Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάγκες να σας ρωτήσω κάτι αν το έχετε παρατηρήσει. φορτίζω το κινητό στο 100% και το πρώτο 10άρι μου φεύγει αέρας. με λιγο browsing εξαφανίζεται. γενικά όμως η μπαταρία δεν έχει θέμα, μου έχει κρατήσει και 2 ημέρες. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον ή έχει κανένα θέμα το δικό μου;
Έτσι τα έχει ρυθμισμένα η Oneplus γενικότερα. Μετά το 90% σταθεροποιείται καπως. Άλλες εταιρίες τα ρυθμίζουν να μην πέφτει γρήγορα από το 100% αλλά χάνει κάπως πιο γρήγορα αργότερα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι τα έχει ρυθμισμένα η Oneplus γενικότερα. Μετά το 90% σταθεροποιείται καπως. Άλλες εταιρίες τα ρυθμίζουν να μην πέφτει γρήγορα από το 100% αλλά χάνει κάπως πιο γρήγορα αργότερα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά στην βαθμονόμηση οθόνης πιο προφίλ χρησιμοποιήτε?

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην βαθμονόμηση οθόνης πιο προφίλ χρησιμοποιήτε?

 

Don't mess with oneplus 5

DCI p3, μου φαίνεται το πιο φυσικό

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

DCI p3, μου φαίνεται το πιο φυσικό

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Και εγώ αυτό χρησιμοποιώ απλά το λευκό δεν είναι τελείως λευκό. Έχει μια απαλη κίτρινη απόχρωση που μετά από λίγο συνηθίζεται

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στην προεπιλογή έχει το καλύτερο λευκό με πολύ όμορφα χρώματα, νομίζω κάτι ξέρει η OnePlus και έχει προεπιλογή αυτή τη ρύθμιση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά λόγια.

Έρχομαι λοιπόν απο S8+, πρώτες εντυπώσεις πολύ στιβαρό κατασκευαστικα και μηδενικο ψεγάδι. Δηλαδή εγώ που είμαι ψείρας σε ευθύγραμμιση οθόνης δακτυλικο, ηχεια κτλπ ολα άψογα.

Το περίμενα κάπως πιο χοντρό χωρίς αυτό να είναι κακο.

Η οθόνη σε σύγκριση με του σ8 υστερει σε ανάλυση αλλα αμα μάθει το ματι το πιάνει οτι ειναι 1080 εδω.

Καλα ταχύτατο σε ολα αερατο και το δακτυλικο σφαίρα.

 

Αυτο που βγαζει σε γενικές γραμμές είναι μια άλλη εμπειρία σε σύγκριση με το S8+ πιο μινιμαλ και μαζεμενη. Αυτό έψαχνα όμως να αλλάξω λίγο παράστασεις.

 

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες, πιστεύω θο το κρατήσω καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και πάλι Μάριε. Και εγώ το 5αρι το έχω ερωτευτεί άσε..

Το 5t δεν το έχω δει από κοντά εάν και δεν είμαι φαν της 18:9 αναλογίας.

Περιμένουμε περαιτέρω εντυπώσεις και φωτος στο νήμα.

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και πάλι Μάριε. Και εγώ το 5αρι το έχω ερωτευτεί άσε..

Το 5t δεν το έχω δει από κοντά εάν και δεν είμαι φαν της 18:9 αναλογίας.

Περιμένουμε περαιτέρω εντυπώσεις και φωτος στο νήμα.

 

Don't mess with oneplus 5

Να σε καλα φιλε, εγω απο την αλλη δεν γυρνάω με τίποτα σε 16:9 αυτή η αναλογία με έχει βολέψει πολυ.

Ναι θα κάνω αναλυτικό τις επόμενες μέρες και θα βάλω και φωτο στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό χρησιμοποιώ απλά το λευκό δεν είναι τελείως λευκό. Έχει μια απαλη κίτρινη απόχρωση που μετά από λίγο συνηθίζεται

 

Don't mess with oneplus 5

Κι εγώ έχω παρατηρήσει μια πολύ απαλή κίτρινη απόχρωση, όχι κάτι ενοχλητικό, η οποία δε φαίνεται υπό γωνία.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Στη βαθμονομηση οθονης,ποια επιλογη ειναι η οικονομικοτερη απο αποψεως καταναλωσης μπαταριας;

Να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το πήγα στο προσαρμοσμενο και το έβαλα προς το κρύο και είναι άψογο το λευκό.

Δοκιμάστε το και βρειτε την ισορροπία που σας αρέσει στο ματι καθώς πανελ απο πάνελ διαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Μάριε για δώσε ένα screenshot που ακριβώς προς το κρύο.

Στην ουσία το προσαρμοσμενο είναι σαν την προεπιλογή απλά ρυθμίζεις εσύ την θερμοκρασία χρώματος.

 

Don't mess with oneplus 5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μάριε για δώσε ένα screenshot που ακριβώς προς το κρύο.

Στην ουσία το προσαρμοσμενο είναι σαν την προεπιλογή απλά ρυθμίζεις εσύ την θερμοκρασία χρώματος.

 

Don't mess with oneplus 5

Ρυθμίσεις, προβολή, βαθμονόμηση, προσαρμοσμενη οθόνη και τραβα το αριστερά

Εγω το εχω 2 κλικ κατω απτή μεση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit:

Υπάρχει τρόπος να βάλω addon στον Chrome για να μπλοκαρω διαφήμισεις;

Δοκιμάσα τον Samsung browser που είχα στο σ8 και δούλευε υπόδειγματικα στο μπλοκάρισμα με addon αλλα εδω μου κρασαρει συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, προβολή, βαθμονόμηση, προσαρμοσμενη οθόνη και τραβα το αριστερά

Εγω το εχω 2 κλικ κατω απτή μεση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit:

Υπάρχει τρόπος να βάλω addon στον Chrome για να μπλοκαρω διαφήμισεις;

Δοκιμάσα τον Samsung browser που είχα στο σ8 και δούλευε υπόδειγματικα στο μπλοκάρισμα με addon αλλα εδω μου κρασαρει συνέχεια.

Αν θες εμπειρία chrome με adblocker αλλά ίσως χάσεις κάποια καλουδια του όπως data saver & και συγχρονισμους με Google δοκίμασε τον brave browser ή τον bromite απο το xda

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Αν θες εμπειρία chrome με adblocker αλλά ίσως χάσεις κάποια καλουδια του όπως data saver & και συγχρονισμους με Google δοκίμασε τον brave browser ή τον bromite απο το xda

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Δεν με καίει το data saver ούτε οι συγχρονισμοι.

Αν σου είναι εύκολο βαλε το λινκ ή με πμ αν δεν γίνεται, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καίει το data saver ούτε οι συγχρονισμοι.

Αν σου είναι εύκολο βαλε το λινκ ή με πμ αν δεν γίνεται, ευχαριστώ.

Εδώ ο bromite

https://www.bromite.org/

Και εδώ το νήμα του στο xda

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3687258

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν κι εγώ μεταξύ mi note 3 και oneplus 5T. Τελικά αποφάσισα να δώσω τα λίγα παραπάνω και να πάρω το 5Τ.

 

Αν ΔΕΝ ειναι θεμα χρηματων δεν τιθεται κανενα απολυτως θεμα συγκρισης των 2 κινητων. Αλλο ο 835 κι αλλο ο 660. Επισης λειτουργικο.. Το MIUI ειναι παραφορτωμενο χωρις λογο. Το Oxygen απλα πεταει. Δεν εχει λαγκαρει το κινητο ποτε και πουθενα. Αν ήταν να παρεις Xiaomi παιρνεις το Μi6, αποψη μου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο και πάλι Μάριε. Και εγώ το 5αρι το έχω ερωτευτεί άσε..

Το 5t δεν το έχω δει από κοντά εάν και δεν είμαι φαν της 18:9 αναλογίας.

Περιμένουμε περαιτέρω εντυπώσεις και φωτος στο νήμα.

 

Ετσι ελεγα κι εγω για τη 18:9 και τελικα για 6αρα οθονη ειναι μια χαρα. Ελπιζω στο μελλον να μπει σαν επιλογη και σε μικροτερες οθονες. Βολευει για το scroll down :D

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κι εγώ με την συσκευή από χθες βράδυ. Προερχόμενος από 5,7άρα οθόνη με 16:9 αναλογία θεωρώ πως η 6άρα του oneplus είναι λίγο πιο εύχρηστη χωρίς να χάνει πολύ σε πληροφορία. Αν συνηθίσει κάποιος να κατεβάζει notifications με πλάγιο τρόπο (gesture, fingerprint ή άλλο τρόπο) δεν δημιουργεί πρόβλημα το μεγάλο ύψος
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το Δεκέμβριο το 5Τ φοβόμουν μη βρεθώ με το φωτοσπαθί - τηλεκοντρόλ στο χέρι αλλά καμία σχέση. Δυστυχώς επέστρεψα δύο φορές το κινητό λόγω του προβλήματος της οθόνης σε γκρι φόντο (φανταστικό το service & κρίμα να συμβαίνει). Πέρναγε ο καιρός και σκεφτόμουν να περιμένω το 6, που μπορεί να βγει και πριν τον Ιούνιο, όμως η φημολογούμενη αναλογία του 19:9 (νέο oppo) με έστρεψε ξανά στο 5Τ. Πολύ ευτυχώς η τρίτη συσκευή δεν έχει κανένα θέμα και η εκ νέου εξοικείωση με το μέγεθος κράτησε μονάχα μερικά δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο bromite

https://www.bromite.org/

Και εδώ το νήμα του στο xda

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3687258

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Ευχαριστώ πολύ.

 

Ξέρει καποιος πως βλέπω ημερομηνία κατασκευής κτλπ;

Link to comment
Share on other sites

Νέος κι εγώ με την συσκευή από χθες βράδυ. Προερχόμενος από 5,7άρα οθόνη με 16:9 αναλογία θεωρώ πως η 6άρα του oneplus είναι λίγο πιο εύχρηστη χωρίς να χάνει πολύ σε πληροφορία. Αν συνηθίσει κάποιος να κατεβάζει notifications με πλάγιο τρόπο (gesture, fingerprint ή άλλο τρόπο) δεν δημιουργεί πρόβλημα το μεγάλο ύψος

 

Τι εννοείς πλάγιο τρόπο; Μπορείς να σύρεις το κουρτινάκι κι από τη μέση της οθόνης, δε χρειάζεται να πας το δαχτυλο all the way up :confused:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πλάγιο τρόπο; Μπορείς να σύρεις το κουρτινάκι κι από τη μέση της οθόνης, δε χρειάζεται να πας το δαχτυλο all the way up :confused:

 

Φυσικά από όποιο σημείο της οθόνης κι αν σύρεις για λίγο το δάχτυλο κάτω για notifications & πάνω για apps.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...