Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπάρχει service menu με κάποιο τρόπο που μπορώ να το τσεκάρω hardware αν δουλεύουν όλα σωστά αισθητήρες κτλπ;
Ευχαριστώ πολύ.

 

Ξέρει καποιος πως βλέπω ημερομηνία κατασκευής κτλπ;

Παιδιά κάνεις μια απάντηση σε αυτα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνεις μια απάντηση σε αυτα;

Ευχαριστώ.

Ημερομηνία κατασκευής νομίζω γράφει πάνω στο κουτί

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε οι πιο πολλοί εδώ μέσα το 6 ή το 8αρι??? Εγώ το 8αρι λευκό..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

8αρι κόκκινο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
8αρι κοκκινο,ευτυχως που πηρα αυτη την συσκευη!!!!ειμουνα μεταξυ oneplus και s8+,θα περασουμε 2 χρονια παρεα τουλαχιστον
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καπου ρυθμιση περιορισμου εξωτερικων θορύβων οπως ειχα σε αλλες συσκευες android? Λογικα δεν υπαρχει γιατι εχω ψαξει παντου. Χρησιμοποιω bluetooth αλλα οι συνομιλητές ακουν πολυ θορυβο... Υπαρχει καποια αλλη λυση (γιατι το μικροφωνο του bluetooth δοκιμαστηκε σε αλλο τηλεφωνο και δουλευε αψογα) ?
Η ακύρωση θορύβου όταν μιλάς με Bluetooth πρέπει να υποστηρίζεται από το Bluetooth ακουστικό και δεν έχει κάποια σχέση με τη συσκευή.

Τώρα γιατί σε ακούνε καλύτερα όταν συνδέεις το ακουστικό με άλλη συσκευή, δε μπορώ να ξέρω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καπου ρυθμιση περιορισμου εξωτερικων θορύβων οπως ειχα σε αλλες συσκευες android? Λογικα δεν υπαρχει γιατι εχω ψαξει παντου. Χρησιμοποιω bluetooth αλλα οι συνομιλητές ακουν πολυ θορυβο... Υπαρχει καποια αλλη λυση (γιατι το μικροφωνο του bluetooth δοκιμαστηκε σε αλλο τηλεφωνο και δουλευε αψογα) ?

 

Στο τηλέφωνο, στις τρεις τέλειες πάνω δεξιά, έχει ρύθμιση για ακύρωση θορύβου. Είμαι με beta 4 αλλά υπάρχει νομίζω σε όλες stable και beta.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση;;;Ποιο cloud χρησιμοποιείται???One Drive, Dropbox, Google Drive,η κάποιο άλλο;;;

Απλά έχω πολλές φωτός με τα παιδιά μου και σκέφτομαι να τις βάλω σε ενα τέτοιο αποθηκευτικό χώρο...Βασικά ποιο είναι πιο ασφαλές από αυτά;;;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το OneDrive κυρίως λόγω χωρητικότητας που σου δίνει...

 

Το Google Drive είχα διαβάσει θα καταργηθεί ή θα αλλάξει οπότε καλύτερα να επιλέξεις κάποιο άλλο μέχρι να δούμε τι θα γίνει...

 

Στο OneDrive και λόγω του Office 365 έχω περίπου 1,2 TB οπότε εκεί υπάρχουν όλες οι φώτο και τα αρχεία μου για back up...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση;;;Ποιο cloud χρησιμοποιείται???One Drive, Dropbox, Google Drive,η κάποιο άλλο;;;

Απλά έχω πολλές φωτός με τα παιδιά μου και σκέφτομαι να τις βάλω σε ενα τέτοιο αποθηκευτικό χώρο...Βασικά ποιο είναι πιο ασφαλές από αυτά;;;

Όταν μιλάς για cloud δεν μπορείς να λες και για ασφάλεια, εγώ ανεβαζω τις φωτο στο Dropbox και απο εκεί τις αποθηκευω στον υπολογιστή. Αν θέλεις χώρο το mega δινει 50GB. Αν καιγεσαι κυρίως για ασφάλεια μετέφερε τις φωτο σου απο το κινητό απευθείας στον υπολογιστη ή ψάξε μια λύση όπως το owncloud. Επίσης το syncthing συγχρονίζει και μεταφέρει αρχεία απο το κινητό στον υπολογιστη όταν είναι στο ίδιο δίκτυο

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο, στις τρεις τέλειες πάνω δεξιά, έχει ρύθμιση για ακύρωση θορύβου. Είμαι με beta 4 αλλά υπάρχει νομίζω σε όλες stable και beta.
το βρήκα. Ευχαριστω.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το OneDrive κυρίως λόγω χωρητικότητας που σου δίνει...

 

Το Google Drive είχα διαβάσει θα καταργηθεί ή θα αλλάξει οπότε καλύτερα να επιλέξεις κάποιο άλλο μέχρι να δούμε τι θα γίνει...

 

Στο OneDrive και λόγω του Office 365 έχω περίπου 1,2 TB οπότε εκεί υπάρχουν όλες οι φώτο και τα αρχεία μου για back up...

 

Το Google drive φυσικα και δε θα καταργηθει. Αυτο που ελεγαν ηταν οτι θα καταργουσαν την εφαρμογη του στο Android αλλά ακόμα λειτουργει κανονικοτατα. Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο απλά το κακο ειναι οτι δινει μονο 15GB.

 

Το one drive της Microsoft δινει 100GB που είναι υπέρ αρκετά ενώ το dropbox μονο 2GB. Για άλλα δε γνωρίζω, καλό είναι να μαθαίνουμε.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσα, ότι θα καταργηθεί αυτή η δομή του... Όπως και να έχει επειδή και στη δουλειά χρησιμοποιούμε όλη την πλατφόρμα της MS δεν έχω προσωπικά λόγο να μεταβώ σε άλλη μόνο για τις φώτο... Το μόνο που δεν μου αρέσει στο upload του Android είναι ότι δεν τα ανεβάζει σε ξεχωριστούς φακέλους... Όλες οι φώτο δηλαδή μαζεύονται σε ένα φάκελο (από κάμερα, screenshots κτλ κτλ)... Ή δεν γίνεται ή δεν έχω βρει εγώ τρόπο να αλλάξει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το Google drive φυσικα και δε θα καταργηθει. Αυτο που ελεγαν ηταν οτι θα καταργουσαν την εφαρμογη του στο Android αλλά ακόμα λειτουργει κανονικοτατα. Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο απλά το κακο ειναι οτι δινει μονο 15GB.

 

Το one drive της Microsoft δινει 100GB που είναι υπέρ αρκετά ενώ το dropbox μονο 2GB. Για άλλα δε γνωρίζω, καλό είναι να μαθαίνουμε.

 

Με ποιον τρόπο δίνει το onedrive 100GB; Εμένα 5 μου δίνει.

Υ.Γ. Για δωρεάν πάντα μιλάμε έτσι;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει αγοράσει κάποιος το κινητό από Geekmaxi;;Από ότι βλέπω είναι σαν να αγοράζεις από το official site αλλά περίπου 70 ευρω φτηνότερα!!!

Την δευτέρα θα το παραγγείλω και νομίζω θα είναι απο την συγκεκριμένη εταιρεία :D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το OneDrive κυρίως λόγω χωρητικότητας που σου δίνει...

 

 

 

Το Google Drive είχα διαβάσει θα καταργηθεί ή θα αλλάξει οπότε καλύτερα να επιλέξεις κάποιο άλλο μέχρι να δούμε τι θα γίνει...

 

 

 

Στο OneDrive και λόγω του Office 365 έχω περίπου 1,2 TB οπότε εκεί υπάρχουν όλες οι φώτο και τα αρχεία μου για back up...

 

Όντως και εγώ προτιμώ OneDrive και όπου έχω 15gb free for ever (είχα προλάβει και έκανα μια αίτηση έτσι ώστε να μην μειωθεί στα 5gb)και συγχρονίζει σε Windows/iOS και Android.

 

Παιδιά υπάρχει καπου κατάστημα θεμάτων; έκτος απο 2 στοκ δεν βρίσκω κάπου αλλα.

 

 

 

Δεν εχει μαριε οχι!Χωρις ροοτ πρεπει να αγορασεις το andromeda για να δουλεψεις με substractum!

 

Substratum theme is your friend καλώς η κακώς η μοναδική λύση για full customizations στο UI και σε εφαρμογές παράλληλα.

 

Μόνο έτσι διορθώνεις την φτωχή stock υλοποίηση της OnePlus με έλλειψη theme store.

 

Πχ έχω βάλει dark mode σε YouTube ,Play Store για να φύγει η απαίσια ασπριλα.

 

Επίσης accent color,background color,transparency αλλάζω παντού σε setting menu,notifications center,volume ρυθμίσεις,επίσης βάζω διαφορετικά εικονίδια είτε status bar,είτε setting menu.

 

Και από την στιγμή με root και bootloader unlocked δεν χάνεις εγγυηση άρα κανένας φόβος.

 

Άσε που το root σου παρέχει αρκετά extra καλούδια που διορθώνουν εγγενής ελλείψεις σε stock πχ διαχωρισμό ήχο κλήσης με notifications.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...