμα το σκ ειναι το θεμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ είδα κάτι το απίστευτο και γι αυτό το αναφέρω...το δουλεύεις το κινητό μένει καρφωμένη στα υψηλά η μπαταρία του, άσε που δεν τελειώνει....!!!

Το είχα συνεχώς με τον mama Kernel και η μπαταρία του και στην 5.0.4 και στην beta 4 έπεφτε γρήγορα μέχρι το 50-60% της...

και όταν περνούσα έλεγα τώρα θα κάνω την βλακεία...αλλά πέρασε τσακ - μπαμ! Τι άλλο κάνει αυτός kernel, ξέρει κανείς??

Λες να είναι ο Κernel?? Τι να πω, τι να πω....

Υ.Γ. Κανένα καλό τζαμάκι (που να κάθετε με τις θήκες καλά) μπορεί να μου προτείνετε??

Αυτό που έχει επάνω (άριστο και δοκιμασμένο στο oneplus 5) λένε κάποιοι (βαρεμένοι...) ότι δεν δείχνει την πραγματική εικόνα της οθόνης...και όταν το έβγαλαν είδαν φως!!! Εσείς τι πιστεύετε??

 

Μπορεί να είναι ο kernel μπορεί να είναι η beta 4 μπορεί και τα 2 μαζί. Το θέμα είναι ότι είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον το να βγάζει τέτοια αυτονομία το κινητό, γι'αυτό έχουμε τα φόρουμ για να παραθέτουμε τις εμπειρίες μας. Με έχει ψήσει αρκετά, απλά το μόνο που σιχαίνομαι είναι το στήσιμο από την αρχή...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη ρομ ποια είναι?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...